Benim Köşem

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kimdir? kategorisinde İnci Birinci tarafından oluşturulan Benim Köşem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,246 kez görüntülenmiş, 68 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kimdir?
Konu Başlığı Benim Köşem
Konbuyu başlatan İnci Birinci
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan NuriKara

kahin

Kahin
Yeni Üye
İslamın yaratan sözü olmadığına eminim. öyleyse islamın hiçbir öğretisi benim için bağlayıcı değildir. devlette bu halkın ve ülkenin faydasına olanı seçmelidir. islam içi veya dışı olması öncelik değildir. devlet bir dogmalar zincirine bağlanamaz..

fenerbahçe yine yenildi sana söylemiştim, fener bu yıl küme düşebilir, :mad:

futbolcular ayakta duramıyor, sanki paf takımını izledim.. bu gece resmen delirdim..

al sende delir bakalım.. trabzon biraz sanslı olsa bu maç en az 5-0 olurdu.. tarihin en kötü feneri
resmen sogudum bu takımdan..

Son düzenleme:

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Benim hiç kimseye kişisel nefretim olmaz.Ama vatanıma ihanete,bu;düşman oyuncağı olmayı da içerir, kavram olarak hoş bakmıyorum.
İnançlarıma,sınırlarım dahilindeki özgürlüğüme ve fikirlerime ezberden saldırada bulunanlarsa karşılığını alır.
Burada dayanaksız itham edilmem ve hakarete uğramış olmam bana bir şey kaybettirmedi.Bilakis zamanımı daha iyi değerlendirmem yönünde bir uyarıcı bile oldu.
Ama bu durumu başka sitelerde anlatabilirim,çünkü sıfatsız kişilerce aynı hakaretlere başkalarının da maruz kalmasını istemem.
Yıllardır burada yararlı ya da yararsız bir şeyler yazmış,ama hiç bir şey öğrenememiş birinin siteye verdiği zararı göz önüne alarak yönetim de ilgilenirse bu konuyla sevinirim.

Not=Bir kaç kişi hariç,kimsenin hakkımda ne düşündüğü benim için zerrece anlam ifade etmiyor:)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Benim hiç kimseye kişisel nefretim olmaz.Ama vatanıma ihanete,bu;düşman oyuncağı olmayı da içerir, kavram olarak hoş bakmıyorum.
İnançlarıma,sınırlarım dahilindeki özgürlüğüme ve fikirlerime ezberden saldırada bulunanlarsa karşılığını alır.
Burada dayanaksız itham edilmem ve hakarete uğramış olmam bana bir şey kaybettirmedi.Bilakis zamanımı daha iyi değerlendirmem yönünde bir uyarıcı bile oldu.
Ama bu durumu başka sitelerde anlatabilirim,çünkü sıfatsız kişilerce aynı hakaretlere başkalarının da maruz kalmasını istemem.
Yıllardır burada yararlı ya da yararsız bir şeyler yazmış,ama hiç bir şey öğrenememiş birinin siteye verdiği zararı göz önüne alarak yönetim de ilgilenirse bu konuyla sevinirim.

Not=Bir kaç kişi hariç,kimsenin hakkımda ne düşündüğü benim için zerrece anlam ifade etmiyor:)

Is2 midir nedir,kaç zaman sonra siteye geldiğim anda troll iftirası atan yalancı ve seviyesiz şahıs,ben felsefe.net olmadan da zamanımı çok güzel geçiriyorum.
Ama açıkça görülüyor ki,sen bu yetenek ve nimetten yoksunsun.
Onun için burada debelenmeye devam et.
Ancaaaak,sakın bir daha kimseye iftira atıp,hakaret edip,kendini küçük duruma düşürme...derim:)

esekherif

Filozof
Yeni Üye
'yalnızlığına kaç, dostum!
seni büyük adamların gürültüsünden sersemlemiş,
küçüklerin iğneleriyle de delik deşik olmuş görüyorum.'
Nietzsche

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
'yalnızlığına kaç, dostum!
seni büyük adamların gürültüsünden sersemlemiş,
küçüklerin iğneleriyle de delik deşik olmuş görüyorum.'
Nietzsche

Büyük adamlardan hiç zarar gelmiyor
Küçüklerin iğnesiyse umurum da bile değil.
Hafiften biraz sinir oldum hepsi bu:)

La casa de papel ayarında bir dizi ararken takıldım buraya,aradığımı buldum gidiyorum zaten.
Sağlıcakla...

Timuçin iyiymiş,sağolasın dostum:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
ben felsefe.net olmadan da zamanımı çok güzel geçiriyorum.
Ama açıkça görülüyor ki,sen bu yetenek ve nimetten yoksunsun.
Onun için burada debelenmeye devam et.
Ancaaaak,sakın bir daha kimseye iftira atıp,hakaret edip,kendini küçük duruma düşürme...derim:)

gittiğin güzel yerlerde güzel zamanlarda bir anlıkta olsa bizleri hatırla, bizlere dua et, haline hamd et, taktir edilene kanaat et,

selam ve dua ile..

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
İnsanın bazen yalnızlığa da ihtiyacı oluyor.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
İnsan gençken her şeyi bildiğini sanır.
Yaş aldıkça hiç bir şey bilmediğini öğrenir.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
İnsanlar birbirine benzer.
Bir an,bütün insanların aynı olduğunu sanırsınız
Ama öyle bir ayrım görürsünüz ki,gerçek başkadır.
Benzerlik bazen aldatıcıdır.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bazen,acele edersek kazanacağımızı,hızlı karar vermenin karlı olacağını düşünürüz.Sonuçta zamandan kazandığımızı sandığımızda,nelerden zarar ettiğimizi gözden kaçırırız.

Bazen başarıyı
bazen parayı kaçırırız,
ama en önemlisi değer arz eden gönülleri kaybederiz.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Gerçekler ve doğrular bazılarının inkarı ile gerçeklik ve doğruluğunu yitirmez.

Bazı durumlarda elimizde somut kanıt olmayıp,aklımız ve kalbimizle inandığımız için ispatta zorlanırız.

İmtihanın sırrı da budur...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bazen çok kolay hallolacağını sandığımız şeyler birden kördüğüme döner,bazense çıkmaza saplanıp çaresiz kaldığımızı sandığımız an sorunlar çözülüverir..

Yaşlı ve hasta bir insan yıllarca yaşayabilirken,genç ve sağlıklı biri aniden ölüverir.
Çok çalışan bir çocuk vasat bir Üniversite kazanırken,daha az çalışan biri iyi bir Üniversiteye gidebilir.

Bu örnekleri çoğaltabiliriz.Sonuçta önemli olan,her şeyin elimizde olmadığının,çoğu yerde güçsüz ve aciz kaldığımızın bilincine varıp,daha geniş ve derin bakmayı başarmak.

Madem bazı yerlerde gücümüz yetmiyor...Ki;çoğu şeye gücümüz yetmiyor...Alemi düzenleyen bizden üstün bir güç var...demektir.

Bu güç buradan bakıldığında anlamak ve inanmak istemeyenlere adaletsiz gibi görünebilir,oysa o güç bu dünyanın bir tarla,yaşamın ekin ekmek,ahiretin ise ektiklerini biçmenin mekanı olduğunu,zamanı geldiğinde (Ebedi alemde)ilahi adaleti eksiksiz sağlayacağını vaad ediyor. Kendisine inanan bir insan,bana göre bu güç hakkında şüphe duymayacaktır.

İmtihanın sırrı da budur.

Kainatta hikmetini okuyamadığımız pek çok olay var.İşin sırrı olayın özünü okuyabilmek.Bu,okumayı isteyen için hiç zor değil...Yeter ki,samimi bir kalp ile baksın.

Şimdi; madem öyle neden böyle?tarzında neden?neden?neden?'lerin sıralanacağını tabii ki tahmin ediyorum.Amacım polemik değil,bu yüzden bu konuda başka yazmayacağım.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Gerçekler ve doğrular bazılarının inkarı ile gerçeklik ve doğruluğunu yitirmez.

Bazı durumlarda elimizde somut kanıt olmayıp,aklımız ve kalbimizle inandığımız için ispatta zorlanırız.

İmtihanın sırrı da budur...

Bu konuda bir örnek verebilirim: Doğuştan kör birisi kırmızı ve sarı renk arasındaki farkı bilemez ama fark var olmaya devam eder. Böyle birisine renklerin farkını ispatlayamazsınız. Sizin gördüğünüz gibi onun da görmesi gerekir. Gerçekten de imtihanın sırrı bu: Ne kadar bilge olursanız olun, bazı şeyleri karşı tarafın kendisi görmesi gerekir. Yani yalnızız.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Zaman rüzgar gibi uçup giderken, o devasa köprülerin altından ne sular aktı,tıpkı çağlayanlar gibi...
Yaşamak,baktığını görmek,öğrenmek,anlamak...
Yaşamaktan,görmekten,öğrenmekten,anlamaktan keyf almak...
Tabii,bazen dibe vurmak ve derinlerde kaybolmadan tekrar yüzeye çıkmak...

Hayat, insana verilen en güzel armağan...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Felsefe net'e girmeyeli uzun zaman olmuş.
Bu uzun aradan sonra (dün akşam)gördüm ki, site yeniden yapılandırılmış.Yani,benim gibi o'da oldukça değişmiş...
Güzel olmuş,olumlu bir değişim...
Keşke tüm insanların kafası da (olumlu anlamda)değişip, gelişebilse...
Zaman ayırmaya değer mi?...Düşünmekteyim...

Burası,kendi kendime konuşabildiğim tek yer:unsure::giggle:

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Zaman rüzgar gibi uçup giderken, o devasa köprülerin altından ne sular aktı,tıpkı çağlayanlar gibi...
Yaşamak,baktığını görmek,öğrenmek,anlamak...
Yaşamaktan,görmekten,öğrenmekten,anlamaktan keyf almak...
Tabii,bazen dibe vurmak ve derinlerde kaybolmadan tekrar yüzeye çıkmak...

Hayat, insana verilen en güzel armağan...
Yazdığınız gibi bir hayatı yaşayana armağan. Bazıları derinlerden kaybolmadan çıkamıyor, kaybolup çıkışı bir türlü bulamıyor. Dipteyen lanet okuyup şimdilerde armağan gibi bakıyorum.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aynı kaotik durumu zaman zaman herkes,hepimiz yaşıyoruz. Önemli olan lanet okumadan düze çıkmak bence:))

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aynı kaotik durumu zaman zaman herkes,hepimiz yaşıyoruz. Önemli olan lanet okumadan düze çıkmak bence:))
Ben lanet okumadım, uzun bir süre. Bir ay, iki ay, belki bir yıl, o kadar uzun sürünce hayatın mahvoluyor. Uzun süreler sadece acıyı hissedenler, lanet okumasalar bile, durum ortada bence. Ha deyince düze çıkılsa keşke, herkesin hayatı o kadar kolay değil.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar