arsa bedeli kat karşılığı müteahhit kira bedeli dışında aidat öder mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan arsa bedeli kat karşılığı müteahhit kira bedeli dışında aidat öder mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,043 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı arsa bedeli kat karşılığı müteahhit kira bedeli dışında aidat öder mi?
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
arsa bedeli kat karşılığı müteahhit kira bedeli dışında aidat öder mi?
başka bir sorum daha olucak,aramızda avukat varsa,iyi olur.
sorum şu;
kat karşılığı sözleşme ile hiç bir bağı olmuyan aile bireylerine mütaitin imzaladıgı geçici kiralık ev bulsa ve orda oturan aile bireyleri elektrik ve suyu ödemezse hukuku bir yaptırımı olurmu? ben
hukuk eğitimi almış biri olarak diyebilirimki;
aidat ve diğer giderlerinde sözleşme yapan taraflar sorumludur. bu sözleşmeyle bir bağı olmuyan aile fertleri aidattan ve diğer giderlerden sorumlu değildir. ödeme yapmamaları
halinde dava açılamaz dava açılması için resmiyet gerekir.

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
[MENTION=6638]juju[/MENTION] var ama öyle olmaz bedavaya köfte.

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=6638]juju[/MENTION] var ama öyle olmaz bedavaya köfte.

elektrik ve su ve diğer giderler tamamen hiç bir sorumlulugu olmuyan bireylerin vicdanına
kalmıştır, ben olsam ödemem ,aile büyükleri mütait ile zaten resmi sözleşme yapıyorlar, geçici ikametgahında
kiracı olmasalar bile , sözleşme geregi giderleri ödemek zorundalar ama mütaitle yada geçici ikametgah ile bir bagı olmuyan diğer aile bireyleri ödemek zorunda değil.
zaten bırakın hükmü böyle bir kanun bile yok ordakı fertler hayalet konumunda.
yani mütait hiç bir sorunluluğu olmuyan aile fertlerine ev tutmakla zaten farklı bir ikamet almış oluyorlar. hukukne tüm sorumluluk kira kontratını imzalıyan mütaite aittir. eger dier aile ferleri
ile farklı bir sözleşme olsaydı. o zaman herşeyden sorumlu olurlardı. sizin anlıyacagınız
resmi bir sözleşme yoksa hukukende bir dayanagı olmaz başka birşey daha var.
bir kiracı hiç konratt yapmasa bile yinede hukuken sorumludur ama burdakı olay çok farklıdır.
resmi bir kiraa kontratı var kiracı aile fertler ideğil mütaittir olarak gözükür hukuksal açıdan.
hiç bir sözleşme yapmadan ev tutuyorsa mütait birde kira kontratı imzalıyorsa zaten tüm hukuksal kaideleri hukukı! acıdan kabul etmiş sayılır.

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
elektrik ve su ve diğer giderler tamamen hiç bir sorumlulugu olmuyan bireylerin vicdanına
kalmıştır, ben olsam ödemem ,aile büyükleri mütait ile zaten resmi sözleşme yapıyorlar, geçici ikametgahında
kiracı olmasalar bile , sözleşme geregi giderleri ödemek zorundalar ama mütaitle yada geçici ikametgah ile bir bagı olmuyan diğer aile bireyleri ödemek zorunda değil.
zaten bırakın hükmü böyle bir kanun bile yok ordakı fertler hayalet konumunda.
yani mütait hiç bir sorunluluğu olmuyan aile fertlerine ev tutmakla zaten farklı bir ikamet almış oluyorlar. hukukne tüm sorumluluk kira kontratını imzalıyan mütaite aittir. eger dier aile ferleri
ile farklı bir sözleşme olsaydı. o zaman herşeyden sorumlu olurlardı. sizin anlıyacagınız
resmi bir sözleşme yoksa hukukende bir dayanagı olmaz başka birşey daha var.
bir kiracı hiç konratt yapmasa bile yinede hukuken sorumludur ama burdakı olay çok farklıdır.
resmi bir kiraa kontratı var kiracı aile fertler ideğil mütaittir olarak gözükür hukuksal açıdan.
hiç bir sözleşme yapmadan ev tutuyorsa mütait birde kira kontratı imzalıyorsa zaten tüm hukuksal kaideleri hukukı! acıdan kabul etmiş sayılır.

Ben ne dedim şimdi ya :((((((((((((((((

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Müteahitler arsa karşılıgında ev veriyorlar devamında ev yapılasıya kadar size kira ücretini tahsil ediyorlar fakat bu durum kira bedeline istinaden olur...

Kiracıyken elektirik ve suyu üzerinize aldıgınız için haliylen borç size yansımaktadır ve bu borcu siz ödemek zorundasınız...Fakat siz elektirik ve suyu müteahit ödesin diye miteaahit le anlaşırsanız o ayrı bir konu fakat böyle bir müteahit olacagınıda sanmam...

Kiracıyken evin suyu ve elektirigini üzerinize almak zorundasınız aksi taktirde kiralık ev vermezler...

Böyle.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Müteahitler arsa karşılıgında ev veriyorlar devamında ev yapılasıya kadar size kira ücretini tahsil ediyorlar fakat bu durum kira bedeline istinaden olur...

Kiracıyken elektirik ve suyu üzerinize aldıgınız için haliylen borç size yansımaktadır ve bu borcu siz ödemek zorundasınız...Fakat siz elektirik ve suyu müteahit ödesin diye miteaahit le anlaşırsanız o ayrı bir konu fakat böyle bir müteahit olacagınıda sanmam...

Kiracıyken evin suyu ve elektirigini üzerinize almak zorundasınız aksi taktirde kiralık ev vermezler...

Böyle.

hahahaha :D yine güldürdün beni. yaaaa binanın iskanı yoksa yani bina sıfırsa iskansız binada elektirk ve su ortaktır. ayrıca şantiye suyu ve elekriğide pahalıdır.
ortak elektrik ve su olan binada iskan alınmadan belediyeler suyu ve elektriği ayırmazlar kanun var.
bak yine hata yaptın . :D itiraf et..
böyle bir durumda aidat ödemek için keriz! olmak gerek sanırım. :D

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
hahahaha :D yine güldürdün beni. yaaaa binanın iskanı yoksa yani bina sıfırsa iskansız binada elektirk ve su ortaktır. ayrıca şantiye suyu ve elekriğide pahalıdır.
ortak elektrik ve su olan binada iskan alınmadan belediyeler suyu ve elektriği ayırmazlar kanun var.
bak yine hata yaptın . :D itiraf et..
böyle bir durumda aidat ödemek için keriz! olmak gerek sanırım. :D

Konuyu yanlış anlamışım sadece :) gecenin bir vaktinde normal olsa gerek hehe :) ben ayrı bir binaya kiraya çıkacaksın sandım ...

kahin

Kahin
Yeni Üye
Konuyu yanlış anlamışım sadece :) gecenin bir vaktinde normal olsa gerek hehe :) ben ayrı bir binaya kiraya çıkacaksın sandım ...

yok yokk :D doğru anladında sadece genelleme yapman yanlıştır düzettim.
müstakil evlerde kiracıysan zaten herşey ayrıdır. ama müstakil evmi? kaldı artık
her yer betonlaştı. :p
:rolleyes:
şimdiki binaların çogunda iskan yok bina bitelı 5 yıl olmuş mutait daha yenı almış iskanı rezalet bir ülkede yaşıyoruz afrika bile bu ülkeden daha medenidir. :D

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
yok yokk :D doğru anladında sadece genelleme yapman yanlıştır düzettim.
müstakil evlerde kiracıysan zaten herşey ayrıdır. ama müstakil evmi? kaldı artık
her yer betonlaştı. :p
:rolleyes:
şimdiki binaların çogunda iskan yok bina bitelı 5 yıl olmuş mutait daha yenı almış iskanı rezalet bir ülkede yaşıyoruz afrika bile bu ülkeden daha medenidir. :D

Peki Teşekkür ederim.Bizim buralarda epey müstakil ev var kendimizde müstakil evde kalıyoruz...Eskiye göre pek kalmadı fakat halen eski değerleri koruyabiliriz özellikle komşuluk gibi önemli degerler var çok şükür ve kaldıgım yerde semtte çok mutluyum arasam böyle güzel yer bulamam...çok şükür...

İskan konusunda haklısın bu konuyu bu süreci hızlandıracak yeni formuller bulunması gerektiğine bende katılırım....Ülkemiz bence çok güzel sadece bir takım aksaklıklarımız var emeklediğimiz için ilerleme sağlayamıyoruz özellikle teknolojik gelişim anlamında bu konuda bir çok sistemin değişmesi yenilenmesi gerekiyor...

Ülkemin teknolojik ve ekonomik büyüklük açısından daha iyi bir konumda olması gerektiğine inanan biriyim...Ülkemize biraz zaman gerekli bu zaman yıllara yayıldıkça daha olumlu kullanılabilinirse daha güzel olacağına olan inancım oldukça var...

Tekno gelişim merkezleri kurmamız gerekiiyor bu merkezlerde arastırma geliştirme faaaliyetleri yürütmemiz gerekiyor Tekno araştırma geliştirme merkezleri benim gençlik hayalim diyebilirim....Bununla birlikte ekonomik anlamda yeni pazar payları açmak için afrika ve pasifik e açılmamız ve nakliyatı sadece gemilerle değil kara uçak ve tren yollarıyla ipek ağı şeklinde oluşturmalıyız bununla birlikte Yeni bir ticaret birliği oluşturmada öncülük etmeliyiz..

Ülkemin sadece ABD ye bagımlı bir halde olmasını hazetmeyen biriyim açılmalıyız daha geniş düşünmeliyiz büyük olmak istiyorsak büyük adımlar atabilmeliyiz...Dünyada PASTA oldukça büyük önemli olan bu pastayı oluştururken bu pastadan paylar alabilmektedir diye düşünüyorum..

Ülkemin ekonomik refahı elde edebilmesinin yanı sıra üretime ve en önemlisi ise ihracata oldukça fazla paylar ve katkılar verebilmek gerektiğine inanıyorum yerli üreticilerde MARKALAŞMA sorunu var mesela bu konuda MARKA modeller oluşturabilmeliyiz...MARKALAŞMA ve teknolojik gelişime oldukça önem vermeliyiz..

Geleceğin çağı ROBOTIC ÇAĞ olacak bu konuda geride kalmamak gerekir şimdiden altyapı temellerini atıp zamana yayabilmeliyiz aslinda işin dogasında Parayı kullanabilmeyi ve devamında ise parayı yönetebilmeyi oldukça ögrenmeliyiz...

Para kolay kazanılmıyor haliyle kullanımıda daha faydalı işlerde olabilmesi geri dönüşü olacak hususlarda kullanılması oldukça önemli o yüzden teknolojik yatırım ve bununla birlikte İhracat a pay ayırabilmemiz oldukça önemli diye düşünüyorum....

Söylediğim üzere

Ülkemin zamana ihtiyacı var bu konuda ülkemize zaman tanımalıyız ....Ülkemize degerler katabilmeliyiz....ülkemize katkılar ve öneriler sunabilmeliyiz....Zaman içerisinde sorunlar çözüldükçe daha olumlu adımlar atılacaktır...Yıllarca birikmiş o kadar sorun yumagı var ki bunların çözülüp deger katılabilmesi zaman alacaktır...

Ben ülkeme aşık bir insanım ve bu konuda ülkeme oldukça güvenirim Zorluklar çektik mi zaman içerisinde evet ama Zaman ÜLKEMize gerekli...

Konu nereden nereye geldi yaaa :) içimden gönlümden geldi yazmak istedim...

Böyle.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar