Yüce Atatürk

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kimdir? kategorisinde Avdan tarafından oluşturulan Yüce Atatürk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,725 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kimdir?
Konu Başlığı Yüce Atatürk
Konbuyu başlatan Avdan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Avdan

Felsefe.net
Yeni Üye
Atatürk ile ilgili çirkin şeyler söyleyenler lütfen bu filmi izlesinler...

sakal

Kahin
Yeni Üye
üç beş sarhoşun işlediği fiilden dolayı memleketin dört bir yanından getirilen suçsuz günahsız 1300 den fazla kişi idam edilmiştir..bunu neyle izah edersiniz ???

Avdan

Felsefe.net
Yeni Üye
suçları isyan çıkartıp insanları TBMMye karşı kışkırtmaktı! Hiçkimse dini yüzünden idam edilmedi eğer öyle olsaydı Türkiye nüfusunun yarısı yokolmuştu..

sakal

Kahin
Yeni Üye
suçları isyan çıkartıp insanları TBMMye karşı kışkırtmaktı! Hiçkimse dini yüzünden idam edilmedi eğer öyle olsaydı Türkiye nüfusunun yarısı yokolmuştu..

yarısı yok olmadı tamamı korkutulup sindirildi..yoksa yeni dini nasıl inşaa edeceklerdi,bu zulmü gavur bile yapmadı bu millete..ama sen yine anlamazsın bunu,korkarım ki ölene kadar da aynı cümleyle yatıp kalkacaksın

olmasaydı olmazdık

olmasaydı olmazdık

olmasaydı olmazdık
.
.
.
.
.
.
olmasaydı olmazdık..ilanihaye...

Avdan

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben olmasaydı olmazdık demiyorum zaten olmasaydıda olurduk ama insan gibimi yaşardık bilemem..Tabii sen başka bir milletin esiri olmaktan hoşlanırsın senin için önemli olan şey din zaten öyle değil mi ?

sakal

Kahin
Yeni Üye
yahu şu bir kaç mesaj öncesinde saydığın;o olmasaydı fransız italyan bilmem ne filan diyorsun ya..keşke diyorum keşke.. o olmasaydı da onlar kadar medeni olabilseydik,yazık ki medeniyetten anladığımız sadece kılık kıyafet olmuş ama asla medeni olamamışız..bak daha tartışmayı bile beceremiyoruz..

sakal

Kahin
Yeni Üye
Ben olmasaydı olmazdık demiyorum zaten olmasaydıda olurduk ama insan gibimi yaşardık bilemem

şu anda yaşadığımız hayatların nesi garip,çalışıyoruz üretiyoruz ilerliyoruz ama bir şeyi anlamıyoruz;dünya batıdan ibaret değil,bunun doğusu güneyi kuzeyi bir çok yönü var..hep batıyı sokmuşlar aklımıza halbuki batı şimdi ne kadar ilerlemiş olursa olsun hep doğudan ilham almıştır..batıya çakılıp kalacağımıza arkamıza bir dönüp baksak taaa çin'e kadar türki devletlerle daha güçlü daha medeni bir hale gelirdik..artık batı özentisinden kurtulup kendi öz benliğimize dönmenin vakti gelmiştir..

Avdan

Felsefe.net
Yeni Üye
yahu şu bir kaç mesaj öncesinde saydığın;o olmasaydı fransız italyan bilmem ne filan diyorsun ya..keşke diyorum keşke.. o olmasaydı da onlar kadar medeni olabilseydik,yazık ki medeniyetten anladığımız sadece kılık kıyafet olmuş ama asla medeni olamamışız..bak daha tartışmayı bile beceremiyoruz..
Ozaman bizde bir hata var demektir.Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor zaten Atatürkünde istediği buydu.Türkiye Cumhuriyetinde bir hata arama hata Türk milletinde var.Bilgiye ulaşmıyor yiyip içip yatıyorlar.Oysa bilgi elimizin altında.Senin nedemek istediğini anladım ama bunun hatalısı biziz

Avdan

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu arada fransızların ve ingilizlerin denizaşırı topraklarındaki yaşam standartlarını görsen iyiki Türkiye gibi bir ülkem var iyiki sömürülmüyorum dersin.Sömürücü devletler sadece kendi bölgeleri için diğer toprakları sömürürler sömürdükleri topraktaki insanlara önem vermezler.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Bu arada fransızların ve ingilizlerin denizaşırı topraklarındaki yaşam standartlarını görsen iyiki Türkiye gibi bir ülkem var iyiki sömürülmüyorum dersin.Sömürücü devletler sadece kendi bölgeleri için diğer toprakları sömürürler sömürdükleri topraktaki insanlara önem vermezler.

ben ülkemden de geçmişimden gurur duyuyorum ve bu söyleşiyi halil inalcık'ın şu sözüyle bitirmek istiyorum;

''bana osmanlı arşivlerini verin,size oradan bir kültür imparatorluğu kurayım''..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
ben ülkemden de geçmişimden gurur duyuyorum ve bu söyleşiyi halil inalcık'ın şu sözüyle bitirmek istiyorum;

''bana osmanlı arşivlerini verin,size oradan bir kültür imparatorluğu kurayım''..

Osmanlı kendi sonunu kendi getirdi hiç başkalarına suç yüklemeyelim lütfen. Tarih hesap sormasa da Yaradan öteki tarafta soracak bu sebeple Osmanlı nasıl yok oldu çok iyi araştırmak ve kendi sonunu kendisinin getirdiğini çok iyi anlamak gerekiyor.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar