Bilim insanlarına göre koronavirüs insan yapımı değil

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Bilim insanlarına göre koronavirüs insan yapımı değil başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 428 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Bilim insanlarına göre koronavirüs insan yapımı değil
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Leonardo18

ls2

Kahin
Onursal Üye
Uluslarası bilim ekibi tarafından yapılan bir çalışmada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) doğal kökenlerinin bulunduğu ve tamamen evrim yoluyla oluştuğu sonucuna varıldığı belirtildi.
Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırmada, Kovid-19 ile ilgili ortak genom dizisi verilerinin ve benzeri virüslerin kapsamlı bir şekilde analiz edildiği, çıkan sonuçların virüsün yapay olarak veya laboratuvar ortamında üretildiğine dair hiçbir belirti göstermediği bildirildi.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Şerefsiz, ahlaksız Çinliler yarasayı bütün hayvanları yiyorlar sonra da virüsü yaydılar.

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Tam olarak öyle değil de, SARS da aynı yerden çıkmış. Çin'de hijyen kurallarına dikkat edilmeyen, canlı hayvanların kesilerek satıldığı pazarlar varmış. BU hayvanların içinde vahşi hayvanlar / yarasa vs de var. Bizde adı duyulmamış balıklar filan da var. Hastalık ilk oradan çıkıyor zaten. Balık pazarından.

- Daha hijyenik hale getirecekler ya da kapatacaklar o tür pazarları.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
virüs küresel kapitalizmle ilgili; her hangi bir ülkeyi küçümsemek, hakaret etmek hem doğru değil hem de çözüm üretmez. Çin den aldığınız ürünleri kullnırken de aynı hakaretleri ediyor muydunuz acaba?

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Dün Trump "Ben buna Çin virüsü diyorum çünkü Çin'den geldi" diye konuştu.

İma ettiği: "Bu Çinliler erken davransaydı virüs bize sıçramazdı"

Gerçek ise şöyle: Çin 1 milyar insanı 1,5 ay boyunca eve kapandırdı. Böylece bize (dünyanın geri kalanına) önlem almak ve hazırlanmak için çok kıymetli bir 3-4 hafta kazandırdı (doktorlar böyle söylüyor)

Netice: Şimdiki hava: Donald Trump hızlı hareket edemedi (İtalya filan da bu dediğime dahil). Güney Amerikada vakası olmadığı hale sınırları kapatıp önlem alan ülkeler var.

Neyse: Ona buna çamur atmanın bu saaten sonra faydası yok.

Ben olayı küresel ısınmaya bağlıyorum. Küresel ısınma 90'ların sonundan beri bilinen bir şey. Yıl 2020 millet daha yeni yeni kıpırdanmaya başladı. Bu olay bence insanlara doğaya daha fazla saygı göstermeyi de öğretebilir. Göreceğiz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar