Varoluş teoremim

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde selman tarafından oluşturulan Varoluş teoremim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,797 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Varoluş teoremim
Konbuyu başlatan selman
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

selman

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben evrimin kuram olduğunu bilen ve bunu kanıksamış bir insanım. Ancak evrimi doğru anlarsak tanrının ve meleklerin de evrimin bir parçası olduğunu düşünebiliriz. Belki de evrim insanlıktan çok daha önce başladı ve hızını kesmeden devam ediyor. Evrimin bizden milyarlarca yıl önce başladığını hayal edersek bizden çok daha üstün varlıkların da evrimin bir parçası olduğu çıkarımına gidebiliriz. Belki de evrimleşen varlıklar o kadar hızlı hareket ediyorlar ki biz onları göremiyoruz. Benim varoluşumuza dair absürt teoremim de bu. Nietzsche Thales için eski yunandaki en değerli filozof der bunun nedeni de daha önce hiç düşünülmemiş bir varoluş teoremini ortaya atması, ben de bundan gaza gelerek yukarıdaki yazıyı yazmaya cesaret edebildim.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Gerçekten absürt bir teorem,bu hızla gelişen bir evrimi var sayarsak bir gün sırayla hepimize tanrılık sırası gelir sanıyorum..aslında tüm yaşam formlarında bir kez olsun yaşamak isterdim anlama adına..hafızamı yitirmeden ..belkide geçmişte olmuştur ne dersiniz.? Belkide gelecekte..

selman

Felsefe.net
Yeni Üye
Aslında halihazırda zaten tanrı değil miyiz? Evcil hayvan besleyenler bilir evrimde bizden epey geride olan kedimiz için biz tanrıyız bir anlamda. Yani evrimde birbirinin üstünde olan her canlı bir diğerinin tanrısıdır da diyebiliriz

sakal

Kahin
Yeni Üye
Aslında halihazırda zaten tanrı değil miyiz? Evcil hayvan besleyenler bilir evrimde bizden epey geride olan kedimiz için biz tanrıyız bir anlamda. Yani evrimde birbirinin üstünde olan her canlı bir diğerinin tanrısıdır da diyebiliriz

Bu bahsettiğinizde sahiplenmektir bu canlı yada cansız her şey için geçerlidir.Bu nasıl tanrılıktır ki daha kendi biyolojisini bile çözememiştir.Tanrı anlayışınız bu ise teoreminizinde bu kadar absürt olmasına şaşmamak lazım.Vakit geçirmek için mi açtınız bu konuyu,aşağıda chatbox kutusu var çöp kutusuda diyebilirsin bu yazışma oraya yakışır size hoş sohbetler..

selman

Felsefe.net
Yeni Üye
Tanrının bu kadar göreceli bir varlık olduğunu düşünürsek tanrıya yüklediğim anlamın size ters geliyor olmasına neden sinirlendiniz ki. Kesinlikle iyi niyetliydim ama elbetteki vakit geçirmek için yazıyordum

sakal

Kahin
Yeni Üye
Tanrının bu kadar göreceli bir varlık olduğunu düşünürsek tanrıya yüklediğim anlamın size ters geliyor olmasına neden sinirlendiniz ki. Kesinlikle iyi niyetliydim ama elbetteki vakit geçirmek için yazıyordum

Yok canım ne sinirlenmesi nede olsa az buçuk Qua düşüncesini yükledim kendime ara sıra bu çizgiden istem dışı ayrılsam da bunu bir anayasa gibi çaktım beynime..Vakit geçirmekse amacınız faydalı olacak konularda beyin jimnastiği yapmak bana göre zamanımıza değer katar diye düşünüyorum..

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
bağışlayıcılığınıza sığınarak, herhangi bir konu hakkında ve hele ki hakkında başlık açmayı düşündüğünüz konuda, bir fikir ortaya koymadan önce, bilgi edinmeye ve düşüncelerinizi bu bilgilere dayandırmaya dikkat etmelisiniz... diyeceğim... eğer düşünceleriniz, bilgiye dayanmazsa, bilgiden kaynaklanmazsa, temelsiz ve dolayısıyla eleştiriye karşı dirençsiz olacaktır...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Sayın Selman; komik yazılar başlığında açsaydınız konuyu iyiyidi bence:) açıkçası samimi bulmadım sizi ..fantastik karakterlerinize can vercek alanlar mı arıyorsunuz sanalda? amacınız buysa bence buraya takılmayın..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bunun için Tanrının mitoz ya da mayoz herhangi bir şekilde üreyebilmesi ve bu üreme hücrelerinde kalıtsal değişimler yaşanması gerekir.Eğer bahsettiğimiz Tanrı üremeyen ve bir tane ise şansına küsmeli çünkü geçirdiği evrim değil modifikasyondur

kierkegaardsoren

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben evrimin kuram olduğunu bilen ve bunu kanıksamış bir insanım. Ancak evrimi doğru anlarsak tanrının ve meleklerin de evrimin bir parçası olduğunu düşünebiliriz. Belki de evrim insanlıktan çok daha önce başladı ve hızını kesmeden devam ediyor. Evrimin bizden milyarlarca yıl önce başladığını hayal edersek bizden çok daha üstün varlıkların da evrimin bir parçası olduğu çıkarımına gidebiliriz. Belki de evrimleşen varlıklar o kadar hızlı hareket ediyorlar ki biz onları göremiyoruz. Benim varoluşumuza dair absürt teoremim de bu. Nietzsche Thales için eski yunandaki en değerli filozof der bunun nedeni de daha önce hiç düşünülmemiş bir varoluş teoremini ortaya atması, ben de bundan gaza gelerek yukarıdaki yazıyı yazmaya cesaret edebildim.

Sorun değil arkadaşım, düşünmek serbest sanırım :) yazdığın düşünceler aslında bana da diyalektik gelişmeyi düşündürdü?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Farklı boyutlar bir arada ve titreşim hızları farklı varlıklar, dünyalar bugün de üzerinde konuşulan bir iddia ve paralel evrenler teorisi, kuarklar, takyonlar v.s. dikkate alınırsa neden olmasın:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar