Bereket ki...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yetinmeyi bilir misin, sana verdiği kadarıyla hayatın, hoş bilsen de bilmesen de yara bere içinde bu yollardan geçeceksin. Bilen ile bilmeyen bir olur mu? Biri daha az yara alır.

Peki kendinizle yetinmeyi bilir misiniz? Arkadaşınız, çevreniz olsun veya olmasın, sonuçta her gün başkalarıyla yaşanmıyor. Sahi evli olanların bilmesine gerek var...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Bereket ki işkembeden atmıyorum ve işkembeden atılanları ayırt edebiliyorum. Çoğu insan gerçek ne ise ben onu istiyorum diyemez. Derse bile gerçeği görünce çoğu vazgeçer. Elbette ki ben gerçek ne ise onu istiyorum. Gerçek değişmez, ben gerçeğe göre değişirim. Bereket ki bunu söylemeyenlere hoşgörülüyüm.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ben ki, ki ben, ben, ben, evet ben... Yeri gelmedikçe kendimi övmem. Bunun yeri o konuda iyi olunca gelmez. Bunun yeri karşı tarafın size güvenmesi gerektiğinde gelir. Neyse ki algım buna erişti.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Aynı şekilde yeri gelmedikçe yermem, bunun yeri ise o insanın onu düzeltmesi gerektiğinde gelir. Her yanlışın düzeltilme zamanı vardır.

Neyse bu beni bağlar, sizi bağlamaz. Aşar sizi.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yeri gelmişken, amacım öğretmek değil düzeltmek. Oyun oynamıyorum. Sizi eğlendirmeye çalışmıyorum.

Öğretmek keyif verebilir, düzelirken keyif alamazsınız.

Heeeyyt... Varmı bana yan bakan. Galeyana geldim.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Düzeltici aranmaz, sevilmez. İlk önce kendini düzelt denir. Haberiniz olsun ben kendimi düzelttim. Kendimi düzeltmeden başkasına dil uzatacak avanaklar çok. Ben avanak değilim. Akıllıyım. Bilen bilir.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Kimse tarafından övülmeyen birinin kendini övme dramına şahit oluyorsunuz, gerçi bunca rahatsız edici yazıya rağmen hala okuyorsanız. Bu bir dram. Kendini övmek ince bir ipte yürümeye benzer. Kotarabilirmiyim.

Birkaç yazım hariç, onları anlıyorum, tek amacım düzeltmek. Bir şeyleri anlatırken bile bunun sayesinde şunu düzeltebilirim diyorum...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Bereket ki, rahatladım. Gizle gizle nereye kadar... Gerektiği yere kadar. Kimseyi rahatlamak adına üzmeye niyetim yok. Hatta kendimden verebilirim, ben daha rahatım çünkü. Bugün anneme babama yaptığım gibi. Vermek sadece para veya yardımla olmaz. Bazen sadece psikolojiktir. Kendinin mutsuz olacağını bile bile yaparsın, denge var tabii, bunu bir...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Denizler bir gün boyunca şakıdılar. Kuşlardan daha da güzel... Duyanlar dinlemeye doyamadı. Teller bir gün boyunca titreştiler, en güzel bir biçimde şarkı söyleyenler bile hayretle dinledi. O gün cansızlar canlılara galebe çaldılar. Şarkıcılar, kuşlar önünde eğildi tabiatın.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Öteden beridir böyle olmuştur, ilk önce kendi ayağının üzerinde duramadan, başkalarını ayakta tutamamışlardır. Ayağa kalkınca iki kişinin omuzuna girmiştir, dayanın bana ben sizi götüreceğim. Sonra fark etti ki yüzlerin dengesi bozulmuş, ben ise bir başıma en fazla iki kişiyi taşıyabiliyorum. Fikri değişti sonra, onları bıraktı, ilerlemeyi de...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Sen sabahlar ve şafaklar kadar güzelsin
Sen ülkemin yaz geceleri gibisin
Saadetten haber getiren atlı kapını çaldığında
Beni unutma
...
Nazım Hikmet

Göz, kulak, tende cansın,
Çiçeğim, müziğim, şalımsın.
Sana, benden bir haber ulaştığında
Kalk gel, gör aşığını
Gördüğünde şöyle de sevgilim
Ben de senin gibi biriyim.

Sanırım yeteneğim...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İnsan bazen okuduğundan veya yazdığından keyif almaz yapması gerektiği için yapar sadece, ne buraya ne de diğer foruma yazarken keyif almadım. Kendimce mecburum işte.