Teog Sınavı :(

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde OnlyBlack tarafından oluşturulan Teog Sınavı :( başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,516 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Teog Sınavı :(
Konbuyu başlatan OnlyBlack
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Merhaba :) Ben bu sene teoga giriyorum malesef. Bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz çalısmam konusunda falan.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Malum bizim dönemde TEOG yoktu, şu an sitede yeni bir uygulama ile (duyurulacak) kopyala-yapıştır da yasak olduğu için link vereceğim o linki incelersin, umarım faydası olur.

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Burayi daha önce okumustum yazdan calismaya baslamaktan falan bahsediyordu galiba ama onceden baslamak bana biraz ters nedense oturup calisamiyorum bir öğretmen yardiminda oluyor ancak.Bu yüzden ben okullar açılınca hiç kaçırmadan günlük anlatilanlari günlük tekrar ederek çalışmaya karar verdim.Kendim konulara biraz baktim elimdeki kaynaklardan kolay geldi fen ve matematik dışında yaparım diye düşünüyorum çoğu 7yle ayni.Digerlerinde de yardim alirim okuldakiler yeterli gelmesse :) Sizce yanliş mı :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Burayi daha önce okumustum yazdan calismaya baslamaktan falan bahsediyordu galiba ama onceden baslamak bana biraz ters nedense oturup calisamiyorum bir öğretmen yardiminda oluyor ancak.Bu yüzden ben okullar açılınca hiç kaçırmadan günlük anlatilanlari günlük tekrar ederek çalışmaya karar verdim.Kendim konulara biraz baktim elimdeki kaynaklardan kolay geldi fen ve matematik dışında yaparım diye düşünüyorum çoğu 7yle ayni.Digerlerinde de yardim alirim okuldakiler yeterli gelmesse :) Sizce yanliş mı :)

Sınav sistemine o kadar uzak kaldım ki yanlış bilgi vermek istemem, her öğrencinin çalışma şekli de farklı olduğu için senin de dediğin gibi bir eğitimcinin yol göstermesi çok daha faydalı olacaktır.:)

Melodram

Yeni üye
Yeni Üye
Bu sınav sistemlerine nasıl yetişeceğiz biz? Hadi bizi geçtim bu çocuklar nasıl yetişecek? Hayatı boyunca hiç düzenli ders çalışmayan ama çalıştığında da yapamayacağı şey olmadığını gören biri olarak, senin altın kuralın düzenli çalışmak olmalı. Bunu sana her 100 kişiden 500'ü söyler, ha söyleyenler uygulamış mıdır, oralara girmeyelim bence. ^^
Okulların açılmasıyla öğretmenlerin seni yönlendirecektir, sana en önemli tavsiyem de herhangi bir dersteki bir konuya ''ya bu çok basit, bunu yaparım'' gözüyle yaklaşma. ''Bunu zaten biliyorum'' yanılgısına da kapılma; çünkü o zaman rahatlama hissediyorsun ve o basit konulardan çıkan sorularda hata yapanların oranı da hayli yüksek. Rasyonel sayılarda işlemi hepimiz severiz ama sınavlarda da en çok hatayı bunlarda yaparız. Çarpım tablosunu ezbere biliriz ama sınavda 6x7=42 diye işlem yapıp, gidip 45'i işaretleriz. Burada da en önemli şey tabii ki dikkat.
Benim bir yöntemimde test üzerinden çalışmaktı, özellikle tarih testlerinde uyguluyordum. Bir olayın yanına önemli kısmı yazıyordum, şıkların hepsini okuyup, ilişki kurmaya çalışıyordum. O küçük küçük notlar bazen cidden hayat kurtarıyor. Okullar açılmadan başlamak istiyorsan da, sevdiğin bir dersle başla. Sevdiğin birkaç konuya çalış, en azından bir şeyleri halledebilmenin özgüveni olsun içinde ama bu özgüven seni rahatlatmasın ona da dikkat et.
Böyle güzel güzel anlatıyorum, bu garip Melo da KPSS denen illetle savaşacak bu sene, bakayım sana yazdıklarımı ben uygulayabilecek miyim? :)
Şimdiden başarılar dilerim, güzel çalışma taktiklerim olursa paylaşacağım seninle.

X

FAdmin
Onursal Üye
Hey gidi gunler.. :)

Dostum tek yapman gereken planli programli calismak. Birgun 3 saat calisip 4 gun calismamamtansa hergun tsm randimai 45 dk. - 1 saat arasi calismalisin mutlaka. 30 dk konu tekrari 30 dk test cozme.. Bir basla, devami gelecektir.

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Tesekkurler daha once hic duzenli calismamistim ama simdi isin ciddiyetini biliyorum.İyi bir lise icin calismam sart insAllah iyi gecer :)
@Melodram. Taktikleriniz oldukca paylasirsaniz sevinirim :)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
bence 'öğrenmeyi', kendinizi gerçekleştirmenin anayolu ve mutluluğunuzun esas kaynağı olarak görmeli, değerlendirmelisiniz... merak ettiğiniz herşeyi, nedenleri, koşulları ve olası çeşitlemeleriyle, taa köklerine kadar öğrenebilme ve öğrendiğiniz her kritik bilgiden sonra, kendinizi tebrik ederek bu yolla 'mutlu olma', alışkanlığı kazanabilirseniz; herhangi bir taktiğe filan da ihtiyacınız kalmaz... önemli bir aydınımız, yazdığı önsözlerin birinde, ''öğrenmek, benim mutluluğumdur.'' diyordu...

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler. Konuyu güncel tutalım herkes görsün :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç