Ünlü Deniz İneği Yediği Plastik Yüzünden Öldü

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekoloji kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Ünlü Deniz İneği Yediği Plastik Yüzünden Öldü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 694 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekoloji
Konu Başlığı Ünlü Deniz İneği Yediği Plastik Yüzünden Öldü
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tayland'da birkaç ay önce kurtarılan deniz ineği (dugong), midesindeki plastik kalıntılarının neden olduğu enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetti.

Meryem adı verilen deniz ineği, Nisan ayında Tayland'da bir sahile vurmasının ardından kurtarılarak korumaya alınmıştı. Deniz ineği, kendisini kurtaran dalgıçlara "sarıldığı" fotoğrafının sosyal medyada yayılmasıyla, dünyaca tanınır olmuştu. Sekiz aylık deniz ineği bir hafta önce hastalanmış ve yemek yemeyi kesmişti. Meryem'in müdahalelere rağmen, Cumartesi gece yarısı hayatını kaybettiği açıklandı.

Trang bölgesi su parkı müdürü Chaiyapruk Werawong "Meryem midesindeki iltihabın kanını zehirlemesi sonucu hayatını kaybetti" dedi.

BBC Türkçe

_108347495_055878984-1.jpg

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Üzüldüm. Artık denizlere çöpümü atarken plastik olmamasına özen göstereceğim, belki başka bir deniz ineğinin yaşamını kurtarabilirim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Üzüldüm. Artık denizlere çöpümü atarken plastik olmamasına özen göstereceğim, belki başka bir deniz ineğinin yaşamını kurtarabilirim.

İnsanların duyarsızlığı yüzünden nesli tükenmek üzere olan deniz ineği gibi birçok hayvan var ve son dönem hızla artan balıktan çok plastik atıktan oluşan denizler...

Uzmanların ifadesine göre şayet böyle giderse 2050 yılında tüm denizler plastik atıktan geçilmeyecek durumda olacak, sana komik gelen nedir?

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ne yazık ki insanlar olarak çok duyarsızız bundan 1 ay önce eşimle piknik yapmaya gittik güzel bir yer beğendik arabayı yanaştırdık çardak ın içine geldik ki ne gördük içerisi pislik dolu burada sanki insan değilde farklı yaratıklar piknik yapmış gibiydi eşim gidelim dedi bende hayır burada piknik yapalım dedim

Eşim pislikler ne olcak dedi bekle ve gör dedim :) toplamaya başladım 3 torba pislik çıkardım ve sonunda pikniğimizi yaptık durum böyle işte çevreye karşı ne yazık ki çok az duyarlıyız umarım insanlar bir gün dogayı ve denizleri temiz tutabilmeyi gerçekten kaybetmeden öğrenebilir diyelim..

Öyle.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Uzman
İnsanların duyarsızlığı yüzünden nesli tükenmek üzere olan deniz ineği gibi birçok hayvan var ve son dönem hızla artan balıktan çok plastik atıktan oluşan denizler...

Uzmanların ifadesine göre şayet böyle giderse 2050 yılında tüm denizler plastik atıktan geçilmeyecek durumda olacak, sana komik gelen nedir?
Uzmanlar ne derse desin insanların alışkınlıkları kolayca değişmez. Belki birkaç tane refah seviyesi yüksek ülke bu çağrıya kulak verir ama büyük aanayi ülkeleri daha verimli olduğunu düşündükleri için doğayı kirletmeye devam ederler.
Bu başlıkta bahsedilen deniz ineğinin ölümü konusu en fazla birkaç hafta insanların hafızasında yer edinebilip insanlara suçluluk duygusunu hissettirebilecektir.
Sonuç olarak var olduğundan beri denizi potansiyel çöp kutusu olarak gören insanlık bir iki yılda bu fikrinden uzaklaştırılamaz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Uzman

Uzmanlar ne derse desin insanların alışkınlıkları kolayca değişmez. Belki birkaç tane refah seviyesi yüksek ülke bu çağrıya kulak verir ama büyük aanayi ülkeleri daha verimli olduğunu düşündükleri için doğayı kirletmeye devam ederler.
Bu başlıkta bahsedilen deniz ineğinin ölümü konusu en fazla birkaç hafta insanların hafızasında yer edinebilip insanlara suçluluk duygusunu hissettirebilecektir.
Sonuç olarak var olduğundan beri denizi potansiyel çöp kutusu olarak gören insanlık bir iki yılda bu fikrinden uzaklaştırılamaz.

Farkındalık yaratılması belki yeni gelen nesilde bir şeyleri değiştirebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar