Zihinsel (Numenal) "Insanlasamamak"

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe Kulübü kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Zihinsel (Numenal) \"Insanlasamamak\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,334 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe Kulübü
Konu Başlığı Zihinsel (Numenal) \"Insanlasamamak\"
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Hic bir sey anlamadigini gene ortaya koydun.

Yalniz dedigim gibi bu senin sucun degil; alisilagelmis ve tikanmis olan ufkunun sorunu.

Bunu asmak tabi ki kolay degil.

Herseyden once olandan rahatsizlik duymak gerekir.

Gorunurde sende zaten olandan bir rahatsizlik yok cunku sorgulanmayan bir sey zaten bilincaltindadir.

Buradaolan da yazilanlarin senin bilincaltinda yerlesmis olani rahatsiz etmesi ve bilinc altinin anlamsiz isyanidir.

Zaten bunun farkina varilirsa, bu rahatsizlikbilince tasinabilir.

Aksi daimi olarak bilincaltina ter gelen bir seyin anlamsizca yine bilincaltinin isyani kusmasi olacaktir.

Bunun da boyle olmasinin psikolojisi her bir ferde gore degisir.

Kimi satasir kimi alayaalir kimi gulmeye verir v.s. kisaca her bir davranis cesidi ayni kiside ve farkli kisilerde yer yer ve zaman zaman o anki bilincaltinin rahatsizligi etkisinde tepki olarak yansir.

O yuzden bilincaltinin algisiz bilgisiz ve dusuncesiz isyani "beni zorlama, bana dayatma, beni cileden cikarma" v.s. olacaktir.

Halbuki soru "ben neden zorlaniyorum, ben neden bu soylenenleri dayatma olarak algiliyorum, neden bu soylenenler beni cileden cikariyor?" v.s. sorularini kisinin kendisine sormasi ve kendinden yanit vermesi olacaktir.

Bu en azindan bilincvalti rahatsizligin farkindaligi ve nedeninin bulunmasi Adina bir girisimdir.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ben,kendimden eminim,senin gibi kendime bile septimist bakmıyorum. Bu, senin sandığın kadar sağlıklı bir ruh hali değildir,bilakis önemli bir arızadır,devamlı boşlukta sallanır insan,"felsefe yapsamda mı tutunsam,felsefe yapmasam da düşüp mü parçalansam!" ikilemi arasında yaprak gibi, yani senin gibi sallanır durur.

Asıl,algısız,algı yeteneksiz,boş, arızalı bilinçaltına sahip olan sensin. İşte asıl senin ki kişisel alana aşırı müdaheledir, ya sapkınlığı ya da aşırı bir kasti işaret eder.

Neyin ne olduğunu, inancımın anlamını gayet iyi biliyorum. Bir insan her şeyi dosdoğru yapamayabilir, herşeyi de bilemez, ama yanlışında da diretmez,noksanlığını kabul eder ve düzeltmeye, beynini doğru bilgilerle doldurmaya gayret eder. Sen de bu çaba asla yok,yetenek de yok.

Şimdi, ben, dijital ya da başka bir üye sana inancının temelini,nedenini anlatsa anlamayacaksın ki, kendi doğrultunda diretip,karşındakinin algı seviyesini küçümseyip duracaksın! bu, gün ışığı kadar net olarak ortada. Değer mi senden bir şeyler öğrenme çabası içinde olmaya?

Tek akıllı kendini,diğer insanları (özellikle de inanç sahibiyim diyenleri) da aptal sanma.

YETER ARTIK, DEPELENİP DURMA!.

(Biraz şarkı sözü gibi oldu,kusura bakma)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Saglikli ruh halininm ne oldugu bilinclenme ve farkindalik duzeyine baglidir.

Ayrica bir ruh halinin saglikliolupolmadigi onun dusuncesinin davranisas yansimasindan belli olur.

Gunumuz dunyasinda insanoglunun en buyuksorunu sizofrenidir ve bu insanoglunun insanlik vicdani ile paraleldir.

O yuzden senin burda sundugun bile ruh halindir. Satasmak atismak hakaret etmek cunku ufkun bukadar.

Kavram align yok, bilgi align yok, bilinc align yok, farkindalikalgin yok v.s.

Iste bu olmayasn algilarin ile ilgili bir davranis ile karsilastiginda tam da yaptigin ruh hali ortaya cikar.

Cunku bu yoklar ancak geri teper.

Neyse auyni dili konusmadigimiz zaten burden da belli.

Bir kisinin ayni dili konusmasi dinin adindan degil; beyin duzeyinin bilgi algi farkindalik ve bilinc duzeyinden ortaya cikar.

Benim burda sana yazdiklarim diyelim bir muhendisin kaya mekanigi uzerine yazdiklari gibi gelmektedir.

O yuzden su da aciga cikti ki, tek sarildigin hakaret atisma satasma v.s. gibi saygisiz edepsiz densiz bir yontemdir.

Cunku baska bir yanit verme seklini bile bilmiyorsun.

Ben de artik hic karakterime uymayan bu tip yazismadan biktim.

Birak okuma benim yazdiklarimi ustune de alma ve digger okuyanlara saygi goster. Maydonoz olma ve basliklasri da sabote etme.

Bunu kendim icin degil, tum site okur ve yazar kitlesi Adina rica ediyorum senden.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Evet,benim ufkum bu kadar. Senin ki gibi minnacık bir alana saplanıp kalmamış.

İslamiyeti, Türk Milleti'ni aşağılayıcı tavrında, burada olduğum sürece yazarım.

Hak etmeyene asla sataşmam ben. İnancından dolayı bir üyeye,özellerine,inancına,bakış açısına laf söylersen yazarım. İstersen sataşma olarak algıla,istersen değerleri koruma bilinci olarak.

O,senin algı yetine kalmış bir seçenek hakkı.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Iyi de senin ufkun bu kitlesel platformda baska kimseyi ilgilendirmiyor.

Ben de senin ufkuna gore yazmiyorum.

Bunu sana Sanalmatik lakapli yazar da izah etti.

Neden yazilanlari illa kendi ustune aliniyorsun?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar