Değişiklik Önerileri(!)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde non tarafından oluşturulan Değişiklik Önerileri(!) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,816 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Değişiklik Önerileri(!)
Konbuyu başlatan non
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nejdet Evren

X

FAdmin
Onursal Üye
Bu birazda kalifiyeli yonetici eksigimizden kaynaklaniyor, 10 gun icersinde tekrardsn bir yonetim olusturacagim insallah.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
"Kaliteli" yonetici darken, eger bir mahsuru yoksa;senin alginda yoneticinin kalitelilik sifatindan ne anliyor ya da bekliyorsun?

Herseyden once bir yonetici bir kendi dusunce ve bilgilerini paylasabilen bir yazar olabilmenin yaninda, sitenin her turlu adini duzenini anlam ve icerigini koruma Adina da, adaletli olmalidir.

Yani kendi kisisel degerlerini site yoneticiligi yetkilerine karistirmamalidir.

Kisisel olarak kendi degerlerini paylasirken, yonetici olarak sitenin degerlerini one cikarmalidir.

Yoneticiliginde kendi kisisel degerleri, site degerlerinin onune gecmemeli ve yonetici yetkilerini kisisel olarak degil, site degerleri Adina kullanmalidir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
üyeler kendini ve birbirini, tabi ortamı-(nı) da modere etmeli;

X

FAdmin
Onursal Üye
Evrensel-insan tartisma ortaminin seviyeli ilerlemesine zemin hazirlayan, gerektiginde ilgi cekici paylasimlar yapan, forumun isleyisini pozitif manada etkileyen kisilerle devam edecegim, edecegiz demek isterdim lakin benden baska yoneticiniz yok maalesef :)

Sanalmanik hayaller var :) birde hayatlar.. Hani su meshur incicapsleri. Bende oyle olmasini isterdim fakat teknik olarak mumkun degil.

Arkadaslar oneri harici gorusler varsa chatboxtan yazisiriz..

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evrensel-insan tartisma ortaminin seviyeli ilerlemesine zemin hazirlayan, gerektiginde ilgi cekici paylasimlar yapan, forumun isleyisini pozitif manada etkileyen kisilerle devam edecegim, edecegiz demek isterdim lakin benden baska yoneticiniz yok maalesef :)

Sanalmanik hayaller var :) birde hayatlar.. Hani su meshur incicapsleri. Bende oyle olmasini isterdim fakat teknik olarak mumkun degil.

Arkadaslar oneri harici gorusler varsa chatboxtan yazisiriz..

Evet oyle de, maalesef bir seyin boyle olup olmadigi da algi meselesi.

Cunku benim buradfa tek bulunus nedenim, bilgi ve dusuncemi dile getirmek ve baskalarinin diler getirdigi bilgi ve dusunceyi paylasmak.

Yalniz ve maalesef, ilgi etki ve onem temelinde ve sorgusuz/sualsiz ve de kayitsiz/sartsiz sorgulanmayanlart temelinde; boyle iyi niyetli paylasimlar bile kimilerinin kendi dogrularina uymadiginda ve de PAYLASACAK BILGI VE DUSUNCE OLMADIGINDA PAYLASIM YERINE YIKICI SATASICI ELESTIRIYE, SIRF KARSI CIKMAK ICIN KARSI CIKMAYA KISACA KARSILIKLI ATISMA SATASMA VE POLEMIGE DONUSUYOR.

O yuzden "seviyelilik/ilgi cekicilik" her bir beynin duzeyine algisina konulara verdigi oneme ve kimin nerede nasil ve neden dogrularina dokunulduguna gore degisiyor.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
sitenin giriş sayfasında en çok yazı yazanlar değil de en çok forum açanlar listelense daha iyi olacak kanısındayım.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
site dışından kes-kopyala yapıştır engellenirse bazı şikayetler azalacak kanısındayım ve bir kerelik tüm üyelerin yasakları kaldırılabilir...

X

FAdmin
Onursal Üye
Toplu ban affı kesinlikle söz konusu değil şuan için..

Sağ tık iptalini uygulayabiliriz, gayet mantıklı bir öneri..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
aslında konuşma balonuna yazdım -düşündüm- ancak buraya postluyorum
izninizle;

kelimelerimi değiştirerek tabi;

arkadaşım; forum-tabutmag kapandığında orada başta iki isim vardır
mustafa cilasun
ve orhan afacan

girin bir içeriğe bakın ne olursunuz?-eski içeriğe buyrun
https://www.google.com.tr/search?q=site%3Ahttp%3A%2F%2Fforum.tabutmag.com%2F&btnG=Ara&hl=tr&biw=&bih=&gbv=1

-önbellek linkine tıklanarak görülebilir-google önbelleği-taramasından -aksi halde güncel sayfa yok diyevek
her neyse bir örnekleme

ve google orhan afacan ve mustafa cilasun aramaları
https://www.google.com.tr/search?q=orhan+afacan&btnG=Ara&hl=tr&biw=&bih=&gbv=1
https://www.google.com.tr/search?q=mustafa+cilasun&btnG=Ara&hl=tr&biw=&bih=&gbv=1

ilgilenenler gerçekten araştırsınlar-araştırabilirlirler ya da anlamak isteyen

benim bu genel serzenişim evrensel'den dolayı-ötürü değildir;
konu haric ive dışı internet alemine genel bu hatta

fotograf sitelerine fotograf gönderirsniz örneğin ;
ve herhangi moderasyon yoksa isteyen istediği kadar gönderebilir örneğin
herhangi marka model ekipmanla herhangi bas-çek
fotokritik-deviantart gibi örnek
belki fotokritikte moderasyon değil de günlük gönderme sınırı vardır ya da pro üyelikle aşılır bu para tuzağı ya da aşamasıdır her neyse bilmiyorum işte eski düzeni bu idi
(bu örneklemleri felsefe-felsefe farkı için kullanıyorum ne olur yanlış anlamayın)

örneğin 1x'e ya da 35photo'ya girerseniz ise daha ziyade fotograf görürsünüz; fotografınızı bir fotografçı modere eder ve bilirsiniz işte
bu fotograf işidir ve adam-da (kadında olabilir bu adam) fotografçı olmak çizgisi
ve fotrografçı olmak çizgisinde sorun yoktur bunda-burda
ve iki fotografçı kapışmadığına göre
bu çizgide sorun olmaması bilinmektedir -sezilmektedir -eğer orhan afacan değilseniz- başka sözüm yok

benim bu genel serzenişim orhan afacanla ilgili değildir

şöyle başlamıştım;
yazmaya aslında yani başlamışım bırakmışım yukardaki gib gelişmiş-değişmiş
ilk post taslağım bu

kapanan edebiyat forumları gördüm ve posta gazetesindeki gibi şiir yazan insanlar ve gelip buralara şiir postalıyorlardı -postluyorlardı
yani içerdeki yazım ona benzemez gerçek bir tema ve şiir
ve orda gerçekten-aslında-naif ve özgün

bu şey olmaya başladı-oluşmaya
ve postalarını koyuyorlardı arabesk nidalarla ve tonlarla ve içleri muhafaza dolu-muhafazakarlık
çiçeğe böceğe şiir yazılmış gibi şeyler muhafaza-kar temalarla işte mesela
doldurlar başları kimse girmez oldu
-her yerde gördüm bunu

bunun ve bunun anlamını bilemedim çözmedim şimdi ise araştırıyorum-araştırırken

şairi/şiiri bilmez ve anlamaz da ve ona da sorsan şairden iyi ve şiiri nen iysin ive değerlisini de yazmaktadır
işte mesele

kendi içinde toplanmış bu insanlar bu gruplar ve kişiler kendi sözleri ve izlemleri ve büyülü dünyaları
sitede bunu gören kimsede girmiyor

mesela ruhçuluk konuşuyorsunuz ruhçuluk -azizi nesin şiiri gibi (ıslık çalmak)
-
yarım post ya da taslak postu -post taslağı 1 di bu işte gönderilmeyen ve dülzetilmeyip yukarıda ve aşağıda da yenisi yazılan
şiir ve şiir arasındaki fark ve felsefe ve felsefe arasındaki farkı böyle açıklayacağım artık

-bas-çek çağı

şimdi orhan afacan fotografları -15 -20 fotografçı
yazmayı kesmiştim mübarek her neyse işte,
başı kaplamaya başlıyor
(geçekten evrenselle ilgili söylemiyorum bunu ve aksine - ne olur tam tersi hatta)
bu fotografçılar bırakıyor olayı-olay kalmamış zaten-olay açık;

lafın deliye söylenen tamamı; -susma aşaması
şimdi bu adam bu adam fotograf koyarsa ben girmem de demiyor;
adam bu fotograf bu diye diğerine posta koyuyor ve ortada fotografçı yok felan
ben bittim yazmicam daha olayı anlayan anladı;

bu nası bi değişme önerisi?
ben burayı yanlış kullanan adamım ve yanlış yerleri de yanlış kullanan
ve yanlış yerlere yanlış şeyler koyan adam
ya da yazan adam
konuyla alakalı mesaj yazdım bence ama
kadınlarla alakalı değil konu ama

şiirde şiiri tartarsın ve fotografta fotografı
genel tartım iyidir-vasat

peki bir öneri olsun o zaman
sınırsız foto yüklenen yerde bile editörün seçtikleri anasayfadır ya da çok tıklanan -poppular; ama popilik kötüymüş abisi
orda fotograflara tıklayınca herşey açılır

kabak tadı veriyor biliyorum ; "dp" vardı eskiden-divxplanet-film takip
üyelik kapalı , üyelikler açıldı sonra mesela
yeni üyeler girer film yorumları bile değişir (puana bile güvenemezsin artık)
olay böyle;
kapalı olmaz-seçkin sınıfı alsan olmaz-referansla alsan olmaz
sorunlar çözülmelidir ve çözülmek için vardırlar

tabi o siteye daha önce tiran trol şeyler uğruyor -mesela fotografçı mesela şiir meraklısı ve edebiyatçı gibi çokta güzel yazıyolar-çekiyolar felanda hatta bi de beğeni topluyolar ve de
sonra olanları ise mi?
iç karışıklıklar başgösteriyor anlatmayacağım bunları

Son düzenleme:

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
kes-kopyala yapıştır yasağının tüm forumlara uygulanmaması mümkündür. şiir formunda yasağa gereksinin olmadığı kanısındayım. ayrıca haftanın konusu açılırken bir önceki haftanın konusunun yeterince irdelenmesini beklemek iyi olur derim.

X

FAdmin
Onursal Üye
Haftanin tartismasinin adini Ayin tartismasi olarak degistirmek daha mantikli sanirim..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Haftanin tartismasinin adini Ayin tartismasi olarak degistirmek daha mantikli sanirim..

"Ayın Tartışması" kesinlikle daha uygun olacaktır. 11.Haftanın Tartışması'nı "Ayın Tartışması" olarak değiştirdim, seçilen konu Ekim ayında tartışmaya açılacak.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
böyle daha etkili sonuçların alınması sağlanmış olacaktır. konular enine boyuna tartışılmış olur. !ayın tartışma konusu'"düşüncesine aynen katılıyorum. ilginize teşekkür ediyorum...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar