Tugce Kazaz Din Analizi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde phi tarafından oluşturulan Tugce Kazaz Din Analizi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,163 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Tugce Kazaz Din Analizi
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan meyelan

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
7 kez boşanmış Seda Sayan evlilik programı yapar, 3 kez din değiştirmiş Tuğçe Kazaz din analizi yapar, hiç bir eğitimi, altyapısı, emeği olmayan kişiler ticari arabesk müzik CD'leri yapar, krallaştırılır, toplumun önderi olurlar...
Günümüz Türkiye'si.
Başta inançları, cehaleti, eğitimi, kültürü, aileyi, hür insan yapısını sömüren iktidarlar, işte bu yüzden güç kazanır. İşte bu yüzden "birey" olmaya düşman bir sürü oluşur.
Cezalandırmalar başlar.
Sansür başlar.
Ve sindirilmiş milyonlarca insan hazin bir "otosansür" hayatına devam etmek zorunda kalır.
Bu motivasyonsuzluk neden? diye soruyorlar birbirlerine...
Özellikle, bu bataklığa savaş açanlar yalnız bırakıldığında, neredeydiler? diye onlara sormak lazım.
..
Hayyam deyince, Nazım Hikmet deyince -daha ne yazıldığını ne denildiğini okumadan- bir Pavlov refleksi ile tepki gösteren kitleler var.
Yazık dünya üzeri değerlere. Edebiyata yazık. Edebiyat konuşamamaya yazık.
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un yeni kitabını tartışamamaya yazık.
Tuhaf köşe yazarlarının tuhaf kitaplarının yüz binlerce satmasının yanında, nice edebiyat cevherinin adının bile bilinmiyor olmasına yazık.
Yazık...
Tuğçe Kazaz "din analizi" yapıyor..
Durum bu...

Alinti: Fazil Say

ls2

Kahin
Onursal Üye
nefret ve ideoloji dolu kafanla sen analiz yapabiliyorsan herkes yapabilir Fazıllll:)

hem 7 kez evlenmiş süper tecrübeli işte, diğeride şöyle bir dolaşmış sonra tekrar geri gelmiş (bilgi toplamış sayılabilir) ha saygın,yetkin falan olamayabilirler ama analiz yapmalarında şişirdiğin gibi bir durum yok bence .. (bu adamı sevmem, o değilde bir sosyolog,din adamı falan deseydi yorumun böyle olmazdı sanki:))

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
[MENTION=4198]donkişot[/MENTION] , senin kafan ideoloji dolu degil mi?
eger degilse, bos da olmadigina gore, ne dolu peki?

Fazilin kafasinin nefret dolu oldugu sonucuna nereden vardin?
Eger Fazilin kafasi nefret doluysa, bu memlekette herkesin kafasi aynisindan mislisiyle dolu...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
nefret ve ideoloji dolu kafanla sen analiz yapabiliyorsan herkes yapabilir Fazıllll:)

hem 7 kez evlenmiş süper tecrübeli işte, diğeride şöyle bir dolaşmış sonra tekrar geri gelmiş (bilgi toplamış sayılabilir) ha saygın,yetkin falan olamayabilirler ama analiz yapmalarında şişirdiğin gibi bir durum yok bence .. (bu adamı sevmem, o değilde bir sosyolog,din adamı falan deseydi yorumun böyle olmazdı sanki:))

İlginç :cool:

ls2

Kahin
Onursal Üye
İdeoloji öyle bir kavram ki şimdi bu sözcük üzerinden gidersek benide kapsar tabiki eyvallah:) ama bunu hiç tartışmayalım lütfen.

Kusura bakmayın ama Fazıl Say'a benzer tepkiselikler sizde de var. muhtemelen benzer veya birbirine yakın nefretleri paylaşıyorsunuz. bu yüzden siz onu nefret dolu bulmazsınız. benimde nefretlerim var. ama Fazılınkilerden çok ayrı. ben fazıl nefret etmesin falanda demiyorum. etsin dünya görüşünüde savunsun. ama bu nedir ya adam şaklabandan farksız.sürekli bir hakaret etme ihtiyacı duyuyor. halkımız cahildir,tutucudur,fanatiktir vb eyvallah. ama .Fazılın bu halkın neden böyle olduğunu bilmemesi mümkün mü? bütün suç halkın mı?? siyasi,ekonomik,kültürel tarih okumaz mı bu adam, psikoloji bilmez mi? Fazıl böyle yaptıkça halkı bir adımda olsa ileri taşıyabileceğini mi düşünüyor sizce? yoo hiç sanmam böylelerinin halk gibi bir dertleri yoktur..

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
İdeoloji öyle bir kavram ki şimdi bu sözcük üzerinden gidersek benide kapsar tabiki eyvallah:) ama bunu hiç tartışmayalım lütfen.

Kusura bakmayın ama Fazıl Say'a benzer tepkiselikler sizde de var. muhtemelen benzer veya birbirine yakın nefretleri paylaşıyorsunuz. bu yüzden siz onu nefret dolu bulmazsınız. benimde nefretlerim var. ama Fazılınkilerden çok ayrı. ben fazıl nefret etmesin falanda demiyorum. etsin dünya görüşünüde savunsun. ama bu nedir ya adam şaklabandan farksız.sürekli bir hakaret etme ihtiyacı duyuyor. halkımız cahildir,tutucudur,fanatiktir vb eyvallah. ama .Fazılın bu halkın neden böyle olduğunu bilmemesi mümkün mü? bütün suç halkın mı?? siyasi,ekonomik,kültürel tarih okumaz mı bu adam, psikoloji bilmez mi? Fazıl böyle yaptıkça halkı bir adımda olsa ileri taşıyabileceğini mi düşünüyor sizce? yoo hiç sanmam böylelerinin halk gibi bir dertleri yoktur..

Bir eli havyarda, oteki eli istakozda, altindaki luks otomobilin modeli eskiyince uzulen, kendini reklam edebilmek icin sekilden sekile giren bu yaratiklar mi halk?

Bu yaratiklarin pesine takilan halka tabiki kizacak. Ya ne yapacakti, "Aferin" mi diyecekti?

Benim ve gorunen o ki Fazilinda, halk dalkavuklugu yapmaya harcayacak ne enerjim, nede sabrim vardir.

Dost aci soyler; eyyyyy Anadolunun kadim halklari, yedigimiz nane nane degil, kurdugumuz tursu tursu degil, tuttugumuz yol yol degil....

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Cüneyt Özdemir in programında Tuğçe Kazez in din değiştirme ve din toplum kuramlarını sorgulaması hiçte komik gelmedi.Bilakis sorgulamak ve çıkarımlar sağlamak her bireyin zaten yapması gereken değil midir?Sonucun genel doğruyu vermesi şart mıdır ki? Tuğçe nin yada başka fiziği güzel insanın makul düşünmeye çalışması yada deneyimleyerek öğrenmesi kadar saygı duyabileceğim kişisel gelişim sistematiği yoktur.
Bu konuda Fazıl Say ın yöntem farkı O nu da kötü kılmaz haliyle,ama ülkem insanı ağırlıklı olarak duygusal reaksiyonlarla yaşayan ve bilinen bu yönü sebebiyle çokça istismara açık, doğru senkronu yakalayamamış bir topluluktur.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Cüneyt Özdemir in programında Tuğçe Kazez in din değiştirme ve din toplum kuramlarını sorgulaması hiçte komik gelmedi.Bilakis sorgulamak ve çıkarımlar sağlamak her bireyin zaten yapması gereken değil midir?Sonucun genel doğruyu vermesi şart mıdır ki? Tuğçe nin yada başka fiziği güzel insanın makul düşünmeye çalışması yada deneyimleyerek öğrenmesi kadar saygı duyabileceğim kişisel gelişim sistematiği yoktur.
Bu konuda Fazıl Say ın yöntem farkı O nu da kötü kılmaz haliyle,ama ülkem insanı ağırlıklı olarak duygusal reaksiyonlarla yaşayan ve bilinen bu yönü sebebiyle çokça istismara açık, doğru senkronu yakalayamamış bir topluluktur.

Komik olan Tugce Kazaz'in deneyimlemesi, kendini gelistirmeye calismasi degil ki.

3 kez din degistiriyorsun, ve sonucta gelip, butun bunun sebeini 80 sene once olmus gitmis bir adama bagliyorsun.

Sonucta biz yatip kalkip Tugceyi konusuyoruz, bir toplum Fazilindan Ahmetine Tugce polemigine giriyor, bir felsefe forumunun sayfalarina kadar boy gosteriyor, ve bu sayede artik bir dizide rol mu kapar, bir filmde basrol mu kapar, orasi "allah" kerim...

E iyi guzel, Tugce kardesimiz eskiyen arabasinin modelini yenilesin, istakozlu havyarli menulerde kaybolsun, hatta kendine soyle cilali bir yat ceksin, gozumuz yok, "allah" daha fazlasini versin, ama;

Bizim cikarimiz ne bu alisveristen?

Bir Tugceye bakiyorum, birde donup bize bakiyorum, cokda guluyorum, komik cunku, hemde cok komik...

ve nedendir bilinmez, kendimi cok karli hissediyorum... :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Sonucun ne olduğuna mı kişinin kim yada şartlarının ne olduğuna mı bakmalıyız acaba.Bugün Prof Mengüşoğlunun biyografisini inceledim mesela dağ köyü kökenli tek filozofumuz.Benzer örnek için çok aranmak gerekmiyor.Beni şimdiye kadar sözü kimin söylediği değil sözün niteliği ilgilendirdi sanırım bu noktada ayrıyız.Magazin geçmişine baksak ünlü düşünürlerin geçmişinde takılıp kalırız.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Peki, sorgulamanin "sartlara" gore yapiliyor olmasi bir sorun teskil etmiyor mu, sonuc baglaminda?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Sorgulamanın; şartların sadece ilgi çekici alan olsun diye seçilmesi seçenin önyargılı yaklaşımını gösterir.bu bir sorundur evet.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar