Türk nedir ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde T Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde 5N1K tarafından oluşturulan Türk nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,315 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı T Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı Türk nedir ?
Konbuyu başlatan 5N1K
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kahin

5N1K

Kahin
Yeni Üye
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan halk ve bu halktan olan kimse

Asya ve Doğu Avrupa'da yaşayan, Türkçenin çeşitli lehçelerini konuşan soy ve bu soydan olan kimse

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye

İçeriğin konu edindiği andımız olayına hiç girmiyorum orası dipsiz bir kuyu.

Şuraya dikkat çekmek istiyorum.

Günümüz dünyasında ben İngiliz'im, ben Alman'ım, ben Türk'üm saikleri çalışmıyor. Çalışsa bile küresel anlamda siyasi sınırlar hariç herhangi bir hudut bulunmadığından artık dünya küresel vatandaşlığa evriliyor.

Bu durumda Cumhurbaşkanımızın dediği gibi "Kafatası milliyetçiliği" yapmamak gerekiyor.

Bu ülkenin vatandaşı Türk'tür. Bunun içerisine tüm etnik unsurlar girer. Fakat Türk kanından dolayı Türklük kabul edilemez. Bu gericiliktir, fanatizmdir, duygusaldır.

Bu gerçek sadece Türk için de geçerli değildir. Her millet, kendi ırkını yaşadığı ya da gönül bağı kurduğu vatana göre seçebilmelidir.

Irkları ve alt dallarını konu edinmiş tüm bilim odakları ayrıştırıcıdır, halka inmemelidir ve laboratuvarlara hapsedilmelidir.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Atatürk'ün kendisi bozkurtcu yani türkçü olsada devlet siyasetinde uyguladığı milliyetçilikte 'kan' esası yoktur. Atatürk türkçülügü töreseldir.

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bahsim Atatürk ya da Atatürk milliyetçiliği değil.

kahin

Kahin
Yeni Üye
arap ülkelerinde 1 tek gelişmiş medeniyet yoktur,çünkü islam ve şeriatla yönetilen ülkelerde
gercilik ve yobazlık hakimdir,gelişmiş medeniyetleri taklit ederler tarih boyunca .
söz konusu dinden çok zihindir mantalitedir, araplarda gelişmişlik hissi yoktur genetik olarakta
teknolojıye karşıdırlar bunun en temel sebebi islamdır islamın temel altyapısı teknolojıye karşı kurulan ideolojıleri barındırır.

dikkat ederseniz teknolojıyi icat edenler ve geliştirenler dinsiz bilim adamları olmuştur tarih boyunca bu gerçeği inkar etmek anlamsız olucaktır.
sadece islam değil dinlerin tamamı teknolojıye karşı ideolojıler barındırır.

dinlerın en güçlü olduğu dönemlerde ortaçagda insanlar teknolojıden uzak yaşamlar hüküm sürmüştür takiiii dinsiz ideolojıler ortaya çıktıgında 1600 ve sonrası teknolojı gelişmeye başlamıştır.
bugün dinler teknolojıyı överken ilginçtirki dinsiz ideolojılerin oluşturduğu temel
teknolojık altyapıyı kullanır ve kendi icadıymış gibi lanse ederek servis eder.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
araplardaki medeniyet batı icadının yaptıgı hatta uzak doğunun yaptıgı icatları kullanmaktır daha
fazlası yoktur,türkiyeninde gelişmemesinin en büyük sebebi islamı benimsemiş olmasından kaynaklanır..
türkiyede teknolojık alt yapı yoktur . olsaydı süper güç olurduk,
son zamanlarda yapılan atak helikopterını piyade silahını avrupalılar 2. dünya savasında
icat etmiştir neden? çünkü bizde hammadde üreticek altyapı yok.
camilere köprülere ve insaat sektörüne harcanan para teknolojık altyapıya harcansaydı
amerika yerine bugün osmanlı ve türkiye imparatorlugu hüküm sürücekti avrupada.

köprü yaparak otoyol yaparak inşaat yaparak süper güç olunmaz
süper güç olucaksanız amerikalılar gibi davranın çinliler gibi davranın hatta onlardan daha iyi davranın..
adam gibi adamlar şu ülkeyi ne zaman?yöneticek.
yapabiliyorsanız süper güçsünüz demektir..
51. bölgede şu an yapay zeka komandolarının testi tamamlanmış seri üretime geçilmiştir..
kezaaa çindede seri üretime geçilmiştir.
biz hala 2. dünya savaşı icadını yeni üretiyoruz görün artık türkiyede bu kafa ve mantık değişmediği
sürece süper güç olamayız sadece akp değil tüm partilerın bu kaf ayapısını değiştirmelerı zorunluluktur aksi halde her zaman zayıf bir ülke olmak kaderimiz olucaktır.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bu durumda Cumhurbaşkanımızın dediği gibi "Kafatası milliyetçiliği" yapmamak gerekiyor.

Bahsim Atatürk ya da Atatürk milliyetçiliği değil.

O konuşmaya denk geldim. Cumhurbaşkanı özetle şöyle dedi;

Türküm ama Türkçülüge karşıyım dinimiz böyle emrediyor.

Dinimiz böyle emrediyor! aa!

bu durumda Türkçülük bölücülükse, islamcılıkta bölücülüktür.

bu toplumun büyük iki hamuru var; Türklük ve İslam.

Belliki cumhurbaşkanı ve partisinin hayali türklüğü pasifize edip islamı yükseltmektir. Türklüğü pasifize etmek içinde evrensel değerleri kendisine dayanak alıyor. burası norveç danimarka değil burada henüz birey ve yurttaş bilincine geçemedik,bir anayasa/toplum sözleşmesi kabul edip ona bağlı kalmayı öğrenemedik. öyleyse Türkçülük bölücülüktür demenin amacı islamcılığı yükseltmeye çalışmaktır.

evrensel yurttaşlıktan bahsediyorsunuz. bu coğrafyada yok öyle birşey. burada birey olarak varolamazsınız,burası avrupa değil, vatanınız yoksa sefil olursunuz veya yok olursunuz. bakınız; suriyeliler.

Atatürk ve İnönü Türkçülük yaparken önce halkın ve devletin bekasını düşündüler. nerede bir siyasal islamcı varsa kendinden ve saltanatından başka umursadığı bir şey yoktur. devlet erkini bunların eline verirseniz bir daha alamazsınız, kul ve tebaa olarak yaşamaya mecbur kalırsınız..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
O konuşmaya denk geldim. Cumhurbaşkanı özetle şöyle dedi;

Türküm ama Türkçülüge karşıyım dinimiz böyle emrediyor.

Dinimiz böyle emrediyor! aa!

bu durumda Türkçülük bölücülükse, islamcılıkta bölücülüktür.

bu toplumun büyük iki hamuru var; Türklük ve İslam.

Belliki cumhurbaşkanı ve partisinin hayali türklüğü pasifize edip islamı yükseltmektir. Türklüğü pasifize etmek içinde evrensel değerleri kendisine dayanak alıyor. burası norveç danimarka değil burada henüz birey ve yurttaş bilincine geçemedik,bir anayasa/toplum sözleşmesi kabul edip ona bağlı kalmayı öğrenemedik. öyleyse Türkçülük bölücülüktür demenin amacı islamcılığı yükseltmeye çalışmaktır.

evrensel yurttaşlıktan bahsediyorsunuz. bu coğrafyada yok öyle birşey. burada birey olarak varolamazsınız,burası avrupa değil, vatanınız yoksa sefil olursunuz veya yok olursunuz. bakınız; suriyeliler.

Atatürk ve İnönü Türkçülük yaparken önce halkın ve devletin bekasını düşündüler. nerede bir siyasal islamcı varsa kendinden ve saltanatından başka umursadığı bir şey yoktur. devlet erkini bunların eline verirseniz bir daha alamazsınız, kul ve tebaa olarak yaşamaya mecbur kalırsınız..

Yo hayır. Bir şeyleri küçülterek bir dini yüceltmek gibi bir amacım yok.

Ha bu görüşü şiar edinen siyasetçiler de yok mudur, vardır. Bunlar kendilerinin ve seçmenlerinin bileceği bir iş.

Lakin azizim size katılıyorum. Ne yazık ki ülkemizde evrensellik yavaş ilerliyor, hatta ilerlemiyor.

Sadece Türkçülük de değil. Batıcı da var Ümmetçi de var. Var oğlu var.

Bundan dolayı da vatanımız hakkında açıklamalarımız birer ütopya olarak kalıyor.

Bir gün zihnen bir adım öteye geçebilmemiz dileğiyle.

kahin

Kahin
Yeni Üye
ben türkçülüğü ve milletçiliği islamla bir türlü bağdaştıramıyorum, nedeni çok basit aslında islamdan
önce türklerin gerçek dini tengricilikti, osmanlı döneminde türkler islama geçmeye başladılar, hatta
araplarla akraba oldular melez ırklar türemeye başladı, yarı türk yarı arap,
safkan arapların dini nasıl? islam ise safkan türklerinde asıl dini tengrizimdir.

arap milliyetçiliği nasıl? islamda bağdaşmış ise türk milletçilğiğinin örf adet ve gelenekleride
tengrizimle başlamış ve bağdaşmıştır, özelliklede selçuklu döneminde bunun güzel örnekleri
mevcuttur. :)

şimdi size bir takım linkler vericem bakınız tengrizimdeki kadınlar özgür ve hür iken islamın
kadınlarda o derece kapalı ve köle olarak yaşamaktadır.
islam oldukça katı bir dindir.
tengrizimde ise kadınlar asil ve değerlidir, erkek gibi yaşarlar ve avlanırlar
giyiniş tarzları moderndir ve okları vardır.

görüntü kirliliiği dediğimde buydu elinde cep telefonu olan arap kadını :D

Ekli dosyalar

• -1x-1.jpg
    -1x-1.jpg
    53.4 KB ·
    Görüntüleme: 2
  • edd77b4b784f6503136fe3c79aca005d--archery-beautiful-people.jpg
    edd77b4b784f6503136fe3c79aca005d--archery-beautiful-people.jpg
    18.4 KB ·
  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    15.5 KB ·
  • images.jpg
    images.jpg
    9.8 KB ·
  • suudi-kadinlar.jpg
    suudi-kadinlar.jpg
    30.8 KB ·
Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
gerçek islamı yaşamak öyle basit! değil arkadaşlar özellikle kadın iseniz çok zordur,sadece gözler dışında
her yeriniz kapalı olucak gerçek islamda türban yok türban 16. yy.yıl fransız ortadox rahibe bonosudur, hatırlatalım. gerçek islamda başörtüsüde yok sadece kara çarşaf var. her zaman söylüyorum 1400 yıl önceki islamiyet artık yaşanmıyor 1 milyar müslümanın % 89 u artık müslüman gibi yaşamıyor sadece
ismi müslüman gerisi kafir oluyor.
gerçekleri eleştirmenin yada kızmanın bir anlamı olmaz gerçek gerçektir.

şeriat hukuku dendiğinde bu forumda kaç kişi acaba bunu idrak edebiliyor, tahmin etmek hiçte zor değil, .. müslüman olmak dünyanın en zor işidir, bu yüzden hızla islamdan çıkılıyor
atheist deist veya agnostik olunuyor, başka bir neden aramayınız. çünkü yok .

bir kadın için gerçekten çok zor olmalı bunu anlıyabiliyorum, :) erkekler içn oldukça kolay olabilr ama bir bayan için gerçek islam yaşamak yaşayan bir ölü gibi yaşamaktır.

şimdi yazmıyacağim çünkü yazmaktan bunaldım artık,, ayetler bile var, eşiniz dövün
erkekler için kadını dövmek kadın aşagılamak bile sevaptır, haktır hukuktur şeriat hukukunda bunu biilin yeter fazla derinleştirmek istemiyorum .

şimdiki laik düzende ise: kadınlara eşit haklar verilmiştir hatta hukuksal olarak kadınlara erkeklerden daha fazla haklar tanınmıştır, google amcaya tck kadın hakları yazın okuyun ögrenın bunları.

bana sorarsanız ben ikisinede karşıyım kadın ve erkek eşit olmalı hem hukuken hemde değer olarak , kadın nasıl? bir canlı ise erkekte bir canlıdır, her ikisindede eşit derecede yaşam hakkı vardır. bu iki ırk sayesınde yaşam varolmuıştur. lütfen sonsuza dek unutmayalım erkek ve kadın eşitliği insanlık evrensel hukuku açısından bir degerdir .. :)

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar