CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,203 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yorum yok....

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
CORONA ile ilgili teorilere bakalım....

shutterstock_corona-cin_16_9_1582784781-880x495.jpg

Corona bilindiği üzere çinin wuhan kentinde çıktı ve dünya genelinde bulaşmadık yer kalmadı diyebiliriz bu konuda insanlık son 100 yılda böylesi büyük bir salgınla karşı karşıya kalırken bu konuda Dünya ülkeleri sağlık konusunda ne yazık ki oldukça zayıf kaldı diyebiliriz...

Dünya devletleri son zaman harcamalarını askeri ve teknolojik gelişmelere devamında arge çalışmalarına yatırırken ne yazık ki sağlık alanına çok az miktar pay ayırdı diyebiliriz...bu konuda italyada hastahane sıkıntısı baş gösterdiğinde gemileri hastahane devamında otelleri hastahane yapar hale geldiler bu konuda ülkemizde şehir hastahaneleri yapılırken bu konuda bazı çevrelerce karşı çıkılırken aslında saglık harcamalarını yapan TÜRKİYE nin ne denli önemli bir yatırım yaptığını daha yakınen görebiliyoruz..

Buna istinaden olası personel sıkıntısı oluşmaması adına Türkiye yeni bir tedbir adımı atarak 32 bin yeni sağlık personeli alma kararı aldı çok dogru ve isabetli bir adım....İspanya da hastahanelerde yatacak yer ve tıbbı cihazlar bulunamadığı için insanlar hastahane koridorlarında yerlerde yatar haldeler ve tıbbı cihazlardan mahrum bir halde oldular..

Bu sadece Madalyonun görünen yüzü birde madolyanın görünmediği diğer süreçlerde ki ülkelerin saglık alanında ki sorunlarıda oldukça cabası özellikle gelişmişlik düzeyi düşük ülkelerde saglık sorunlarını düşünemiyorum bile ....

Bu konular bir çok paragraf açılarak çeşitlenebilir ve daha farklı varyasyonları yaşanmışlıklar üzerine yazılabilir..Bu konu üzerinde durmak istemiyorum...

Benim durmak istediğim esas mevzu ise CORONA nasıl yayıldıya bakmak üzerine diyelim..

CORONA nasıl YAYILDI...

Bu konuda bir çok teori var ama ben öne çıkan teorileri söylemek istiyorum Mantık çerçevesinde diyelim..

1--Corona çinin wuhan kentinde hayvan pazarından yayıldı özellikle insanların yarasalar tüketilmesinden dolayı olmuş olmasıdır....
TEZ ÇÜRÜTME....Çinde insanlar sadece bu zamanda değil çin var oldugundan bu yana hayvan tüketiyorlar ve geçmişten bu yana hiç böyle bir vaka olmamış...

2--Corona buzulların eritilmesiyle hayvan fosillerinden alınan bir virüs ile küresel bir yayılma ile bu virüs insanlara bulaştırıldı..

3--Corona Çin bu virüsü kendi üretiyordu ve dünyaya yaymak üzereyken bir laboratuar kazası yaşadı bu kazada herşey temizlendi derken bir çalışanın kendisini yeteri steril etmemesinden dolayı 3 ay içerisinde bu virüs önce çine sonrasında dünyaya yayıldı...

Aslında bir çok teori var fakat ben sadece öne çıkanları size sunmak istedim Sizce CORONA virüsü dünyaya bu kadar hızlı nasıl yayıldı nasıl olabilirde bu virüs tüm dünyaya bu kadar hızlı yayılabildi...?????

Gerçek cevabı bulmak oldukça güç ama yeteri derecede bir mantık geliştirirsek cevap a yakın bulabiliriz.

Benim bu konuda ki tez fikrimi soracak olursanız hemen söylemek isterim...

Eğer bir virüsü dünya geneline yaymak istiyorsanız bu konuda tüm dünyanın ortak olan envanterinden ilerlemeniz gerekiyor...yani kagıt ve madeni paralara virüs enjekte ederseniz dünyanın tamamına hızlı bir şekilde virüs enjekte edebilirsiniz..

Bu konuda dünyada ortak olan para birimi DOLAR ve EURO dur ......işte bu bağlamda bu virüs tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayıldı çünkü parada bir steril ve denetim hatta önlem mekanizması yok.....bu yüzden gözde fazla olmayaktı ta ki bu OYUNU GÖRDÜK VE BOZUYORUZ diyesiye kadar dünyada virüs hızlı yayılmaya devam edecekti...

İşte bu bağlamda söylemek istiyorum ki..

BİZ OYUNU gördük demelisiniz tüm avrupa asya ve avrasya ve ortadoğu ülkelerinin siyasilerine şu önemli uyarıyı yapmak istiyorum...

Dolaşımda olan euro ve dolar kagıt ve madeni paralara özellikle dikkat edin bu konuda nasıl bir çözüm üretirsiniz bilemem ama çözüm üretmek zorundasınız

İnsanlar özellikle Kagıt para ve madeni paralarda ki temaslardan sonra mutlaka ellerini iyice dezenfekte etsinler bu paralar özellikle EURO VE DOLAR bu süreçte hiç güvenilir değil ...

Bu konuda herhangi bir PARA temasınızda bile mutlaka ellerinizi steril etmeyi unutmayın diye uyarımı tekrarlamak istiyorum.

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sağlık Çipleri Konusuna biraz daha değinmek istiyorum...

310820152251261590185_2.jpg

Böyle bir sürecin olabilmesi için dünyada elde tutulur kabul edilebilir bir süreç yayılması ve tüm dünyanın hem fikir olması gerekiyor adından da anlaşılacağı üzere sağlık çipleri aslında insanların özelinde olan sağlık sorunlarının açık hale gelmesi anlamına geliyor..

Böyle bir süreç için öncelikle dünya bir tehdit altında kalması özellikle sağlık sorunuyla başbaşa kalması gerekiyor fakat bu yeterli değil bunun beraberinde insanların bezmesı ve artık yeter deme haline bürünmesi gerekiyor buda dünyanın ekonomilerini sarsarak kendini baş gösteriyor olacak olmasıdır sonrasında ise tüm dünya liderlerinin bir araya gelip dünya saglık örgütüyle birlikte ortak karar alması gerekiyor..

İşte aranan fırsat BİNGO....

Bu konuda insanların önüne siyasiler tarafından çözüm olarak sunulacak olan SAGLIK ÇİP leri gelecek yeni nesil insanını oluşturacak bu sistemi devasa sistemi ise önceden hazırlanmış olan YAPAY ZEKA etkileşimi yönetecek olmasıdır..

Sağlık çip leri insanların saglık durumları ve sağlık süreçlerini an ve an takip edebileceği gibi Yeni düzen de yeni bir İNSAN tanımı ve yeni bir İNSAN OLUŞUMU olacak olmasıdır...

Bu konuda öyle süreçler olacak ki i nsanlar o kadar bıkacak ki insanlar kendileri gönül rızalarıyla saglık çipleri için koşacaklar adeta yarışacaklar.....fakat seçmeyen kabul etmeyen benim gibi insanlara ise şu zorunluluğu koyacaklar eğer saglık çiplerini takmazsanız hastahaneden resmı kurumlardan ve hatta bir çok özel işlerden faydalanamayacak hatta işyerlerinizde çalışamayacaksınız gibi sıkı ve önemli büyük baskı adımlar ile ne yazık ki dünyada bu sağlık çiplerini takmayan neredeyse hiç insan kalmayacak...

Böyle bir durumda YENİ İNSAN TANIMI nı yeniden görmüş ve farkına varmış olacağız....BEKLE İZLE GÖR taktiğini uyguladığınızda eğer süreci az buçuk takip eden biriyseniz benim ileriki süreçte muhtemel yaşanacaklar konusunda ne demek istediğimi beni anlayanlar iyi anlayacaktır kanaatindeyim...

Bu konu üzerinde farklı zamanlarda yeni yazılarda sunmayı düşünüyorum şimdilik bu kadarı yeterli diyebilirim fazla kafaları karıştırmamak gerekir o yüzden bu akılda kalsın diye dip not bırakmak istiyorum..

Böyle.

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Çip meselesi filan değil.

1) Umre'den dönem 200,000 hacı'Nın sadece ateşi ölçülmüş. Rahat rahat evlerine dönüp hayatlarına devam etmişler
2) ABD'ye 500,000 adet korona testi satılmış. Gelişmiş ülkelerde test etme - takip etme sistemi bizde yok. Hastalık kontrolsüz yayılıyor yeterince test yapılmıyor.
3) Resiniz 2 hafta içinde virüsü yenme sözü veriyor. Resiniz 2 hafta içinde virüsü yenemeyecek.

4) Bu bir kıyamet alameti değil. Daha çok bir uyarı niteliğinde. Nüfuz çok artıyor 1. Tabiatla uyumlu bir ekonomiye geçmek zorundayız 2. Otoriter liderlerden ve ülkelerden uzak durmalıyız 3. Birbirimize yardım etmeliyiz. Mesela Hindistan'da Türkiye kadar evsiz insan var. Aynı ülkede her katında yüzme havuzu olan ev yapılıyor. Yani kaynakları daha düzgün paylaşmalıyız bu da dört.

- Bu yeni bir şey değil. 20 senedir konuşulan "artık eylem zamanı geldi" dedirten şeyler.

+ Senin dediğin gibi Deccal gelse ben önce sorarım. Deccal ya da o çipi üreten şirket bu saydığım konularda bir şey yapacaksa, Donald Trump, Tayyip Erdoğan, Putin gibi adamların peşinden gideceğime onun peşinden giderim.

+ Çinliler kimseye saldırmazlar. Önümüzdeki yıllarda düzen şimdikinden o kadar da farklı olmayacak. Ama bu yaşadığımız olaylar, siz dahil herkese popülizmin iyi bir şey olmadığını öğretmelidir.

Senin Reisin "2 haftada bitecek" diyor. Sen halen "Çip-mip" diyorsun. Yani gerçekçi ol.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yazdıklarına cevap uygun zamanda yazmak istiyorum bir cevap hakkı doğduğu için

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ekonomiye bu dönemde çok dikkat etmek gerekiyor

EKONOMİ İLE İLGİLİ ONEMLİ UYARİLAR

1__özellikle karşılıksız para basmayalim değil hiç basmayalim

2___ABD ekonomisi 40 katı fazla para basmak üzere bu durum 2008 krizinde finans alanında bir balon şişmesi yapmisti üstü battaniye ile örtülmeye çalışıldı fakat yil 2020 gelince bu balon 40 kat fazla dolar basma ile piyasaları iyicene şişirip kocaman patlamaya hazır bir balon haline getirecek

3__ulkeler duran sanayi ve üretim alanlarının yeniden canlanmasi ekonomiye katkı yapması amacıyla karsiliksiz para basacak bu durum bazı ülkelerde salgindan sonraki süreçte yüksek enflasyon bazı ülkelerde ise hiper enflasyon a sebebiyet verecek bu yüzden karşılıksız para basmamak çok önemli

4__İMF dolar ve euronun çöküşünün ardından yeni bir digital ekonomi sistemi teklifi sunacak bu teklifte yeni bir para sistemi düşünülen SDR yada CDR para sistemi olacak bu sistemde altın ve gümüş değerlerinin geride bırakıldığı tamamiyke digital ekonomi adıyla olacak IMF bu konuda dünya ülkelerine bir çok Kredi ve tekliflerle gelecek sakin ola bu tekliflere riayet etmeyin cok sorunla karşı karşıya kalırsınız

5__piyasadan olabildiğince altin ve gumus toplayın değerli varliklar ülke hazinesindede olmalı ve bu değerli varliklar yükseltilmelidir salgindan sonra değerli varlık olan altın ve gümüş üzerinden karşılık üzere ekonomiyi ayakta tutabiliriz

6__halkimiza dolar ve Euro ya yonelmemelerini bu sistemin ileride cokebilecegini özellikle salgindan sonra bir çok finans sisteminin değişebileceğini buna paralel olarak yeni bir para sisteminin geleceğini ve bu sisteminde digital ekonomi üzerinden olabileceğini söylemek istiyorum sadece halkımıza değil diğer tüm siyasi liderlere de bunu açık söylemek istiyorum

7___halkimiza devletimize altına ve gümüş alımına yonelmelerini özellikle söylemek istiyorum AB birliğinin ekonomi buhrana girmesi ve ABD ekonomisinin 40 kat fazla karşılıksız para basmasıyla dünya devletleri büyük bir ekonomik kriz ile salgindan sonra karşı karşıya kalacak ve hiper enflasyon kapıda diyebilirim salgin sadece bahane olan bir durum piyasalar 2008 krizinden bu yana oldukça sismekte ve balon olmuş haldedir diyebilirim

Dipnot

Ülkemizde faaliyet gösteren büyük ve orta ölçekli firmalara dünya genelinde oluşabilecek hiper enflasyon krizine salgindan sonra özellikle hazırlıklı olmalarını ve altın tahvilleri üzerine varlıklarını değerlendirmeleri gerektiğini ozellikle vurgulamak istiyorum

Sevgilerimle
Elbisss

Böyle

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Ekonomi ile ilgili Benim uyarımlarım:

- MHP ve AKP'nin olmadığı yeni bir seçim düzenlensin.
- Dini siyasal araç olarak gören partiler yasaklansın
- Yargı bağımsızlığı yeniden sağlansın başbakanlık sistemine geri dönülsün.
- Popülist partilerin önünü kesmek için iki dereceli seçim sistemin egeçilsin.
- Birleşik ve laik eğitim sistemine geri dönülsün.
- Basın ve ifade özgürlüğüne geri dönülsün. Kimse düşüncesi yüzünden hapse atılmasın.

Hastalık ile ilgili:
- Alınan önlemler ve rakamlarla ilgili daha şeffaf bir yaklaşıma gidilsin ve Test ihraç etme yetine test ithal edilsin. (da sonra ne yapacaklar onu bende bilmiyorum)

Böyle

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
İngiltere de hayatını kaybeden gencin Coronadan mı kalp krizinden mi öldüğü belli değil
Türkiye de 33 yaşında biri sunuluyor. Kemik kanseri ya da romatizmal hastalığı var. Kaldı ki bu tip örnekler olsa bile binde onbinde yüzbinde bir ve düşük bağışıklık.

Neden yüzde 80 imizde ve sağlıklı insanda hiç belirti vermiyor. Grip olunduğunda çoluk çocuk herkes grip oluruz

Ayrıca neredeyse bütün kış ama son bir kaç yıl solunum darlık ve güçlükleri çekmiş ve çekiyor biri olarak evet böyle bir saçmalık görmedik... Bir kaç yıla kadar yoktu..

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
İşte yeni bir virüs. bir sürü bilinmeyeni var.

Ama 1 yıl içinde filan aşımız olacak diyorum ben. Çok araştırma yapılıyor.

O saate kadar da başımıza geleni çekeceğiz.

Yeni bir bilgi:

- Çin yalan söylemiş olabilir. Sölediklerinden 40 kat insan hastalanmış, 40 kat insan ölmüş olabilir diyorlar.

2) İran ve Rusya ilaç buldukları konusunda yalan söylüyorlar. Corona'Nın kanıtlanmış bir ilacı yok.

- Jair Bolsonaro "Brezilyalılar virüse karşı dirençli" diye bir laf etmiş.

3) Bizde çok güzel önlemler var:

1- Haç ziyaretinden dönem 200,000 kişinin sadece ateşi ölçülmüş. Toplumun içine öylece salmışlar.
2- tesleri amerikaya satmışlar (500,000 testi) Halbuki en baştan herkesi test etmeleri gerekiyordu. Şu anda da 1 milyon test yapılmış olmalıydı.
3- fakirlere (kendi seçmenlerine) maaş bağlamaları gerek. evde otursunlar diye.
4- bütün şirketlere para vermeleri lazım, salgın bitince toparlanabilsinler diye.

Yani şunu diyorum:

- otoriter rejimlerin bir marifeti yok. Herşeyi gizleyip hasır altı edip geziyorlar.

Sonuç: Ciddi kriz döneminde de demokrasiler daha başarılı.

Bakın Rusya'ya "yok ,yok" dediler, şimdi kremline kadar korona olmular.

Yani okuyun. Siz okudukça ben de "Allahım bizi bu heriflerden kurtar" diyeceğim. Bakalım o zaman ne olacak?

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Çip meselesi filan değil.

1) Umre'den dönem 200,000 hacı'Nın sadece ateşi ölçülmüş. Rahat rahat evlerine dönüp hayatlarına devam etmişler
2) ABD'ye 500,000 adet korona testi satılmış. Gelişmiş ülkelerde test etme - takip etme sistemi bizde yok. Hastalık kontrolsüz yayılıyor yeterince test yapılmıyor.
3) Resiniz 2 hafta içinde virüsü yenme sözü veriyor. Resiniz 2 hafta içinde virüsü yenemeyecek.

4) Bu bir kıyamet alameti değil. Daha çok bir uyarı niteliğinde. Nüfuz çok artıyor 1. Tabiatla uyumlu bir ekonomiye geçmek zorundayız 2. Otoriter liderlerden ve ülkelerden uzak durmalıyız 3. Birbirimize yardım etmeliyiz. Mesela Hindistan'da Türkiye kadar evsiz insan var. Aynı ülkede her katında yüzme havuzu olan ev yapılıyor. Yani kaynakları daha düzgün paylaşmalıyız bu da dört.

- Bu yeni bir şey değil. 20 senedir konuşulan "artık eylem zamanı geldi" dedirten şeyler.

+ Senin dediğin gibi Deccal gelse ben önce sorarım. Deccal ya da o çipi üreten şirket bu saydığım konularda bir şey yapacaksa, Donald Trump, Tayyip Erdoğan, Putin gibi adamların peşinden gideceğime onun peşinden giderim.

+ Çinliler kimseye saldırmazlar. Önümüzdeki yıllarda düzen şimdikinden o kadar da farklı olmayacak. Ama bu yaşadığımız olaylar, siz dahil herkese popülizmin iyi bir şey olmadığını öğretmelidir.

Senin Reisin "2 haftada bitecek" diyor. Sen halen "Çip-mip" diyorsun. Yani gerçekçi ol.

İlk gelen Umre kafılesine ne yazık ki durumun ehemmiyetini tam olarak anlayamadığımız için gerekli tetkikler yapılamadı fakat bu konuda ılk gelen gruplar ile ilgili adres tespit çalışmaları yapılır durumda tespit edilenler polis eşliğinde saglık tetkikleri için hastahanelere getiriliyor durumdadır..Hac dan gelenler için bu konuda tetkikten geçmeyen asla yoktur rahatlıkla diyebilirim.. UMRE 2 hafta HAC 1 aydır....

Bızler ılk 2 hafta ıçerısınde gelen gurupları kacırdık kı bu grup yaklaşık olarak 50 bın cıvarında dıyebılırım bu konuda onlem çalışmaları devam etmektedir diyebilirim..

ABD ye test filan satılmadı ABD nin bize test satmak için bir teklifi oldu aynı teklifi ÇİN de yaptı bizler çini daha uygun gördüğümüz için hızlı test anlamında 4.5 saatlık testi 1.5 saate indirdiği için bu test çubuklarını alma gereği duyduk..

Ayrıca ABD de bu testi 30 dakikaya indiren daha teknolojik makine cihazları bulunmakta eğer alabiliyorsak belli şehirler için bu test makinelerini almak oldukça faydalı diyebilirim 100 adeetlik bir sipariş oldukça uygun olur...

Ayrıca gerekli düzenlemeler ve mevuzatlar yapıldı test çubuklarını devamında ise maske eldıven ve hıjyen gıbı materyallerı uretmek ıcın bazı yerli fırmalara rol ve gorev dagıtımı yapılıyor dıyebılırım Hazır olduklarında gereklı uretıme başlayacaklardır dıyebılırım hatta solunum cıhazları uretımı ıcın bile yerlı fırmalara görev verildi diyebilirim bunlarda hazır olduklarında ulkenın ve dunyanın gereklı olan bır çok ıhtıyacı artık TURKIYE den karşılanabılır bır durumda olacaktır kı buda ulke ekonomısı ıcın önemlı bir girdi olacaktır.

Ayrıca ALMAN FİRMASI olan bir X firmada Yeni bir test cihazı geliştirmiş ve bu süreyi 1 saate kadar indirebiliyormus bu cihazıda düşünebiliriz.. Firma ismi vermedim reklam olmasın diye arayan bulabilir..

2 Hafta içerisinde virüsü yenme sözü virüsün hızını yavaşlatmak ve süreci kontrol altına almak üzere sarfedilmiştir sözleri daha iyi okumak gerekir ...

Kaynakların paylaşımı ve eşit adil ekonomik sistem düzeni ne yazık ki böyle bir sistem üzerinden olabilmesi çok zor her insanın arzulayabileceği bir süreç fakat para babaları böyle istemiyor üst tabaka her zaman pastanın en guzel yerini yer alt tabaka da ise aşağıya ne kalırsa pastadan onu yer mantıgı var bunu ne kadar açık ifade edebildim bilemem ama şunu söylemek istiyorum ki her aklın bir düşüncesi ve fikri hatta kendi oluşturmak istediği düzeni kendine göre farklıdır

Böyle bir konjektürel yapıda Küresel ekonomik sistemin değişeceğini sana söyleyebilirim fakat değişen bu sistem beraberinde para denilen bir çok algıyı ve tabuları yıkacak gelecek çağda Robotıc ÇAĞ da paralar digitalleşecek devamında ise ekonomik düzen kapitalist sistemin daha gelişmiş haliyle digital ekomomiye geçişler olacak ve bu süreçte kapitalist sistemin yerine realist sistem gelecek adını ben koydum ama farklı bir isimde olacak ben o ismi sevmediğim için adını realist sistem koydum..Umarım iyi anlatabilmişimdir.

Evet dünyanın sisteminin hatta para birimlerinin hatta ekolojik dengenin bile değişebileceği ve hayatın digitalleşeceği bununla birlikte karşıda kökleri bagları olan yaşlıların temizliği gibi süreçler düşünüldüğünde bu süreç son 50 yıldır kurgulanan bir süreç dilimi olduğunu söyleyebilirim yani 20 yıl kurgu için çok kısa bir zaman dilimi ...

Deccale bu kadar sempati duymanı şaşkınlıkla karşıladım... çünkü o hiçbir zaman insanları düşünmez onun bir görevi var ve onu icra eder bu konuda tanrıdan izinlidir fakat şöyle birşey demek istiyorum ki Deccal kuracağı sistemle ki ayak sesleri görülüyor bir çok dengeyi altüst edecektir İnanan insanların inançlarını elden almak için bile ortaya yeni bir din sistemi sunacaktır....

Şehir efsanelerinde şu söz edilir....
Dünyada Mavi Kan a sahip 3 insan vardır bu 3 insandan başka süreci dogru okuyacak insan yoktur bu 3 insandan ikisi erkek biri bayandır....bu süreç okunurken ve dünyaya yön verirlerken ayrı olan diger erkeğinde bir araya gelmesiyle birlikte dünyayı daha güzel günler bekleyeceğini söyleyebiliriz...3 lü mucize dokunuş diyebilirim..

Teoriler ve Kurgular dünyada hep olacak fakat her kurgu ve teori bir gün mutlaka gerçeğe dönüşür bunu asla unutmamak gerekir güzel insan belki bu zaman olmaz ama gelecekte olmayacağı anlamına asla gelmez....

Böyle.

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Robotik çağ ile o kadar bozma aklını.

Daha doğrusu şundan kork: totaliter ülkelerde örneğin cep telefonu uygulamasına dayalı "yurttaşlık puanlama sistemi" bile var.

Batı bu konuda dikkatlidir. Bu yüzden birçok ülkede Huawei 5G teknolojisi kurma hakkı bile elde edemedi.

Sizin sorununuz demokrasi ve insan haklarını laf salatası zannetmeniz. Oysa ki bunlar ciddi değerlerdir ve hepsi bunu yapmasa da, çoğu politikacının öncelikli görevi bu değerleri korumaktır.

Çin sistemi başarı sağlıyor görünen son totalitarizm rejimidir. Bakın Hong-Kong'da insanlar (Çinli oldukları halde) İngiliz bayrakları ile nasıl direniyorlar. Taywan yıllardır nasıl direniyor.

Ya da anlayacağın bir şey: Xin-Yang bölgesindeki Türki halklar ne gibi uygulamalarla karşı karşıya kalıyorlar.

Çin aslında tarihteki en başarılı totaliter rejimdir diyebiliriz.

Ama Basit Korona salgınına bak. "Vaka ve ölüm sayısı söylediklerinin 40 kat fazlası olmuş olabilir" deniyor.

+ susturmak yerine virüsü ilk çıktığında kontrol etseler salgın yayılmayacaktı.

Yani ortalama bir demokrasi olan İtalya bu konuda da Çin'den daha başarılı.

Yani ben gerekirse Hz. İsa gelince ona da katılırım. Kime istersen ona katılırım.

Katılmayacağım adamlar: Vladimir Putin, Donald Trump, Jair Bolsonaro, Tayyip Erdoğan. Bunlar.

İran'ın da yerli savaş uçağı var 8Beş para etmez ama üretiyorlar)

İran'da adam "Bende korona ilacı var" diyor.

Yani deccali çipi nerede arayacaksın? - Ona karar vermek lazım.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Robotik çağ ile o kadar bozma aklını.

Daha doğrusu şundan kork: totaliter ülkelerde örneğin cep telefonu uygulamasına dayalı "yurttaşlık puanlama sistemi" bile var.

Batı bu konuda dikkatlidir. Bu yüzden birçok ülkede Huawei 5G teknolojisi kurma hakkı bile elde edemedi.

Sizin sorununuz demokrasi ve insan haklarını laf salatası zannetmeniz. Oysa ki bunlar ciddi değerlerdir ve hepsi bunu yapmasa da, çoğu politikacının öncelikli görevi bu değerleri korumaktır.

Çin sistemi başarı sağlıyor görünen son totalitarizm rejimidir. Bakın Hong-Kong'da insanlar (Çinli oldukları halde) İngiliz bayrakları ile nasıl direniyorlar. Taywan yıllardır nasıl direniyor.

Ya da anlayacağın bir şey: Xin-Yang bölgesindeki Türki halklar ne gibi uygulamalarla karşı karşıya kalıyorlar.

Çin aslında tarihteki en başarılı totaliter rejimdir diyebiliriz.

Ama Basit Korona salgınına bak. "Vaka ve ölüm sayısı söylediklerinin 40 kat fazlası olmuş olabilir" deniyor.

+ susturmak yerine virüsü ilk çıktığında kontrol etseler salgın yayılmayacaktı.

Yani ortalama bir demokrasi olan İtalya bu konuda da Çin'den daha başarılı.

Yani ben gerekirse Hz. İsa gelince ona da katılırım. Kime istersen ona katılırım.

Katılmayacağım adamlar: Vladimir Putin, Donald Trump, Jair Bolsonaro, Tayyip Erdoğan. Bunlar.

İran'ın da yerli savaş uçağı var 8Beş para etmez ama üretiyorlar)

İran'da adam "Bende korona ilacı var" diyor.

Yani deccali çipi nerede arayacaksın? - Ona karar vermek lazım.

Yok aklım oldukça yerinde zihnimi çok böyle şeylerle doldurmuyorum sadece önümüze gelecek bir ÇAĞ dan bahsetmek istedim başkada birşey yok...

Yurttaşlık puanlama sistemi senin takmak istediğin sağlık çip i ile entegre bir durum örnegimn kırmızı ışıkta geçersen puanlaman kırılacak yaşlı bir bayanı karşıya geçirirsen puanlaman artacak bunada seninde dediğin ifade ettiğin gibi ülkelerin vermiş olduğu yurttaşlık baz puanları hesaplaması baz alınacak ve buna gore kredı odeme vss den yararlanma yada yararlanamama olacak..

Demokrasi dediğin unsur bir sistem ürünüdür bu sistem basamak halindedir...Demokrasi...İleri demokrasi ve bütünsel demokrasi olmak üzere 3 eş basamak halindedir ve bu her bir sistem ise kendi aralarında a ..b...c ...d diye ayrılmaktadır çok fazla detaylara girmek istemiyorum yeteri vaktim olmadığı için...

Her ülkede demokrasi var gibi gözükür bu gelişmiş ülkelerde de böyledir ama bazen demokrasiler gelişmiş ülkelerde bile keyfiye göre esnetilebiliniyor....Gelişmekte olan ülkelerin demokrasilerde sorun yaşaması normaldir çünkü gelişmişlik ve kültürel düzeyleri halklar ve insanlar olarak gelişmekte oldukları için çok uygun olmayabiliyor ama önemli olan fikir ve düşüncelerin saygı çerçevesinde paylaşılmasıdır ki bu gelişmekte olan ülkelerde oldukça gözlenen bir durum ve sevindirici bir durum diyebilirim...

Çinin bir yönetim modeli vardır hataları eksiklikler ve dogruları hatta yanlışlarıda vardır fakat ben onların alanına giremem orada çin de gelecek adına büyük yatırımlar planlanıyor yani geleceğin ekonomisi çin olacagı ve dünyanın yeni güçü çin olacağı söyleniyor bilemem ama başlarında büyük bir LEEE ailesi var nasıl bir kurgu yapıyorlar bilemem ama çin son 20 yılda inanılmaz büyük adımlar gerçekleştirdi diyebilirim....Bu ülkede demokrasi yok ama büyük zamanda büyük adımlar gerçekleştirdiler Demokrasi olan ülkelerin özellikle gelişmekte olan ülkelerin bir çoğu ne yazık ki dışarı bağımlı diyebilirim...bunu göz ardı etmemek gerekir...o yüzden üretimini kendi yapan herzaman bir adım önde olur diyebiliyorum...

İRAN ının kendi yerli üretimini yapması dışa bağımlılığı azaltması kendileri adına güzel diyebilirim başkada birşey diyemem ama bu konuda TÜRKİYE mizinde yerli ve milli anlamda bir çok başarılara imzalar attıgı oldukça gerçek diyebilirim..

WUHAN da çin süreci yönetmek için geç kalmıştı geç adımlar atmasından dolayı fakat sonrasında öyle bir skı tedbır ve kararla durumu iyi yönettiler ki hayatı eskisi gibi düzene çevirmeyi başarabildiler ama tehlike henüz onlar adına ve dünya adına geçmiş değil sıkı tutmak oldukça önemli diyebilirim..

ÇİNİN vaka sayılarını ne kadar dogru yansıttıgını bılemem bu konuda resmi gelen verilere inanmaktan başka şansımız yok çünkü çin kendi içerisinde kapalı bir kutudur o yüzden bazı veriler bir açıklanıyorsa biz ıkı olarak dusunmek gerekır dıye dusunuyorum...

İTALYA süreci ilk başlarda ciddiye almadı ve bunu pahalıya ödüyor saglık sektöründeki zorluklar ve hastane yetersizliği ne yazık ki baş gösterdi buna saglık personeli eksikliği eklenince devamında saglık personellerinden 5 bin civarı pozitif olunca dahada sorunlar baş gösterdi..

İtalya avrupadan yardım istedi ama yardım gitmedi fakat italyaya çinden rusyadan ve kolombiyadan yardım gitti bu ülkeler demokrasi ülkeleri değil fakat ilk yardımı bu 3 ulke ustlendı bu mukemmel bir dünya yardımı ve dayanışması diyebilirim böyle bir dayanışmayı görmekten çok mutlu oldum...

DECCAL i aramana gerek yok zamanı gelince insanlar onu görecekler zaten o zamana kadar evinde kal işlerinle uğraş :) Siyasi partiler konusuna gelince bende bir politika vardır o da şu halklar hangi kararı aldıysa saygı duymak esasıdır o yüzden halklara saygı duymak ehemmıyet ıster dıyebılırım....

Böylece.

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Basamak filan yok. Ya var ya yok.

Fransa'ya bak mesela nasıl uçaklarla taşıyorlar hastalarını. Ya da Almanya'da tanıdığın varsa onlara sor.

Demokrasi okulda öğretilir (dinin aksine)

Geldiğin okulu bilmiyorum. Ama lisede yurttaşlık dersi almış olsan böyle konuşmazdın.

Basamak filan yok.

ABD'de farklı bir sistem, isviçre'de farklı bir sistem var. Bazı ülkelerde özgürlükler daha fazla veya yasaları daha farklı.

Ama hiçbir demokratik ülkede bir edebiyat yazarı, mesela Aslı Erdoğan, kendi ülkesinden kaçmak zorunda kalmaz.

ve Hiçbir laik ülkede dini sembollerle meclise giremezsin, öğretmenlik yapamazsın.

Güçler ayrılığının olduğu hiçbir yerde siyaset hukuka karışamaz.

Bunun yarısı / %50'si, birazı yok. Ya var ya yok.

Ha diktatörlüğün aşamaları düzeyleri var.

Jair Bolsonaro ve Tayyip birinci vites. Maduro ikinci vites. Putin üçüncü vites. Çin Dördüncü vites. K. Kore ve İran Beşinci vites. böyle gider.

Sana kızmıyorum. Kehanet kitabı + gazete + tartışma programından besleniyorsun. Bilmiyorsun.

O yüzden bende diyorum ki "laik ve birleşik eğitim sistemi"

- Aha sen bilmiyorsun. Süleyman Demirel'i Tayyip Erdoğanla aynı şey sanıyorsun. - Değil

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Çok önceleri saglık sorunlarında oldukça sıklıkla zorluklar yaşardık ilaç kuyrugu reçete kuyrugu ve fiş kuyrugu dıye eskiden randevu fılan yoktu hatırlıyorum çocukken annemle hastaneye sabahın 6 sında kalkar gıderdık sıra alalım dıye fiş kuyruguna ben girerdim doktor önleri ana baba gibiydi bazen muayane olmak için ögleden sonraya kalırdık karnımız aç olurdu fazla zengin insanlar değildik annem simit almaya gönderir kuru simiti yerdik yanında ayran isterdim ama annem ilaçlar ne kadar tutacak bilemiyorum simit yiyelim ben sana sonra alırım derdi...

Ögleden sonra 2 gıbı muayene olur akşam 5 kadar ılaçları almaya çalışırdık dışardan ilaç alırsan çok pahalı oluyordu şimdiki gibi kolay olmuyordu annem reçete kuyruguna bense ilaç kuyruguna girerdim çocuktum ayakta beklemek çok zordu ama böyle olması gerekiyordu o zamanlarda ülkemin şartları bu zamanlarda ki gibi değildi....zar zor bela ilaçlarımızı aldıgımızda sabah 6 dan çıktıgımız maceradan akşam 4 yada 5 gibi gunu tamamlardık bitti mi hayır hastahaneden çıktıktan sonra otobus kuyrugu beklerdık o zamanlarda çok otobus yoktu bu zorlukların ardından akşam ustu 7 gıbı evımızde olurduk o zamanlarda ben hiç hastahaneye gitmek istemezdim ama çocuktum ve bunyem çok zayıftı çok sık hastalanıyordum annemin benim üzerimde o kadar çok hakkı var ki kadıncağız bazen kendi hasta olmasına ragmen kendine baktırmaz benim için hastalığım için o haliyle kuyruklara girip kendini perişan ederdi ALLAH binkere razı olsun...

Ben şimdi böyle büyükleri gördükten sonra çalışmayımda kim çalışsın ben büyüklerimden çok ögretiler degerler aldım hayatıma yaşantıma ne kadar yansıtabılıyorum bilemem ama yaşlı insanlar büyük insanlar benim hayatımda oldukça değerliler...

Buradan Büyüklerime Ve Büyük Dedelerime Büyük Annelerime Şunu Söylemek İstiyorum Ki....

Buyukanne-ve-Dedeler-cocuklari-simartmalari.jpg

Biz küçükler olarak sizlerden çok değerler kazandık sizler bizlerin hayat çınarları yaşam omurgalarısınız sizlere ne kadar saygı duysam ellerinizi ne kadar öpsem azdır şunu bilmenizi istiyorum ki ben hayatta olmaya devam ettiğim süre içeerisinde sizleri hep başımın tacı yapıcam çünkü halen sizlerden ögreneceğim o kadar çok şeyler var ki ....size ne kadar kelimeler yazsam az gelir çünkü sizler benim kalbimde o kadar değerlisiniz ki bunu ancak tek kelimeyle şöyle ifade edebilirim....Sizleri hepinizi göremiyorum ama bilmenizi istiyorum ki hayatlarınızda yalnız değilsiniz çünkü sizlere değer verenler var.....

Eskiden ambulans çagırdıgında öyle kolay gelmezdi bak şimdilerde saglık envanterimizde ne var bir bakalım...

(Eskiden bu hizmete özel hastahanelerde zenginler sahipti şimdi halkımızın tamamı sahip AYRIK GAYRIK OLMADAN)

51263,3869jpg.png

Eskiden bu hayaldi ama şimdi gerçek ....

Haberlerde izlediysen artık bir çok noktada hastalarımızın hizmetinde ve aktif gören bir hastane hava helikopterimiz var öncelerde zengin insanlar faydalanırdı ama şimdilerde her hastanın hizmetinde çok şükür emeği geçen herkese ülkeme hizmet eden herkese ayrım yapmaksızın TEŞEKKÜRLERİMİ İFADE EDİYORUM...

Halkım çok zorluklar çok çileler çekti HALKIM ÇOK daha güzelini daha iyisini hakediyor çalışmalarınızı daha mükemmele yayacağınıza inancım sonsuz yeter ki HALKIM MUTLU olsun yeter ki HALKIMIN GÖZÜN den bir damla yaş gelmesin......Çünkü ben halkımı ve değerlerimi çok seviyorum...

Bununla birlikte ülkemde yaşayan her insanı çok seviyorum....devamında yetmiyor dünyada ki tüm insanları gerçekten de çok seviyorum hepimizin birbirimizden ögreneceği o kadar çok şeyler var ki yeter ki aramıza engeller ve mesafeler koymayalım eger bunu başarabılırsek ınan çok şeyı çok zorlugu atlatmış olacağız diye düşünmekteyim...

Bu arada VİRÜS nedeniyle gecesini gündüze katan bizim sağlık sorunlarımız için kendi sağlık sorunlarını göz ardı eden tüm sağlık çalışanlarını AYAKTA ALKIŞLIYORUM ve huzurunuzda TEŞEKKÜRLERİMİ İFADE EDİYORUM....Bugün sizler sayesinde hayatımıza daha emin adımlar atabiliyoruz eksik olmayın ....

Önlisans mezunu bir insanım ikinci unıversiteyi okumaktayım açıktan fakat zaman sorunum oldugu için dondurmak zorunda kaldım bende buradayım sizinle aynı ülkedeyim farklı bir yerde değilim yani....

Demokrasi bir sistemdir ve bu sistemin işleyiş türevleri ülkelerin gelişmişlik düzeyinden ziyade halkın kültürel gelişmişliği bununla birrlikte okuma oranıyla ilişkili diyebilirim...

Bu ülkeden kaçan bu ülkeden küstürülen o kadar sanatçılar edebiyatçılar oldu ki bu sadece bu zamanla ilişkili değil sorun 1950 li yıllardan beri ileri gelmektedir.....bu zaman zarfında ülkesini terkeden o kadar insan oldu ki.....sadece bu zamana bakarsak hata işlemiş oluruz hayatı anlamak için hayatı geniş düşünmek gerekir....

Sorunlar nasıldır bilirmisin??

Geçmişten bu zamanlara kadar yumaklar halinde gelir ve ilerler bu zamanlarda geçmiş zamanlarda illa ki hatalar olacaktır ama önemli olan demokrasinin öyle yada böyle bir şekilde bu zamanlara kadar taşınabilmiş olmasıdır..

Bu ülkenin kalkınmaya ve gelişmeye oldukça fazla ihtiyacı var gelişirken ve kültürel anlamda ilerlerken sorunları çözerek ilerleyebileceğimize oldukça inanan biriyim...

Sistemlere fazla takılı kalmayalım bugün a sistemi olur yarın b önemli olan halkların özgür bir şekilde şuanda olduğu gibi düşüncelerini ifade edebilmeleridir ta bi başkalarının özgürlük alanlarına girmeyerek yada başkalarının kişilik haklarına saldırıyı yapmayarak diyelim...

Süleyman demirel örneğini bana sunacaksan sunabilirsin bana bir zararı yok ama sundugun örnegin cevabınıda iyi bilmen gerekir...Ülkeye önemli hizmetleri oldu mu oldu bunun için teşekkür ederiz ama hatalarıda oldukça oldu diye dip not eklemek isterim.

İnsanların dini özgürlüklerini yaşama ve idame ettirme hakları vardır ki bu uluslararası evrensel insan hakları beyannamesinde vardır....Mesela israilli hahamlar başlarında keple gezerler ama onlara karşı asla saygısızlık olmaz ve istedikleri her ortama girebilirler çünkü israilliler için kep dini inançlarında çok önemlidir....Müslümanlar içinde baş örtüsü bir simge değil inanç esaslarında önemli bir degerdir...

Evet başörtüsünün bir resmi örtünme biçimi var buna dikkat edilmesi önemlidir..İnsanların dini gerekliliklerini ve değerlerini yaşaması önemli....ve kaldı ki ülkemizin yuzde 80 ni musluman olan bir ulkedır bunu unutmamak gerekır...

Elbette dın ve devlet ıslerı bırbırınden ayrılsın fakat dını ınanc ve gereklılıklere dokunmadan yada kısıtlamadan demek ısterım....

Bu ülke ne zaman zekı beyınlerle çalışmaya başlarsa o zaman yukselıse geçecegıne ınanıyorum bu konuda oldukça eksıklerımız var ama zamanla daha ıyı olacağımıza olan ınancımı ve umudumu daım ettırmeye devam ettırmek ıstıyorum...

Zamanla herşey daha güzel olacak inşallah...Hizmete ve Çalışıp Üretmeye devam edelim gerekli olan bu olsa gerek..

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Corona virus e etken kalmamak için

1--
Virüse yakalanmaniz için karşı taraftan konuşmasından yada hapsirmasindan yada oksurmesinden doğacak olan damlacık partikellerini solumaniz yada ağzınıza gelmis olması gerekir yada damlacık partikelleri elinize gelip elinizi yıkamadan ağzınıza yada gözünuze yada burnununuza surmus olmuş olmanız gerekmektedir

2__Markette alışveriş yaptınız ve diyelim ki alışveriş sonrası evinize geldiniz eğer aldığınız ürüne 10 sn ye temas etmezseniz bu virüsler size elinize gecmez yani hemen temas ile virüs gecmez daiminde ise virusun sizde etkili olması için gerekli çok sayıda virüsün taşınması gerekir yani 1000 bakteri sizi rahatsız etmez antikorlar bunu baskın hale getirir ortadan kaldırır ama 10 000 bakteri sizi olaginin disinda bitkin ve yorgun düşürür işte böyle bir ilk belirti olursa ve öksürükte baş gösterirse hekime baş vurun

Eğer alisveris sonrasında gönlünüz rahat olmasını istiyorsanız temiz bir bezi iyicene sabunlu suyla yıkayın sonrasında aldığınız urunleri tek tek silin ve dolaba yerleştirin böylelikle gönlünüz rahat olur

3__Bu virüse dünyada yakalanmayan insan yoktur sadece yakalandiginiz miktar az olduğu için vücut savunma mekanizması antikorlar ile bağışıklık sağlayacak ve bu sorunu ortadan kaldıracaktır ama herzaman duyarlı olmak ve mümkün çerçevede evde kalmak kalabalık ortama girmemek gerekir

4__Bu süreç gelip geçici bir süreçtir böyle zamanda kaygı tasa endise ve hatta pisikolojiyi bozmamak aksine evde kalarak güzel ve keyifli vakitler geçirmek bizim elimizde tedbiri elden dusurmezsek gereksiz yere hastahaneleri meşgul etmezsek etrafimizda sağ duyulu davranirsak bu süreci daha iyi atlatmış oluruz

5__Bu salgının hızlı yayılmasının esas temel sebebi dolar ve euro dur bu paralar ile virüs dünyaya daha hızlı yayıldı bunun esas temel sebebi bir çok parayı aynı anda 10 saniyeden fazla tuttuğumuz için yoğun miktarda bakteri aldığımızdan dolayidir Mümkün çerçevede parayla temastan sonra ellerimizi yıkayalım ve panik asla yapmayalım paraları isitmayin paraları hafif nemli sabunlu bezle silebilirsiniz gönlünüz rahat olsun diye

6__Pazarda alışveriş yapacaksiniz gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz yeteri miktarda bakteri almadiginiz için vücut bagisikliginiz bu bakteriyi antikor ile etkisiz hale getirecektir aldığınız ürünleri guzelcene yıkamayı unutmayın ve asla kaygı etmeyin devamında yenilen yutulan gıdaları mide asiti ortadan kaldiracaktir gereksiz yere panik ve endişe etmeyin korku pisikolojisini yenmek zorundasınız

7__bolbol meyve tüketin c d ve e vitaminleri tüketin doğal olmasina ozen gösterin bol bol su tüketimi yapmayı da unutmayın mümkün çerçevede sigaradan uzak durun bağışıklık sistemi daha iyi çalışacaktır benim gibi sigara içiyorsanız en azından sigara sayısını azaltın faydası olacaktır evde antibakteriyel sabun kullanin ben aktivex kullanıyorum sizler bunu yada başka marka olan protex ide kullanabilir yada başka bir üründe kullanabilirsiniz size kalmış yeterki elleriniz hijyen ve temiz bir şekilde olsun

Yaşlı insanlarimizi evde tutmak istiyoruz çünkü hem bagisikliklari az hemde yan hastalıkları olduğu için hemde onlara değer verdiğimiz için yoksa asla taşıyıcı değiller gençler bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor özellikle cocuklarla yaşlı insanlarımızın teması olmaması gerekiyor çocuklar çok çabuk geçirebilirler

Normal yasta olan insan 1000 bakteriyi bagisikliktan dolayı yan hastalığı yoksa yenebilir ama yaşlı insanlarimiz yaştan dolayı bagisikliklari zayifladigi ve yan hastalıkları olduğu için 1000 bakteri bile yaslilarimizi etkileyebilir ve ölüme götürebilir o yüzden aman dikkat kurallara uyalım ve 14 altin kurala riayet edip dikkat edelim

Asansöre bindiğinizde dugmeye bastığınızda sizi rahatsız etmesi için size gerekli miktarda virüs gecmesi gerekir devamında virüs hemen geçmez düğmeye 10 saniye temasiniz olması gerekir ama içiniz rahat olsun diye üzerinizde dezenfektan varsa iyicene elinizle ovalayın eğer dezenfektan yoksa kimseye temas etmeden elinizi yüzünüze gözünüze burnunuza surmeden eve geldiginiz anda elinizi 14 altin kuralına uyarak yıkayın ve havlu ile yada tek kullanımlık kağıt ile iyicene durulayın

Evinizde mümkün çerçevede el yikama havlulariniz ayrı olsun yoksa tek kullanımlık havlu kağıt kullanılsin bu kadar basit

Son olarak ise düzenli uyku uyumaya özen gosterelim

Gereksiz yere panik yapmayalım ve en önemlisi hayatımızı korku içerisinde surdurmeyelim tedbirli ama huzurlu bir hayat surelim ki bu süreci daha olumlu ve pozitif bir şekilde kısa sürede atlatalim

#Evde Kal

LUTFEN GEREKSİZ YERE PANİGE KAPILİP HASTAHANELERİ MESGUL ETMEYELİM

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Corona Havadan bulaşır mı ???

Çok güzel bir soru Sizi Alkışlıyorum...

Bu soru sorulduğuna göre bir panik ve korku hali içerisinde olduğunuzu anlamaktayım öncelikle şöyle bir rahatlayın derin bir nefes alın verin ve sonrasında üzerinde ki stresi negatif havayı şöyle bir ileriye atın

Ben size çok güzel ve özel bir bilgi sunacağım...

Söyleceklerim içinizi ferahlatacak ve size derin bir nefes aldıracak hatta size fikir verecek diyebilirim.....

Öncelikle süreci iyi anlayabilmek için coronayı biraz tanımak gerekir..

Corona coronagil ailesinden gelen yeni çeşit bir virüs tipidir bundan önce corona virüsü 6 çeşit idi eski vakalardan son ikisine bakarsak bunlar sars ve mers gibi etmenlerdi fakat hızları ve yayılımları bu kadar ileri değil hatta öldürücülük düzeyi bu denli yüksek değildi

7.nesil yani yeni tip olan corona ise hızlı yayılımına ve sonrasında ki ilerlemesine bakarsak ve ölüm etkisine bakarsak 7.çeşit olan coronagil ailesinin en ölümcül ve hızlı yayılanı diyebilirim..

Fakat coronada olmayan bizde olan birşey var corona bir bakteridir yaşamak için var olmak için hücresini çogaltmak için hücreler ararlar bu en iyi hücre aradığı yerde insan hücreleridir....

Özellikle coronanın akcigerde toplanmasının temel sebebi çoğalma ihtiyacını burada daha hızlı yapabilmesidir corona akcigerde cogalırken akciger üzerinden iltihaplanmalara yol açar ki buda akciger fonksiyonlarının dogru çalışmasını engellediği gibi akcigerde ki kan akışınıda oldukça bozacaktır....

O yüzden vücüdun bağışıklığı çok önemlidir Vücütun bağışıklığı ne kadar iyi olursa savaşmak için o derece sağlıklı antikorlar üretir ve bu savaşı yenmenizi sağlar...İyi savaşan antikorları bu zamanda her doktor sever o yüzden ilaç ve aşı aşamasında etkin iyileşen hastaların antikorları oldukça incelenmektedir diyebilirim..

Gördüğüm bir rüyayı paylaşmak istiyorum yaklaşık 1 ay önce gördüm o zamanlarda paylaşmadım ama şimdi paylaşmakta sakınca görmediğim için sunmak istedim fikir verir mi bilemem....Sadece anlatmak istiyorum başka sebebi yok..

Bir gün her zaman ki gibi uyurken bir rüya görmüştüm anlatmadan geçmek istemiyorum bu gördüğüm rüyada hastanede bir insan vardı ağır bir hasta şeklinde yatıyordu bende dayanamadım sordum neden burada yatıyor müdahale etseniz diye seslendim doktorlar bana dönüp ölümcül bir virüse kapıldığını tüm tetkikleri yapmamıza ragmen artık geç olduklarını söylediler bende hastaya baktım ve doktorlara hemen vucudundaki kanı değiştirin yeni taze kan koyun ama antikoru iyi olan bir kan olması yani kaliteli bir kan olması gerektiğini söyledim doktorlar bunu yaparken kan grubumu sordular bende soyledım benım kanım uygun dedıler vermek ıstemezmısın dedıler evet verırım dedım ve öyle verdım sonrasında hastanın ıyılestıgını yuzune renk geldıgını gordum bu bir rüya ama düşünebileceğimiz bir tedavi süreci olabilir diye eklemek isterim özellikle taze kanlarda han hücre naklini yapabilirsek belki bir kaç hastayı hayata döndürebiliriz diye düşünmekteyim...

Neyse konuya dönelim.....

Sorduğumuz soruya net cevap almak için yukarıda ki aşamaları iyi bildikten sonra şu cevabı vermek istiyorum...

Corona virüsü AÇIK HAVA da havada kalan bir virüs çeşiti değildir tam aksine anında yere düşer yerde de el teması olmayacağı için zamanla havanın ısınmasıyla yerden kaybolur gıder çünkü çoğalabilmesi için hücre arar bunuda bulamadığı için tıpkı denizden çıkarılan deniz anası gibi sıcagın etkisiyle zamanla erir gider...

Sokak zeminlerini belediye ekiplerinin araçlarıyla dezenfekte etmesiyle bu süre en kısa sürede bitmiş olur ama belediyeler temizlemese bile sıcagın etkisiyle corona gün içerisinde yerden kaybolur gider..Burada dikkat etmemiz gereken husus yere sokaga birşey düşüyorsa almayın eğer alacaksanız tek kullanımlık peçete yada eldiven ile alın bunu çöp tenekesine atın sonrasında tek kullanımlık peçete ve eldiveninizide çöpe atın bu kadar basit..

AÇIK HAVA da yürürken şuna dikkat etmelisiniz..

Mümkün çerçevede insanlarla olan mesafenizi korumalı devamında konuşan insanların yanından geçmemeli çünkü konuşurkende tükrük parçaları gelir..devamında ise öksüren ve hapşırandan uzak durmalısınız aslında işin özü 1 metre mesafe kuralını uygularsanız hayatınıza oldukça kolaylık sağlayacaktır.... 14 altın kuralı Asla unutmayalım ...

Eee...CORONA HAVA da asılı kalır diyorlar yanlış mı???

Meraklanma burayı cevaplayacağım aslında kısmen dogru kısmen yanlış...

Şöyle güzel insan...

CORONA açık havada asla asılı kalmaz..

CORONA KAPALI ALAN da havada 30 dakika asılı kaldığı söyleniyor fakat kesin doğruluğu yok ...fakat buna ragmen kapalı alanları sık sık havalandırın diyorlar diye de düşünürsek aslında dikkat etmemiz gerekiyor diyebilirim...

Kapalı alanlar...
ASANSÖR ise
Burada şuna dikkat edicez asansöre binerken mutlaka sizden önce birinin bindiğini varsayıcaz ve düğmeye dokunabilmiş olacağını düşüneceğiz ve bu kişininde pozitif olduğunu düşünücez....

Bunu böyle diyorum çünkü herşeyin en kötü senaryosunu ele almış olucaz...

Böyle bir durumda asansör kullanmak zorundaysanız ...

1--Mutlaka asansöre maskeli girin maske yok ise agzınızı ve burnuzu peçete ile kapatın..

2--Asansörde düğmelere basarken tek kullanımlık eldiven ile basın sonrasında çöpe atın devamında çöp kutularınızda mutlaka poşet olsun el teması olmasın..

3--EĞER tek kullanımlık eldiven yok ise düğmeye basın elinizi dezenfekte edin..

4--EĞEER dezenfektanınız yok ise elinizi yüzünüze agzınıza burnunuza ve gözünüze değdirmeden derhal eve gelir gelmez çok fazla noktaya temas etmeden ellerinizi bol sabunlu su ile yıkayınız 14 kurala uyarak ...Ben AKTIVEX yada PROTEX ı öneriyorum ama olmayanlar bol sıvı sabunla yada normal sabunla 20 sn ye boyunca yıkayabılırler

5--Son olarak asansörden sonra eve gırerken temas ettıgınız noktalar neresı ıse o noktaları bır bez ıle temızleyın bu bezın ıyıcene sabunlu suyla köpürtülmüş olmasına dikkat edin...

Unutmayın hastalanmanız için orta yaş bireyseniz size yeteri miktarda virüs geçmesi gerekir....ve virüslü noktaya 10 saniye temasınız olması gerekir bazı çevrelerce bu sürenin 7sn yede de oldugu söyleniyor o yüzden hangi yüzeye temas ederseniz edin biz garantiye almak için o yüzeylere 5 sn yeden fazla temas etmeyelim....

CORONA nın hızlı ve kolay bulaşması daha çok tükrük parçacıklarından dolayıdır bir tükürüp parçasında bazen atıyorum 10 bin corona bakterisi olabiliyor ki bu sizi hasta etmeye yeterde artar diyebilirim....

EĞER KAPALI ORTAM EV ve OFİS ise

Burada da virüsün ortam havalandırması olmadıysa 30 dakika havada asılı kaldığı sonrasında yere düştüğü söyleniyor o yüzden kapalı ortamlarda mutlaka ortamın havalandırılması ve virüsün oradan uzaklaştırıması gerekiyor....virüs açık ortama gelirse havada asılı kalamayacağı için direk yere düşecektir..

Ofis ve evlerde mutlaka yer hijyenine oldukça dikkat etmemiz gerektiğini özellikle vurgulamak isterim

Bol bol dogal olarak c d e vitamınlerı tuketmelı devamında duzenlı uykuya önem vermelı ve son olarak ise bol su tuketmelıyız....Bagısıklıgımız ıcın oldukça kazanımlar ve katkılar saglayacaktır dıyebılırım.....

Başka akıllarda takılı olan sorular olursada onlarada denk gelırsem buradan açıklık getırmek ıstıyorum...

Coronanın Dünyada bu kadar hızlı yayılmasının esas temel sebebı bana göre ortak dolaşımda olan ve tüm dünyada olan DOLAR VE EURO kagıt paralarıdır diye söyleyebilirim bu konuda kagıt pamuksu oldugu için bakterinin burada 3 gün tutunması aşikar gözüküyor....Benim düşüncem başkasının düşüncesini bilemem

Ve bu konuda özellikle uyarımı yapmak istiyorum Özellikle yabancı paralarda temasınız olması halinde devamında yerlı kagıt paralarda temasınız olması halınde ellerınızı bır yerınıze goturmeden bır yere dokundurmadan mutlaka ama mutlaka 20 sanıye temızleyın...

Devamında kagıt paraları utulemeyın eger ıcınız rahat olacaksa bır bezı ıyıcene sabunlu suyla köpürtün sonrasında suyunu sıkıp köpüklü bez ile paraların arka ve ön yüzeylerini temizleyin bu size güven hissi verecektir ama ben defalarca söyledim halende söylüyorum mutlaka kagıt paralardan sonra yada onlara temasınızdan sonra ellerinizi bir yere degdirmeden 20 saniye mutlaka YIKAYIN....

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar daha yenisi olursa zaman buldukça eklerim inşallah...

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
İtalya ve İspanya ya yapılan yardımda emekleri geçen herkese teşekkürlerimi ifade ediyorum

Bununla sınırlı kalmamaliyiz yerli suni solunum cihazlarını üretmeye başladık kendimize 2 üretirken İtalya ve İspanya içinde 1 er adet olmak üzere üretmeliyiz ve bu solunum cihazlarını da İtalya ve İspanya ya iletmeliyiz gondermeliyiz

Dostlar bugünler için vardır bu konuda da olumlu adımlar atacaginiza inanıyorum

İtalya ve İspanya halkını bu konuda solunum cihazı konusunda yalnız birakmayalim lütfen..

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
KARDESİMİN DUYGU DOLU MESAJİ

Ciao fratello
MERHABA KARDEŞİM

Güzel Kardeşim Teşeekkürünü aldık ve bu güzel Teşekkürün için samimi duyguların için esas biz sana TEŞEKKÜR EDERİZ..

Bizler öncelikle insanız ve vicdanımızı Kalbimize koyup ilk etapta yapabildiklerimizi yapmaya çalıştık emin ol bundan sonra ki süreçte Ülkenize Suni Solunum cihazlarınıda göndermeye başlyacağız bu konuda ülkeme sonsuz güveniyorum Suni Solunum Cihazları için üretim başladı İnşallah kendimize 2 üretirken İtalya ve İspanya içinde 1 er adet üreteceğiz gönlün ferah olsun....

Senin ailen sizlerin aileleri bizlerin aileleridir Bizleer bu zor zamanda dostluğumuzu en iyi şekilde sunmaya devam edeceğiz Çünkü bizler için din dil ırk ayrımı asla yoktur olamazda Bizler şunu çok iyi biliyoruz İNSANI yaşat ki Sende yaşayasın diye...

Gönlündeki ve Kalbindeki umutlarını ASLA yitirme Gözünden yaş asla getirme TÜRKİYE olarak İNSAN ların herdaim YANINDAYIZ VE YANINDA OLMAYA da devam edeceğiz inşallah MÜSTERİH ol kardeşim...

Türkiyeden sana ve AİLENE kucak dolusu SELAMLAR.....

HAYAT SEVİNCE GÜZEL.......
Sana ve Ailene VE GÜZEL HALKINA bu güzel şarkıyı hediye ediyorum GÜZEL KARDEŞİM..

Böyle..

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Panik yapmayalım
Strese girmeyelim
Gereksiz yere etrafı paniğe itmeyelim
Sadece resmi kurumlara itibar edelim
Bilgilerin doğruluğu teyitlenen bilgilere itibar edelim
Sosyal mesafeye uyalim
Maske takalim
14 altin kurala uyalım
Elleri sık sık yıkayalım
Toplu alanlarda mutlaka olmamaya özen gösterelim
Maskelerimizin hijyenine dikkat edelim kullan at maske ise 3 saatten sonra kullanıp atalim
Maskelerimizi burnumuza kapatacak şekilde kullanalim

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Corona da Yeni bir belirtiyi söylemek istiyorum

1__Sık baş ağrısı--olaganin dışında olan bir durum
2__İştahsizlik--kilo kaybı
3__Bogaz ağrısı

Bu belirtiler genellikle yüksek tansiyon hastalarında oluyormuş bu yeni bilgiyi paylaşmak istedim

Fakat her insanda da görülebilir diye dip not eklemek isterim

Eğer böyle süreç yaşarsanız lütfen gecikmeden hekime başvurunuz

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç