Yardım

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Yardım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,191 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Yardım
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mavimor

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles
Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry
Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul
Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy
Her yardım, cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher
Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach
Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton
İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros
İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe
İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott
İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2
Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena
Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner
Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon
Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar