Yakında 3. Dünya Savaşı Başlayacak.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Thurgood tarafından oluşturulan Yakında 3. Dünya Savaşı Başlayacak. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 610 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yakında 3. Dünya Savaşı Başlayacak.
Konbuyu başlatan Thurgood
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Serçe

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Artık bunu dediğimde sen kafayı yemişsin diyen olmuyor. Fakat ben bunu ilk 2014 yılında söylediğimde tepkiler aynen böyleydi.
Savaşın fitili Rusya'nın Ukrayna'ya saldirmasiyla başlayacak ve savaşta milyarlarca insan ölecek. Hayatta kalirsak şayet altın çağı göreceğiz.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Artık bunu dediğimde sen kafayı yemişsin diyen olmuyor. Fakat ben bunu ilk 2014 yılında söylediğimde tepkiler aynen böyleydi.
Savaşın fitili Rusya'nın Ukrayna'ya saldirmasiyla başlayacak ve savaşta milyarlarca insan ölecek. Hayatta kalirsak şayet altın çağı göreceğiz.

Bunu 2014 te Rusya Ukrayna ya saldıracak ekiyle mi söylüyordun

Öyle ya da böyle bu forumdaki igpostik üye'nin önceki rumuz'u kahin
Kehanetler hakkındaki yorumum şu. Gelecek hiç bir zaman tam olarak bilinemez ve açıktır ancak kişi bir şeyler duyup hissetmişse bu imkansız değildir ama bir olasılıktır. Sonsuz gelecek senaryosu vardır.
a ihtimalinde dediğin olur
b de olmaz
Rusya en serinkanlı devletlerden biri
Avrupa da hiç bir ülke ya da insanı ise savaşmak istemezdi
Bunun dışıdna Rusya Ukayna arasında başlayan bir savaşa natoyla Rusyaya karşı mı gireceğiz?
Yoksa Ruslar bize de mi Ukrayna ya milis gönderdik İHA SİHA verdik diye mi dalacak

ve yine başke fikirlerin eklemek istediklerin varsa duymak isterim yaz lütfen

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sivillerin öleceği -en azından büyük miktarda sivilin öleceği bir savaşı- bu zamanda bir çılgın başlatabilir sürdürebilir ya da içine dahil olabilir sanmam

Japonlar Pearl Harbor ı vurduğunda Japonya iki tane atom bombası yedi ve savaş bitti

Bugün ise bir savaş olsa bu askeir hedefler garnizonlar vs olurdu
Enerji hatlarını bile yursan tüm dünyayı kaos felakete sürüklersin
1950 de değiliz. Su elektrik toplu taşıma hayvan ve insanların gıda hijyen ihtiyacı nüfus hiç bir şey aynı değil
Böyle bir savaşı olası görmüyorum.
Rusya ve ukrayna arasında kalır...

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Bunu 2014 te Rusya Ukrayna ya saldıracak ekiyle mi söylüyordun

Öyle ya da böyle bu forumdaki igpostik üye'nin önceki rumuz'u kahin
Kehanetler hakkındaki yorumum şu. Gelecek hiç bir zaman tam olarak bilinemez ve açıktır ancak kişi bir şeyler duyup hissetmişse bu imkansız değildir ama bir olasılıktır. Sonsuz gelecek senaryosu vardır.
a ihtimalinde dediğin olur
b de olmaz
Rusya en serinkanlı devletlerden biri
Avrupa da hiç bir ülke ya da insanı ise savaşmak istemezdi
Bunun dışıdna Rusya Ukayna arasında başlayan bir savaşa natoyla Rusyaya karşı mı gireceğiz?
Yoksa Ruslar bize de mi Ukrayna ya milis gönderdik İHA SİHA verdik diye mi dalacak

ve yine başke fikirlerin eklemek istediklerin varsa duymak isterim yaz lütfen

Öncelikle şunu belirtmek isterim. 3. Dünya savasinin çıkacağını ve topyekûn dünya düzenini yikacagini bizzat ben gördüm.
Yalnız savaşın Balkanlar'da çıkacağını alman kahin Alois Irlmaier'den biliyorum.

Tahminim su yöndeki rusya ukrayna'ya saldirdiginda hezimete uğrayacak ardından nükleer silahla karsilik verecek bunun karşılığında da ABD Rusya'ya nükleer ile saldiracak.

Bizim nato'dan çıkmamız yakındır ve bu savaşta yer alacağımızı zannetmiyorum. Yalnız ABD'nin de Rusya'nın da turkiye'yi işgal etme planı var.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Öncelikle şunu belirtmek isterim. 3. Dünya savasinin çıkacağını ve topyekûn dünya düzenini yikacagini bizzat ben gördüm.
Yalnız savaşın Balkanlar'da çıkacağını alman kahin Alois Irlmaier'den biliyorum.

Tahminim su yöndeki rusya ukrayna'ya saldirdiginda hezimete uğrayacak ardından nükleer silahla karsilik verecek bunun karşılığında da ABD Rusya'ya nükleer ile saldiracak.

Bizim nato'dan çıkmamız yakındır ve bu savaşta yer alacağımızı zannetmiyorum. Yalnız ABD'nin de Rusya'nın da turkiye'yi işgal etme planı var.

Ben sana mantıkla bir kestirme de bulanayım bir kaç içgüdü de belki ekler çıkarırım:

Gelişmiş ekonomilerin hiçbiri sivil savaşı göze alamz o çağ kapandı savaş üçücü dünya ülekerindne yürür garibanlar ölür

Rusya neden nüükleer silah kullansın? Rusları tanımıyorsun.
Ruslar ABD li, Türk ya da Arap değil. Bunlara göre oldukça serinkanlı.
Rusları tanıyan biri Rus muhalif Navalyn batılılara döndü ve Putin sizle eğelniyor (dalga geçiyor) dedi. Yani şu algıyı yaratıyor dedi. Ukrayna'ya saldırmama karşılığında tüm yaptırımalrı geri çekme. Putinle pazarlık yapmayın görüşmeyin tuzağa düşmeyin dedi.
Bunun dışında Biden Putin Ukrayna darbe planlıyor dedi
Bunun dışında Rus ve Ukraynalılar yakın milletler

Rusya nnın Ukraynaya tanklarla gireceğini sanmam ama bu olsa ne olurdu?
Sanırım karşı ateş bile açılsa istese devlet sarayına kadar hava desteği ile gidebilirdi
ki planın bu olduğunu sanmıyorum
Ruslar bekler bekler vurur en bulmadığın yerden vurur
Bu Türkiye içinde böyle .Kuzey Irak'ta 33 le başlayan bir 300 şehit öyküsü var
Almanlar Nato üyesi ülkesinden hava sevkiyatına bile izin vermedi Ukrayna için bırak silah vermeyi sadece eğer olursa insani yardım tıbbi destek vereceğiz dedi
Ruslar bunun üzeine Türkiye'ye Almnayayı örnekleyerek bir şeyler hatırlattı söyledi
Rusların zaman/pusu kavramı sizin gibi değil, acele etmezler

Hiçkimse hiçkimseyle savaşmaz sonuç olarak

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Ben sana mantıkla bir kestirme de bulanayım bir kaç içgüdü de belki ekler çıkarırım:

Gelişmiş ekonomilerin hiçbiri sivil savaşı göze alamz o çağ kapandı savaş üçücü dünya ülekerindne yürür garibanlar ölür

Rusya neden nüükleer silah kullansın? Rusları tanımıyorsun.
Ruslar ABD li, Türk ya da Arap değil. Bunlara göre oldukça serinkanlı.
Rusları tanıyan biri Rus muhalif Navalyn batılılara döndü ve Putin sizle eğelniyor (dalga geçiyor) dedi. Yani şu algıyı yaratıyor dedi. Ukrayna'ya saldırmama karşılığında tüm yaptırımalrı geri çekme. Putinle pazarlık yapmayın görüşmeyin tuzağa düşmeyin dedi.
Bunun dışında Biden Putin Ukrayna darbe planlıyor dedi
Bunun dışında Rus ve Ukraynalılar yakın milletler

Rusya nnın Ukraynaya tanklarla gireceğini sanmam ama bu olsa ne olurdu?
Sanırım karşı ateş bile açılsa istese devlet sarayına kadar hava desteği ile gidebilirdi
ki planın bu olduğunu sanmıyorum
Ruslar bekler bekler vurur en bulmadığın yerden vurur
Bu Türkiye içinde böyle .Kuzey Irak'ta 33 le başlayan bir 300 şehit öyküsü var
Almanlar Nato üyesi ülkesinden hava sevkiyatına bile izin vermedi Ukrayna için bırak silah vermeyi sadece eğer olursa insani yardım tıbbi destek vereceğiz dedi
Ruslar bunun üzeine Türkiye'ye Almnayayı örnekleyerek bir şeyler hatırlattı söyledi
Rusların zaman/pusu kavramı sizin gibi değil, acele etmezler
Soğuk savaş çıktığından beri kaç yıl geçti. Çıktı mı bir savaş. Nükleer savaşın kazananı olmayacağını her iki tarafta biliyor. Ama şöyle düşün ya en tepedekiler bu savaşın çıkmasını isterse? Hepsinin sığınağı hazir durumda.
Hiçkimse hiçkimseyle savaşmaz sonuç olarak

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Soğuk savaş çıktığından beri kaç yıl geçti. Çıktı mı bir savaş. Nükleer savaşın kazananı olmayacağını her iki tarafta biliyor. Ama şöyle düşün ya en tepedekiler bu savaşın çıkmasını isterse? Hepsinin sığınağı hazir durumda.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Mesela ?

Yani mesela atıyorum rüyanda/uyanıkken neyse geleceğe dair bir gazete haberi gördün ve 3.dünya savaşı ve düzen değişimi mi yazıyordu?
Neden bulmaca gibi konuşuluyor?
Bir de bunu bay kahin'e ignostik üye' ye de sordum sanıyorum (emin olamadım ama sordum sanıyorum) bir şeyler görünüyorsa ve görüyorsan nasıl oluyor nerde ne görüyorsun. Ondan bir ses almadık (Yine emin olamadım ama sordum ve bir ses alamadım sanıyorum)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bir savaş çıkıp sonra bir altın çağ göremezdin
Doğaya dağılır yeniden başlardık çok azımız ve güçlüler tutunurdu
Nükleer bir savaş kıyamettir ağza bile almayı uygun ve gerkli bulmuyorum insanın sağdusuna inanıyor muyum? Belki hayır ama bu tüm türü tehlikeye sokardı,
Yani bu insanın sağduyusuna inanıyor muyum ifadesini örneğin bizim mevcut iktidara bakarak yapıyorum ellerine güç verilse dünyayı talan etmeleri yoketmeleri 3 ay 3 yıl sürmezdi

2012 yılında birden 6 yıldır kullandığım bir beta bloker ilaç kestim kötü bir dönemim oldu sonra eskiden kullandığım bir antidepresanı denedim ve onu da ani kestim
Bir mani/psikoz dönemi yaşadım. Burada çok sanrı yaşadım. Bunlardan biri de sizin dininizin çöktüğü idi. Bu sanırım emin değilim ama bir takım gerçeklerin/bilgileirn ifşası belki uzaylı saldırısı ziyareti ya da ifşası ya da olmadı bir takım arkeolojik tarihi buluntular vs sonucu oluyordu çok büyü kaos gördüm. Sorna dedim ki bunların hiçbiri olmasın olammalı başka bir gelecek yaşamalıyız, filmi değeiştirdim ya da onun gibi bir şey. Hekes ne istiyorsa kafası neye karışıksa onu görüyor olmasın. Aileme şu an olduğum yere 3 metre kar yağacağını söyledim. Bu buranın en şiddetli karının 3 ya da 4 katı ki bu olsa anca mini buzul çağı olurdu.

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Mesela ?

Yani mesela atıyorum rüyanda/uyanıkken neyse geleceğe dair bir gazete haberi gördün ve 3.dünya savaşı ve düzen değişimi mi yazıyordu?
Neden bulmaca gibi konuşuluyor?
Bir de bunu bay kahin'e ignostik üye' ye de sordum sanıyorum (emin olamadım ama sordum sanıyorum) bir şeyler görünüyorsa ve görüyorsan nasıl oluyor nerde ne görüyorsun. Ondan bir ses almadık (Yine emin olamadım ama sordum ve bir ses alamadım sanıyorum)

Her kavmin yaşadığı coğrafya üzerinde kendi karakteristik özelliklerine uygun bir silüeti var.
Örneğin Amerika kıtasında alttaki resimdeki canavar siluetine birebir benzer bir hayvan silüeti var.

Veya bu videodakinin tipkisi

Rusya ve Çin'de de boynuzsuz hayvan siluetleri var.

Yalnız Rusya ve Çin aynı tarafta Amerika canavarına bakıyorlar. Amerika'da bunlarla her an kavga edecekmiş gibi bakıyor. Yani bir savaşta Rusya ve Çin amerikaya karşı aynı safta olacaklar.

Avrupa'da bir cin silüeti var. Bizim cografyamizda kiyamda durmuş insan silüeti var.

Bunları ben Google earth programı sayesinde gördüm. Benzetmissindir denecegi icin pek açıklamak istemiyorum nasıl gordugumu

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Basitçe şunu söyleyelimç Bence Rusya Ukrayna sınırına tatbikat benzeri bir yığınak yaptı.
Herkes güçlerini sınadı neler olacağına bir baktı bir çeşit gerçeğin provası.
Ukrayna Nato üyesi destekli Avrupa sıınrında felan olabilir ama küçük Rusyaya göre askeri gücü çelimsiz bir ülke
Yani Ukrayna batıdan natodan askeri güç destek alınamayacağını gördü, kimse savaş istemiyor
Ukraynaya göstermelik bir iki sevkiyat yapıldı Kanadadan bir özel birlik geldi
Herkes Rusyaya gözdağı ya da yaptırım sözü verdi hepsi buydu.
Yani zaten ekonomik yaptırım uygulanan Rusyaya yaptırım sözü verildi anladın mı?
Yani Rusya size durumu gösterdi
ya da Ukrayna da savaşırsa kendi gücüyle savaşmak zorunda kalacağını dengeleri gördü vs
ABD Ukrayna sınırına değil, ABD yi arkana alamazsın
Türkiye kadar koşuşturan başak bir ülke yoktu eminim onun akdar savaş hazılrığı yapa nbeklentisi ola nay da savaş çığırtkanlığı yapanda
Dün Burkino Faso da darbe olmuş uçkalar Türkiyeden kalkıyor askerler Türk aracına biniyor
Eminim barışçıl yoldan çözümlenecektir ki barışçıl yol denen herkes dengeleri yoklayacak vs

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yalnız Rusya ve Çin aynı tarafta Amerika canavarına bakıyorlar. Amerika'da bunlarla her an kavga edecekmiş gibi bakıyor. Yani bir savaşta Rusya ve Çin amerikaya karşı aynı safta olacaklar.

Siz bir savaş düşünüyorsunuz ya da dünya savaşı. Böyle bir savaşın olacağını size düşündüren ne?
100 sene önceki öğreti ve düşünce yapısı

Nükleer silahlar felan güç gövde gösterisi korunma sanayi

İnsanlık eğer ders almadıysa bilmem

Pearl Harbor a bomba yağdıran Japonlar Amerikaya varmışken sivilvurazmalar mıydı? eminim Japonların kafasındaki savaş askeri hedeflerdi
Japonyaya bomba götüren Amerika askeri hedef vuramaz mıydı?
Bugün Çin ABD elindeki silah savaş teknolojiisini bilmiyoruz ama sene 2022 yani kimse evinde savaş istemez.
Ne Kanada ne de ABD için savaş çünkü bombalar oraya varabilir ve bu Suriye Irak bilmem ne değil. Kendi sivillerinin güvenliği.
Yani gider Irakta gariban bombalarlar

Gelişmiş dünyada sivllerin katıldığı taraf olduğu bombalandığı bir savaş benim gibilere göre olanaksız
Atıyorum İran'ı vursan ve gücü olsa belki
Bir dünya savaşı olanaksız. Bir değil birden çok psikopat gerekir.

Gelişmiş dünya kentlerini bunların ekonomilerini onların sivillerini tehdit altına alan bir savaş, sanmıyorum

Dünyada 8,5 milyar nüfus var. Enerji besin döngüsü var. Elindeki iki uçak iki bomba değil.

Bunun dışında artan nüfus bir kriz,
fosil yakıtların bitebileceği bir kriz ve herkes bunu bir enerji besin döngüsü krizi ve gelişmiş ekonomilerin krizi olarak alır oysa düşün tüm ortadoğu ona geçiniyor o halklar ne yiyecek? sömürüp sömürüp çölün ortasına atacaklar
Yeni dünya söylemine gelince bunun corona ile başladığını düşünüyoruz. Dünya ekonomik forumu vs. Yani eminim bir konsorsiyum var ve kararlar aldı. Muhtemelen bunlar yıllar önce alındı verildi ve düğmeye basmak için beklediler. Uzun yavaş kısa farketmiyor bir kontrol düzenine gidiyoruz. Daha fazla nüfus almayız ve biz durdurmazsak doğa durduracak. Yani savaşlar açlık kıyamet her nediyorsak o.

Bunun dışında kozmik doğasal insansal farkemiyor her türden ekıyanet senaryosu ve apokaliptik fikre açığım ve haxırım ortyaşlara gidiyorum göreceğimi gördüm

Bunun dışında ben gökte yüzleşmeniz gereken bir tanrı/tanrınız olacağını varsayıyorum. Gerçek fizik etli
kanlı canlı bir tanrı.. ve kana susamış bir tanrı. Asıl sorununuzun o olacağını sanıyorum.. Diğerleri fasa fiso ama şimdilik o anlatıyı benden başka kimse umursamıyor.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Rusya'nın Ukrayna sınırına asker yığmasına şöyle bak

Eğer Ukrayna devlet başkanıysan bu seni donuna işeteme yetmiştir yok eğer yetmediyse bir kez olsun bunu geçrek olabileceğini yani tankları içeri sürerlerse makamını ülkeni terketmek zorunda kalabileğceini düşünmeye sevketmiştir. Yani komşuunn kim olduğunu
Ukrayanalı sivilsen komşunun ABD ve Kanada değil Rusya olacağını farkedersin, bir kez gözden geçirirsin
Bu yeter
Bir savaş hazırlığı görmüyorum
Bir tür psikolojik baskı ya da yaptırım
Bunun dışında halihazırda Putin biraz olsun ekonomik baskıların gevşetilmesi sözü alsa geri çekilemin anlamlı bir sebebi oalbilir ki Ukrayna üzerindeki gücünü bilmiyoruz

Sivillere de mesaj verdi şöyle düşün
Ruslarla komşu olsan ve sınırına asker yığsa hükümetine döner heyy ülkemde savaş görmek istemiyorum sorununuzun neyse konuşun çözün derdin
Hepsini geç ülkenin liderini sivillere karşı küçük düşürüyor, imajını kırıyor

ya da bunun gibi şeyelr ve başka şeyler

Bu ben savaşmak istiyorum anlamına gelmiyor
Askeri diplomasi

Serçe

Üye
Yeni Üye
Bende buna inanıyorum az kaldı bu sessizlik ve kaosun sonu bir patlama ama bakalım..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar