sigaraya ve alkole neden baslanır

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde yaşıyormuyuzlan tarafından oluşturulan sigaraya ve alkole neden baslanır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,332 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sigaraya ve alkole neden baslanır
Konbuyu başlatan yaşıyormuyuzlan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Her ne nedenle başlanıyor ve içiliyor olursa olsun, bir hatırlatma;

Tütün :

Sigara içme ve diğer şekillerde yapılan tütün dumanı inhalasyonu zamanla psişik ve fiziksel öğeleri olan bir bağımlılık oluşturur. Tütün içenlerde, duman içinde bağımlılık oluşturan en önemli etkenin nikotin olduğu kabul edilmektedir. Nikotin gerek SSS'ni ve gerekse periferik otonomik sinir sistemini etkiler. Pekiştirici etkisinin beyinde nerede ve ne şekilde olduğu bilinmemektedir. Psişik bağımlılık oldukça güçlüdür. Kullanmaktan vazgeçenlerde yeniden başlama oranı oldukça yüksektir. Kısmi bir tolerans ve fiziksel bağımlılık oluşur. Nikotin çok zehirli bir Alkaloit olup 40-60 mg.'ı bir insanın ölümüne neden olur. Bu noktadan hareketle bir sigaranın genel olarak ihtiva ettiği nikotin miktarının 10 - 15 mg. olduğunu, sigarayı yaktığınız anda da bir kısmının kaybolduğunu, ancak içtiğiniz sigara adedine göre ölümü gerçekleştirecek doza her an yaklaşabileceğinizi hemen hatırlatalım. -ALINTI-

ls2

Kahin
Onursal Üye
Çocukken başkaları içer ben dumanında oynardım ..sevdim:) ve unutmayın bir ölünün sağlam cigerlere ihtiyacı yoktur:))

ls2

Kahin
Onursal Üye
camus.jpg

İnsan madem ki ölecektir bunun ne zaman ne nasıl olacağının bir önemi yoktur. iç ya da içme ikiside bir :)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
camus.jpg

İnsan madem ki ölecektir bunun ne zaman ne nasıl olacağının bir önemi yoktur. iç ya da içme ikiside bir :)

İçiyorum,ama bu fikre katılmıyorum. Çünkü zararlıların vücudumuza ve çevreye verdiği zarar nedeniyle hepimiz bir şekilde sorumluyuz. Önemli olan sağlıklı ve kalite yaşam ise; bunlardan uzak durmak şart.
Bazıları büyüklerin yanında sigara içmez,bense çocukların ve gençlerin yanında, toplumda, açık yerlerde içmem. Hem havayı kirletmekten, hem de diğerlerine uyarıcı,özendirici ve pekiştirici örnek olmaktan imtina ederim.
Ayrıca bazı ülkelerde sigara içilen evlerin emlak değerlerinin düşürülmesi caydırıcı bir etken.
Bu gereksiz ve zararlılara ödediğimiz küçük servetlerle, nice çocuk okutulabilir örneğin.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
İyi ki bırakmışım eğer sigaradan ölsem çok acıtırdı.

ls2

Kahin
Onursal Üye
İçiyorum,ama bu fikre katılmıyorum. Çünkü zararlıların vücudumuza ve çevreye verdiği zarar nedeniyle hepimiz bir şekilde sorumluyuz. Önemli olan sağlıklı ve kalite yaşam ise; bunlardan uzak durmak şart.
Bazıları büyüklerin yanında sigara içmez,bense çocukların ve gençlerin yanında, toplumda, açık yerlerde içmem. Hem havayı kirletmekten, hem de diğerlerine uyarıcı,özendirici ve pekiştirici örnek olmaktan imtina ederim.
Ayrıca bazı ülkelerde sigara içilen evlerin emlak değerlerinin düşürülmesi caydırıcı bir etken.
Bu gereksiz ve zararlılara ödediğimiz küçük servetlerle, nice çocuk okutulabilir örneğin.

tamam kabul. sigara iyidir demiyorum. ama fazla abartılıyor gibi:)

İyi ki bırakmışım eğer sigaradan ölsem çok acıtırdı.

Her türlü öleceksin Alpi. belki öldüğünü bile anlayamadan aniden öleceksin. uzun vadeli plan deliliktir diyordu adamın biri:)

zaten psikolojik araştırmalar sigara içmenin temel etmeninin ''zaten öleceğiz'' düşüncesi olduğunu söylüyorlar.

Melodram

Yeni üye
Yeni Üye
Alkole, sigaraya, uyuşturucuya başlamanın birçok sebebi vardır. Alkol kısmen diğerlerine göre daha kontrol edilebilir bir şeydir, o yüzden onu içiyor olmak bağımlı olduğumuz anlamına gelmez ama sigara ve uyuşturucunun temeli kesinlikle kendini ispat etmek, kendini bu şekilde birilerine kabul ettirmek, biraz özentilik biraz da hevestir. İlkokul çocuklarının elinde sigara olmasının tek açıklaması büyüdüğünü hissettirmek istemesidir, eğer ki çok çok büyük travmalar yaşamadıysa. En belalısı uyuşturucu da yine aynı şekilde çevreye uyum sağlamaktan geçer, buna başlayanların çoğunun ailesinde problemler vardır ve her şeyden uzaklaşmanın en güzel yolu uyuşturucudur. Bütün bunların özendiriciliğine özendiricilik katan da yine televizyonlarda izlediklerimizdir. Sonuçlarının kötü olduğunu izlesek bile beynimizde oluşan o 'merak' bizi yiyip bitireceğine, bir taneden bir şey olmaz deriz ve başlarız. Küçük yaşta zor olsa da, belli bir yaştan sonra insanın kendi iradesini kontrol edemeyip, başkalarının etkisiyle bunlara başlamaları da zaten onun eksikliğidir. Sigaraya uyuşturucuya hayatımın sonuna kadar karşı olup, etrafımda içen kim varsa hayatı ona zehir edeceğime söz verdim kendime ama alkolik hareketin engellenmesinden yana değilim, sonuçta babamın rakı içecek bir kıza ihtiyacı var!

Rüzgar

Felsefe.net
Yeni Üye
Bircok neden sayabiliriz ama genel olarak arkadas cevresi ve meraktan kaynaklaniyor.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Böyle paylaşımlar ve konular görmek güzel. Çok teşekkürler

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar