Yabancı Insanlarla Yüz Göz Olmayın, Tartismayin

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Thurgood tarafından oluşturulan Yabancı Insanlarla Yüz Göz Olmayın, Tartismayin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 500 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yabancı Insanlarla Yüz Göz Olmayın, Tartismayin
Konbuyu başlatan Thurgood
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Buraya nice örnekler yazabilirim birbirini tanımayan insanların tartışmaları sonucu olumle, yaralanmayla enazından psikolijik travma ile biten olayları.

Afganistan'da bir kadın yakılarak öldürülmüştü.
Şifa dağıttığını iddia ettiği muskalari satan biriyle bu muskalarin hiçbir işe yaramadigiyla ilgili tartışmaya giriyor. Sonucta yakılarak can veriyor.

Şuraya internetten bulup 1000 tane olay yazabilirim.

Aslında bir kişiyle tartışmaya girmek ona değer vermek anlamı taşır. İnsanları kandıran ciğeri beş para etmez birine değer verip tartisirsaniz karşınızdaki aşağılık size zarar vermek için her yola basvuracaktir. Nitekim Kur'an yaktı iftirasiyla halkı galeyana getirip kadının linç edilmesine sebep oldu.

Eğer biri kopeklik yapmissa, köpekle köpek olmamak lazım. Sahibini bulmak gerekiyor.
Yani yanlış yapan kişiyi bastıracak otoriteyi bulup onunla muhattap olmak gerekiyor.

Hayatımda bunu uyguladigim anlar oldu sinirlerime hakim olamayıp uygulayamadigim anlar oldu.

Kiralık bir ev arıyordum. Emlak parası ödememek icin sahibinden kiralık evlere bakıyordum. Beyaz bir kagida yazılmış kiralık yazının altındaki telefonu aradım. Ben ev sahibi beklerken açan emlakciydi. Kira çok uygun olduğu için genede evi tuttum. Emlakciya kira ve depozito haricinde hakkı olan bir kira parası verdim. Ev sahibi uzakta olduğu için her ay kirayı gelip emlakçı alıyordu. Gel zaman git zaman kira parasının daha ucuz olduğunu her ay kendisinin avanta aldığını öğrendim.
Bununla tartıştık hemen devreye tanıdığı belalı birini soktu beni onunla buluşturmaya çalıştı.
Direk polise gittim. ikisininde telefon numaralarından kimlikleri belli oldu ve dava açıldı. 1 ay sonra gene markette karşılaştık gene bana lafla saldırıyor. Durmadım gene polisi aradım karakola götürdüler. Sonrasında bana bir daha bulasamadi.

Eğer bu aşağılık insanlarla kendim tartışmaya devam etseydim zararlı çıkacaktım.

Kimlerle muhattap olunur çok iyi bilmek gerekiyor.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Yeni aldigim aracima tir vurdu ve durmadan devam etti, pesinden giderek onunde durdum tutanak tutmak istedigimi soyledim, tirdan inen 3 kisi bir guzel dovdu beni :)

Polisi aradim ilgileniriz dediler ilgilenis o ilgilenis ben yedigim dayakla kaldim.

Serçe

Üye
Yeni Üye
Ya okadar haklısın ki insanlar çıldırmış gibi yemin ederim geçen markete giderken karşıma bir kadın çıktı canımı alacak gibi bakıyor vallahi korktum ya bişey de diyemedim korkudan yani Bi deli gibi bakıyordu çok tuhaf bişeydi ya

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Ya okadar haklısın ki insanlar çıldırmış gibi yemin ederim geçen markete giderken karşıma bir kadın çıktı canımı alacak gibi bakıyor vallahi korktum ya bişey de diyemedim korkudan yani Bi deli gibi bakıyordu çok tuhaf bişeydi ya
Büyük ihtimalle ciddi geçim sıkıntısı çekiyor.
işsiz kaldigim bir dönemde ister istemez bakışlarım değişiyordu. Çaresizlik çok kötü bişey.

Serçe

Üye
Yeni Üye
Aslında ondan oldugunu sanmıyorum
Genelde insanların bakışı ve davranışları değişti. İnsan gibi değilde hissiz bir yaratık gibiler artık.
Çok anlam veremiyorum

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Aslında ondan oldugunu sanmıyorum
Genelde insanların bakışı ve davranışları değişti. İnsan gibi değilde hissiz bir yaratık gibiler artık.
Çok anlam veremiyorum
İnsan dünyayı kendi penceresinden gorurmus.
Fakat dogru su zamanda insanlar çıkarları için diğerlerine o kadar celmeler atiyorki kimsede artık iyi niyet kalmadı. Güven yok.

Thurgood

Üye
Yeni Üye
İnsan dünyayı kendi penceresinden gorurmus.
Fakat dogru su zamanda insanlar çıkarları için diğerlerine o kadar celmeler atiyorki kimsede artık iyi niyet kalmadı. Güven yok.
Sorunun ana kaynağı bence "başkası aç iken tok yatmak"

Bunu sadece mide anlamında düşünmeyin.
Biri kirasını odeyemezken biri villada oturuyor,
Biri dolmuşla işe giderken biri mercedeske gidiyor. Biri hem evli hemde gizli dost bulurken biri evlenemiyor. Sonuçta herkes sadece kendi mutluluğuna baktığı zaman o ortamda sevgi biter nefret başlat.

Ve bu elde ettiklerini bide isciden, muhtactan çalarak yapanlar var.

Son düzenleme:

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Sorunun ana kaynağı bence "başkası aç iken tok yatmak"

Bunu sadece mide anlamında düşünmeyin.
Biri kirasını odeyemezken biri villada oturuyor,
Biri dolmuşla işe giderken biri mercedeske gidiyor. Biri hem evli hemde gizli dost bulurken biri evlenemiyor. Sonuçta herkes sadece kendi mutluluğuna baktığı zaman o ortamda sevgi biter nefret başlat.

Ve bu elde ettiklerini bide isciden, muhtactan çalarak yapanlar var
Hayatın gerçeklerine dönersek yaratıcının izlediği dardaki insani, insanlar patlamış mısır yiyerek izler.

Raphael

Üye
Yeni Üye
İşte kadınları hijap giymiş olsalar bile yanlarında en az iki erkek olmadan sokağa çıkartmamak lazım. Ya tutup karanlık bir yere çekerlerse? Ya S.kerlerse?

Ortalık, Paranoyak, sosyopat, sapık insan dolu zaten.

Bence erkeklerin de çok sık sokağa çıkmaması lazım. Hers evinde oturursa sorun olmaz

T

TENTEN

Ziyaretçi
İşte kadınları hijap giymiş olsalar bile yanlarında en az iki erkek olmadan sokağa çıkartmamak lazım. Ya tutup karanlık bir yere çekerlerse? Ya S.kerlerse?

Bence erkeklerin de çok sık sokağa çıkmaması lazım. Hers evinde oturursa sorun olmaz.
Zamlardan sonra görünmezlik seviyesine geçtim.Yaşadığım köyde beni tanıyan yok.:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bence erkeklerin de çok sık sokağa çıkmaması lazım. Hers evinde oturursa sorun olmaz

Yok az gelir denetim toplumu yarat, panoptikonu kur herkesi her yerde gözle

Telefonu çipi kamerası yüz tanıması vs bu işi halleder

size güvenliğiniz gerekçe gösterilerek özgürlüklerdn vazgeçmeniz istendiğine bunu yapın

İşte dini toplum güvenlidir
İşte yukarıdaki dijital gözetleme toplumu güvenlidir
Bu istikrardır, güven ve mutluluktur.

çünkü özgürce barış ve güvenlik içinde birbirinzile kavga etmedne geçinen bölüşümlü bir toplum kuramazsınız siz ve birbirinizi yemelisiniz

Huxley okuyun ve Orwell a bir daha bakın; Foucault u ekleyin

Anlıyorum ki köleler köle gibi yaşamalıdır
Özgürlüğün bilgisiyle bir köleyi azad edemezdin ruhuna sinmiştir

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar