bir önerim var.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan bir önerim var. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,318 kez görüntülenmiş, 38 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı bir önerim var.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
arkadaşlar bu forumu geliştirmek adına, bir önerim olucak, haftada bir gün canlı yayın
akışı yapılmasını öneriyorum, sesli ortamda canlı yayınlar yapılarak, gruplar halinde
felsefe eğlence veya diğer aktiviteler oluşturulabilir, :)
konu başlıklarına canlı yayın esnasında yorumlar yapılırsa daha aktif bir forum
olucağını düşünüyorum, özelliklede sesli canlı yayınlar yapılması taraftarıyım
her üye canlı yayında açtığı konu başlığının daha uzun süre aktif olmasını sağlıyabilir,
her üye tartışma ortamına katılmadan önce elindeki belgeleri ve hazırladığı
aktivitelerle daha anlaşılır daha güvenilir daha kaliteli ortamlar oluşucağını
düşünüyorum.
diğer önerimde tartışılıcak konular üzerine 2li veya 4 lü gruplaşma ile daha iyi tartışma ortamları
hazırlanabilir daha iyi yorumlar yapılabilir, gruplaşma aynı inanç betimleri tarafından
oluşturulur ve tartışmalar daha yapıcı ve daha geniş kitlelere ulaşabilir. :)

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
bi işe yaramaz..

yeni üyeler neden yazmıyor bir milyon yıldır bu gizemi çözemedik daga :) bunu çözsek bir kıpırdama olur sanki ..

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
Katılabilirim. Ama baştan belirteyim, ilgi alanlarım dışındaki konularda kendisine ekmeğin fiyatı sorulmuş manken gibi kalakalıyorum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
..

yeni üyeler neden yazmıyor bir milyon yıldır bu gizemi çözemedik daga :) bunu çözsek bir kıpırdama olur sanki ..[/QUOTE]

:D:D:D:D:D:p sesli güldüm...

kahin

Kahin
Yeni Üye
sanırım bazı üyeler izlemeye geliyor tartışmaya değil.yada türkçe bilmiyorlar yada bizlerle tartışmaktan ciddi anlamda korkuyorlar başka bir neden bulamadım.:D:p:cool:

savaşcı

Yeni üye
Yeni Üye
bu sitede bende yeniyim hergün aralıksız foruma giriş yapıyorum her boş fırsatımda. bazı konular ilgimi çekiyor girip okuyorum ama işlerim çok yoğun pek konu yazamıyorum birde forumda 2 3 kişi haricinde konu açan yok. sitede aşırı bir cansızlık var konu açanların konularına rağbette çok az bilmiyorum çok soğuk bir forum ama hergün bakmadanda geçemiyorum mesela ihavedia bey efendinin konuları çok hoşuma gidiyor(yazıları zaten kişiliğini ele veriyor çok hoş) kahin beyin konularıda çizgi roman dan fırlamış gibi geliyor sanalmanik arkadaşın yazılarını zaten anlıyamıyorum foruma ilk girdiğimde eşekherif beyefendi baya etkindi oda bıraktı forumun genel görüntüsü bu benim gözümde yanlışım varsa affola.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bu sitede bende yeniyim hergün aralıksız foruma giriş yapıyorum her boş fırsatımda. bazı konular ilgimi çekiyor girip okuyorum ama işlerim çok yoğun pek konu yazamıyorum birde forumda 2 3 kişi haricinde konu açan yok. sitede aşırı bir cansızlık var konu açanların konularına rağbette çok az bilmiyorum çok soğuk bir forum ama hergün bakmadanda geçemiyorum mesela ihavedia bey efendinin konuları çok hoşuma gidiyor(yazıları zaten kişiliğini ele veriyor çok hoş) kahin beyin konularıda çizgi roman dan fırlamış gibi geliyor sanalmanik arkadaşın yazılarını zaten anlıyamıyorum foruma ilk girdiğimde eşekherif beyefendi baya etkindi oda bıraktı forumun genel görüntüsü bu benim gözümde yanlışım varsa affola.

hahahaha :D çok yaşa emi sanalmanığın hiyoroglif yazılarını annukiler bile çözemez. :D
eşek herif beyı bende çok merak ediyorum sanırım tatilde yoksa uğrardı mutlaka :D

örümcek adamın namusu zeusun yıldırımı athenanın güzellği poseidonun tsunamısı adına seni kutsuyorum evladım artık sende bu forumun birer savaşçısı oldun .. hayırlı ugurlu olsun..

X

FAdmin
Onursal Üye
[MENTION=4925]Alper[/MENTION] ve [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] kaybedenler klubundeki abiler gibi radyo programi dusunuyor??

ls2

Kahin
Onursal Üye
son 100 üyenin 36 si mesaj yazmış 64 dü hiç mesaj yazmamış.

Sevgili yeni üyeler neden duygu,düşünce paylaşmıyorsunuz diye başlık açıp, şu ayın tartışma konusu diye başlığın altında sabitlenen yere asılsa bir faydası olur mu acaba.

ayrıca ayın tartışma konusu uygulaması devam etmediği halde gereksizce orda duruyor. en azından tanrı var mı veya hayatın anlamı gibi felsefeyle ilgilenen insanların ilgisini cekecek başlıklar oraya sabitlense daha iyi olur. çünkü arada bir ordaki yasak olan neden ilgi çeker başlığına azda olsa katılım oluyor.

[MENTION=4925]Alper[/MENTION] [MENTION=4573]X[/MENTION] [MENTION=5689]Mara[/MENTION]

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye

Sevgili yeni üyeler neden duygu,düşünce paylaşmıyorsunuz diye başlık açıp, şu ayın tartışma konusu diye başlığın altında sabitlenen yere asılsa bir faydası olur mu acaba.

ayrıca ayın tartışma konusu uygulaması devam etmediği halde gereksizce orda duruyor. en azından tanrı var mı veya hayatın anlamı gibi felsefeyle ilgilenen insanların ilgisini cekecek başlıklar oraya sabitlense daha iyi olur. çünkü arada bir ordaki yasak olan neden ilgi çeker başlığına azda olsa katılım oluyor.

[MENTION=4925]Alper[/MENTION] [MENTION=4573]X[/MENTION] [MENTION=5689]Mara[/MENTION]

Yeni üyelerin neden yazmadığı hakkında fikrim yok ancak tartışma konuları ve sabit başlıklar daha efektif kullanılabilir canımlarım.

X

FAdmin
Onursal Üye

Valla 2015’ten beri [MENTION=4925]Alper[/MENTION]’e en az .... defa soylemisimdir o sabitteki ayin tartisma konusunu duzenlemesini, adam yogun, adam playboy, adam gecelerin yargici.. Yapacak bisey yok ben degistirecem bugun sana soz. :)

Alper

fadminfon
Onursal Üye

Haklısınız cidden biraz umursamamazlık oldu aksine bir kaç aydır pc bozuldu ondan yapmadım vs hep bahane yani anlayacağın. @X düzeltir bugun

kahin

Kahin
Yeni Üye
Haklısınız cidden biraz umursamamazlık oldu aksine bir kaç aydır pc bozuldu ondan yapmadım vs hep bahane yani anlayacağın. @X düzeltir bugun

ben aynı zamanda bilgisayar tamircisiyim bana problemi söyle sana arızanın ne oldugu? izah edim. :)
problem donanımsalmı? yoksa yazılımsalmı?

Alper

fadminfon
Onursal Üye
ben aynı zamanda bilgisayar tamircisiyim bana problemi söyle sana arızanın ne oldugu? izah edim. :)
problem donanımsalmı? yoksa yazılımsalmı?

1 tanesinin psikolojisi bozuk açılmıyor küstü sanırım tokatlayınca.
Digerinin elektirik dagıtım çipi arızalı

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Valla 2015’ten beri [MENTION=4925]Alper[/MENTION]’e en az .... defa soylemisimdir o sabitteki ayin tartisma konusunu duzenlemesini, adam yogun, adam playboy, adam gecelerin yargici.. Yapacak bisey yok ben degistirecem bugun sana soz. :)

Hafta sonu seçmece olarak eklicez uygun smile çeşitlerini sizin özellikle begendiginiz varsa burdan yada pm yoluyla iletebilirsiniz:)

Alper'in vaatleri, seçim vaatlerini geçti ve sebebi de gecelerin yargıcı olması mı? diyecektim ki...:) Bilgisayarı arızalıymış.

kahin

Kahin
Yeni Üye
1 tanesinin psikolojisi bozuk açılmıyor küstü sanırım tokatlayınca.
Digerinin elektirik dagıtım çipi arızalı

1. sinin tedavisini ben yapamam :D ama 2. sini daha açık konuşursan anlarım
bilgisayar şu parçalardan oluşur senin hangisi? arızalı
1. power supply. elektrik burdan dagıtılıyor. 13. 3 watlık çıkış veriyor anakarta :D elektrık dagıtan sadece çip yok anakarrta elektrık dagıtan ve voltajı ayarlıyan entegrede var. belkide entegre arızasıdır senı yanıltabilr.
2: harddisk.
3: ram
4: işlemci
5: anakart. ( babakart şaka şaka babakart yok) :D
6: pata portu sata portu
7: işlemci slotu
8: işlemci sogutucusu
9: fan sogutucusu
10: dwd writer ( dwd yazıcısı ve okuyucusu ) :D
11: a adet mause portu yeşil rekte olur.
12: klavye portu mor renkte olur.
13: yazıcı portu beyaz renkte olur.
usb portlar genelde 6 adet olur önlerdede 2 adet olur.
14: ide portları eski sistemlerde harrdish veri tabanı akışını saglar

şaka şaka ölüyü diriltirim ben :D asıl mesleğim bu tamirciyim. :)
şimdi 1. kasayı aç ramları silgiyle temizle işlemciyi çıkar termal macun sür
sonrada power supyyliyi değiştir. eğer açılmazsa bu mesleği bırakırım ..

Son düzenleme:

Alper

fadminfon
Onursal Üye
1. sinin tedavisini ben yapamam :D ama 2. sini daha açık konuşursan anlarım
bilgisayar şu parçalardan oluşur senin hangisi? arızalı
1. power supply. elektrik burdan dagıtılıyor. 13. 3 watlık çıkış veriyor anakarta :D elektrık dagıtan sadece çip yok anakarrta elektrık dagıtan ve voltajı ayarlıyan entegrede var. belkide entegre arızasıdır senı yanıltabilr.
2: harddisk.
3: ram
4: işlemci
5: anakart. ( babakart şaka şaka babakart yok) :D
6: pata portu sata portu
7: işlemci slotu
8: işlemci sogutucusu
9: fan sogutucusu
10: dwd writer ( dwd yazıcısı ve okuyucusu ) :D
11: a adet mause portu yeşil rekte olur.
12: klavye portu mor renkte olur.

voltajın yüksek gelmesinden dolayı şarj kablosunu ve anakartta bulunan elektirik dagıtım parçasını yakmış bu yüzden elektirik dagıtmadıgı için pc açılmıyor çok nadirde olsa bazen açılıyor. Elmalı pc oldugu içinde fiyatı biraz yüksek kaçıyor

1. Şık dediklerine uyuyor istersen sana pc kodunu yazayım bir bak bakalım belki çıkma parça vardır?

kahin

Kahin
Yeni Üye
voltajın yüksek gelmesinden dolayı şarj kablosunu ve anakartta bulunan elektirik dagıtım parçasını yakmış bu yüzden elektirik dagıtmadıgı için pc açılmıyor çok nadirde olsa bazen açılıyor. Elmalı pc oldugu içinde fiyatı biraz yüksek kaçıyor

1. Şık dediklerine uyuyor istersen sana pc kodunu yazayım bir bak bakalım belki çıkma parça vardır?

seninki sanırım leptop :) arıza kodun yaz müsait olunca sana arıza kodunu ne oldugunu? anlatırım. şimdi çıkmam gerek .. :)
baştan söyliyin arızayı anladım zaten anakart besleme arızası var çok masraflı olur. seni uyarim.

esekherif

Filozof
Yeni Üye

sonra Nietzsche döndü ve dedi ki; Sağlık sorunları ve yoğunluk nedeniyle konularla pek ilgili olamıyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
b.... sanalmanik arkadaşın yazılarını zaten anlıyamıyorum ...

hahahaha :D çok yaşa emi sanalmanığın hiyoroglif yazılarını annukiler bile çözemez. :D
..

beni anlamama derken ben burda ürettim
içerik ürettim, cevap ürettim, vb. karaladım.
Yoksa bu foruma sanırım 2013 te geldim ve ilk dönem mesajlarım bayağı anlaşılır olmalı
Serbest karaladım . Açık düşündüm.
Bir tür üretim mantığıyla yazıyoruz bazen ifade değil. Problem çözme gibi-matematik gibi
Bir işi yapmak gibi. Yoksa anlaşılmayan ya da anlaşılmadığı düşünülen her şeyi tek tek açabilirim

Yeni bir şey söylemiyorum. Doğunun Advaita Vedantası-İkiliksiz Öğretisi
Bizim Tasavvuf ya da Bektaşilik - Alevilik gibi
Bunun dışında Parmenides-in On Naturası benim için Ontolojinin tamamı nerdeyse ya da sonucu
Biraz Kasyopyam var.
Nietzsche, Marks gibi karakterleri seviyorum -Pek okumadım ama onları anlıyorum ve anladığımı düşünüyorum
Gençliğimde, üniversite yıllarında, çok okudum ne okuduysam okumuştum. Ne bulursam okurdum o zamanlar.Şimdi internetten araştırıp yazı derliyorum sadece. Bir çok şeyi öğreniyorum.
Kavramsal tabanım bom-boş. Yani bu anlamda felsefe tabanım yok. Yani felsefe tarihi okumuşu da değilim. Felsefe denilenler üzerine yüzeysel gözlem ya da bakışsal gözlem
ve gençlik yıllarında taranmış bir kaç içerik ders kitabı. Üç beş kitap

Kendi düşünceme ve gözlemime dayanıyor ve güveniyorum/inanıyorum. Kendi bilgi üretebileceğime olan inanç güvenç benim esinim
Felsefe kavramını da bilgi sevgisi, öğrenme istenci ve öğrenmeye duyulan merak, bilgiye ve öğrenmeye duyulan aşırı istek-arzu ve sevme gibi taraflardan tutuyorum ve ele alıyorum..
Felsefe benim için tamamen bu kavramları ifade ediyor öncelikle, yazılı felsefe-filozoflar tarihini ve onların dediklerini değil.
Bunların hepsi sonra çakışıyor zaten..
Bana göre her şeyde ve heryerde biraz felsefe var. Herkes bir ölçü de felsefeci
Bu kadar. Kısa
Anlaşılmayan ne?

Peki ontoloji üzerine söylenecekler bitmediyse yani Vedanta da -Vedanta Kültünde ve On Natura da ya da Brahmanizm ve Bengidönüşte, bugbi kavramalrda örneğin tüm gerçek (ve tüm felsefe ya da ontolojinin tamamı ve bir bölümü) yoksa o zaman şu kavramlara da bakmamız gerekecek.
Anarşizm, Sosyalizm, Komünizm, BengiDönüş, Üstün İnsan, Naturalizm vb..
Şimdi bu kavramların bir kaçının ucunun bağlandığı yeri görüyoruz Kasyopya dan dolayı. Herkes felsefe ya da felsefe taşı arıyor sanırım ya da bazıları.. Çok basit
Komünizm başka dünya, başka gerçekler. Eş gerçek, eş realite ve paralel gerçek, eş-evren-eşbirey,eş-oluş-lar vb. düşünün
Üstün İnsan hakeza
Kavramalar burdan geliyor...
Bengidönüş Brahmanizm eşit -ne yani?
Ama felsefe sadece Ontoloji değildir yada Ontoloji tüm bilimlerin anasıdır
Anladığımız o ki Felsefe-ci -denilen- Ontoloji ile problemini çözer çözmez (ontolojik ikiliğini/ikiselliğini giderir gidermez) toplumsal bir işe ve toplumsal üretime, toplumuna dönmeye ve toplumlaşmaya kalkışmalıdır. (Tekrar) Ontoloji üretmeye kalkışmakta saçma anlıyor musun? (Tüm düğümler çözülecek...tir...) Sosyoloji üretmek, psikoloji üretmek, siyaset ya da sanat, bilim müzik üretmek ,edebiyat ya da şiir üretmek farketmez...
Felsefe bu kadar. Benim bildiğim ve diyeceğim de bu kadar
Anlaşılmayan bir şey var mı?

Ontolojik gerçek şu .. Özgürüz.. Daha ötesi daha ziyadesi yok .Gerisi palavra. Aksini söyleyenler saçmalıyor.
Bu şu anlama geliyor. Bizi sınırlayan bir Tanrı yok-varolamaz. Bizi (sonsuz) sınırlayan bir (üst) Tanrı yok-varolamaz. mümkün değil. bu anlamda özgürüz. Göksel varlıklar olabilir. Göksel tantana olabilir. Karmakarış bir kozmoloji olabilir. Gökte tanrılaşmış, yarı tanrılaşmış ilerlemiş şeyler olabilir hatta bunlar bize tanrılık/efelik/sahiplik taslıyor ve tanrılığa kakılıyor-kalkışmış bile olabilirler (sahiplik iddia etmek saçmalığı ve köleleştirme mantığından öteye gitmez) ve ancak bunlar gerçekte-n tanrı değil/olamaz.. Çıbanbaşı olabilirler.... Tüm varlıklar eşit, ortak, hepsi bir ve aynı

Bir varlık evren bile üretse tanrı olamaz. Bunu herkes yapabilir
Varlığı baştan yok ve var, var ve yok edemez ya da bunu herkes yapabilir
Ya herşey tanrıdır ya hiçkimse...
Ontolojik bir gerçek peşine düşmek çatışkıdır-ilikilemdir. Bu gereksiz yükün neden olduğunu biliyoruz.
Şimdi bize güvenmeyenler koşsun dursun bakalım,

Bu postta da bin yıllık felsefe tarihinden daha fazlası var sanma ki ego

Bu arada Annunaki kavramının Uzaylılar -Dış Dünyalılar- (Dünyayı Ziyaret Eden) ya da Ziyaretçi vb.anlamına gelen genel bir tanımlama olacağını düşünüyoruz. Modern literatürdeki melek,şeytan demon ya da ne olduğu ve kim olduğu olacağı karıştırılan belki daha yakın buna. Gökten gelen her sakallıyı insanoğlu dedesi sanmamalı...

Marks Nietzsche ye Fromm ekleyelim

Bu öztürkçedir mısırca değil

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar