Anayasa Referandumu

Referandum Tercihiniz?

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
açıkçası düşünmüyorum-iyi olan kazansın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:13 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:28 ----------

tamamen refleksif dürtüler- koşullu dürtüsel -kökensel kayıplar

---
din elden gidiyor un cumhuriyetçesi
ve cumhuriyet versiyonu "cumhuriyet elden gidiyor"
bir tepki...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Bu halk maalesef Cumhuriyeti,demokrasiyi,hukukun üstünlüğünü,bireysel hak ve özgürlüklerini kendi bilinci ile elde etmemiştir , avrupalılar gibi bir bedel ödeyerekte elde etmemiştir. verilmiştir,sunulmuştur. bir büyük adam (Atatürk) çıkmış ve bunları hediye etmiştir. o yüzden kıymetinide bilmiyorlar. maaesef demokratik kurumların ve güçler...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
"evet e de hayır
- hayır a da hayır

çünkü
bir seçim yapmak istemiyorum
punduna getirilmek istemiyorum
bir seçim ( ya da çıkar-çıkarcılık) yapmak zorunda kılıyor-kılınıyor ve zorla bırakılıyor gibi hissediyorken
böylesi bir seçime girmek istemiyorum ben
seçim yapmak istemiyorum
ben böylesi seçim yapmak/olsun istemiyorum
uyanık farkında...

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Bu halk maalesef Cumhuriyeti,demokrasiyi,hukukun üstünlüğünü,bireysel hak ve özgürlüklerini kendi bilinci ile elde etmemiştir , avrupalılar gibi bir bedel ödeyerekte elde etmemiştir. verilmiştir,sunulmuştur. bir büyük adam (Atatürk) çıkmış ve bunları hediye etmiştir. o yüzden kıymetinide bilmiyorlar...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
inanın oy vermeye giden biri değildim. ancak son seçimlere katıldım. çünkü kazanımlarımız tehlikede olarak algılıyorum. bu yüzden referandumada katılacak sandığa gideceğim. evet çıkarsa çıksın. eğer sandığa gitmezsen sorumlu hissederim kendimi. bu sebebten gideceğim..

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
neyi oylayacağımı bilmiyorum tamam mı?
kafam şöyle bi dinamik kuruyor
A kaderi iyi mi?
B kaderi kötü mü?-iyi mi? vb.
ben bu sonucu bilmek istiyorum ve onun üzerine oynamak_oyalanmak_düşünmek
birinin bi kaybı olsun _ülke bi şeyler kaybetsin istemezdim

seçim sonuçları değişmeyecek_ yönetimler
aynı nüve aynı iktidarları ve yönetim biçimlerini...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bugun ilginc bi sekilde acilan bir referandum tartismasinda dinlemeden sozumum kesilmesi ve koru korune hayir propagandasindan dogal bi sekilde rahatsiz olmam uzerine karsi propaganda yaptim
Bu dogal olarak gelisti
Ve bunu temelleyecek yer bulamayinca dogal olarak baskanlik seciminin bir surpriz olacagina ve mevcut cumhurbaskaninin secilecegi...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
yargıyı partileştirmese benim için çok problem yoktu..yargı partileşince başkana göre hareket eden bir yargı organizasyonu oluşacaktır diye endişeliyim..böylece rahatca çalıp çırpacaklar, imtiyazlı tipler imtiyazlı gruplar oluşacak..bu sistem oturunca başkan değişse bile gelen ağam giden paşam hesabı bu kezde yargı organizasyonu öbürüne göre...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
yo ben hayır ya da evet dediğimden değil bir düşünce dinamiği olarak belki de öylesine -birden
Aslında şöyle oldu. Ortamda bir almancı vardı. Şimdi bu seçim ne? evet demek ne ? hayır demek ne diye sordu
-Kendimce- kısmen objektif bir biçimde , mevcut anayasanın değişebileceği , yeni bir anayasanın (ve siyasal sistemin de) oylandığı/oylanacağı...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ben bana ne sorduklarını anlayabilmiş değilim.
90'lardan beri bitmediler. + Tayyip Erdoğan'ın seçildiği zamanlar doğan çocuklar şimdi 15-16 yaşında delikanlı / genç-kız oldular.
Tıpkı Putin gibi, yakında %80 oyla filan gelmeye başlayacaklar.
-Öyleyse bana ne soruyorsun?
Olayın siyasetten çıktığını düşündüğüm için seçime katılmayı...

UTOPİK DÜSTUR

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Halk iktidari (demokrasi)

Sanırım ağızlarda pelesenk yapılan demokrasi en az anlaşılan ve en çok tahrifata uğrayan kavram olması ve de en çokça çekiştirilebilen sakız yapısı, bildiğini düşünen halka yabancı kalıyor. Dogmatik düşüncelere yatkınlığımız olduğu su götürmez gerçeğimiz...

X

FAdmin
Onursal Üye
Felsefe forumuna siyaset girince rezil bir durum ortaya cikiyor, daha once defalarca yasadim bu durumu. Bi kac troll gelir sizi delirtir konuyu actiginiza pisman eder, benden soylemesi.

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
iki yol var demişsin hangisini seçeyim
anket istiyorum
referandum değil anket istiyorum
anketlere ve istatistiksel veriye, veri değeri verilmesini ve veri saygısı gösterilmesini/görmesini istiyorum/bekliyorum/öneriyorum
geniş referanslar istiyorum. iki hak değil iki seçimlilik değil, çoklu seçimlilik/sınamlılık ve doğrululuk istiyorum.

bunlar...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
anket için teşekkürler X. bende denedimdi ama yapamadımdı :)

Tayip Erdoğan; hayır demek 15 temmuzun yanında olmaktır. dedi. hatta öyledir kimse kıvırmasın gibide bişiler söyledi. hayırcılar kandille terörle bölücülükle ilintilendirilecek AKP tarafından demek ki!

millet millet vatan birlik diye sloganlar atarken kendilerini destekleyenleri...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
5-1 yehhu :)

Siyasetçileri görünce Tv yi kapıyorum ama gördüğüm kadarı ile Akp anayasa değişikliklerini anlatmak yerine sapır saçma manipülasyonlarla kampanya yapıyor.

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
15 yıldır iktidardalar 15 yıldır hayal satıyorlar. tam bir manipülasyon partisi akp ve bu işi iyi yaptığı için hala iktidarda.. ekonomik olarak halk özal,demirel veya ecevit döneminden ilerde değildir hiçbirimizin ekonomik refayı bir tık bile yükselmemiştir..bombalar patlamış canlar gitmiş pkk zayıflatılamamış birde başımıza işid belası...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
akp den nefret ediyorum! ailemle,arkadaşlarımla sert siyasi tartışmalar yapar olduk. birbirimizi kırıyoruz. siyaseti bu kadar hayatımıza sokan bu partiden nefret ediyorummm