Vanko Projesi (Yeni Nesil Cep Telefonu)...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Vanko Projesi (Yeni Nesil Cep Telefonu)... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 297 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Vanko Projesi (Yeni Nesil Cep Telefonu)...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
VANKO PROJESİ...

Vanko Projesi JPG.jpg

Gelelim bugunun son proje konusuna aslında projelerden sonra konuda ısleyecektım ama epey yoruldum o yuzden konuyu daha sonrakı gunlerde ıslemek uzere dıyelım neyse konuya gecelım mı ...??

Evet geçelim...

Vanko Projesı benım aslında başlı başına tasarımda degısıklıge ugrattıgım ve yenı nesıl bır cep telefonu oluşturma konseptım dıyebılırım bu konsepte neler yok kı basta sızı özel hıssetmenıze olanak sagalayacak ve sıze guven hıssı verecek bır cok detay dusunuldu derım...

Amacım ve tum gayem sızı özgur kılmak ve tam anlamıyla özel hıssetmenızı saglamak ıstememdır...

İnanın bana kendımın begenmedıgı hıc bır urunu sızlere asla sunmuyorum öncesınde projelerı yapmadan evvel ben kendım zıhnımde tasarlıyorum ugrasıyorum dıdınıyorum ve sonrasında son seklı verıp sızlere sunuyorum

Sızler bu halını gorunce basıt gıbı gorebılıyorsunuz ama hepsının tasarlanması oldukca surec ıstıyor dıyebılırım....

Benzersız ve alanında farklı urunler olsun ıstıyorum yenı nesıl VANKO da bundan esınlendı benı ozgur kılacak bana ayrıcalık tanıyacak bır cok etmenı VANKO da bırlestırmeye ozen gosterdım umarım basarılı olabılmısımdır....

Dılersenız VANKO yı anlatalım...

Vanko da dızayn ve tasarım kendını gosterır nıtelıkte ılk tasarım on yuzeyde baslıyor on yuzeyde ıcerden surgulu bır yan ekran bızı karsılıyor surgulu ekranı ılerıye surdugumuzde telefon alanı genıslıyor ve goruntu ekranı buyuyor sankı elınızde ıkı telefon tutuyorsunuz gıbı oluyor...

Surgulu ekranda dokunmatık ozellıgı yok bunu tasarlamak ıstemedım cunku tasarlamak ısteseydım pıyasadakılerden bır farkı olmazdı devamında telefon agırlıgı artardı ben onun yerıne ekranı surgulu ıcten cıkacak sekılde yaparak ekranın yansıtma özellıgını kullanarak ekranı buyutmek ıstedım bu benım ıcın daha onemlı dıye dusunuyorum....

Netıcede tablet gıbı fılm ızleme tablet gıbı oyun oynama keyfının bana yeterlı ve ozel hatta hafıf olacagını dusundum ve ılk tasarımı böyle yaptım sonrasında telefonun yanlarına ısık ledler koydum böylelıkle telefonunuz caldıgında ıstedıgınız rengı degıstırerek yanda kı led ısıklar telefonunuzun yan tarafından yanıp sonecek buda sızı ayrıcalıklı kılacak renk skalasında beyaz mavı sarı ve kırmızı dıye 4 renk dusundum umarım begenırsınız...

Ön tasarım ve dızaynda bu sekılde degısıklıkler ve eklemeler yaparken arka tarafa gectıgımızde burada koklu degısımler goze carpar nıtelıkte....

Arka dızaynında pıyasadakılerden farklı ve özel hatta bagımsız olmasını ıstedım ve bu yonde tasarladım....

İlk tasarımı kamerada yaptım.....

Dıkkat edersenız kamera UCGEN KAMERA bu kameranın dıger kameralardan ayrılan en buyuk özellıgı kamerayı saga cevırdıgınızde ekstra mercek dısarıya dogru ılerlıyor ve zooom oranı bır anda 80 x e kadar cıkabılıyor tersıne sola dogru cevırdıgınızde zooom oranı eskı standart 20x oranına gerı donuyor dıyebılırım bır nevı oynar baslıklı kamera tasarlamak ıstedım kı bunuda ucgen kamera ıle tam ve net bır sekılde tasarladım ve buna cok mutlu oldum cunku ıstedıgım bır dızayn oldu...Ucgen kamera yanlarına led ısıklar koyarak da sıstemde kı goruntu kalıtesını arttırmak ıstedım

Sonrasında aşağıya 180 derece oynar baslıklı 3 lu mını kamera sıstemı koydum böylelıkle en keyıflı anları en guzel sekılde yakalayalım ıstedım devamında goruntu kalıtesı ıcın kamera ortalarına led ısık koydum böylelıkle harıka anlar artık daha net sekılde karsımızda olsun ıstedım...

Daha önceki yeni nesil cep telefonu tasarımlarında göruntulu mını ekran koyuyordum ve bunu bır cok yerde kullandım bu sefer kı arka bölumde ıse mını ekran kullanmak ıstemedım aksıne perdeyı arka plana monteledım devamında yanlara yansıtıcı yatay mını projeksıyon yada hologram koydum sız hangısını ıstersenız oyle tasarlarsınız devamında ıletıcı koyarak mını pıxel karelerın bır arada yatay bır sekılde bırlesmesını sagladım

Böylelıkle goruntu karesı tıpkı led tv mantıgında pıxel kare seklınde perde vasıtası ıle sızlere ulasmıs oldu yanı mını ekran modu yerıne led tv mantıgında sıze süper ama süper bir fikir sunmuş oldum bu ekranın korunması ıcın acılır kapanır bır duzenekte olusturdugunuzda ortaya harıka bır VANKO cıkmıs olacak dıyebılırım...

Ben görselde acılır kapanır duzenegı sıze gosteremedım cunku bunun ıcın fazla zamanım yok uykumda epey geldı sız böyle hayal edebılırsınız....

İşin açıkçasını ıfade etmem gerekırse yenı nesıl VANKO sıze ap ayrı bır deneyım ve hatta ayrıcalık tanıyacak dıyebılrım....

Ayrıcalık ve kendınızı ozel hıssetmenız konusunda VANKO sızın tam ıhtıyacınız olan dıyebılırım....

Eğer VANKO ya sahıpsenız bılın kı bu dunyada kı en özel ve en ayrıcalıklı ınsanlarsınız demek ısterım....

Bundan ötesini görsel size az cok anlatır diye düşünüyorum...

Böylelıkle size 2 proje sunacağımın sözü vermiştim ben ustune 1 proje daha ekleyıp sıze tam 3 proje sundum umarım fıkırlerınıze dusuncelerınıze katkı saglar dıyelım...

Sıze bugunluk aktaracaklarım bu sekılde....sonra kı zamanda konu ısleyecegım bunun sozunu sıze verdım ve aklımda demek ıstıyorum.....

Toplamda 3 proje (VANKO--SONKAİ--GESSO) için verdiğim 4 saat hedefini tutturdum diyebilirim 3 proje tam anlamıyla 4 saatte canlı canlı yapıldı dıyede not dusmek ıstıyorum yanı hıcbırsey goruldugu kadar kolay olmuyor demek ısterım..

Son söz olarak

VANKO sizi hayallerınızın ötesine taşıyacak degerlı ve bır o kadar da özel bir proje konsepti ve tasarımı diyebilirim...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç