Yalnızlık

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Yalnızlık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,730 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Yalnızlık
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Bazen kalabalıkların ortasında, tek başımıza kaldığımız vakitlerinkinden fazla yalnız değil miyiz? Peyami Safa
Asıl yalnızken yalnız değilim! Schiller
İnsan kendini hiçbir yerde, karıncalar gibi kaynaşan kalabalığı yarıp geçtiği zamanki kadar yalnız hissedemez. Goethe
İnsanlar köprü kuracakları yerde duvar ördükleri için yalnız kalırlar. J.Newton
Geceleyin kapılar kapanıp da ışıklar söndüğünde, odamda yalnızım deme, yine yalnız değilsin. Epictetos
Kendini yalnız hisseden kimse için her yer çöldür.Cehov
Sevilmeyen bir insan her yerde ve her şeyde yalnızdır. George Sand
Yalnızlık en büyük servettir.Goethe
Yalnızlık fena arkadaştan hayırlıdır. Sühreverdi
"Yalnızlık" tek kelime, söylenişi ne kadar kolay. Halbuki yaşanması o kadar zordur ki. Goethe

Chionis

Felsefe.net
Yeni Üye
Yalnızlık, insanları terk etmiyor olmanın alternatifidir.

fides

Kahin
Yeni Üye
Ynt: Yalnızlık

adaptasyon tasvirini çok beğendim benden bir karma puan aldın. Gerçekten çok hoş olmuş.

eski

Üye
Yeni Üye

Yalnızlık; her kimliğe doğuştan yazılı insanın, tek eseri, tek sermayesidir. Kıymetini bilmelidir dedi Tanrı.
Yalnızdır insan. Kalabalıklara karışma telaşıda bundandır.
Yalnızlıklar oluşur; şehir şehir, öbek öbek...
İnsan bir ölümü istemez, birde yalnızlığı; ama her ikiside muhakkak gelir başına, bir yalnız yaşama sırasında.
Ölümün çaresi yok dedi Tanrı; ama yalnızlığın çaresi var.
Yalnızlığın çaresi aşk dedi Tanrı.
Zaten aşkta: İki yalnızlığın bir yalnızlıkta buluşmasıdır.
Aşık olun gösterin yazlnızlıklarınızı dedi.
Dokunmayın o daha çocuk dedi...

Yılmaz Erdoğan- Bana bir şeyhler oluyor...

20080519130436_17[1].jpg

Fairy

Üye
Yeni Üye

Yalnızlık insanın kendini kimseyi sevemiyceği kadar çok sevmsi ve kıskanmasıdır..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Hayatımın önemli bir süresince yalnız kaldım. İyi de oluyordu. Sınavdı,dersti derken baya kendimi geliştirmiştim kendimi.

Fakat çok zor, bilirim. Hayatta her şey sadece maddi başarı değil. Açlıktan ölen milyonlarca insan var.

Bir şey ki insanlara ayak uyduramamak, isimsiz.

Temeli yetiştirme tarzı. Annem beni çok muhafazakar yetiştirdi. Her zaman cebimin para, karnımın yemek görmesini istedi. Olmadı mı? Oldu.

Fakat şu yükü hala üzerimden atamadım.

Zorlanıyor muyum? Ona da hayır. Öyle dediler bana:

"Cebinde para, karnında yemek. İşte tamamsın! "

Hadi lan oradan.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Yalnızlık güzel bir şeydir; kendinizin farkına varırsınız.

ls2

Kahin
Onursal Üye
evlenmeyi düşünmüyorum..çocuk sahibi olmak gibi bir niyetimde yok..eninde sonunda yalnız kalacağım sanırım, düşündükçe korkuyorum açıkçası, ama baş etmenin bir yolunu bulacağım...

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
evlenmeyi düşünmüyorum..çocuk sahibi olmak gibi bir niyetimde yok..eninde sonunda yalnız kalacağım sanırım, düşündükçe korkuyorum açıkçası, ama baş etmenin bir yolunu bulacağım...

kendi başına yapabileceğin şeyler bul, ne bileyim film senaryoları yazmayı dene mesela, veya hikayeler yazmayı ya da youtuber ol , hackerlık öğren vb..

savaşcı

Yeni üye
Yeni Üye
yalnızlık mı? ne zaman yalnız olmadım ki? çevrende onlarca dostun olsada kendini hep yalnız hissetmektir yalnızlık.
heleki şu günlerde gerçekten yalnızım dostlarım.

ls2

Kahin
Onursal Üye
kendi başına yapabileceğin şeyler bul, ne bileyim film senaryoları yazmayı dene mesela, veya hikayeler yazmayı ya da youtuber ol , hackerlık öğren vb..

:O

güzel cevap:p ancak ben yaşlılığı kasdettim..şu an çevremdeki herkes evlenip evine çekilecek, ben dımdızlak ortada, ayazda kalacam:O

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
:O

güzel cevap:p ancak ben yaşlılığı kasdettim..şu an çevremdeki herkes evlenip evine çekilecek, ben dımdızlak ortada, ayazda kalacam:O

Sen sosyal bir insansan ve çevremdekiler gidecek ben yalnız kalacağım diye düşünüyorsan yaşlılıkta bekar hayatı sana göre değil.

Mesela ben de evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum, gelecekte de çevremdeki sayılı insanlar giderse hiç yokluklarını çekmem çünkü şimdiki hayatımı da ölmeyi bekleyen, evden dışarı çıkmayan emekli dedeler gibi geçiriyorum.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Sen sosyal bir insansan ve çevremdekiler gidecek ben yalnız kalacağım diye düşünüyorsan yaşlılıkta bekar hayatı sana göre değil.

:O doğru diyon. beni endişelendiren de bu zaten. ancak evlilik bir tür hapsoluştur. hemde ağır sorumluluklar ile. ve bunlar hiç bana göre değil..

Mesela ben de evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum, gelecekte de çevremdeki sayılı insanlar giderse hiç yokluklarını çekmem çünkü şimdiki hayatımı da ölmeyi bekleyen, evden dışarı çıkmayan emekli dedeler gibi geçiriyorum.

görecez..

ve bakalım nereye kadar böyle devam edeceksin..

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
:O doğru diyon. beni endişelendiren de bu zaten. ancak evlilik bir tür hapsoluştur. hemde ağır sorumluluklar ile. ve bunlar hiç bana göre değil..

görecez..

ve bakalım nereye kadar böyle devam edeceksin..

Sradan görüşlere sahip, toplumun 'ideal' olarak adlandırdığı düşünsel kelepçelerle yaşayan bir insan olsaydım kısa sürede orta derecede -ideal olan- sosyal yaşantıma dönerdim, ama benim ne düşüncelerim, ne hissettiklerim ne de davranışlarım 'ideal' değil bu yüzden genelde yalnızım ve bu durumdan memnunum.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Mutlu olman güsel Ulu Efendi..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yalnızlık alıp karşına kendini,
Öteki kendilerinle konuşmaktır.
Bakışmaktır, öteki kendilerinle;
dövüşmektir.
Kimi zaman da, öldürmektir
İçlerinden sana en çok benzeyeni
Benzemiyor diye,
Yalnızlık öldürmektir.

Bir yanın kurtulmuşken kendinden
ve bir yanın yeni haberler getiriyorken
dünden bugünden,
yalnızlık susturmaktır
kendi sesinle kendini

Büyüklük olsa olsa
küçüklüğü kavranamayandır oysa
ve yalnızlık
en çok büyümektir.

Yalnızlık bir boşluktur
içimizde;
sisli yamaçlarında babalarımızın
dev gölgesi dolaşır.
Babalar alınlarımıza yazılmış yalnızlıklardır.

Hasan Ali Toptaş / Yalnızlıklar

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar