Uzaylılarla Karşılaşsak Ne Yapardınız?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde ÜstünKişi tarafından oluşturulan Uzaylılarla Karşılaşsak Ne Yapardınız? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,345 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Uzaylılarla Karşılaşsak Ne Yapardınız?
Konbuyu başlatan ÜstünKişi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alper

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Diyelim ki gelecekte zihninizdeki tasvir ettiğiniz türden uzaylılarla karşılaştınız ve karşınızdakinin uzaylı olduğunu biliyorsunuz, ne yapardınız?

Ben ilk olarak iletişime geçip insanlardan gelişmiş mi yoksa daha geri mi olduklarını öğrenirdim. Benden güçlülerse barış yapıp insanlarımı onların yaşadığı yerde üremeleri için gönderirdim. Benden zayıflarsa türlerini inceleyip bana faydalı olabilecek şekilde kullanırdım.

Aklımdaki uzaylı figürü insana büyük oranda benzeyen düşünebilir canlılar ve çevresini kapsıyor. Uzaylıları insana benzer olarak düşünmemin sebebi: yaşama elverişli bir gezegende düşünebilir canlıların insana benzer şekilde evrimleşmesidir.

Yukarıdai senaryo emperyalist, pragmatist insanların ortak düşüncesi dikkate alınarak yazılmıştır

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bense...

Aman kardeşim insanları görüyorsan bir adım geride dur sanada zarar verirler canlıları görürsen bol bol fotograf çek dunyada yaşamak istersen balta gırmemıs ormanlarda guzel bır hayat kurabılırsın eğer uzaktan seyretmek ıstersen ıste en akıllıca tercıhı yapmış olursun demek ısterdım heheee :)

İşin şakası bir yana....

İnsanlar sanıldıgı kadarıyla kötü değillerdir Her insana bahşedilmiş çok güzel kalp vardır en kötü insanda bile iyilik damarı tuttumu güzel meyvalar çıkmaktadır...

Bizler düşene el uzatacağız kalkana ise ileride koşması için yardımcı olacagız ve sevgimizle daha yaşanabilir bir dünya oluşturmak gayemız olacaktır..

Eğer uzaylılarla karşılaşsaydım kendilerine şunu söylemek isterdim....

Benım gibi garıban fukara bırıne denk geldın benı onurlandırdın dıyebılırım lakın benım sırtımda kı agır kufemden baska sana dgeerlı verebılecegım bır esyam yok gercı ALLAH tan bahsedılmış her ınsana verılen guzel bır kalp olsada bunu sana versem ben sınav da ne halde olurum....

Benı tanıdın bende senı tanıdın var ola yolun açık olsun ınşallah rabbım hepımızın hakkında yardımcı olur ALLAHA emanet ol selametle güzel UZAYLI kardeş derdım

Böyle.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bu kadar varsayım da bulunmazdım ve neler olduğuna/olacağına bakardım..

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Uzaylı görseniz kaçacak yer arardınız bizi kurtaran yok mu derdiniz :) Gördüğünüz insan değil ki gidip konuşsanız....

Günün birinde mutlaka tanışırsınız ama önce ALLAH ı sevmek ve onu doyasıya yaşadıktan sonra olsa bence fena olmazdı....ALLAH ı aramak ve onunla tanışmak bence en güzel kıymetli hazine diyebilirim..

Uzaylı dedigin nedir ki bir elin kibriti kadar olamaz Yüce ALLAH daha kıymetli. bence oraya kafa yoralım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dünya dışı yaşam formlarının hepsi Dünya'ya gelemiyor, ileri teknoloji kullananlar başarabiliyor sadece ve defalarca karşılaşmış bile olabiliriz çünkü karşılaşma anı ve sonrasındaki hatıraları zihinden siliyorlar.

Dünya dışı yaşamlar ayrıca görünmez olabildikleri gibi insan şekline de bürünebiliyorlar.

Karşılaştığım an telepati kurmaya çalışır ve niyetini anlamaya çalışırdım fakat kötü niyetli ise yapacak bir şey yok.

Kanada Savunma Bakanı açıklamasında 20 tür geldiğini iddia ediyor fakat daha fazla da olabilir.

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Dünya dışı yaşam formlarının hepsi Dünya'ya gelemiyor, ileri teknoloji kullananlar başarabiliyor sadece ve defalarca karşılaşmış bile olabiliriz çünkü karşılaşma anı ve sonrasındaki hatıraları zihinden siliyorlar.

Dünya dışı yaşamlar ayrıca görünmez olabildikleri gibi insan şekline de bürünebiliyorlar.

Karşılaştığım an telepati kurmaya çalışır ve niyetini anlamaya çalışırdım fakat kötü niyetli ise yapacak bir şey yok.

Kanada Savunma Bakanı açıklamasında 20 tür geldiğini iddia ediyor fakat daha fazla da olabilir.

Dünyaya gelmelerine gerek yok belki biz oraya gittik.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Kaçırılma olaylarından mı bahsediyorsun?

Yok yahu. Belki gecekte rahatça uzaylıların gezegenlerine ulaşabilecek teknolojye ulaştık uzayı daha ayrıntılı incelemeye başladık ve keşfimiz sırasında (insanlık olarak) uzaylılarla karşılaştık. Bu durumda insanlık ne yapardı? Siz uzaylılar hakkında ne düşünürdünüz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yok yahu. Belki gecekte rahatça uzaylıların gezegenlerine ulaşabilecek teknolojye ulaştık uzayı daha ayrıntılı incelemeye başladık ve keşfimiz sırasında (insanlık olarak) uzaylılarla karşılaştık. Bu durumda insanlık ne yapardı? Siz uzaylılar hakkında ne düşünürdünüz.

Biz teknolojide ilerlediğimiz zaman onlar da ilerlemiş olacaklar yani birbirimize denk gelmemiz çok zor.

Onların yaşadığı gezegen koşulları bize pek cazip gelmeyecektir, Dünya gibi bir gezegen bulmaya çalışırız tahminimce çünkü Dünya'nın kaynakları tükeniyor.

Gelişmişlik sadece teknolojik açıdan değil bilinç düzeyinde de sağlanabilirse uzaylı diye tabir edilen ırklarla aramızda sorun yaşanmaz fakat şu anki bilinç düzeyindeki ırklardan bazıları mutlaka üstünlüğünü kanıtlamaya çalışacaktır.

Karşılaştığımız Dünya dışı yaşamın gelişmişlik düzeyine göre karar verebiliriz, kötü niyetli bir ırk denk gelirse pek bir şansımız yok ama iyi niyetli ırklarla anlaşabileceğimizi düşünüyorum. Kısacası yaşam tarzlarını tanımak ve anlamak isterdim ama uyum kurabileceğimizi hiç sanmıyorum.

T

Togepi

Ziyaretçi
s-0263aa6f6e012de5e2ada729df84331c153719ae.gif

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
Mutlu olurdum. Ve selfie çeker instagrama koyarım.

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Herhangi bir uzaylı ırkıyla karşılaşmamız bu uygarlığın bizden ilerde bir medeniyet olduğunu düşünmemizi icab eder. Çünkü bizler bırakın uzayda herhangi uzak bir noktaya ulaşmayı, daha kendi gezegenimizi tam anlamıyla kullanamamakla birlikte, gezegenimizde neler barındığını bile tahmin edemiyoruz. Bu yüzden karşılaştığım her ne olursa olsun bizden ileri bir düzeydedir. Ona göre dikkatli ve dostça bir tavır takınırdım(dil konusunda anlaşabildiğimizi varsayarsak.)

Söylemek istediklerim; nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun, kimsin, nasıl geldin ve bizden ne istiyorsun olurdu ama tabiki bir uzaylıyla karşılaşılma durumunda iletişimde aşılırsa inanıyorum ki bu konuşma günlerce sürebilirdi.

Aze

Üye
Yeni Üye
Uzaylıların varlığına inanıyorum. Farkettiniz mi bilmiyorum ama son birkaç yıldır uzaylılarla ilgili haberler çoğaldı,sadece şuan insanlara alıştırmaya çalışıyorlar bu durumu.Üstün bir ırk olduklarını düşünüyorum ve kesinlikle felaketimiz olacak.İnsanların bazıları bu düşünce şeklini tamamen inanış eksikliğinden olduğunu sanar ama kur'an da da uzay/uzaylılarla ilgili ayetler mevcut.Ve umarım Stephen hawking haklı çıkmaz.Soruya gelirsek,elbette korkarım ya hu burada babayiğit taslamaya gerek yok lol.

M`y

Felsefe.net
Yeni Üye
Biz 3 boyutlu evrende yaşıyoruz siz kac boyutlu yasiyorsunuz yoksa aynisini yasayip sessiz niye kaldiniz baktim cevap alamıyorum yine de beni buradan götürün derdim :D

Mara

Üye
Yeni Üye
Korkarım ama ben kesin canayakın davranırım severlerse öldürmezler/buradan götürürler belki diye. Biraz da orada çile çekelim burayı gördük işte, insan battı.

Alper

fadminfon
Onursal Üye
[MENTION=5689]Mara[/MENTION] yı çagırırım rehine olarak onu veririm gözümü kırpmam!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar