Zamanın Işığında...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Zamanın Işığında... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 445 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Zamanın Işığında...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
i

Her insanın zamanın ışığında bir hayat karesi vardır ve bu hayat karalerinde ise bazı şeeyler iyi yada kötü bir şekilde yaşar ve neeticesinde kendi dairesinde birşeyler öğrenip hayat mücadelesine kaldığı yerden devam eder yada pes eder...

Çocukluğumdan bu yaşıma kadar bir çok şey öğrendim iyi yada kötü öğrendiğim şeylerden bazen acılar çekerek öğrendim bazense güzel mutlu bir süreçteyken bilgiler edinerek öğrendim...

Biliyorum her insan hayatında rahat etmek bir çok şeylerin sahibi olmak ister ve bunun için mücadele verir ama esas atladığımız nokta şu olsun istemiyorum Şükretmek gerekiyor azla yetinip azla mutlu olabilmeyi öğrenmek geerekiyor..

Gerçekten bazen çok büyük şeylerin sahipleri olabiliyorsunuz ama neticesinde sizin elde tutacağınız bir çevreniz yada samimi diyalog kuracağınız yakınınız olamayabiliyor sizler büyüdükçe etrafınız değişiyor yaşam şekilleriniz koşullarınız çevreniz herşey değişiyor zamanla bir anda çok farklı kişiler haline bürünebiliyorsunuz ..

Biliyormusunuz?..
Büyüdükçe yükseldikçe en çok dikkat etmeniz gereken her zaman ki gibi siz sizi yapan değerlerinizi korumankız bununla birlikte zamanın ışığında yükselişe geçen egolarınızı bastırabilmenizdir İyi günde herkes sana iyidir ALLAH düşürmesin ama düştüğünüzde bazen etrafınızda insan bulamayabilirsiniz o yüzden söylediğim üzere ilk yükselişe geçmeden evvel ki halinizi bakış açınızı ve fikirlerinizi koruyabilmeniz çok önemlidir diyebilirim..

Zaman değişiyor ve gelişiyor bizlerin zamanlarında taştan taşa körebe saklambaç gibi oyunlar vardı Sokak arasında büyüyen bir gençtim oradan gelen biraz diklenmem olabiliyor zamanla törpilensede fakat o zamanların çocukluk yılları daha guzeldı gun gormus zaman gecırmıs ınsanlarla daha fazla hasır nesır oluyorduk yanı eskı toprakların ogretıleerını daha ıyı dınleyebılıyorduk..

Bızden sonrakı nesıller cok şanslı aslında bana gore çok az şanslılar teknolojı babında oldukça ıyı şansları var ama teknolojıyı sınırlı kullandıklarında kendılerıne sosyal etkıleşım ıcın dıyaloglar ve oyun ıcın zaman ayırdıklarında şanslılar aksı durumda şansları daha da dusebılıyor ..Yenı nesıl çok fazla sosyal ag ve oyunlar ıle etkılesımlerde ıletısım duzeylerınden tutunda dıyalog becerılerıne bununla bırlıkte gerçeklerı ayırt etme gıbı nesnel durumlarda zorlanmalarına sebebıyet verebılıyor...

Yaz tatıllerımde gunum sokak arasında maç yaparak geçerdı babam yılda bır kere 2 gunlugune akrabamıza bazen 1 haftalıgına akrabamıza denıze gotururdu onun dısında otelde tatıl yapmak nedır ben 18 yaşında arkadaşlarımla gıdereek ogrenmıstım...

Zamanın ışıgında ınsanlar çok şanlılar ekmek kırıntılarından yol bulmak deyımı vardır aslında bu yol bulmak deneyımlemek ve tecrube edınmekle kasıttır Başarmanın en temeel yolu başarmak ısteyecegınız şeye ılk once kendınız ınanmanız gerektıgıdır Eger ınanmazsanız başarmanız gerçekten de zor oluyor...

Zamanı olumlu kullanabılmek ve kendınıze bır profıl bıçebılmek ve bu profıle hayat verebılmek yıne sızlerın elınde ve secımınde olan bır durum hayattkı en guzeel mutluluk nedır bılıyormusunuz sevdıklerınızle guzel vakıt gecırebılmek...Inanın bana hıc bır para yada eşya sevdıklerınızle geçirebılecegınız guzel an kadar heyecan ve guzellık vermıyor...

Insanlar olarak ınsan olabılmeyı ve gerçekte bırlıkte yaşadığımız ve soludugumuz bu dunyaya degerler verebılmeyı ogrenmelıyız....Hayatımızda dısarıda kalan hayvanlar ıcın bır tas su ve bir tas yemek verebılen ınsanlar olabılmelıyız Guzel işlerde yarışan öncü olabilen taşın altına elimizi atabilen insanlar olabilmeliyiz..

Unutmayalım ki
Zamanın ışığında vakit hızlı geçip gidiyor o yüzden iyi bir fener sadece Yandığında etrafına ışık verebilir diyerekten daima enerjisi yüksek pozitif ve deger verdiği kadar deger katabilenler olabilmeliyiz...

FENER olmak için YANAN IŞIK olabilmek gerekir. İçinizdeki Işık gönlünüzdeki FENER hiç sönmesin...

Böyle...

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsan ne kadar azına sahip olursa o kadar özgür kalır ve elindekilere şükretmeyi öğrenir. Günümüzde çoğu insanı mutsuz eden de bu zaten yani her şeye kolayca ulaşmak, belli bir süre sonra bıkkınlık veriyor. Hiçbir şeyde kalite-nitelik aranmıyor ve sadece gösteriş peşinde insanlarla dolu bir ortamda yaşıyoruz. Kalite para ile elde edilmez fakat çoğu insan bunun bile farkında değil.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
İnsan ne kadar azına sahip olursa o kadar özgür kalır ve elindekilere şükretmeyi öğrenir. Günümüzde çoğu insanı mutsuz eden de bu zaten yani her şeye kolayca ulaşmak, belli bir süre sonra bıkkınlık veriyor. Hiçbir şeyde kalite-nitelik aranmıyor ve sadece gösteriş peşinde insanlarla dolu bir ortamda yaşıyoruz. Kalite para ile elde edilmez fakat çoğu insan bunun bile farkında değil.
Söylediklerinde çok haklısın lefty

Kalite söylenildiği gibi parayla olmuyor duruşun bile aslında kalitesi var ama hangi duruşta olduğunuz hangi çizgide olduğunuzun bile aslında bir çok önemi var paraya sahip olmak belki güç olsada aslında o gücün ne kadar etken ve olumlu kullanıldığı önemlidir..

Hayatı anlamaya çalışssak aslında hayatında bir kalitesi olduğunu ve kendi eko zincir dengesinde farklı kültürel zenginlikleri barındırdığı ve bununla birlikte kendi kalitesini sunduğunuda farkedebiliriz Aslında hayatta nasıl olduğun değilde nasıl durduğunun bence daha bir önemi olduğuna inanmaktayım..

Böylesi.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç