Yaslanınca aşık olurmuyuz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde ozgurlukveadam tarafından oluşturulan Yaslanınca aşık olurmuyuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 558 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Yaslanınca aşık olurmuyuz?
Konbuyu başlatan ozgurlukveadam
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

ozgurlukveadam

Felsefe.net
Yeni Üye
Gençken çok aşık olunuyor peki yaş ilerleyince ne olcak ya yaşlanınca yalnızsak hala hatıralar ile mi yaşamalı yoksa yeni aşk olur mu hayatımızda eee 40'ından sonra azanı teneşir paklar demişler bu söz doğru mu sizce?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Gençken çok aşık olunuyor peki yaş ilerleyince ne olcak ya yaşlanınca yalnızsak hala hatıralar ile mi yaşamalı yoksa yeni aşk olur mu hayatımızda eee 40'ından sonra azanı teneşir paklar demişler bu söz doğru mu sizce?

İnsan her yaşta aşık olabilir, çünkü yaşlanan bedendir, fakat ruh ya da duygular sadece olgunlaşıyor. Her yaşın aşkı tabii ki farklı, çünkü tecrübeler insanı değiştiriyor. Yirmili yaşlarda önem verdiğiniz detaylar daha ileri yaşlarda hiçbir anlam ifade etmiyor. Karşınıza aşık olacağınız insan her yaşta çıkabilir, fakat yaş ilerledikçe kişi daha seçici oluyor yani detaylara daha fazla takılıyor. Bu seçicilik ise sadece mantıklı olanı yapmak adına oluyor yani çoğu zaman para, güzellik v.s ile alakası bulunmuyor.

"Kırkından sonra azanı teneşir paklar." sorunlu bir ifade aslında, fakat 60-70 yaşında olup da 20 yaş grubu sevgili peşinde koşanları görünce, çok da anlamsız olmayabilir.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ben artık yaşlandım aşk işleri benden geçti diye şartlanırsa insan aşıkta olamaz. bence yaşı falan yok. şu lafı seviyorum; hiçbir şey icin asla geç değildir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar