Yardıma ihtiyacım var, yazamıyorum!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kültür ve Sanat kategorisinde Pirayee tarafından oluşturulan Yardıma ihtiyacım var, yazamıyorum! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,413 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kültür ve Sanat
Konu Başlığı Yardıma ihtiyacım var, yazamıyorum!
Konbuyu başlatan Pirayee
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan şehrin yabancısı

Pirayee

Felsefe.net
Yeni Üye
Sanırım "kitlenmek" dedikleri şey bu. Ben, yaklaşık 7 senedir şiir ve düz yazı yazıyorum. Geçen sene de bir kitap yazmıştım, fakat sonra çıkarılmasını istemedim. Daha iyisini yazabileceğime inanıyordum çünkü. Facebook gibi sitelerde yazılarımı yayınlıyordum, herkesin eleştirilerini alıyordum, bir şekilde yazıyordum. Sürekli yazmak istiyordum ve bunu yapıyordum. Fakat şimdi, deli gibi yazmak istememe rağmen yazamıyorum! Kağıt kalemi aldığım an her şey gidiyor sanki. Eskisi gibi değilim. Yarım kalmış bir kitabı tamamlayamıyorum. İki kelimeyi bile bir araya zor getiriyorum sanki. Tam yazacakken unutuveriyorum, bir şey geri itiyor beni. Zamanla geçer dediler fakat dayanamadım. Normalde bu ayın sonunda çıkarıyorduk kitabımı. Her şey tamamdı. Ama bitiremedim! Çünkü yazamıyorum. Oysa ki yazmaya çok ihtiyacım var. Önerilerinize de...
Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

oguz8891

Yeni üye
Yeni Üye
Bunun için aslında sizinle bire bir konuşmak gerekir. Büyük ihtimalle insanların psikolojik sorun olarak nitelendirdikleri bir şeye yakalanmışsın. Mesela insanlardan nefret etmenize yol açan bir olay olur, bu da sizin insanlara karşı paylaşım isteğinizi azaltır,ve bilinçaltından bunu engellersiniz. Ya da bunun gibi çevrenizdeki insanların sizi anlamadığını düşünüyorsanız, bu da bir engel oluşturabilir. Ya da değersizlik hissi olabilir. Biraz daha kendinizi, yaşamınızı anlatsanız aslında iyi olur. Çünkü çok geniş bir yelpaze büyük ihtimalle boşa konuşuyor olacağım. Ayrıca son tahminim de gerçekten yazmayı istiyor musunuz ?

for me

Felsefe.net
Yeni Üye
yüreğindeki yangını söndürmeye çalışma , bırak öylece, sen aklını al ve uzaklaş ordan. akıl serinlemeden bu ateş sönmez. yangın başında bekledikçe de serinleyemezsin.

allfeelingheart

Yeni üye
Yeni Üye
"İki kelimeyi bile bir araya zor getiriyorum sanki. Tam yazacakken unutuveriyorum, bir şey geri itiyor beni."

Doğrusunu yazmıyor olabilir misiniz? İhtimalen yani, daha başka yoldan bir anlatımı mı vardır acaba toparlamaya çalıştığınız konunun?

Şunu çok kereler hem kendi, hem de başka insanların hayatlarında tecrübe etmiş olduğumdan dolayı inanırım; "Saf duygularla ortaya konmak/ifade edilmek istenen maddi/manevi herhangi bir değer, eğer saflığına 'tam olarak' yakışmayan bir şekilde ortaya konmakta/ifade edilmekte ise, bu sürece bir engel dahil olur. Olur ki, farklı yollar türetilsin, daha çok yakışanı, daha güzeli, daha etkilisi bulunsun insan tarafından. Böylece insan kendisini aşmayı başarsın." Elbette bu işleyiş her bir insan için aynı değildir.

Saf duygularla yola çıkabilenler için, yolda karşılaştıkları engellerin böyle olduklarını gördüm şimdiye kadar. Engeller, o tanıdığım insanlar için hiç kitap yazamamak olmadı, her birinin başkaydı.

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
bence önce burda yazılanlara bir cevap yazmalısın; sonra belki YAZILAŞILABİLİR bir durum ortaya çıkar.. sevgili piraye. bir mesaj yazmışsın yoksun ortada. sein ciddiye almış insanlar YAZMIŞ.. sen nerdesin sevgili piraye...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar