Tüm Varlıklar İçindeki Değeriniz Nedir?

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Var olmuş ve hala var olan her türlü canlı cansız, soyut somut varlık içinde kendinizi ne kadar değerli buluyorsunuz?
Bir sıralama yapacak olsanız kendinizi kaçıncı sıraya koyardınız?
Sıralamada altınızda ve üstünüzde neler/kimler olurdu?

Lefty

Tanınmış üye
Onursal Üye
Kendi adıma böyle bir sıralama yapamam ancak her insanın bu yaşamda bir rolü olduğunu dikkate alırsak, koşullara göre 'değer' de değişecektir. Birinin yaşamında hiçbir etkim yokken bazıları için faydalı işler yapıyor olabilirim. Genel anlamda bütüne tamamen etki edemesem de parçadan bütüne mutlaka 'iyi ya da kötü' yönde bir etkim vardır ve bu...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Kendi adıma böyle bir sıralama yapamam ancak her insanın bu yaşamda bir rolü olduğunu dikkate alırsak, koşullara göre 'değer' de değişecektir. Birinin yaşamında hiçbir etkim yokken bazıları için faydalı işler yapıyor olabilirim. Genel anlamda bütüne tamamen etki edemesem de parçadan bütüne mutlaka...

Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Onursal Üye
Herşeyin varlığını kendime bağlamamın sebebi; narsizm benzeri saçma bir kendini beğenmişlik duygusu değil, kendimin ve bildiğim her şeyin değerini kendim için kendim belirlememdir.
Şöyle ki: Her şeyi algılayan ve değerlendiren şey benim beynim/bilincim/kendim. Bilincim yok olursa, yani ben yok...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Var olmuş ve hala var olan her türlü canlı cansız, soyut somut varlık içinde kendinizi ne kadar değerli buluyorsunuz?
Bir sıralama yapacak olsanız kendinizi kaçıncı sıraya koyardınız?
Sıralamada altınızda ve üstünüzde neler/kimler olurdu?
Sorunu okuyunca bende ilk anda hiçbir düşünce...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ontoloji de varlık kümesi öyle sınıflanmıyor varlık varlıktır alt üstü yok, değer subjektif