Tanışma köşesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hey! Ben Geldim! kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Tanışma köşesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 80,369 kez görüntülenmiş, 560 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hey! Ben Geldim!
Konu Başlığı Tanışma köşesi
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
estafurullah, kusurluk bir durum yok Düsüncelikarga

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Nisan iyi bir forumdaş oldun heee gelenleri karşılıyorsun paylaşımlarda bulunuyorsun 7/24 buralardasın :) forumun telif haklarını filanmı satın aldın yoksa sen :)
:) forumun hisse senedi varmiydi bilmiyorum :D, su siralar vaktim var bende burdayim. Sizler bayram vesilesiyle kactiniz bir yerlere bizim öyle bir lüksümüz olmadi. Ama yeni bilgi paylasimlari bekliyorum arkadaslardan :))) ben fazlaca hiperaktivim galiba.

a380

Felsefe.net
Yeni Üye
Selamlar,

ismimi paylaşmak istemiyorum. Psikoloji ile yakından ilgileniyorum. Anladığım kadarıyla insan kendinden çok kendine dayatılanları yaşamak zorunda kalıyor. Bu düşünceler beni felsefeye götürmeye başladı.

Burada faydalı konular ve tartışmalar var ve kayıt olmak istedim. Tekrardan herkese selamlar

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
merhaba, rahat ol arkadaş, benim gibi bir kaç dinozor dışında zaten kimse ismini paylaşmıyor; hoş geldin. anlamlı paylaşımlar dileğimle...

Decurion

Felsefe.net
Yeni Üye
felsefe mesleğim değil, hobim. eğitimciyim, her türlü fikri konuya ilgim var, politikadan felsefi bağlam dışında hoşlanmıyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Merhabalar,
Yeni geldim, Yeni deldim derken, Yeni şeyler ararken düştü yolum,
Ben Tesadüfen, spritualizm konusuna gogole dan dalış yapmış bulununca bi kaç satır yazmak istedim ve girdim üye oldum,
Girmişken biraz takıldım, sonrasını bilmiyorum ne olur ama; Bi süre gezineceğim/deneyeceğim, takılacağım,
Bi tür yeni üye ya da merhaba bölümü gibi bi şey ararken burayı buldum bilmiyorum doğru yer mi ve tanıtacak bi şeyde yok aslında,
Nickim sanal ve burada nette sanal olmayı seviyorum, Bu benim için bi tür özgürlük/genişlik/sınırlanmamş duygusu yaratıyor

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Merhabalar,
Nickim sanal ve burada nette sanal olmayı seviyorum, Bu benim için bi tür özgürlük/genişlik/sınırlanmamş duygusu yaratıyor
Hoşgelmişsiniz diyelim,tesadüf olmayan yolların sonu hep biryere çıkıyor,sanal-sanrısal varlıklar diyarına kaçış /kafeste evrenin hayali.. hakimiyetle hakim bize de.aslında bağımlıyız böylesi bir özgürlüğe.öyle herkes kadar var burda. bende,demirbaşdeli sanalmalzemeofisi no 3488.:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
delilik ufkumuz bizim, delilik varımız yoğumuz herşeyimiz bizim, biz deliliksiz bi hiçiz, Yokuz kadar delilikten önce ve delilik dışında, Delilikte beliriyor herşey, varlık, yokluk, sıradanlık, tutarlılık, Delilikte akıyor zaman; Delililk içine girdiğim bi özgürlük, Özgürlük kadar delilik, Deliilk algı sınırlarını genişleten, yıkan, dünya içi ya da dışı her yer ve her şey de hissettiren, burdamıyım değil miyim umursatmayan sordurtmayan,
Kendimde gidermek istemediğim bi şey varsa o deliliktir, O hazır bekler, tetik; Zamanı gelince ateşlenir; Her şey hazır; bekler o, zamanını bekler,

meyelan

Filozof
Yeni Üye
yok aslında benim akıllı ve normal olasım var da ,çatlak yerlerden rüzgar üfürüyor,hele gece soğuğunda iyice, bildiğin lodos basıyor beynimi zehirleniyorum sanki.bir usta bulsam aktarıcam şu çatıyı,yüksekten korkarım ben yapamıyorum ondan,Allah korusun bir ayağı kaysa insanın gümm yerde mazallah..

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Merhaba hosgeldiniz sanalmanik,, sanal bir ortamda real nasil olunuyor bilmem ama ben sanalin ardinda olan gercek bir seyrialem olmayi tercih ederim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bana sorarsanız geçeklik sanal, bi kurmaca, bi agılar bütün ya da algılar yumağı,
Ben bizim gerçek kelimesine atadığımız şeyi aslında gerçeklik kelimesine yakıştırmıyorum,
Yani gerçeklik, bi tasarımsal kurgusal çoklu ve değişebişilir yaı ve yaılar bütünlüğünü çağrıştırıyor bana,
Bu durumda onun içinde olmak içinde her şey gerçek, Sabit bi gerçek ya da geçeği gerçeği sabit değişmeyen bi nokta yada odak gibi görmek bilmiyorum;
Böyle olsa sonsuz bilinç olduğum, sonsuz varoalcağım ve sonsuz gerçeklik deneyimleyeceğim fikrini aşılar zihnime bu veriyi tutar gerçeğin içene sokardım/yazardım,

Maharaj'dan iki alıntı yapalım;
Gerçek, kanıtlanamaz da, çürütülemez de,
Gerçeği ise bilmek değil olmak zorundasınız;
Gerçek olan içinde "gerçek olan nedir" sorusu ortaya çıkmaz
Herşeyin onun için de meydana geldiği bilinç vardır. Bu apaçık gerçek, herkesin deneyim alanı içindedir.
Arayıp bulabildiğiniz şey gerçek olan değildir.

4995

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, site toptan güncelliğini yitirmiş sanırım. Keşke daha fazla insan olsaydı

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
hoş geldiniz. felsefi düşünce, normal olan nedir diye sorardı

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
normal ya da a-normal alınan ölçüye göre bir değer yargısı içerir. felsefi düşünce tam bu noktada ölçünün ne olduğu ile ilgilenir.

geceinci

Felsefe.net
Yeni Üye
Herkese tekrar merhaba uzun zamandır siteye uğramamıştım, şimdi tekrar buradayım :)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
merhaba, yeni birikimlerle gelmiş olmalısınız. paylaşıma açarsanız seviniriz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç