CORONA ile ilgili Önemli Bilgilendirmeler...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye

Mağlum Dünya genelinde bir salgın türüdür ve bu salgın hızla yayılmaktadır bu konuda bilinen ve bilinmeyen bir çok şey oluyor fazla zamanım yok kısa süre içerisinde bazı bilgilendirme yazıları yazıp konuyu tamamlamak istiyorum...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

Phi

Aktif üye
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
korkma elbis suan mesele para degil :) bilinmezlik.

2020 kotu baslamisti kotu gidecek ve tarihe kara bir insanlik lekesi olarak yazilacak. 2021 i sabirsizlikla bekliyorum.

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
@Phi

Yok kendi adıma korktugumdan filan değil sadece bu süreci insanların az hasarla atlatmasini istemiş ve dilemiş olmamdan ötürüdür

Her insanın bir ailesi ve sevdikleri var ozellile boyle dönemlerde buyuklerimizi daha çok kollamak gerekiyor büyüklerimize karşı hurmetimizi ne kadar sunabiliyoruz yada ne kadar basariliyiz...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Bugün buraya yeni eklemeler yapmak istiyorum önemli bir kaç bilgi daha sunmak istiyorum

Öyle

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Corona ilk kendini halsizlik ve yorgunluk ile baş gösterir bu ilk evredir eğer bu evrede doğru adımlar atarsanız süreci zayiflatmis ve bağışıklık sağlamakta önde olursunuz bunu bu yazıda neler yapmanız gerektiğini size soylucem

Sonrasında yüksek ateş ile kendini gösterir bu ilerlemiş bir adımdır son safhası ise nefes darlığı geçmiş olsun...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Eğer olaginin dışında bir yorgunluk hissediyorsanız ve kendinizi halsiz ve bitkin hissediyorsanız vucudunuz size SOS veriyor olabilir buna ozellikle dikkat etmenizi sizden çok istiyorum böyle durumlarda ne olursa olsun bana birşey olmaz demeyin tedbir almanız gerekiyor

Vücudunuzda DEMİR ORANİ önemli ölçüde düşüyor demek anlamına gelir...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Solunum güçlüğü cekiyorsunuz doktora gitmeye hele bu zamanda çekiyorsunuz doğal bir korku insanları anlayabiliyorum

Solunum guclugunden dolayı uyumakta zorluk cekiyorsunuz uyumak ve tüm korkuları geride bırakmak istiyorsunuz bu da bu süreçte doğal bir durum

Söyleyeceklerim mükemmel değil ama o gece sizi uyutmaya ve korkularinizi hafifletmeye...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Uygun bir zamanimda kurgu yaparak Corona nin nasıl yayıldığını sizlere aktarmak istiyorum cepten yazmak epey yorucu devamında uykum geldi

Devamında

Hangi sağlık türevi olursa olsun vücudun dirençli olmasıni ve direncini arttırmak istiyorsak mutlaka düzenli uyku uyumak zorundayiz (8 saat) demek istiyorum bunu asla unutmayın

Son olarak

Gerçi...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Öyle değil.

Gereksiz bilgilendirme yüzünden insanlar panik oluyor. Mesela el losyonu ve maske stokluyorlar.

burada Eczaneler losyonu şişe olarak satmıyorlar. Kendi şişeni götürüyorsun. Stokluyor çünkü insanlar. Ben 1 haftadır kolonya da alamadım örneğin.

2) Bu tür ortamlarda olumsuz bilgi ve paylaşım yapmak sorumsuzluktur. Evine kapanan...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Corona nın hayatta ki vucut bulması...

A-
-Coronanın ilk belirtileri olağanın dışında halsizlik yorgunluk ile başlar sonrasında bogazda agrı ıle devam eder rahatsız edecek bir şekilde olur devamında sureklı bir kuru öksürük ile devam eder son aşamada ise yuksek ateş ile baş gösterir ki bu...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Kendiminde Uyguladığı bir PROTEİN takviyesini sizlere sunmak istiyorum....

Uygulamak yada uygulamamak sızlere kalmış bır durum...

1--
MUZ
2--PORTAKAL
3--GREYFURT (İlaç kullananların...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Evde vakit geçiren güzel insanlara NETFLIX ı önerebilirim....Hem kafa dagıtmanıza hemde surecı daha serın ve sogukkanlı atlatmanıza yardımcı olacaktır dıye dusunmekteyım...

NETFLIX de bırbırınden degerlı bır cok dızı ve fılm var ama ılla bır dızı tavsıye edın dersenız MESSIAH yı...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Şöyle bir yanlış anlaşılma olursa buna bir boyut kazandırarak anlatmak istiyorum...
(Aşağıda ki yazılara hadi birlikte bakıp birlikte okuyalım)

Meyva takviyeleri aslında size sunulan Proteın Kokteyleridir özellikle benim size sunduklarım tamamiyle Proteın takvıyesıdır....Bu konuda bağışıklık sistemini...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Kendiminde Uyguladığı bir PROTEİN takviyesini sizlere sunmak istiyorum....

Uygulamak yada uygulamamak sızlere kalmış bır durum...

1--
MUZ
2--PORTAKAL
3--GREYFURT...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İngiltere de 18 yaşında bir genç hayatını kaybetti...Bu duruma bakınca aslında gençlerinde etkilenebileceği bir süreç diyebiliriz...Gençler genelde potansiyel taşıyıcılar olarak biliniyor ...

Buradan gençlere şu çağrım var

lütfen kendinizi düşünmüyorsanız etrafınızdakileri en önemliside yakın çevrenizde ki...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İngiltere bilim insanları uyarıyor.....

CORONA nın bir diğer belirtiside

Yuksek ateş,öksürük ve hapşırmanın yanında Koku ve tat alma hassasiyetlerinin kaybolması bu husus konusunda da envantere bu yeni bilgiyi eklemek gerekir diye...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
3 dalga halınde oluşacak bir serüvenden sizlere bahsetmiştim 3.dalganın ne oldugunu bilemediğimi fakat düşündüğümü ifade etmiştim eger yanılmadıysam eger yanlış düşünmediysem 3.dalga insanlara zorunlu takılacak bir SAGLIK ÇİP i olacak olmasıdır diyebilirim...AMA insanlar bu saglık çiplerini kendi gönül rızalarıyla takacaklar ne yazık ki :(...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
UYARI !!!!
Bana sorarsanız ben saglık çiplerini asla uygun görmüyorum ama öyle zaman gelecek ki benim uygun görmediğim bu sağlık çiplerini insanlar gönüllerinin rızasıyla takacaklar hatta ben o zaman uygun görmüyorum takmayın dediğimde bana oldukça kızacaklar

o yüzden şimdiki bu zamanda insanlara söylemek istiyorum sağlık...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Çok farklı Bir RÜYA GÖRDÜM PAZAR SABAHI ....
Paylaşmak istedim.(Gündem DIŞI)

Evet her insan gibi bende rüya görüyorum fakat bu sefer gördüğüm rüyalarım diger rüyalarımdan çok farklıydı hemde hiç aklımda böyle birşey...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Elbiss ben psikolog değilim ama seni biraz daha bırakırsak "kıyamet günü geldi" filan demeye başlayacaksın.

Virüs ile ilgili bilimsel bilgiler olan medya kanalları var. Gidip de bilgilenmek senin kendi sorumluluğun.

2) Hiper-kriz filan yok. Virüsün yayılmasına izin vermek ekonomiye daha çok zarar vereceği için mantıklı devletler önlem alıyor...