Terk edene , gidenlere son bir şey söylemek ister misiniz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde OZKAN_RF tarafından oluşturulan Terk edene , gidenlere son bir şey söylemek ister misiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,453 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Terk edene , gidenlere son bir şey söylemek ister misiniz?
Konbuyu başlatan OZKAN_RF
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Gece Yarısını Çoktan Geçmiş...
Sensizliğimi Haykırmak İsterken Boş Duvarlara, Kalbim Sızlarken Yokluğunla, Uykularım Kaçarken Arzularımla Gözlerimden Damlarken Yaşlar, Arzularım Çığrından Çıkmış Yanarken Bedenim Sana Özlemim Son Nokta da...
Aşk'ına Tutsak Yüreğimle Ben Kıvranırken Herkes Sevdiğinin Kollarında Uyurken Neden Kollarımda Yoksun?
Neden Sana Hala Susuzluğum?
Ateşinle Ben Kavrulurken...
Özleminle İçim Erirken...
Arzularım Çığrından Çıkmışken Ben Seni Arzuluyorum...
Ellerimi Sarışını...
Dudaklarının Yakışını...
Tatlı Tatlı Bakışını, Teninin Kokusunu Özlüyorum...
Seni Özlüyorum...

Yine Bu Gece Yağmurlarında Islanıyorum Yalnızlığımın...
Geceler Boyu Düş'lerimde Bin Kez Sana Geliyor Bin Kez Sessizliğe Dönüyorum...
Seninle Seni Yaşamak Varken Yokluğunu Yaşıyorum Çaresiz...
Yaslı Yüreğimle Ayrılığın Resmini Çiziyorum...
Gözlerinin En Uzağa Baktığı Yerden Kokunu Hissederek Yazıyorum...
Gecelerim Aydınlığa Dönmeyen Sokak Lambası Gibi Yalnız ve Sönük..
Kalbim Yalnız ve Çaresiz...
Ahh Çaresizlik! Ne Kadar Acı, Ama Yokluğun Daha da Acı...
Bir Şiirde Anlatırım Seni, Gözyaşları Yanağından Süzülür ve Yağmur Tanesine Saklanırsın...
Bir Müddet Yasaklanırsın Gözlere ve Mahküm Edilirsin Kalbime...

Gece Bir Başka Sessiz Sanki...
Yüreğime Çarpan Sesler mi Çok Yalnız?
Yoksa Ben miyim Her Nefeste Bu Denli Yalnızlığı Soluyan!
Duyulması Zor Bir Yokluğun Ayak Sesleri İçimde...
Senin Bu Yalnızlık, Senin Bu Yokluk...
Benim Varlığına Dair Hiçbir Şeyim Yok ki Bir Kuru Sessizlikten Başka...
"Hiç" Olanlar Bile Sende Tutuklu...
Kendime Ait Bir Yalnızlığım Bile Yok!
Tüm Yokluklar Sana Dair, Varlığını "Ses" Sayma, Hiç Olmadı ki Konuşsun!
Anla Ya da Anlama...
Unuttuğun Bir Çerçeve de Silindi Hayallerim!
Karaladım Kendimi, Duygularım Konuştu!
Sustu Korkularım, Seni "Hayat" Bildi Tüm Çığlıklarım...
Oysa ki, Ben Duymak İstememişim!
Onlar Hiç Susmamış...

Rüya'arımdan Kalan Bir İsim Gibi Düşersin Sayfamın Satırlarına...
Sensizlik Tıkanır Her Gece Boğazıma Ağlayamam...
Bir Ömrü Paylaşmak Bir Aşk'ı Yaşamak İsterdim Seninle Sonunda Ayrılık Olmayan...
Hasretimin Alev Aldığı Bu Gece Vaktinde Seni Düşünüyorum...
Üşüyor Yüreğim İliklerine Kadar...
Damla Damla İçime Akıyor Acı...
Sırılsıklam Oluyor Kalbim...
Hasretinin Sızısı Çöküyor Yüreğime...
Sensiz Bu Hayat Hiç Çekilmiyor...!

ls2

Kahin
Onursal Üye
Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim
Kalbimde kalbine yok bile kinim
Bence artık sen de herkes gibisin.

Nazım Hikmet.

ancak bir çelişki var..acı bir gerçek..

Nazım başkasını bulup terkediyor eski sevdiğini..sonrada böyle diyor.. şimdi gelde rasyonalist olma:)

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Anlık hevesler uğruna
Yaptığın haksızlıklar
Aklımdayken hala
Dönmemem için yeterdi bana

(şarkı sözü)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Aslında ne desek boş olduğunu biliyoruz. terkeden ya sevmemiştir ya da sevgisi bitmiştir. o kurtuluşa ermiştir;) terkedileninse aşkı artar. bunlar akılca bilinir. ancak akıl acıyı asla durduramaz..

sonuç şudur;

Bana da yazıklar olsun.
Çağırsan yine geleceğim. :) K.İskender

Kısa vadede çözüm isteyenlere önerim şudur; bir acıyı ancak daha büyük bir acı anında durdurabilir :cool: çünkü acı ; akıldan-sevgiden-nefretten hatta ışıktan bile daha hızlıdır;) güçlü değildir ama hızlıdır;) ne demiş Bailey; hiç bir şey acıdan hızlı gelemez .:)

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Aslında ne desek boş olduğunu biliyoruz. terkeden ya sevmemiştir ya da sevgisi bitmiştir. o kurtuluşa ermiştir;) terkedileninse aşkı artar. bunlar akılca bilinir. ancak akıl acıyı asla durduramaz..

sonuç şudur;

Bana da yazıklar olsun.
Çağırsan yine geleceğim. :) K.İskender

Kısa vadede çözüm isteyenlere önerim şudur; bir acıyı ancak daha büyük bir acı anında durdurabilir :cool: çünkü acı ; akıldan-sevgiden-nefretten hatta ışıktan bile daha hızlıdır;) güçlü değildir ama hızlıdır;) ne demiş Bailey; hiç bir şey acıdan hızlı gelemez .:)

zaten aşık olmak ; terkedileceğini bile bile yine onun kapısında bulmaktır kendini. İnsanoğlu unutkandır ancak kalbi kıpırdatan biri girdiyse hayatına işte onu unutmak çok zor

ls2

Kahin
Onursal Üye
haklısınız..ancak unutabilmeli..bir yolu bulunmalı ve bu aptalca durumdan çıkılmalı..idam mahkumu bile son dakikaya kadar kurtulacağını umut eder derler..aşktada böyle ..bu saçmalık..irade gücünü göstermeli. biraz kaba-argo olacak ama iyi gelecek bir söz daha var;

Şimdi git ! başkaları ile mutlu ol.

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Bir çaresinin ve bir yolunun olmaması aşkı dahada çekici kılmıyor mu katılır mısınız? Ulaşamamak , gözyaşı dökmek, gelmesini umut etmek her gün daha da aşkı istememize neden olmaz mı? Tabi derseniz ki çok mu lazım olmasa olmaz mı? Bence olmaz... Acılar , sevmek , terkedilmek , terkedenin arkasından ağlamak insana tecrübe kazandırır bir anlamda. Hani derler ya tecrübe sert bir öğretmendir önce sınav sonra ders gelir diye. Bende aşkta öyle... Aşk olmazsa kalbimiz çürür , gözyaşlarımız kurur duygusuz ve kalbi atmayan bir canlıya döneriz... Her ne kadar acıtsada öldürmüyor be aşk... Para gibi yani onunla da onsuz da mutsuzuz

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bir çaresinin ve bir yolunun olmaması aşkı dahada çekici kılmıyor mu katılır mısınız? Ulaşamamak , gözyaşı dökmek, gelmesini umut etmek her gün daha da aşkı istememize neden olmaz mı? Tabi derseniz ki çok mu lazım olmasa olmaz mı? Bence olmaz... Acılar , sevmek , terkedilmek , terkedenin arkasından ağlamak insana tecrübe kazandırır bir anlamda. Hani derler ya tecrübe sert bir öğretmendir önce sınav sonra ders gelir diye. Bende aşkta öyle... Aşk olmazsa kalbimiz çürür , gözyaşlarımız kurur duygusuz ve kalbi atmayan bir canlıya döneriz... Her ne kadar acıtsada öldürmüyor be aşk... Para gibi yani onunla da onsuz da mutsuzuz

Belki haklısınız ama öznellik devreye giriyor burda.Ben bir kez aşık olup ve perişan olduktan sonra bir daha bu duruma düşmeme kararı aldım. bilinçli ya da bilinçsiz nasıl bu kararı aldığıma emin değilim. ki üzerinden uzun yıllar geçti kadınlarla ilişkilerim oldu ancak aşka düşmedim. karşı tarafa hatalarımda oldu..uzun konu:) ancak hamletten paylaştığınız durum oldu ne kadar kaçmak istesemde ; aşk mı kaderi kovaladı kader mi aşkı :) gene birine çarpıldım ve gene mış gibi oldu ama 2 ci kez gene karşılıksız çıktı aşkım:( şu aralar gene iyi değilim ve bu duruma düştüğüm içinde kendime kızıyorum.

hani diyorsunuz ya; sen beni sevmesende seni sevmeyi seviyorum. hayırr!! kesinlikle hayır .bu durum hoşuma gitmiyor. kesinlikle katılmıyorum. bu durumun bu şekilde düşünülmesi bana göre yanlış.

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Belki haklısınız ama öznellik devreye giriyor burda.Ben bir kez aşık olup ve perişan olduktan sonra bir daha bu duruma düşmeme kararı aldım. bilinçli ya da bilinçsiz nasıl bu kararı aldığıma emin değilim. ki üzerinden uzun yıllar geçti kadınlarla ilişkilerim oldu ancak aşka düşmedim. karşı tarafa hatalarımda oldu..uzun konu:) ancak hamletten paylaştığınız durum oldu ne kadar kaçmak istesemde ; aşk mı kaderi kovaladı kader mi aşkı :) gene birine çarpıldım ve gene mış gibi oldu ama 2 ci kez gene karşılıksız çıktı aşkım:( şu aralar gene iyi değilim ve bu duruma düştüğüm içinde kendime kızıyorum.

hani diyorsunuz ya; sen beni sevmesende seni sevmeyi seviyorum. hayırr!! kesinlikle hayır .bu durum hoşuma gitmiyor. kesinlikle katılmıyorum. bu durumun bu şekilde düşünülmesi bana göre yanlış.

Sevdiğimi söylemezsem sevme derdi beni boğar demiş Yunus
seni seviyorum taa develer tellal değil iken
sanki bu dünyaya gelirken, bu aşk için
Allah ' a söz vermişim gibi ...

Eğer benim sevdiğim kişi benim SON 'um olacak ise o beni sevmese de ben onu sevmeyi de severim.Onu özlemeyi de severim çünkü bu kalp eğer ömrümün sonuna kadar onun için atacaksa ("kaderde varsa üzülmek neye yarar üzülmek" ) ben o çaresizliğide severim. Fakat sevdiğimi zannediyorsam, kendimi kandırıyorsam ve kalbimin tek sahibi olmayacağını kestirebiliyorsam tabi ki onu sevmeyi sevmeyebilirim. Tabi görüşünüze saygı duyuyorum zaten işin güzel yanıda bu farklı görüşleri birbirimize aktarmak...:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
şiiri çok sevdiğimi ayrıca belirtmek istiyorum:)

Rasyonel bir adamdım ve sevdiğim şeyler vardı şu hayatta..aşk geldi hepsini süpürdü ve kalbimin merkezine yerleşti:) diğerlerini süpürmeseydi /onları kaybetmeseydim ,belki bende acıda olsa sevebilirdim:(

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Ah sevda bahçemin tutsak çiçeği.. Ben seni oraya hapsettim. Seni hapsettim kırık bir aşk şarkısı eşIiğinde. Hüzne buIadım seni. Deniz meItemIerini okşayan saçIarını hapsettim kaIbimin kıvrımIarına. Ordasın artık. Oradasın ve ne kadar oIman gerekiyorsa.

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
J. J. Rousseau: "Aşk mutluluğunu evlendirdikten sonra da sürdürebilseydik, dünya cennet olurdu. Duygulu gönüller sevginin her türlüsü için duygulu değil mi?"

meyelan

Filozof
Yeni Üye
terk edene/ gidene sen nasıl istersen demekten daha ne olabilir.bu gidişlerin bir önsözü olmuştur mutlaka..(ama ey giden sen de bil ki ;kendinden kaçabildiğin yerde bırakır seni gönlümün zincirleri..şimdi git istediğin gibi..)bu da yüzüne söylemeyeceğim -iç-ses olurdu

OZKAN_RF

Yeni üye
Yeni Üye
Benim günahım aşktır, senin erdemin nefret:
Sevgi günahtır diye günahımdan nefret bu.
Gel, kendi durumunu benimkine kıyas et,
Görürsün siteminin ne haksız olduğunu.
Haklıysa da, o sözler kızıl süsünü bozan
Ve benimkiler kadar bol sahte aşk senedi
Düzüp başkalarının yataklarını talan
Eden dudaklarından işitilmemeliydi.
Seni sevmem yasaldır; bak, seviyorsun sen de:
Gözüm sırf sana düşkün, senin gözün onlara;
Merhamet yüreğinde kök salıp boy versin de
Acımanla hak kazan sana acınanlara.
Aramağa kalkarsan kendi gizlediğini
Senin kendi örneğin yoksun bırakır seni.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ben aslında herşeyi sonradan ögrendim
Herkes herkesi sonradan ögrenirmiş
Bunu da sonradan ögrendim

**

Şiir Turgut Uyar'a ait diyorlar ancak olmaya da bilir ..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
öyle tuhaf bir sistemden bağlanıyorum ki nete [MENTION=4198]donkişot[/MENTION] beğenme butonum da yok biçok şey gibi..,zaten buton çıksa bile yetmeyecekti,ben çok beğendim çünkü.

ls2

Kahin
Onursal Üye
öyle tuhaf bir sistemden bağlanıyorum ki nete @donkişot beğenme butonum da yok biçok şey gibi..,zaten buton çıksa bile yetmeyecekti,ben çok beğendim çünkü.

:) ben şiir sevmezdim,şimdi şiirlerden alıntılar paylaşır hale geldim, hemde öyle seçmişim ki çok beğendiniz, görün işte görün bu aşk denen şuur bozukluğunun beni ne hale getirdiğini görün ve uzak durun bu işten:) bir tür kaçıklık demiş ya nietzschede harbi aynen öyle:)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Çok çetin bir acı.Hatta ben kendimi yenemeyip barışalım diye mesaj atmıştım.Halbuki bende hiçbir suç yoktu.Sadece yaşanmışlıkların ve yaşanacakların hatrına yapmıştım bunu.

Kabul etti.Barıştık.Fakat yine aynısı oldu.Yine gitti.Yine ağladım,ağladım,ağladım.Ağlamam geçti sonra.Antidepresanlarla kendime geldim.

Bir daha aramadım,sormadım hiç.Aradan belli bir zaman geçince bu sefer kendisi geldi."Sınavın nasıl geçti?" dedi."İyi.Senin?" dedim."İyi." dedi."Hayırlısı." dedim."Aynen." dedi.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Böyle paylaşımlar ve konular görmek güzel. Çok teşekkürler

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar