Üzüntü ve kızgın dolu bir gecenin arefisindeyiz...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Üzüntü ve kızgın dolu bir gecenin arefisindeyiz... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,382 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Üzüntü ve kızgın dolu bir gecenin arefisindeyiz...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Leonardo18

ls2

Kahin
Onursal Üye
Niye bu kadar rahatsız oldunuz anlayamadim

ne demek bu? lafa bak. amacın ne? bu cümleyi neden kurdun? neyden rahatsızım sence?

trolsen tabiki rahatsız olurum...

a haber yada ntv ile cnn türk gibi yayın yapıyor sonra ben şöyleyim böyleyim...he hee

şimdi seninle olan dini tartışmalarımızı şöyle bir hatırladımda, sende din bilgisi felanda çok yuzeysel,sitelerden kopyala yapıştır cevaplar verimiştin, yani sen gerçekten düşünen sorgulayan bir kişilik değil içi boş bir trolsun muhtemelen..bak şöyle yapalım en iyi bildiğin bir konu söyle tartışalım? felsefe,din ,mitoloji,bilim,tarih alanlarından bi tane özel ilgin olan bişi söyle bakalım? boş beleş bir trol olmadığını bir test edelim..

dediği şeyi ben bilmiyorsam bile gidip çalışacam..sonuçta genel kültürüm var diyebilirim.. ama sen boş beleş bir trolsen hiçbir boka ilgin olmadığı için netten çalışsanda anlarız..

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Gerçekten de neden bu kadar takıntı yaptığını halen anlamış değilim

İnsanlar elbette düşüncelerini fikirlerini ifade edebilirler CNN Türk ile ilgili canlı yayın akışında ki sunduğum yazıları tekrardan okudum herhangi bir isim vermemisim yada herhangi bir hakarette yok zaten bu bende asla olmaz

Bu bağlamda baktığımda o an akış içerisinde düşüncelerimi ve akabinde elestirilerimi ifade etmisim bunda ben bir sorun göremedim

Siyasiler konusunda isim vermemeye özen gösteren biriyim

Troll konusunda ne demek istediğini de cozebilmis değilim biraz daha açık yazmanı istememde sanırım sakınca yoktur inşallah

Benim ilgi alanım aslında teknolojinin kendisi diyebilirim mesela yapay zekanın geliştirilmiş üst seviye sekmentinde konuşmayı çok severim

Önümde gelistirmek istediğim cok büyük çılgın proje var buda yapay zekası arttırılmış droid asker teknolojisi diyebilirim ve sanırım Turkiyemin böyle bir gelisime ve dönüşüme diğer ülkelerden daha çok ihtiyacı var diye düşünmekteyim

Ben konuları yada süreçleri tartışan biri değilim böyle biri hayatımda hiç olmadım sadece düşünceler ve fikirler üzerinden ilerleyen artılar ve eksiler üzerinden süreçleri degerlendiren biriyim varsa akış içerisinde karşılıklı fikir alisverisi yapan biriyim

Tıpkı şimdi yazdigim gibi akış ve süreç içerisinde sohbet etmeye özen gösteren biriyim

Sohbetlerin düşünce ve fikir düzleminde ilerlemesine oldukça önem veren biriyim

Dini konular a gelince mükemmel değilim fakat eksikte değilim bu süreci böyle degerlendirebilirim

Benim için sohbet bağlamında olsun muhhabbet bağlamında olsun yada bir toplantida görüş değerlendirmesi olsun en önemli husus sağlıklı iletişim kanalının ilk anki kadar kendini koruyabilmesidir

Sağlıklı alışverişte bir cok değerlendirme ve sonuç daha belirgin olarak kendini gösterebilir diye düşünmekteyim

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ekstra olarak birşey daha eklemek istiyorum

Dünyada eskiyen teknolojilerin bu konuda yeniden bir değişim ve dönüşüm e ihtiyaç i var diye düşünmekteyim bununla birlikte dünyanın sistemini dünya insanları olarak yeniden yazmak gerektiğini ozellikle vurgulamak isterim

Bunun için hep birlikte enerjimizi dünya insanlari olarak sistemsel degisim ve dönüşümlere kafa yormak gerekiyor ta bi ulkemizin bu süreçte geçtiği zorlukları baz aldığımızda bu zamanlar uygun zamanlar değil bu konuda dünyada aksayan ülke istemiyorum her ülke sorunlarını mutlaka cozebilmesi gerektigini ifade etmek isterim

Fakat sanayide değişim Teknolojide gelişim sloganı ile ulkemin mutlak olarak sanayi alanında endüstri 5.0 a geçmesini arzulayan biriyim

Fakat ben bunu bir üst çıta daha arttırarak tamamen kendimin üzerinde yoğunlaştığı ve geliştirmek üzerinde çalıştığı endüstri 6.0 in gelmesini daha çok arzulayan biriyim

Gelecek zaman ROBOTİC CAG olduğunu dusunursek ve ülke olarak emekledigimizi düşünürsek önümüzde cok uzun ama önemli bir süreç var

İşte bu bağlamda bizim için ülke olarak en önemli husus

Her hususta ve her alanda birlikte olmalı ve beraber adım atmasını öğrenmemiz gerektiğidir.

Öyle

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Benim ilgi alanım aslında teknolojinin kendisi diyebilirim mesela yapay zekanın geliştirilmiş üst seviye sekmentinde konuşmayı çok severim

Önümde gelistirmek istediğim cok büyük çılgın proje var buda yapay zekası arttırılmış droid asker teknolojisi diyebilirim ve sanırım Turkiyemin böyle bir gelisime ve dönüşüme diğer ülkelerden daha çok ihtiyacı var diye düşünmekteyim

iyimiş. anlat bizlere o vakit şuan dunyada yapay zekada son durum nedir,hangi aşamadalar ve senin üst seviye segment dediğin hayallerin/düşüncelerin/projelerin nedir?

bizde öğrenelim, okuyalım ,araştıralım elimizin altında internet denen imkan var sonuçta..

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Is2: burası felsefe forumu olarak kurulmuş bir yer. Sen ne bulmayı ümit ediyorsun. Hayatında felsefe kitabı okudun mu?
- okumadıysan buraya niye geliyorsun? ne istiyorsun tam olarak?

Elbiss: Forum ortamında çok şey gördüm. Şimdi ne desem de bilemiyorum. Tam olarak ne söylemek istediğini tekrar etmeni isteyeceğim çünkü hiçbir şey anlamadım.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Is2: burası felsefe forumu olarak kurulmuş bir yer. Sen ne bulmayı ümit ediyorsun. Hayatında felsefe kitabı okudun mu?
- okumadıysan buraya niye geliyorsun? ne istiyorsun tam olarak?

Felsefe kitabı okudun mu derken? böyle bir kitap mı varmış, neyin kafası bu dostum! burada bulunuyorum çünkü hem kendimi ve düşüncelerimi geliştiriyorum,hem ögrenmeye sebep ve motive ediyor,hemde öğreniyorum.

ayrıca bizler insanız illa akılcıl bir amaçla değil duygular ve alışkanlıklarla da hareket ederiz

ha bide felsefeden anlamam diyordun şimdi filozof mu oldun ??

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Hayır.

Sana diyorum ki burası felsefe forumu. Sen hayatında hiç felsefe kitabı okudun mu diyorum?

Yani gelmiş burada (ve diğer forumlarda) Türkçülük, şeriatçılık yapıyorsunuz. "Sen niye geldin?" diye sormuyorsunuz.

Ben arama motoruna "felsefe - forum" yazınca burası çıkıyor. O yüzden geldim. Felsefe ile de bayağı alakam var.

Sizin yok. O zaman niye geliyorsunuz? Olmasın mı böyle bir yer. Ne istiyorsunuz?

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Herkesin anlayabileceği bir paylaşım yapayım:

- Suriyeli mülteciler savaştan kaçan insanlardır. Onları korumak / kollamak / sevmek de bizim insan olarak görevimizdir.

Hükümetin göçmenleri Yunanistan sınırına götürerek bunları siyasette koz olarak kullanması gerçek bir devlet adamının ya da yönetimin yapacağı iş değildir.

mesela "Müslümanım" diyor. Niye o zaman din kardeşini bu şekilde farklı dinden bir ülkeye gönderiyorsun ki?

Irak Kürdistan'da bile 1 milyon mülteci var. + bize parasal yardım da yapılıyor.

Ankara'nın talebi "Mültecilere verilen parayı bize verin, biz onlara veririz"

Yani Müslümanlığı yalan, türklüğü yalan, Forumdaki niki de buna bağlı olarak yalan.

Ne yapsın?

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Resme bak bi de.

Çok büyük marifet üç kuruşluk Suriye ordusuna bir şey yapmak sanki.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hayır.

Sana diyorum ki burası felsefe forumu. Sen hayatında hiç felsefe kitabı okudun mu diyorum?

Yani gelmiş burada (ve diğer forumlarda) Türkçülük, şeriatçılık yapıyorsunuz. "Sen niye geldin?" diye sormuyorsunuz.

Ben arama motoruna "felsefe - forum" yazınca burası çıkıyor. O yüzden geldim. Felsefe ile de bayağı alakam var.

Sizin yok. O zaman niye geliyorsunuz? Olmasın mı böyle bir yer. Ne istiyorsunuz?

ben bu siteye sorgulayan araştıran felsefe sever bir müslüman olarak geldim,sonrasında islamla bağım koptu,(buraya geldikten 5 sene sonra falandır heral) oldum olası ise halkçı ve milliyetçiyimdir. açtığım başlıklardan ve yazdıgım binlerce mesajdan durumum gayet belli.. bilip bilmeden profilime en azından şöyle kabaca bakmadan boş boş konuşmayı bırak tembel, forum forum dolaşıp bezmiş ve çirkefleşmiş acer üye..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Neyse arkadaşlar bu konunun içinde daha fazla konuşmak benim adıma doğru olmaz başka bir konuda başka bir başlık altında konuşmak üzere diyelim

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Çok mesajın var tamam. Ama hayatında felsefe kitabı okudun mu? diyorum. - yok diyorsun. Hala da konuşuyorsun.

- Sen halkçı olamazsın. Senin gibilere "popülist" deniyor. (sor yani anlatırım)

Ben de forum forum dolaşmıyorum. Dediğim gibi "felsefe forum" diye arama motoruna yazıyorum. 1 tane okültizm sitesi var. Oraya girmedim. Ama diğer yerlerde hep senin gibi adamlarla karşılaşıyorum.

ben sana dinini sormadım. "felsefe kitabı okudun mu?" dedim. - hayır. diyorsun. O zaman felsefe forumnda ne yapıyorsun ben sana onu soruyorum.

Elbiss:

Dediğim gibi. Her şey tamam. Ama Savaştan kaçıp sana sığınan insanları Batı'ya karşı koz olarak kullanmak II Abdülhamitin yapacağı bir şey değildi. Onu diyorum sadece. Yine de kendiniz bilirsiniz. :)

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
IS2 ben neyi seviyordum biliyor musun?

ICQ. İlk çıktığında. ilgi alanına göre insanları arıyordun. Adam online olunca teke tek sohbet ediyordun. Troll yoktu, AKP'Li yoktu. O güzeldi. Tabi İnternettin ilk çıktığı dönemde olduğu için siz bilmezsiniz.

Sonra ortalık sapık filan dolunca forum olayına yöneldik.

Forum AKP'Li kaynamaya başlayınca da tekrar dergi kitap okumaya başladık. İşte benim hikayem. Seninki ne? hesabı :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Neyse arkadaşlar bu konunun içinde daha fazla konuşmak benim adıma doğru olmaz başka bir konuda başka bir başlık altında konuşmak üzere diyelim

heyy kaçmak yok! yapay zekaya ilgin vardı hani aç bir başlık orada anlat madem. yoksa sana %99 trol diyeceğim.

düzeltme: başlığını gördüm tamamdır.

Çok mesajın var tamam. Ama hayatında felsefe kitabı okudun mu? diyorum. - yok diyorsun. Hala da konuşuyorsun.

- Sen halkçı olamazsın. Senin gibilere "popülist" deniyor. (sor yani anlatırım)

Kierkegaardın tüm kitaplarını okudum.. mış mışta mışmış anca yafta..kierkegaard ile ilgili bir dolu mesajım var burada.. sorun varsa alayım bu filozofla ilgili..

halkçı olamazmışım da mış mış..niye miş? Türk milliyetçisi olunca halkçı olunmuyor mu illa buduncu mu olunması gerekiyor. Bu toprakları seven herkes benim için aynıdır..

Benim hikayemin hepsi bu site.. (ikinci bir siteyede üye olmuştum ama uzun sürmedi) başkada yok,birşeyler ararken gelmiştim,halada burdayım..bu sitenin bana çok faydası oldu..

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
- Adama niye saldırıyorsun o zaman? Tanımıyorsun etmiyorsun. Manyak mısın nesin?

- Madem dinci / milliyetçisin niye sevmiyorsun adamı? "Yiğitlerim" diyor. üzlüyor filan. Anlaşın işte. ala ala

/ Tanım meselesi. Sen AKP'lisin. AKP popülisttir. CHP / DSP halkçıdır. Kriegegard'a başlamadan önce keşke internet sözlüğüne baksaydın.

/ Kimse hop diye kriegegard'a başlamaz. Sen Felsefe bölümü mezunu filan mısın? Daha ben okumadım Kriegegard'ı.

İlerde yalan söyleyeceksen Platon, Descartes, Machiavelli filan okudum de (genelde onlardan başlanır).

Krigegard orta-üst düzeydir. Öyle herkes anlayamaz.

Bi de bakırköyden filan bağlanıyorsun herhalde. 2-3 kişiliğin var senin yarısı Tayyipçi, yarısı Halkçı / CHP'Li, Yarısı da benim gibi kendisi olmaya çalışıyor taklitçiliğe yanaşmıyor. :)

Senle de bir sorunum yok. genel olarak anlamıyorum. Felsefeden anlamayan kişiler olarak adı "felsefe forumu" olan yere niye geliyorsunuz? Nefret mi ediyorsunuz felsefeden?

ls2

Kahin
Onursal Üye
- Adama niye saldırıyorsun o zaman? Tanımıyorsun etmiyorsun. Manyak mısın nesin?

- Madem dinci / milliyetçisin niye sevmiyorsun adamı? "Yiğitlerim" diyor. üzlüyor filan. Anlaşın işte. ala ala

/ Tanım meselesi. Sen AKP'lisin. AKP popülisttir. CHP / DSP halkçıdır. Kriegegard'a başlamadan önce keşke internet sözlüğüne baksaydın.

/ Kimse hop diye kriegegard'a başlamaz. Sen Felsefe bölümü mezunu filan mısın? Daha ben okumadım Kriegegard'ı.

İlerde yalan söyleyeceksen Platon, Descartes, Machiavelli filan okudum de (genelde onlardan başlanır).

Krigegard orta-üst düzeydir. Öyle herkes anlayamaz.

Bi de bakırköyden filan bağlanıyorsun herhalde. 2-3 kişiliğin var senin yarısı Tayyipçi, yarısı Halkçı / CHP'Li, Yarısı da benim gibi kendisi olmaya çalışıyor taklitçiliğe yanaşmıyor. :)

Senle de bir sorunum yok. genel olarak anlamıyorum. Felsefeden anlamayan kişiler olarak adı "felsefe forumu" olan yere niye geliyorsunuz? Nefret mi ediyorsunuz felsefeden?

nasıl bir angutsun be sen! boşa konuşuyorum..anlamak istediğinden başka birşey anlamıyorsun..angut herif ! sosyoloji okudum,felsefeyi severim, kierkegaardıda (akademisyenlerin onun hakkında yorumununda desteği ile) anladım. herkesi kendi gibi sanan arızalı tip defol git daha benle muhatap olma!!!

profilime bakmaya üşeniyor alçak alçak yorum yapıyorsun!

kierkegaardın isminin yazılışının doğrusunu netten kontrol etmeyecek kadar tembel ve aptalsın ...

senin ne mal olduğun daha önce ettiğin küfürlerden belliydi, iyi niyetimizden ve forum biraz işlerlik kazansın diye seninle tekrar muhatap oldum ama görünen o ki senin gibi alçaklarla muhatap olmak zarardan başka bişi değil..forumuda kirletiyoruz boş yere..

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Niye Türkçüsün o zaman? Şovenist olmayı nasıl becerdin?

Biz senle daha önce de tartışmışız.

Genç insanların millet bilinci ile kendini yüceltmesi normal. Din konusunda da sorunum yok.

Milliyetçi insan genelde aynı zamanda dindar olur.

Niye insanların bununla sorunu varmış gibi davranıyorsun? Sana "niye Müslümansın?" diyen mi oldu.

Ebliss'e de saldıracağına arkadaş ol işte.

Ben anlamadım ki senin derdini.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç