Anayasa Referandumu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Anayasa Referandumu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,091 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Anayasa Referandumu
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

Referandum Tercihiniz?

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

ls2

Kahin
Onursal Üye
Forum üyelerimiz ne düşünüyorlar merak ettim ve başlığı açtım.

ben hayır diyeceğim. temel nedenimde adaletin partileşmesidir.

değişiklikler şöyle;

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
açıkçası düşünmüyorum-iyi olan kazansın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:13 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:28 ----------

tamamen refleksif dürtüler- koşullu dürtüsel -kökensel kayıplar

---
din elden gidiyor un cumhuriyetçesi
ve cumhuriyet versiyonu "cumhuriyet elden gidiyor"
bir tepki yok çünkü fikir yok. ne olduğundan haber yok. (birileri söylemeden hareket edemeyen kitle debeleniyor-patinaj )-uyanıklık ve farkındalık denen ve bilgi denen yok
uygun haber kaynaklarından veri ve uyaran gelmezse /git emri gelmezse (ve bu kötü uyaranı doğmazsa) harekete geçemiyorlar- ne olduğunu bilmiyorlar inanın

iyi mi kötü mü herkes bunu soruyor sanırım
kimsede bi felaket oluyormus bi hava yok
ezberlenmis tepkiler ve muhalefet var
-duygusal tepkiler/gerçek suygusal uyaranlar yok-gerçek bir rahatsızlık yok
siyasilerde bu olmazsa millet uyaran almıyor -almaz

duygusal uyaran almıyor millet-ezbere evetçilik ve ezbere hayırcılık var
gerçek rahatsızlık teması yok ve bir belirsizlik sezmedi ve komplo sezmedi halkmillet
Karşı taraf atıyor ama rahatsız değil işler yolunda tıkırı fikri var-mesajı var- bunda

ah bir bilsek ne oluyor kötü mü tepki vermez miyiz? vermemiz gerekli mi? soruları
ve gerekliyse verelim mesajı
ve
-bu iyi mi kötü mü şimdi .herkes bunu soruyor-vicdan bunu okuyor
gerçekten kötüyse ne kadar kötü
yaşamıma dokunur mu?
refahıma dokunur mu?
aman canım iyi

herkes birbirini sorumlu tutuyor ve suçluyor
nasıl olsa suçlular ve failler yakalanacak
bi şeyler kötüye giderse onlar suçluydu diyeceğiz nasıl olsa- biz haklıydık onlar yanıldı yaptı
hiç sorumlu değiliz-diğer kitle yaptı heyo.. bak siz yaptınız onu-
buna bile sevinenler olacak
hatat şeriat felan gelse orgazm olacaklar (hem de karşı taraftan-siz kaybettiniz-onlar kaybetti bak biz demiştik diyecekler çünkü biz sizi uyarmıştık bakın ve yanılmadık)
onlarcılar bunlarcılar
mutluluktan keyif atacaklar çünkü yanılmamış olacaklar söylemlerinde haklı çıkacaklar

---
genel olarak bi halinden ve durumdan memnunluk/hoşnutluk sözkonusu (birileri-diğerleri yapıyor aklanmaklı haklı çıkmalı senaryolarını oynarken diğerleri göbek atıyor ve) ve kimse bu konuyu irdelemiyor da umursamıyorda. hikaye
toplumun güdnemi bu değil o arkada akıyor

toplum genel halk kitle ekonomiye sıkışık dar-er geç bunu farkedecekler

"siyasi manipülasyon ve çıkar aracı haline getirilecek (derin bilinçte) ve toplum pazarlık yapacak sanırız-bi gözdağı verilecek çıkarlar için-toplumsal çıkarlar için-refah ve artışı sağlamaklı
geçmezse bundan" - toplum karşılık istiyor bundan -ödeme bekliyor olacaklar)

kimlerin oy verdiği ve kime ödeme yapmaları gerektiğini görmeleri gerekiyor

-refleksif dürtüler. itilip ötelenme -debelenme -

toplum reflekslerle hareket ediyor tik olmuş
--

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:17 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:13 ----------

oy verenler karşılıklarını istiyor olacaklarsa refah yaşamı neye karşılık

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:17 ----------

referandum konusunda çekimserim çünkü iradem öte beri gitmiyor ve o taraf bu tarafa çekiliyor gibi hissedemem
sandığa gitmemeyi bile bir seçim olarak öne süremem ve öneremem kendime
- bu tuhaf bir durum
-bi taraf tutum-uyanıklık ayırt belirleyemiyorum
gerçek farkındalık
şimdilik bi tutumum yok
ve gerçekten fikrim yok -açığım ben ve -selahiyeti ölçülmüyor
kaderimi oylayamıyorum ben-
buna bırakamam
altta dinamikler çözmeli bu konuyu

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bu halk maalesef Cumhuriyeti,demokrasiyi,hukukun üstünlüğünü,bireysel hak ve özgürlüklerini kendi bilinci ile elde etmemiştir , avrupalılar gibi bir bedel ödeyerekte elde etmemiştir. verilmiştir,sunulmuştur. bir büyük adam (Atatürk) çıkmış ve bunları hediye etmiştir. o yüzden kıymetinide bilmiyorlar. maaesef demokratik kurumların ve güçler ayrılığının öneminin ne olduğunu anlatamıyorum ben yakınımdaki insanlara. bir particiliktir bir duygusal yakınlıktır gidiyor. birde çıkarı olan gruplar kişiler var. manipülasyonlar çok fazla. korkuda hakim toplumda fetodan ve ohaldan ötürü çok seste çıkmıyor. herşey yaşanarak öğrenilecek belkide halk cumhuriyetin demokrasinin değerini acı çekerek öğrenecek belkide..umarım öyle olmaz ama ufukta benim gördüğüm budur..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
"evet e de hayır
- hayır a da hayır

çünkü
bir seçim yapmak istemiyorum
punduna getirilmek istemiyorum
bir seçim ( ya da çıkar-çıkarcılık) yapmak zorunda kılıyor-kılınıyor ve zorla bırakılıyor gibi hissediyorken
böylesi bir seçime girmek istemiyorum ben
seçim yapmak istemiyorum
ben böylesi seçim yapmak/olsun istemiyorum
uyanık farkında bilir ve ışıklı bir seçim isterdim-aydınlık ve gür gelecek ama belirli süzgeçlerle
belirsizlikler arasında/arasından seçim yapamam
hayır kararsız değilim ben siz öyle misiniz?
seçim yapmak istemediğimi biliyorum-uyuşmadan
beni bu seçimi yapmak zorunda bırakamazsınız-benim kaderimi bu belirleyemez canım tamam mı?
ben bilmek ve anlamak tan başka ne?
aydınlıklı bir seçim ve taraf tarafsızlık ve tutum- bu nedenle hayır ve hayır a da hayır

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:50 ----------

evetçiler baskın ya da evetçi irade baskındır evet
böyle söyleyebiliriz
isteme tutum ve bunu yapma,isteme beklemi olarak olarak
yoğun
-
hayırcı iradenin hayır ı bi tuhaf

-
seçim oranlarını bilemem ancak kişi yüzdelerine kıyas mantığı ters

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:53 ----------

hızlı akan ve koalisyon türetmeyen, sık yıkılmayan yönetim
hızlı ve kontrollü yönetim ilişkisi arayışı ve üretilir ülke
ancak kişiye hayır var
koşullara da olabilir ancak kişiye ve siyasi iktidara karşıtlık ve hayır daha çok onun üzerinden dolaylanıyor
-
insanlar seçitikçe ne değişecek
siyasi manipülasyonlar-popülasyonlar sürdükçe
siyasi refahçılar

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bu halk maalesef Cumhuriyeti,demokrasiyi,hukukun üstünlüğünü,bireysel hak ve özgürlüklerini kendi bilinci ile elde etmemiştir , avrupalılar gibi bir bedel ödeyerekte elde etmemiştir. verilmiştir,sunulmuştur. bir büyük adam (Atatürk) çıkmış ve bunları hediye etmiştir. o yüzden kıymetinide bilmiyorlar. maaesef demokratik kurumların ve güçler ayrılığının öneminin ne olduğunu anlatamıyorum ben yakınımdaki insanlara. bir particiliktir bir duygusal yakınlıktır gidiyor. birde çıkarı olan gruplar kişiler var. manipülasyonlar çok fazla. korkuda hakim toplumda fetodan ve ohaldan ötürü çok seste çıkmıyor. herşey yaşanarak öğrenilecek belkide halk cumhuriyetin demokrasinin değerini acı çekerek öğrenecek belkide..umarım öyle olmaz ama ufukta benim gördüğüm budur..

Şu unutulmamalıdır ki bir toplum asla tamamıyla koyun değildir.İllaki içinde aydın kesim,farkındalığı yüksek kişiler vardır.Onlar baskın gelebilir yada halkın potasında eriyebilir.

Değinmek istediğim ise eğer konu siyaset,yönetim,liderlik ise toplum ya da topluluk her zaman kendi karakterine uygun liderleri başa getirirler.

Bakınız.Kim Jong Un.Diktatör diyoruz değil mi?Evet doğrudur;diktatördür ancak demek ki Kuzey Kore halkı bundan hoşlanıyor,ezilmekten hoşlanıyor şimdiye kadar sesleri çıkmadığına göre.

Sonuç olarak bu ülkede anayasa değişir ya da değişmez,başkanlık gelir ya da gelmez her ne olursa bu toplumun kendi isteğidir.Kendisinin o şekilde yönetilmesini istiyordur.

ls2

Kahin
Onursal Üye
inanın oy vermeye giden biri değildim. ancak son seçimlere katıldım. çünkü kazanımlarımız tehlikede olarak algılıyorum. bu yüzden referandumada katılacak sandığa gideceğim. evet çıkarsa çıksın. eğer sandığa gitmezsen sorumlu hissederim kendimi. bu sebebten gideceğim..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
neyi oylayacağımı bilmiyorum tamam mı?
kafam şöyle bi dinamik kuruyor
A kaderi iyi mi?
B kaderi kötü mü?-iyi mi? vb.
ben bu sonucu bilmek istiyorum ve onun üzerine oynamak_oyalanmak_düşünmek
birinin bi kaybı olsun _ülke bi şeyler kaybetsin istemezdim

seçim sonuçları değişmeyecek_ yönetimler
aynı nüve aynı iktidarları ve yönetim biçimlerini doğurur ne farkeder

--

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:11 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:03 ----------

sistem şöyle işliyor
işçiyseniz ve çalışma koşullarından ağlayıp sızlanıyorsunuz ve hak dileniyorsunuz
Birleşerek-toplaşarak işeverene karşı tutum alarak hak isteyerek felan bi şey yapmıyorsunuz
bimer üzerinden direk başbakanlığa ve cumhurbaşkanlığına şikayet ve talep iletiyorsunuz
direk şikayet hamiline-hamilinize
ve ordan bi müfettiş gönderiyorlar
işevrene sınırlı teftişle çekinik alttan almalı bir baskı yapılıyor

-
yolunuz mu bozuk-yaz bimer kadısına
şikayet edin-şikayet edin-şikayet edin...
halinziden şikayet edin...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bugun ilginc bi sekilde acilan bir referandum tartismasinda dinlemeden sozumum kesilmesi ve koru korune hayir propagandasindan dogal bi sekilde rahatsiz olmam uzerine karsi propaganda yaptim
Bu dogal olarak gelisti
Ve bunu temelleyecek yer bulamayinca dogal olarak baskanlik seciminin bir surpriz olacagina ve mevcut cumhurbaskaninin secilecegi anlamina gelmedigi uzerine temelledim
Hatta bunun bir birlesik cephe ve karsit birlesik irade olusturabilegine ve karsit cozunmus azinligin birlesik iradesini bir adayda birlestirerek bir karsit cephe adayi baskan gerceklestirebilecegine ilerlettim
Ve bunun Turkiyenin daginik muhaliflerini toparlayacagi ve kendne getirecegi birbirine cekecegi ve yakilastiracagi uzun vadede cift kutuplu dinamikle alternatif bir siyasal arena olusturabilecegi vb savlar savladim
Ilgincti
Ilgincti cunku baskanlik secimi gercek hir maraton olacakti
Gercek bir yuzlesme olacakti
Digerlerinin aksine milletvekili secimlerine hic benzemeyecekti
Bi cok baska alternatif yorumda olustu ancak dusunmek bile keyifliydi...

Ama burda baska bir siyasal isik var ve yakinlasma var bunu hissettim

Secilenin direk sorumlu ve yakin olacagi halkin secici olarak yakin ve secilenin daha yakin hissedecegi ilginc bir yakin bir izlenim veriyor
Farkli yorumlamalar var ancak

ls2

Kahin
Onursal Üye
yargıyı partileştirmese benim için çok problem yoktu..yargı partileşince başkana göre hareket eden bir yargı organizasyonu oluşacaktır diye endişeliyim..böylece rahatca çalıp çırpacaklar, imtiyazlı tipler imtiyazlı gruplar oluşacak..bu sistem oturunca başkan değişse bile gelen ağam giden paşam hesabı bu kezde yargı organizasyonu öbürüne göre şekillenecek..(yürütmede bu iş zaten böyledir) haliyle adaletin ayağa düşmesi,hırsızlık,imtiyazlılar vs derken bu durum topluma yansır..sonrası nolur bilmiyorum..kısaca yargı şu anda da bağımsız değil belki ama yasal olarak siyaleşmesine HAYIR! ha birde yargı belki düzelir umudumuz da kökten yok edilir eğer böyle bir anayasa olursa..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yo ben hayır ya da evet dediğimden değil bir düşünce dinamiği olarak belki de öylesine -birden
Aslında şöyle oldu. Ortamda bir almancı vardı. Şimdi bu seçim ne? evet demek ne ? hayır demek ne diye sordu
-Kendimce- kısmen objektif bir biçimde , mevcut anayasanın değişebileceği , yeni bir anayasanın (ve siyasal sistemin de) oylandığı/oylanacağı, sonuçlarının şu ya da bu olacağı şeklinde girecekken söze ve kısmende girmişken (ki kişinin hiç bir fikri yok/siyasi bilinci, bu yüzden tarafsız bilgi veriyorduk ya da verecektik öylece) sözümün bölünmesi ve dünyanın sonuymuşçasına karmaşık bir atmosfer tanımlanması, herşeyin seçim ve seçen iradesine ve siyasi iktidara devri, seçimle irade teslim edilmesi ve tüm yönetim hakkını hukukunun devri vb. uzayan söylemlare kızmam üzerine doğal tepki/girdi olarak tersini (tepki ve dikakt çekmek için ya da dinamik olsun diye) birden içten geldi savundum-
öylece, öylesine
. düşündürmek için aslında
düşünmek için aslında
ama şunu farkettim
ikili seçim maratonunu düşünmek ve siyasi yeni arenayı düşünmek vb. bunlar oldukça cazipti
ve burda en ilginç olan çok sıkı ve iddialı biçimde mevcut liderin lider olmayacağı fikrimdi. bunu çok sıkı durdum-sıkı bir sarsıştı-kimse bunu ummamıştı
buna bi ara bende inandım sonra
kaafamda oldukça cazip dinamikler gelişti-düşünmek eğlenceliydi...

ama evet demenin son olmadığı, umutsuzluk eve tkınanış olmadığı
fiili yapını nzaten varlı ğıve bunun fiili yapıyı zaten değiştirmeyeceği/yönetim devrinin ya da sosyal baskılanmanın ve örtünmenin zaten geçekleştirdiği, diğer savlanan varolacağı söylenen şeylerin zaten bugün varbulunduğu, bunun savaşının sandığı ve yönetimi aştığı ve resmileşeceğini söylemenin saçmalığı-resmen varolduğu
halkın direnecekse bundan önce direnmemeliliği ve geç kalınmışlığı ya da kısmi irade devri ve resmileşmişlik
ve seçim gerçekleşmeden herhangi kişiyi başkan olarak okumanın mentalitesinin bozunuma uğratılması gerektiği
umutluluğun ve dinamiklere güvenmenin önemliliği
seçimlerin sonlar ya da başlangıç olmadığı
siyasi iradenini ve bilincin seçimle başlayıp bitmediği
seçimlerin palavra olduğu
siyasi iradenin (ve bilincin) seçime ve seçimlere hapsedilmesinin kusurluluğu
mevcut yönetim yapısının sözde değişiminin büyük bir etki yaratmayacağı -türkiyenin bildiği ya da olduğu gibi zaten -fiiliyatta yönetildiği ya da yönetileceği gibi- yönetileceği bunların da düşünülmesi gerektiği
provakasyonlar
gibi bi çok sav

ben sadece düşünücülerin düşünülerini esnetmek istemiştim-genişletmek
fiilen bir evet verilmesini savlamadığımı savlamayacağımı bu yönde kimseye karışmayacağımı ve fikir sahibi olmadığımı herkes bilir...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:11 ----------

evet verilmesinin mevcut iradeyi halkla karşı karşıya getireceğini savundum-yüzleştireceğini
kendini besleyen sorunların
oy alınan kitle ile yakınlaşma,ilintilenme ihtiyacı ile ve sosyal yükseltme çabaları doğurucağını; alt kesimi yukarı çekme itkileri geliştirme zorunluluklarına gebe olduğunu
2 yıllık zorunlu bir alan -bu düşünüldü
ekenomik zorlanmalı belirsiz bir hayırcı kitle, hayır iradesi düşünülüyor ve piyasa da ötv ekstra kavramları dönüyor
gerçek bir gıda enflasyonu var ve dar gelirli tüketemiyor

açıkçası ben yüzlerini kısa ve uzun vadede oy aldıkları kütlenin gerçeğien yönelten bir bakış ve görüş gerçekleşebileceği vb savını önerdim

diğer tarafta seçim gerçek ve gerçekten ama ve seçimi gibi olmayacaktır
türkiyenin dinamiklerini esnetecek ve oynatacaktır -farklı bi alanlaşma
bunu düşünmeyi çekici buldum da görmekte istedim-gözlemlemek-merak olarak gerçekten bi an

gerçektenekarşıt 51 toplayacak bir adayın varlığı
bu birleşmenin en anlama geldiği -bunun bize ne yansıttığı-bunun gerçek yüzleştirmesi -masalın öyle olmadığı soruları
ben bu keserin ve sapın mevcut yönetime döneceğini öyle olmadığını ve onların umduğu gibi olmayacağını , mevcut iktidarı çok fazla şeylerle yüzleştireceği ve çok farklı olacağı, meselenin aslında başkanlık olmadığı-bunun bir içhesaplaşma olduğu ve ters taraftan tahdit) hesabın bağdattan döneceğini ve bir irade gerçekleşeceğini kesin olarak sezdim
sosyal olgular kendilerini /gerekleri gibi, gerçekleştireceklerdir

ikili yüzleşme farklı bir kavram
temsiller değişiyor-bu eğlenceli idi...
3. sandıkta ki parçalanmış ya da bölünmüş iradeyi düşündüm
mevcut iktidar karşısındaki 3 lü dörtlü yapıları ve bunların birbirine çekilişini ve karılışını düşündüm-tek cephe görecekler
insanlar ikinci düşünecek dördüncü değil burda bir fark var
ilginç dinamikler var gerçekten

her neyse bir alternatif bile olsa yeni bir gelecek ummayı farklılık olarak sevdim.. dinamik olarak sevdim---

tek bir seçimle iradeyi kontrol edebilecek bir kalabalık farklı olacak bölünmüşlükler parçalanacak ben bunu sezdim .
umutsuzluk vardı bu umuda dönüşecektir-herkes açık olacaktır

karşı seçim/seçilme şansı çok yüksek çünkü
eskiye nazaran

ikincil bir adayın başkan olma olasılığı mecliste herhangi ikincinin çoğunluk olma olasılığına göre kat kat gerçekten fazla
burda çok farklı dinamikler var düşününce...

sezdim yazdım-öyle yazmak istedim bu arada-

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:32 ----------

ben eveti fırsat olarak -karşıt- yorumlamayı sevdim

hayır tam aksine mevcut siyasi yapının değişimsizliğini ve (üzerimize çözkmüşlüğünü, sinmişliğini dağıtan havayı önererek, karamsar ) havayı dağıtacak öngörü olarak ters yorumladım-bu düşüncelerle oynadım biraz

51 almak gerekiyor 49 değil bununla yüzyüze gelecekler-bununla yüzleşecekler
mesele 51 olunca ben o iradeye güvendiğimi farkettim-49 a kadar belki değil....
yönetimi değiştiremese bile bi şeyleri değiştirecektir-toplumsal yapı/dinamikler -zorlamalar olacak çok çekişmeli

sıçrama eşikleri seziyorum-değişim kaynaşma belki rekabet bi çok yeni-farklı dinamik ama farklı şeyler yüzler ve yeningiler değişimlenme ihtiyacına gebelikle

hiç bir düşünce uzun zamandır bana bu kadar eğlenceli gelmemişti hatta... bu kdar çekmemişti beni-orda bir açıkık var-farklılık...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:41 ----------

evet kapısı bir risk kapısı ama faal bir alan ve hayır kapısı muhafazakar bir alan-değişimsiz tekdöze,,,

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Ben bana ne sorduklarını anlayabilmiş değilim.
90'lardan beri bitmediler. + Tayyip Erdoğan'ın seçildiği zamanlar doğan çocuklar şimdi 15-16 yaşında delikanlı / genç-kız oldular.
Tıpkı Putin gibi, yakında %80 oyla filan gelmeye başlayacaklar.
-Öyleyse bana ne soruyorsun?
Olayın siyasetten çıktığını düşündüğüm için seçime katılmayı düşünmüyorum.
İslami partinin olmadığı, seçim barajının düştüğü (çünkü ben ya sosyalist ya çevreci bir partiye oy vermek istiyorum), güçler ayrılığı, hukuk üstünlüğü, laik ve birleşik eğitim sistemi, seçim rüşvetinin olmadığı, medyanın özgür ve bağımsız olduğu, parlamenter sistemde gelsin bana sorsun "ey yurttaş ülkede ne yapılmasını istiyorsun?" diye.
Şu anda ben soruyu anlayamamış durumdayım. Tepemde F-16'lar filan uçmuş, Sokak isimleri değişmiş, Karnavallar hazırlanmış.
Anlamamışsan "anlamadım" diyeceksin. "Ben bir şey anlamadım" oyu varsa gider basarım.

UTOPİK DÜSTUR

Felsefe.net
Yeni Üye
Halk iktidari (demokrasi)

Sanırım ağızlarda pelesenk yapılan demokrasi en az anlaşılan ve en çok tahrifata uğrayan kavram olması ve de en çokça çekiştirilebilen sakız yapısı, bildiğini düşünen halka yabancı kalıyor. Dogmatik düşüncelere yatkınlığımız olduğu su götürmez gerçeğimiz...

X

FAdmin
Onursal Üye
Felsefe forumuna siyaset girince rezil bir durum ortaya cikiyor, daha once defalarca yasadim bu durumu. Bi kac troll gelir sizi delirtir konuyu actiginiza pisman eder, benden soylemesi.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
iki yol var demişsin hangisini seçeyim
anket istiyorum
referandum değil anket istiyorum
anketlere ve istatistiksel veriye, veri değeri verilmesini ve veri saygısı gösterilmesini/görmesini istiyorum/bekliyorum/öneriyorum
geniş referanslar istiyorum. iki hak değil iki seçimlilik değil, çoklu seçimlilik/sınamlılık ve doğrululuk istiyorum.

bunlar benim haklarım/istemlerim bunları istiyorum
iradeyi oralarda görmek/yansıtmak bakmak istiyorum_dengeleştirme istiyorum---

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
anket için teşekkürler X. bende denedimdi ama yapamadımdı :)

Tayip Erdoğan; hayır demek 15 temmuzun yanında olmaktır. dedi. hatta öyledir kimse kıvırmasın gibide bişiler söyledi. hayırcılar kandille terörle bölücülükle ilintilendirilecek AKP tarafından demek ki!

millet millet vatan birlik diye sloganlar atarken kendilerini destekleyenleri kasdediyorlar demek ki.

şahsen akp'nin referandum için bu propaganda yöntemini seçmesine sevindim. hayır çıkma ihtimaline inanmaya başladım. çünkü hem tehlikeli hem çelişik hemde berbat bir yol seçmişler:)

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
5-1 yehhu :)

Siyasetçileri görünce Tv yi kapıyorum ama gördüğüm kadarı ile Akp anayasa değişikliklerini anlatmak yerine sapır saçma manipülasyonlarla kampanya yapıyor.

ls2

Kahin
Onursal Üye

Atatürk darbe yaptı diyebilecek derecede bu cumhuriyete düşman tipleri içinde barındıran parti akp..tv lere birlik beraberlikten bahseden reklam verip bize oy vermeyen teröristlerle beraberdir diyebilen bir zihniyet Akp..ve bunları yaptığı halde vatansever olduğunu iddia eden bir parti akp..

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
15 yıldır iktidardalar 15 yıldır hayal satıyorlar. tam bir manipülasyon partisi akp ve bu işi iyi yaptığı için hala iktidarda.. ekonomik olarak halk özal,demirel veya ecevit döneminden ilerde değildir hiçbirimizin ekonomik refayı bir tık bile yükselmemiştir..bombalar patlamış canlar gitmiş pkk zayıflatılamamış birde başımıza işid belası çıkmıştır ve başka topraklarda bu örgüt ile savaşa girilmiştir..ama akp son manipülasyonu ''dış güçler yükselişimizi durdumaya çalışıyor'' yalanı ile yine hayali düşmanlar yaratıyor ve temel yakın sebepleri örtecek uzak sebepler yazıyor gene.. gezidede faiz lobisi demişti mesela..peki bu faiz lobisinden kaç kişiyi yakaladın akp? elinde ohal gücü var şimdi bari ortaya çıkar madem öyle??

hepsi yalan yakalacak kimse yok ! dış güçler edebiyatı yapıp herşeyi yabancılara satan partisin sen!

bu halk bu yalanları nasıl yiyor? iyi bir araştırma yapılması lazım..

ls2

Kahin
Onursal Üye
akp den nefret ediyorum! ailemle,arkadaşlarımla sert siyasi tartışmalar yapar olduk. birbirimizi kırıyoruz. siyaseti bu kadar hayatımıza sokan bu partiden nefret ediyorummm

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar