sevmek mi sevilmek mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde eLf tarafından oluşturulan sevmek mi sevilmek mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,441 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sevmek mi sevilmek mi?
Konbuyu başlatan eLf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

eLf

Felsefe.net
Yeni Üye
Sevmek mi sevilmek mi?:confused:

Azadî

Üye
Yeni Üye
kısa cevaplı bir soruya benzemiyor : )
sevmek.. çünkü sevince herşey güzel gelir , sevilmediğin halde yine de mutlu olursun.acı verir denir sevgi için bence acı veren sevgi değildir ruh halidir : )

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
aktif olmak ile pasif olmak arasındaki fark. sevmek, aktif olmayı gerektirir. hayat sevmek-le başlar; devinim, yaşamın kendisi değil midir? sevilmek de güzeldir; istenendir ve fakat sanırsam bunun için de aktif olmak gerekir. insan ürettikçe/paylaştıkça sever ve sevilir. öyle ise, üretmek ve paylaşmak ile her iki olgu kendiliğinde gerçekleşecektir.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Kendimi tutamayacağım!!! Aklıma argo bir tabir geldi: Seven ....., ...... sevilir; bilen bilir bu sözü. Konuyu bu sözü düşündükten sonra tekrar değerlendirmeyi teklif ediyorum =S

M

monaliza

Ziyaretçi
İkisi de çok güzel, gerekli ve önemli.
İllaki tercih mi?
Her ne kadar sevgi "ticaret" değildir deseler de
Sevilmeden sevmeyi istemem.
Öyle bir şey de iyi ki hiç olmadı.

Biz en iyisi ikisini birbirinden ayırmayalım...
Hem sevelim, hem sevilelim...

Mutlaka seçim demeyelim lütfen, yanıtı çok zor yaa:)))
Sevmişim sevilmedikten sonra,
Sevilmişim, sevmedikten sonra?
Yok, yok ikisi bir arada.

denizeus

Felsefe.net
Yeni Üye
Mevlanaya sormuşlar sevmek mi sevilmek mi diye o bile sevmek çünkü sevildiğinizden hiç bi zaman emin olamazsınız demiş.

Hem bunun için, hem de sevmenin ayrı bir gücü ve anlamı olmuştur. Sevemediğim kişilerce sevildiğimde hep sonlandırmak isterim, bu güzel duygu nefrete dönüşmesin diye.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
İlk mesajım biraz "tepkili" olmuş. Şimdi monaliza'nın mesajını okuyunca bir hoş oldum ve hak verdim kendisi, sevmek ve sevilmek bir bütündür belki de...
Ama bana da hak verin. Bir kıza "Seni seviyorum." sözünü (ilişkisel anlamda) iki kere kullandım ve ilkinde terkedildim, ikincisinde reddedildim. Dışarıdan yoğurdu üfleyen deli gibi görünsem de atalar durumu şöyle özetler: Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar