Aklama Defteri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ayşenur tarafından oluşturulan Aklama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,564 kez görüntülenmiş, 65 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Aklama Defteri
Konbuyu başlatan ayşenur
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
haram dairesi (kısaca) ..fitne-baskı-bozgunculuk, akla/ hukuka dayanmayan... zarureti dışında azgınlık ile ölçüyü ihlal-istismar etmek had'i kollamamak/ korumamaktan ileri gelir (bu meyanda ileri gitmeme/gidilmemesi icap eder ki sonradan hicap duyulmasın ,canlar! yanmasın)

sonra hak hukuk adalet ile allah rızası- inananlarca da düşünen herkes içinde belli ve ( aşağı-yukarı yol-yordam ile) özünde aynı/ anlayış iken

katletme..hevası için kurban etme-öldürme vb haramdır nihayetinde Hayyati hiçe sayma eylemi olup bilir-bilmez O'na hayyata şirk koşulmasıdır (sanki O'ndan başka, yeni bir/ hayatı istediğince sunabilecek kudrete sahipmişiz gibi canımız istedikçe can alamayız!)
velhasılı kelam; neresi acırsa.. canımız, yine oradan acır-yanar (acıyacak-yanacaktır) bizim!

neyseki ' bir/o' ganidir de telafi!!!! ettirir.. nasılsa!? deyip bitireyim... neden-nerden açtımsa? bu iç karartan! konuyu :/

P

Pyramos

Ziyaretçi
bana,bana dair birşeyler öğret ki, gerçekten birşeyler öğrenmiş olayım.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Freud'un "Bir puro, bazen sadece bir purodur." sözü, sadece puroyla sınırlandırabilecek kadar sığ bir söz değildir, aksine çok derindir. Ama derinliğin de elbet bir sınırı vardır... Olamaz mı?

Saatlerdir bunu düşünüyorum ama saatlerden kasıt, günler eden saatler...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
psikanalizme göre "puro" bir simge olabilir ve ondan hareketle kişinin bastırılmış komplekslerine bir işaret olarak değerlendirilebilir. ne ki, böyle olmama olasılığı söz konusu olduğunda "puro" yalın kalır. kişinin puro ile olan geçmiş kaynaklı varsa anılarına gidildiğinde ona neden ilgi duyulduğu ya da ondan neden uzaklaşılmak istendiğinin psişik temellerine ulaşılabilir. ve fakat bu "rüya-tabiri" bir rastlantıdan öteye geçmez. derinlere baktığınızda tesadüflerden başka bir şey göremezsiniz.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Aslında ben hiç bir şey bilmiyorum. Hayal kurmak her şeydir. (Anatole France)

Çok güzeldi, bunu paylaşmalıydım... Hayat çok güzel :)

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Faydalı bir konu olmuş fikri olan var mı? :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar