A$I KARSITIYIM

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ignostik üye tarafından oluşturulan A$I KARSITIYIM başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,267 kez görüntülenmiş, 75 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı A$I KARSITIYIM
Konbuyu başlatan ignostik üye
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
lütfen ama çok rica ediyorum, 6. paragrafı anlıyarak okurmusun?ameliyat için böyle bir kural yok.
ameliyat kusurlu olursa, hukuken suç teskil eder.. insan hayatı söz konusu...

Ekli dosyayı görüntüle 417

Tıp bilgim var diyorsun ama ameliyat öncesi olası riskleri içeren onam formu imzalatıldığından haberin yok. Sana tüm riskleri yazar ve imzalatırlar fakat her sayfayı okumadığın için farkına varmamış olabilirsin. Ölüm riski olasılığı varsa onu da yazarlar ama daha çok anestezi açısından risk çok daha yüksektir.

Aşı yeni olduğu için elbette böyle bir form hazırlamak zorundalar. Ne olmasını bekliyordun? Form imzalatmamak için beş yıl bekleselerdi ve dünyanın yarısı yok olup gitse miydi?

T

TENTEN

Ziyaretçi
benim buna itirazım yok, Elektrofez dnanın karbonhidratlarını ayrıştırmak ve mokeküllerine ayırmak için tasarlanmış cihazdır. bu konuda sana katılıyorum.. değerli dostum, kanıt her ana ait olabilir,
yıl 2019 herkes bir anda maske takmaya basladı ve insanlar aniden ölmeye başladı.

benım istediğim kanıtı siz veremiyorsunuz itiraf edin.
tek istediğim basit bir kanıt.
2019 yılında ortaya çıkan 2018 de olmuyan.
sars virüsünden farklı görsellere sahip.
elektron mıkroskobuyla en azından hücrelere saldırırken gözlemlenen,
basit bir gözlem!
internette her yere baktım kanıt olarak verdikleri sadece animasyonlar.
gerçekle uzaktan yakından alakası olmuyan sacmalıklar.
en çok sana sasıyorum sevgili ten ten hani sen kanıtı olmuyan şeylere inanmazdın.
şimdi neden inanıyorsun hayret!
sen çok zeki birisin.. bu dahada hayret verici..
Elektron mikroskopunda elde edilen görüntüler siyah-beyaz, bulanık ve belirsiz olur.
Bilgisayar yardımıyla renklendirince animasyon gibi görünebilir.
Evet kanıtı olmayan şeylere inanmıyorum.
Evimde laboratuvar olmadığı için bilim adamlarının dediklerine inanmak zorunda kalıyorum.
64gb mini sd kartlarda bana yapılması imkansız gibi geliyor ama çalışıyorlar.
İçinde bulunan transistorlar viruslerden bile ufak.
Ben kendimi 18-19 yuzyıl bilgisine sahip olup 21 yuzyıla ışınlanmış gibi hissediyorum. :)

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Elektron mikroskopunda elde edilen görüntüler siyah-beyaz, bulanık ve belirsiz olur.
Bilgisayar yardımıyla renklendirince animasyon gibi görünebilir.
Evet kanıtı olmayan şeylere inanmıyorum.
Evimde laboratuvar olmadığı için bilim adamlarının dediklerine inanmak zorunda kalıyorum.
64gb mini sd kartlarda bana yapılması imkansız gibi geliyor ama çalışıyorlar.
İçinde bulunan transistorlar viruslerden bile ufak.
Ben kendimi 18-19 yuzyıl bilgisine sahip olup 21 yuzyıla ışınlanmış gibi hissediyorum. :)
Canım dostum ten ten,
BENİ ÇOK İYİ tanıyorsun ben kanıt dışında hiç bir şeyi ciddiye almam söz konusu tıp olunca,
2 farklı iddia söz konusu.
1: iddia.yarasalardan insana bulaştı. yıl 2019.
2. iddia daha güçlü: vuhan lab. yapay olarak üretildi.

şimdi her iki iddiayı kanıtlamak zorunda olan aşıyı geliştirenlerdir.,

ben aşıyı geliştirmeden önce,
aşıyı nasıl geliştiricem önce virüsü kanıtlamak zorundayım.,
bu nasıl kanıtlanır?
çok basit!,
ısrarla hiç birinizin anlamadıgı şey bu işte.
iyi dinle beni :
şimdi ne anlatıcam.

korona yarasadan mı insana bulaştı.
hemen kanıtlıyalım. yarsadan doku örnegi alırız. ve elektron mikroskobuyla virüs dıştan görsel olarak gözlemlenir.
rna sarmallarına inmeye gerek yok.
bu kanıt yeterlıdır. daha sonrada aşıyı gelişrime aşamasına geçilir.
2. si ise:
vuhan lab inceleme yapılır. kamera kaydı yada doku örnekleri alınır virüs gözlemlenir., ve daha sonrada aşı geliştirilir.,
peki varmı böyle kanıtlar?
yok değil mi?
tıpta kanıt olmaz mı yahu? ,
burada felsefe yapmıyoruz.
,şu an tıbbın kanıtlarına ihtiyacımız var.

kanıt olsaydı bu iki farklı iddia ortaya atılmazdı haksızmıyım?

bu 100 yıldir böyle yapılıyor aşılar bu şekilde geliştiriliyor.
önce virüz saptanıyor. daha sonrada aşısı bulunuyor.
ama şimdi çok dikkat çekici ve farklı iddialar var.
peki:
kovid 19. diğer adıyla sars kov-2 nin kanıtı yok ise o zaman hangi aşıyı geliştirdiler?.,
asıl bu soruya odaklanmalıyız.
sars virüsünün kanıtı var.
tıpta iddia varsa kanıt yoktur.
kanıt varsa zaten iddia olmaz öyle değil mi? ş,imdi anlaştık mı?
sevgili ten ten.
gelelim anımasyonlara bak işte bu bir animasyon diğeride gerçek bir kanıt arasındakı farkı özellıjkle senın çok iyi anlaman gerekıyor sen bana biligisayardan anlıyorum demiştin. bak bakalım arasındakı farkı anlayabılecek misin?

bu animasyon olan ..programla yapıldıgı o kadar net ki. azıcık yazılım dilinden anlıyanlar anında bunun animasyon oldugunu anlar.

buda elektron mıkroskobuyla çekilen .. gerçek gözlem. iyice bak.

aralarındaki derin farkları anlamaya calış.

,

Son düzenleme:

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Tıp bilgim var diyorsun ama ameliyat öncesi olası riskleri içeren onam formu imzalatıldığından haberin yok. Sana tüm riskleri yazar ve imzalatırlar fakat her sayfayı okumadığın için farkına varmamış olabilirsin. Ölüm riski olasılığı varsa onu da yazarlar ama daha çok anestezi açısından risk çok daha yüksektir.

Aşı yeni olduğu için elbette böyle bir form hazırlamak zorundalar. Ne olmasını bekliyordun? Form imzalatmamak için beş yıl bekleselerdi ve dünyanın yarısı yok olup gitse miydi?

Ben o kadar çok ameliyat gördüm ki,
hayatım boyunca,
bir tek hastanın ameliyattan önce ameliyat öncesi riskleri inceleyen bahsettiğin ve imzalanan kagitlar,
ölümcül hastalıklar içindir basit bir virüs için neden kagıt imzalattılarını zaten açıklamıştım.
mrna teknolojısı henüz kobay aşı aşamasında bunu defalarca anlattım.
2. paragrafta ise gerçekten saçmalamışsınız.
üzgünüm ama senın bu yorumunu nasıl ciddiye alabilirm ki?
mumkun değil.
5 yılda dünyanın yarısı ölücekmiş öylemi?
hahaha :):)
sen ciddi olamazsın yada çok cahilsin, bu konuda.
şimdi hesaplıyalım. bakalım 5 yılda dünyanın yarısı ölücek mi?,
yıl 2020: ölüm sayısı 4 milyon.
şimdi 4 dü 5 le çarpalım. ne oldu? 20 milyon.
dünyanın yarısı ölseydi.
4 milyar insan ölücekti haksızmıyım.
itiraf et artık söz konusu tıp olunca, senden çok daha fazla bilgi sahibiyim.

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
5 yılda dünyanın yarısı ölücek haa. hahahaha.. hayatımda bu kadar tıptan bilgisinden yoksun tıbbın zekasına hakaret eden, amatörce yorumlanmış bir yazı görmedim. 5 yıl haaa.. yahuu tarihtek ıaşısız dönemde bile en büyük salgınlar bu kadar can almaz..komıksınız komık..

😂🤣🤣😂

T

TENTEN

Ziyaretçi
Canım dostum ten ten,
BENİ ÇOK İYİ tanıyorsun ben kanıt dışında hiç bir şeyi ciddiye almam söz konusu tıp olunca,
2 farklı iddia söz konusu.
1: iddia.yarasalardan insana bulaştı. yıl 2019.
2. iddia daha güçlü: vuhan lab. yapay olarak üretildi.

şimdi her iki iddiayı kanıtlamak zorunda olan aşıyı geliştirenlerdir.,

ben aşıyı geliştirmeden önce,
aşıyı nasıl geliştiricem önce virüsü kanıtlamak zorundayım.,
bu nasıl kanıtlanır?
çok basit!,
ısrarla hiç birinizin anlamadıgı şey bu işte.
iyi dinle beni :
şimdi ne anlatıcam.

korona yarasadan mı insana bulaştı.
hemen kanıtlıyalım. yarsadan doku örnegi alırız. ve elektron mikroskobuyla virüs dıştan görsel olarak gözlemlenir.
rna sarmallarına inmeye gerek yok.
bu kanıt yeterlıdır. daha sonrada aşıyı gelişrime aşamasına geçilir.
2. si ise:
vuhan lab inceleme yapılır. kamera kaydı yada doku örnekleri alınır virüs gözlemlenir., ve daha sonrada aşı geliştirilir.,
peki varmı böyle kanıtlar?
yok değil mi?
tıpta kanıt olmaz mı yahu? ,
burada felsefe yapmıyoruz.
,şu an tıbbın kanıtlarına ihtiyacımız var.

kanıt olsaydı bu iki farklı iddia ortaya atılmazdı haksızmıyım?

bu 100 yıldir böyle yapılıyor aşılar bu şekilde geliştiriliyor.
önce virüz saptanıyor. daha sonrada aşısı bulunuyor.
ama şimdi çok dikkat çekici ve farklı iddialar var.
peki:
kovid 19. diğer adıyla sars kov-2 nin kanıtı yok ise o zaman hangi aşıyı geliştirdiler?.,
asıl bu soruya odaklanmalıyız.
sars virüsünün kanıtı var.
tıpta iddia varsa kanıt yoktur.
kanıt varsa zaten iddia olmaz öyle değil mi? ş,imdi anlaştık mı?
sevgili ten ten.
gelelim anımasyonlara bak işte bu bir animasyon diğeride gerçek bir kanıt arasındakı farkı özellıjkle senın çok iyi anlaman gerekıyor sen bana biligisayardan anlıyorum demiştin. bak bakalım arasındakı farkı anlayabılecek misin?

bu animasyon olan ..programla yapıldıgı o kadar net ki. azıcık yazılım dilinden anlıyanlar anında bunun animasyon oldugunu anlar.

buda elektron mıkroskobuyla çekilen .. gerçek gözlem. iyice bak.

aralarındaki derin farkları anlamaya calış.

,
Birincisi programla yapılmış.
İkinci video bende açılmadı.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. (Oynatma kimliği: pY1FZ4vCjZh9RrDd)

Bu hata mesajı çıkıyor sürekli.

Kanıt konusunda haklısın.
Biyolojik silah olarak üretilme ihtimalini gözardı etmiyorum zaten.

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Birincisi programla yapılmış.
İkinci video bende açılmadı.

Bu hata mesajı çıkıyor sürekli.

Kanıt konusunda haklısın.
Biyolojik silah olarak üretilme ihtimalini gözardı etmiyorum zaten.

kanka:::::::
BU AÇILMASI GEREKIYOR. DENE BAKALIM. GERÇEK GÖRÜNTÜ NASIL OLUYOR? ANLAMAYA ÇALIŞ.
SENIN İÇİN EN BASİT ILKEL MİKROSKOPLARI ALDIM. DAHA SONRADA ELEKTRONLARLA DEVAM EDERİZ
UMARIM BU AÇILIR.

.https://www.youtube.com/watch?v=bN8jsJb4vfE

BU deneyleri evde sende yapabilirsin. 1 milyarlık mikroskoplar var avmlerden satın alabilirsin.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ben o kadar çok ameliyat gördüm ki,
hayatım boyunca,
bir tek hastanın ameliyattan önce ameliyat öncesi riskleri inceleyen bahsettiğin ve imzalanan kagitlar,
ölümcül hastalıklar içindir basit bir virüs için neden kagıt imzalattılarını zaten açıklamıştım.
mrna teknolojısı henüz kobay aşı aşamasında bunu defalarca anlattım.
2. paragrafta ise gerçekten saçmalamışsınız.
üzgünüm ama senın bu yorumunu nasıl ciddiye alabilirm ki?
mumkun değil.
5 yılda dünyanın yarısı ölücekmiş öylemi?
hahaha :):)
sen ciddi olamazsın yada çok cahilsin, bu konuda.
şimdi hesaplıyalım. bakalım 5 yılda dünyanın yarısı ölücek mi?,
yıl 2020: ölüm sayısı 4 milyon.
şimdi 4 dü 5 le çarpalım. ne oldu? 20 milyon.
dünyanın yarısı ölseydi.
4 milyar insan ölücekti haksızmıyım.
itiraf et artık söz konusu tıp olunca, senden çok daha fazla bilgi sahibiyim.

Salgının ne yöne gideceğini nereden biliyorsun? Kaldı ki olmadığını iddia ettiğin bir virüs için mi yaptın bu hesaplamaları?:)

T

TENTEN

Ziyaretçi
kanka:::::::
BU AÇILMASI GEREKIYOR. DENE BAKALIM. GERÇEK GÖRÜNTÜ NASIL OLUYOR? ANLAMAYA ÇALIŞ.
SENIN İÇİN EN BASİT ILKEL MİKROSKOPLARI ALDIM. DAHA SONRADA ELEKTRONLARLA DEVAM EDERİZ
UMARIM BU AÇILIR.

Bu video açıldı.
Ama o elektron mikroskopu ile ilgili olan açılmadı.

Benim mesleğim değil sonuçta.
Ama elektron mikroskopların gerçek görüntülerinin siyah beyaz olduklarını biliyorum.
Renklendirme sonradan bilgisayar yardımı ile yapılıyor.
Birde organik maddeleri canlıları incelerken elektron bombardımanından tahrip olmasın diye vakumda metal ile kaplandığını duymuştum.
Virusleri metal buharı ile kaplıyorlar mı bilmiyorum.
Kaplıyorlarsa gördüğümüz şey virus değil dış kaplama olur. :)

T

TENTEN

Ziyaretçi
Birde okuduğumuz kitaplardaki bilgilerin en yenisi 40-50 sene önceki bilgiler.
Patent olayı yüzünden detaylı açıklama yapmıyorlar.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Prensip olarak biyoteknolojiye tümden karşı çıkılmalı ve saldırılmalıdır.

Teknoloji, dünyanın mevcut durumundan – geri kalan her şeyden daha fazla – sorumludur ve dünyanın gelecekteki gelişimini kontrol edecektir. Bu yüzden ortadan kaldırmamız gereken "buldozer", modern teknolojinin ta kendisidir.

Theodore Kaczynski

Hikaye

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Psikoloji
merhaba. ben aşı karşıtı değilim ama mrna aşılarının kendini ispat etmesi için gerekli süreyi bekleyenlerdenim. buna göre kısaca düşüncemi belirtmek isterim.

insanların yasalara göre tedavisini seçme hakkı ve özgürlüğü vardır. aşı olmak zorundasın diyemezsiniz bi insana. bunu toplum sağlığı problemi olarak gösteremezsiniz. ayrıca sürekli telaffuz edilen aşılar zararsızdır lafı son derece bilime uymayan bir laftır. dünyada zararsız, yan etkisi olmayan hiçbisey yoktur. bitkiler zararsızdır derler ya, yoo öyle bisey yok aslında. onların da yan etkisi vardır. dünyada 300bin kadar bitki vardır, 200bini zehirlidir. mesela su olmadan yaşayamayız, suya muhtacız dimi. susuz kalırsak en fazla 3 gün sonra ölürüz veya sağlık sorunlarımız oluşur. eğer yarım saatte bir damacana su içerseniz yine ölürsünüz, su zehirlenmesinden. yani zehir dozdadır der üstad. dozuna göre ilaç da olur, dozuna göre zehir de olur.

ve mrna aşıların insan sağlığı için güvenli olduğuna dair hiç bir çalışma henüz tamamlanmış değil. sadece piyasada bulunan aşılar üzerinde yapılan faz3 ve faz4 çalışmaları var. hiçbirinin 3 (bazısı tamamlandı) ve 4 tamamlanmış değil. buna göre aşı olanların hepsi birer denektir denilebilir. eldekiler aşı adayıdır, aşı değildir henüz. aşı üreten firmaların hepsi, satın almak isteyenlerden muafiyet istiyorlar. ancak onu verirseniz aşıyı veriyor size. yani bunu sana satıyorum ama sorumluluk kabul etmiyorum diyorlar. evet hem de hala.

insanın eğitim seviyesini yükselttikçe ona verilen bilgiyi sorgular. sorgulama için bilgi gerekir. bilimsel ve özgür düşünce de sorgulamayı gerektirir. almanya da fransa da insanlar aşıları sorguluyor. kanada sorguluyor. niye diyor insanlar, neden aşı olmak zorundayım diyor. ama amerikaya iniyorsunuz, eğitim seviyesi kanada gibi değil. amerika sorgulamadan kabul ediyor bazı şeyleri. orada da yine sorgulamalar var ama elbetteki yetersiz tabi. vesselam, aşı olsanız da olmasanız da bir on sene sonra başka bir hastalık çıkacak zaten önümüze. bu nüfus illaki düşecek hani.

vesselam tekrar edeyim.

içinde bulunduğum durum, aşı redliği değildir. mrna nın kendini ispat etmesi için geçerli o süreyi beklemektir.

ayrıca; kobay olmayı istememek evet anayasal bir haktır.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Aşıların içinde grafen mi ne varmış diyorlar.
Birde kalp hastalıkları ve kanser vakalarının patladığı iddia ediliyor.
%50 artmış deniyor.

Dedikleri doğruysa insanlık yeni ve çok daha korkunç bir virüse hazır olsun.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Teknolojiye veya bilime topyekün karşı olanlara balta girmemiş ormanlarda hiçbir teknoloji/bilim aygıtını kullanmadan yaşamayı salık veririm. Muhtemelen özgürlüğün en hasını orada bulacaklardır.

En basitinden mesela 3 ay boyunca telefonu, fırını, buzdolabını, elektriği ve elbette bilgisayarı kullanmamayı deneyin. Becerebiliyorsanız, posta güvercini ile buraya bir mesaj gönderin.:D

T

TENTEN

Ziyaretçi
Teknolojiye veya bilime topyekün karşı olanlara balta girmemiş ormanlarda hiçbir teknoloji/bilim aygıtını kullanmadan yaşamayı salık veririm. Muhtemelen özgürlüğün en hasını orada bulacaklardır.

En basitinden mesela 3 ay boyunca telefonu, fırını, buzdolabını, elektriği ve elbette bilgisayarı kullanmamayı deneyin. Becerebiliyorsanız, posta güvercini ile buraya bir mesaj gönderin.:D
Cep telefonunu sadece şifre onayı için kullanıyorum.
2008 yılına kadar cep telefon hiç kullanmadım.
İş başvurusu sırasında emekli bir asker benimle dalga geçip aşağılayınca almak zorunda kaldım.
Hastahaneye muayene için sıra alamıyorsun.
Telefonları olmayanlar ne yapıyorlar bilmiyorum.
Eskiden sıra almak için telefonu kullandıranlar vardı.
Şimdi artık yardım edende yok.
Evi olmayana yardım etmek için devlet ikametgah adresi istiyorlar birde. :)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Cep telefonunu sadece şifre onayı için kullanıyorum.
2008 yılına kadar cep telefon hiç kullanmadım.
İş başvurusu sırasında emekli bir asker benimle dalga geçip aşağılayınca almak zorunda kaldım.
Hastahaneye muayene için sıra alamıyorsun.
Telefonları olmayanlar ne yapıyorlar bilmiyorum.
Eskiden sıra almak için telefonu kullandıranlar vardı.
Şimdi artık yardım edende yok.
Evi olmayana yardım etmek için devlet ikametgah adresi istiyorlar birde. :)
Senin de benden fazla bir farkın yok gibi. Günümüzün gençleri telefonlarını her sene yenilerken, ben bozulana kadar kullanmaya gayret ederim. Araba, bilgisayar, televizyon veya telefon. Farketmez.
Mesela evimdeki televizyonu 16 senedir kullanıyorum, hălă bozulmadı. Keza bir önceki arabamı da 16 sene kullandım ancak sürekli bozulmaya başlayınca tamir ettirmekten sıkılmıştım. Yeni arabayı bu nedenle aldım.
Telefonum desen; nereden baksan 5 senelik.

Günümüzde teknoloji/bilişim/bilim ürünlerini kullanmadan, şuradan şuraya gidemeyiz, çünkü her bakımdan çok bağımlı hale geldik. Onları bu saatten sonra yok saymak veya görmezden gelmek mümkün değil.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar