Süleyman Hep Başbakan

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyasetçiler kategorisinde fides tarafından oluşturulan Süleyman Hep Başbakan başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,911 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyasetçiler
Konu Başlığı Süleyman Hep Başbakan
Konbuyu başlatan fides
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fides

fides

Kahin
Yeni Üye
küçücük bir çocuktum
sebebini bilmeden sokağa çıkamadık
ihtilal oldu sandık
sonra biraz büyüdük
alfabeyi bitirdik azı dişim çıkmıştı
sünnet bile olmuştum
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
kennedy öldürülmüş
migros açılmamıştı
beatles ortada yokken
ekonomi bomboktu
zeki müren ortada
bülent ersoy erkekti
vietnam savaşını kendisiyle başlattı
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
sonra aya gidildi evelallah
dönüldü suya yazı yazıldı
içimiz rahatladı
mao henüz ölmemiş
ortaokul bitmemiş
yahya işe başlarken
bankalar hep bomboştu
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
bilgisayar bulunmuş
deniz gezmiş asılmış
papa yine değişmiş
mandela hapisteydi
çevre kirlenmemişti
ibo evlenmemişti
ajda tam boşanırken
dolar yine çıkmıştı
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
kırat attan inerek
kemerini sıkmıştı
halk üstüne binince
başımıza çökmüştü
hak hukuk düzen vardı
çüş demesi çok zordu
ortaokul biterken yine ihtilal oldu
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
kenan sopalısıydı
turgut boyalısıydı pek anlamazdı
ama mesut hopalısıydı
naim kaldırıyordu
zalim bastırıyordu
dün dündür bugün bugün (diye)
gafil avlanıyordu
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
paşa resim yapardı
sabancı`ya satardı
netekim ben demezsek
anasını satardı
tonton dayanamadı
hepimizi batırdı
efelerin efesi muz ağacına tutundu
ecevit hep umuttu
erdal bizi uyuttu
yaş günü pastamızı vestiyerde unuttu
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman
arabamız evimiz iki anahtarımız
nasıl da inanmıştık verir diye babamız
ne padişah ne sultan bir enişten
bir ablan yanında bir de baban
sefam olsun yaradan
süleyman hep başbakan
başbakan hep süleyman

Emirte44

Felsefe.net
Yeni Üye
Ynt: Süleyman Hep Başbakan

:D :D

Hatırla Sevgili'nin son bölümlerinde vardı bu... :D

laberesa

Felsefe.net
Yeni Üye

Fikret Kızılok'un yorumladığı hoş bir parça.

haberci

Felsefe.net
Yeni Üye

Sevgili Fides'e

o dönem böyle şarkılarda yada şiirlerdeki gibi komik olsa okurdum; daha doğrusu bir türlü okuyamadım. Bilirim o dönemleri cımbızla çeker gibi çekerlerdi bizi sağcı mısın solcu musun buyrun cenaze namazına .Ne sağı ne solu adamın alnında yazmıyor ki ona göre söyliyeyim. Tutturursan tamam ya tutturamazsan yedin sopayı. Bizimde kendimize göre ideallarimiz olacaktı bırakmadılarki özgürce okuyak...Laf aramızda süloyu bıraksan başbakan değil ama cumhurbaşkanı kalacaktı... Aman Aman ??

fides

Kahin
Yeni Üye

Koltuğa oturan bırakmıyor! Adama muhtıra, darbe, 28 şubat bana mısın dedirtmiyor. Hala dinç. Kenan Evren'de öyle. Yahu gerçekten halka zulmeden çok yaşıyor(!)

haberci

Felsefe.net
Yeni Üye

Türkiye, demokrasiye müdahale eden darbecilerin yargılanmasını tartışıyor hatta onları sırça köşklerde barındırıyor ama dünyada bu böyle değil sopa elin adamında öyleki hondurasta demokratik tepkilerini 'sokak lincine' dönüştü darbeci liderlerden Meclis Başkan Yardımcısı Ramon Velasquez tekme tokat dövüldü... bizde böyle yapcan vay anam vayyy

8593205.jpg

fides

Kahin
Yeni Üye
Demirel:

‘Denizleri milli irade astı’
“O tarihte milli irade mevcuttur. İdam kararları yargıtay, Meclis ve Cumhurbaşkanı’ndan geçmiştir. Kararı milli irade vermiştir. O milli irade de bütün milleti temsil ediyor. Bugünlerde her fırsatta ‘meşruiyetin kaynağı’ olarak gösterilen milli irade buraya gelince niye sayılmıyor. Ben o milli iradede, 276’da sadece 1’im. Asılsınlar diye propaganda da yapmadım. Keşke böyle olmasaydı ama o günün şartlarında öyle oldu maalesef ve yapılanlar kanuniydi. O gün hükümet de ben değildim. Üstelik darbeden zarar görmüştüm. Halkın oylarıyla kurulan iktidar elimden alınmıştı. Şimdi bunun suçunu, günahını benim üstüme yıkmanın manası var mı? Bu demagoji değil mi?”

Erdoğan’a yanıtı: Padişahlık yapmadım
Başbakan Tayyip Erdoğan, Başkanlık sistemiyle ilgili açıklama yaparken, “Cumhurbaşkanı partili olarak Çankaya’ya çıkarsa o cumhurbaşkanı çok daha güçlü olur. Demirel’in, Özal’ın yaşadıklarını görüyorum ve orada artık bir vitrin süsü haline geliyorlar” demişti. Demirel, Erdoğan’ın bizzat kendi ismini kullandığını öğrenince şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı kral değil. Anayasanın verdiği yetkilere göre görev yapar. Bu yetkileri bırakıp padişahlık yapmaz. Ben cumhurbaşkanı olarak algıladım ve gayet iyi yaptım. Padişah olarak yapmadım. Muhaliflerim bile görev süremi uzatmak istedi, ama ben talep etmedim. Vitrin süsü sözü yakışıksız.” Demirel, başkanlık sisteminin de cumhurbaşkanlığının düzeltilmesinden ibaret olmayacağını, her alanda çok fazla değişiklik gerektirdiğini söyledi.

..............

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonunun 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaretine, Komisyon yönetiminin ‘önceden belirli soruları sorma’ şartı koştuğu için katılmayan BDP’li Sırrı Süreyya Önder, toplantıya katılsa neler soracaktı?
....

S.Önder toplantıya katılsaydı konuşmanın seyrine göre şu soruları yöneltecekti:

* AİHM kararı var. Demirel’in cumhurbaşkanı olduğu dönemde JİTEM’in elinde ölenler var. Demirel bunların pek çoğununun JİTEM’in elinde olduğu biliyordu. Çünkü aileleri ulaşmıştı. Ama Demirel dönüp bir şey yapamadı, o insanlar JİTEM’in elinde öldü. O zaman bu insanlar için neden bir şey yapmadı?

* Demirel bu kadar uzun bir süre siyasette kalmasına rağmen, daima hakların karşısında statüko ile anlaşma ve uzlaşma, zulme karşı devleti savunma, evrensel hak ve özgürlükler namına bu ülkede bir tek hayırla anılacak işin içinde olmamasının nedenini soracaktım. Bununla bağlantılı olarak Türkiye halklarıyla helalleşme ihtiyacı hissedip hissetmediğini soracaktım.

* Darbelerin Amerika ve CIA ile ilişkisi yok diyor. İhsan Sabri Çağlayangil, “CIA altımızı oymuş” demişti darbelerle ilgili. Kendisine bunu anımsatırdım.

* Deniz Gezmiş’ten söz açılmışken, idama rıza gösteren değil, bizahiti asılmamaları için İnönü ve Bayar’ın gösterdiği çabaları anımsatır, “Bu çabaları reddeden bir kişi olmak ne hissettiriyor?” diye sorardım.

* Demirel, vaktiyle Risale-i Nur’u el yazısıyla çoğaltanların içindeydi. Bunlar ‘Yazıcılar’ diye anılırdı. Daha sonra inanç özgürlüğünün karşısında vesayetin yanında gördük kendisini. Bu günden baktığınızda “Yazıcılık faaliyetine mi üzülüyorsunuz, yoksa inanç ve özgürlüklerin yanında duramamanıza mı?” diye soracaktım.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar