Tahtali kÖye gİtmeden yapilicak 10 Şey..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilimsel Makaleler kategorisinde ilk nur tarafından oluşturulan Tahtali kÖye gİtmeden yapilicak 10 Şey.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 993 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilimsel Makaleler
Konu Başlığı Tahtali kÖye gİtmeden yapilicak 10 Şey..
Konbuyu başlatan ilk nur
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

ilk nur

Felsefe.net
Yeni Üye
ölmenize kısa bir süre var ve siz bunu biliyorsunuz öncelikleriniz neler olurdu?

ls2

Kahin
Onursal Üye
Öncelikle her bankadan kredi kartı alırdım hepsini son limitine kadar kullanır (nakite çevirir) ayrıca çekebildiğim kadar kredi çekerim ve bu parayı ihtiyacı olanlara dağıtırdım. (genel anlayışla bankaları dolandırmak haramdır denilecektir ancak gerçekten öyle mi? iddialı değilim ancak tartışılabilir )
düşünülmüş başka planım yok :)
Hepimiz uzun vadede ölüyüz zaten. hatta yaşayan ölüleriz :) ölüm süpriz değil. yaklaşık ölme zamanımı ögrenmem bende bir şok yaratmayacaktır diye düşünüyorum ancak bu gerçekleşmeden nasıl hissedeceğimi bilmem zor tabi. bu hayatta ölümde var,hastalıkta,ayrılıkta,çok büyük acılarda.. o sebeble başımıza gelen şeylerden dolayı ; hiç birşeye fazla sevinmemek ve hiçbirşey için fazla üzülmemek gerekir diye düşünüyorum..
hayatın ölüm karşısındaki anlamsızlığı açıktır. ölümün kendisini (nasıl olduğunu) düşünmek faydasızdır ama insan daima ölümlü düşünmelidir. bu tartışmasız insana ve insanlığa fayda getirir. ve tahtalıköy göründüğü zaman şoka girmesini engeller:) ha bu sabah ölmüşüm ha 80 yaşında diyordu bir filmde ,tahtalıköy asla unutulmamalı ve hazır olunmalı hayat böle yaşanmalı.tahtalıköy görününce de Camusun dediği gibi; hiç burukluk duymadan ve korkmadan ölebilmeli..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar