1,5 yıl sonra ilk kez doydu, hala deneyimli doktorlarımız var

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde Prens Ernak tarafından oluşturulan 1,5 yıl sonra ilk kez doydu, hala deneyimli doktorlarımız var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,031 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı 1,5 yıl sonra ilk kez doydu, hala deneyimli doktorlarımız var
Konbuyu başlatan Prens Ernak
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Uydurtu

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Yemek borusu kanseri nedeniyle tam 1,5 yıl açlıkla mücadele eden, su bile içemez hale gelen Mustafa Şanlı, tedavi için Ankara'dan Adana'ya gitti. Tedavisi yapılan Şanlı, bir oturuşta iki kişilik kebap yedi...

Yakalandığı yemek borusu kanseri nedeniyle 1,5 yıl sadece su ve meyve suyu ile beslenen, son dönemlerde su bile içemez hale gelen 75 kilodan 40 kiloya düşen Ankaralı hasta şifayı Adana’da buldu. Kapanan yemek borusu stentle açılan hasta, bir oturuşta iki kişilik kebabı yedikten sonra memleketine geri döndü.

47 yaşındaki üç çocuk babası Mustafa Şanlı, mide ekşimesi ve hazımsızlık şikayetleri yaşayınca, işyerine sabah çok erken saatlerde gittiği için bu sorunu üşütmeye bağladı. Ancak şikayetlerine yutma güçlüğü, hızlı kilo kaybı ve göğüste yanma hissi de eşlik edince hastaneye başvurdu. Yemek borusu kanseri teşhisi konulan hastanın tedavisine başlandı ancak, yemek borusunu tıkayan tümör nedeniyle hiçbir şey yiyemez hale geldi.

“OTURAMIYOR, SU BİLE İÇEMİYORDUM"

İHA'nın haberine göre; yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlatan Mustafa Şanlı, “Neredeyse gitmediğim doktor ve hastane kalmadı. Mardin’de çalışan kardeşim Yüksel hocanın adını duymuş bir de orada şansımızı deneyelim dedik ama umudum yoktu. Yüksel hocaya geldiğimizde su bile içemiyordum. Bana ‘Adana kebabı yiyerek evine döneceksin’ diye söz verdi. Sözünü de tuttu” dedi.

BİR OTURUŞTA İKİ KİŞİLİK KEBAP YEDİ

Hastanedeki iki günlük tedavinin ardından taburcu olur olmaz en yakın kebapçı salonuna giden Mustafa Şanlı, bir oturuşta iki kişilik kebap yedi.
Yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra ilk kez doyduğunu belirten Şanlı, “Açlıktan midem neredeyse belime yapışmış haldeydi. Suyu içemiyor, sadece dudaklarımı ıslatıyorken, şimdi iki kişilik kebabı yiyip, üzerine ayranımı, şalgamımı bile içtim. Allah doktorumdan razı olsun. Bana hayat ve yaşama umudu verdi. Aylarca hastane hastane, doktor doktor gezdim. Kimse derdime çare olamadı. Adana’ya umutsuz gitmiştim. Artık yürüyebiliyor, oturabiliyor, doya doya yiyor, içiyorum” diye konuştu.

AÇLIKTAN BU HALE GELMİŞ

İç Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, hastanın yemek borusu alt ucu kanseri olduğunu belirterek, “Bu yüzden yemek borusunda darlık vardı. Yemek borusu tıkandığında akciğere doğru delinme olur. Biz buna fistül diyoruz. Bu yüzden hasta su bile içtiğinde öksürüyordu” dedi.

"ADANA KEBABI HER DERDE DEVADIR"
Yaptığı operasyonla hastanın yemek borusunda oluşan darlığı genişlettiğini ve metalik stent takarak alınan gıdaların geçişini sağladığını belirten Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, şöyle devam etti: “Hasta zaten kanser hastalığından dolayı değil, açlıktan bu hale gelmiş. Bu yüzden hastamız yedikçe düzelecektir. Zaten Adana kebabı her derde devadır derim ben. İçinde antioksidan dediğimiz soğan, sumak, biber, domates kısaca her şey var. Hastaya kebap yemesini ben önerdim. Zaten hastaneye geldiğinde kendisine ‘sana kebap yedirip göndereceğim’ demiştim. Hasta yemeğe başlayınca düzeldi" dedi.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Zor bir hastalık, neyse ki atlatmış. Sağlık elden gitmeden hayatın değerini bilmek gerekiyor.
Adana'nın kebabı da çok güzel oluyor. :)Başka şehirlerde aynı lezzeti tutturamazlar, yenecekse mutlaka Adana'da yenmeli.

Uydurtu

Felsefe.net
Yeni Üye
2 günlük iyileşmenin ardından, bu kadar yemek yememe durumunun üzerine çorbayla değil kebapla nası başlamış ben onu
anlamadım. Belediye seçimi reklamı gibi olmuş biraz, çok kompleks olmayan bir operasyona şehir değiştirmiş vesaire.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
2 günlük iyileşmenin ardından, bu kadar yemek yememe durumunun üzerine çorbayla değil kebapla nası başlamış ben onu
anlamadım. Belediye seçimi reklamı gibi olmuş biraz, çok kompleks olmayan bir operasyona şehir değiştirmiş vesaire.

Siz sanalmanik'in ikizi misiniz? Niye aynı resim var, hiç anlamadım ve sizi o sandım.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Siz sanalmanik'in ikizi misiniz? Niye aynı resim var, hiç anlamadım ve sizi o sandım.

Arkadaşım arkadaşlar kusura bakılmasın
Ben arkadaşı yazıştığım başka bir forumdan kısmen tanıyorum. Özel mesajla yazışmayı pek sever. Ya da bu tip şeyler yapmayı, üretmeyi
Konu nasıl açıldı ve başladı bilmiyorum ancak Kürt Türk gibi bir tartışmaya geldi ve özel mesajlaşma yoluyla bıkkınlık verici bir biçimde aynı şeyleri tekrar etmeye ve bana anlatmaya başladı. Ben de kendim aynı şeyleri tekrar etmektense arkadaşı burada yazdığım içeriğe bir linkle yönelttim . Sadece okunması için tabi ve oluşan bıkkınlık bezginlik dediğimden o an Özel Mesaj ve PM kutumu kapattım. Daha sonra gelip buraya üyelik almış sanıyorum. Ben kendi adıma özür dilerim.

Ben sanalmanik'in hayranıyım.

Hadi hepsini anladım. İmza niye aynı...??

Uydurtu

Felsefe.net
Yeni Üye
ben sanalmanik'in bir yansımasıyım. renkleri at, farkımız yok.
sen ben ben sen.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç