Sigara Bırakma Güncem

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ihaveanidea tarafından oluşturulan Sigara Bırakma Güncem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,704 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sigara Bırakma Güncem
Konbuyu başlatan ihaveanidea
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bu başlığa bu mereti bıraktığım gün olan bugün yani 18.06.2018 tarihinden itibaren yaşadığım ruhsal,fiziksel,bilinçsel deneyimlerimi olabildiğince günbegün yazacağım.

Bu süreci buraya aktarmamdaki bir neden eğer tüm samimiyetimle aktarabilirsem belki bir kişiye bile "Çok da zor değilmiş aslında." dedirtebilmek.

Ha peşinen söyleyeyim "Bakın ben bıraktım siz de bırakın." tadında olmayacak.Yine siz bilirsiniz.

Olmuyor böyle çünkü.Bugün arkadaşlarımla kafeye gittim.Orada ardı ardına içiyorsun,gidiyor ama eve geldim,ciğerime nefes gitmiyor kalbim tekliyor.

Bir ara 1 ay bırakmıştım.Mis gibi olmuştum.Öyle denildiği gibi ağzımda yara da olmadı.Kuş gibi bıraktım.Ama bir yerden sokuldu tekrar.

Herneyse işte böyle canlar.Dediğim gibi burası biraz özel ve gerekli bir konuya ev sahipliği yapacak.

Öyle çok detaylı da anlatmam,yazarım gider gelişigüzel.Bakarsınız ileride bu başlıktaki yazılarımı okurum ve başarımı tekrar hatırlarım.

Şans dileyin.

İyi forumlar.

ls2

Kahin
Onursal Üye
bol şans!

az iç hep iç! diyecem ama olmuyor tabiki:) o cafelerden sonraki geceler uyuyamıyorum,ciğer çekmiyor uyandırıyor. bırakmayı ciddi anlamda hiç düşünmedim. içmeyecem diye kendimle boğuşmak istemiyorum.

bol şans 2 :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sigara kullanmıyorum ama elektronik sigara ile bırakan arkadaşlarım var. Bol şans...

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Sanal alemde gördüğüm en aklı başında adamlarsınız. Bana sigaraya nasıl başladığınızı anlatırmısınız. Eğer gençliğinizde başladıysanız başlama nedenlerini ve başlarkenki ruh halinizi de anlatırsanız sevinirim.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ben henuz bırakamadım bırakmayı da cok ıstıyorum lakın bır turlu beyın de bıtıremedım çok denedım ama en fazla 1 yıl surdu sonrasında devam ettım yakında yıne deneyecegım bırakasıya kadar devam ınsalllah......Bana da bırakma konusunda nasıl bıraktıgınıza daır paylasımlar yapabılırsenız bende sevınırım ve sıze bolca dua ederım..inşallah.

albertinkaranfili

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben bırakmak için bir o marka sigara bir bu marka sigara içtim,samsun,maltepe,2001,derken öğüre öğüre bıraktım tavsiyem hiç başlamayın....

X

FAdmin
Onursal Üye
Tebrikler, umarim daim olur. :)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Dün itibariyle 6 adet sigara içtim.

Hissettiğim ise pişmanlık oldu.

Fakat bekliyordum da.Birden pat diye bırakmak zor gelirdi.

Saydım bugünü de sayarsak 6 gün içmemişim,7.nci günde içmişim.

Güzel bir başlangıç oldu aslında.

Şimdi ise daha fazla irade ile yola devam.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bugün benimde bırakma günüm inşallah bende hiç içmem bakalım iradem ne kadar kuvvetli olacak başlarsam yazarım inşalalh hiç başlamam.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:47 ----------

Dün itibariyle 6 adet sigara içtim.

Hissettiğim ise pişmanlık oldu.

Fakat bekliyordum da.Birden pat diye bırakmak zor gelirdi.

Saydım bugünü de sayarsak 6 gün içmemişim,7.nci günde içmişim.

Güzel bir başlangıç oldu aslında.

Şimdi ise daha fazla irade ile yola devam.

İnşallah bırakabilirsin. 6 gün aslında oldukça iyidi kritik 2 haftayı geçmek oldukça önemli,

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bir haftalık skor tablosu:

2 gün aralıklarla 4 sigara

Başaracağım.Er ya da geç.

Daha fazla irade ve azim ile yola devam.

X

FAdmin
Onursal Üye
Tebrik ediyorum, sigarayi birakip nargile, elektronik sigara tarzi seylere baslayan baya tanidik var, nikotin bandi vs.. Tek tavsiyem mumkunse hic bulasma bir aliskanliktan kurtulup digerine baslamak akillica olmuyor :)

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Benim denemem en fazla 4 saat sürebildi halen içmekteyim ama yine uygun bir zamanda kendimi hazır hissetttiğim bir süreçte yeniden sigarayı bırakmayı denemek istiyorum inşallah...

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bir diğer 7 günlük süreci bitirdim.

Skor tablosu:

4 sigara.

4 sigaraya vücudum kilitlenmiş gibi.Eksiltemiyorum.

Fakat yine de bu hafta öncekinden daha verimliydi.

Sigarayı bu hafta bağımlılık için değil alışkanlık olduğu için içtim.

Şimdikinden daha fazla irade ve azimle yollara devam.

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
9 gün olmuş.

6 sigara.

Bu iş başarıya erişecek.

Aze

Üye
Yeni Üye
Çok güzel bir konu,aslında ben de böyle bir konu açmak istiyorum ama daha çok açıklamalı olmalı diye düşünüyorum.
Sadece gün içerisinde kaç sigara içtiğinizi yazmışsınız ama madem bu bir günce,o yüzden sigarayı bırakma evresinden başlayıp bırakmak için yaptıklarınızı da anlatmanız gerekir diye düşünüyorum çünkü yazınıza başlarken diğerlerine de umut olma adında yazdığınızı söylediniz. Bir hevesle girdim konuya aslında ama yeterli şekilde açıklamalı gelmedi bana. Ne bileyim,bıraktıktan sonra bedeninizde olan değişimlerden bahsedebilirdiniz koku alma duyusunun geri gelmesinden mesela,en çok zorlandığınız zamanlar olabilir kahve içerken mi arıyorsunuz yoksa sinirlendiğiniz zamanlar mı? Çok uzattım sanırım böyle bir açıklamalı konuyu ben açacağım ama şimdi değil zira sigara paketim henüz dolu lol.

Ocean

Üye
Yeni Üye
Çok güzel bir konu,aslında ben de böyle bir konu açmak istiyorum ama daha çok açıklamalı olmalı diye düşünüyorum.
Sadece gün içerisinde kaç sigara içtiğinizi yazmışsınız ama madem bu bir günce,o yüzden sigarayı bırakma evresinden başlayıp bırakmak için yaptıklarınızı da anlatmanız gerekir diye düşünüyorum çünkü yazınıza başlarken diğerlerine de umut olma adında yazdığınızı söylediniz. Bir hevesle girdim konuya aslında ama yeterli şekilde açıklamalı gelmedi bana. Ne bileyim,bıraktıktan sonra bedeninizde olan değişimlerden bahsedebilirdiniz koku alma duyusunun geri gelmesinden mesela,en çok zorlandığınız zamanlar olabilir kahve içerken mi arıyorsunuz yoksa sinirlendiğiniz zamanlar mı? Çok uzattım sanırım böyle bir açıklamalı konuyu ben açacağım ama şimdi değil zira sigara paketim henüz dolu lol.

o kadar takmamak lazım hanımefendi, boş verin bir sigara yakın.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar