Sen misin derste Darwin'i anlatan!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde cemozen tarafından oluşturulan Sen misin derste Darwin'i anlatan! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,229 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Sen misin derste Darwin'i anlatan!
Konbuyu başlatan cemozen
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

cemozen

Üye
Yeni Üye
fft5_mf649685.Jpeg

Sen misin derste Darwin'i anlatan!

Öğrencisinin sorusu üzerine derste Darwin'i anlatan 14 yıllık öğretmene 'Müfredat dışına çıkıp çocukların kafasını karıştırdı' diye ceza verildi.

Gazete Habertürk'te Refika Karabacak imzasıyla yayımlanan haber şöyle: Ankara'da ilköğretim 5. sınıf öğrencisi, derste, "İnsanlar maymundan mı geldi?" diye sordu. Öğretmen Süleyman Biçer, tüm canlıların değişime uğradığını söyledi, Darwin teorisini anlattı. Öğrenci bunu evde ailesine aktardı. Aile de öğretmeni şikayet edip derste İncil okuduğunu iddia etti. Milli Eğitim Bakanlığı, "Müfredat dışı Darwin anlatıp suç işlemiştir, kınama gerekir" dedi. Mevzuatta böyle bir suç olmadığı için uyarı cezası verildi. (Habertürk)

Kaynak:

Konunun tartışıldığı programı merak edenler için:

[video=youtube;2dXfzVazsCk]http://www.youtube.com/watch?v=2dXfzVazsCk[/video]

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Maşallah maşallah. Hayırlısıyla böyle öğretmenleri yok edeceğiz, hatta tüm dersleri kaldıralım; sadece yeni gelecek olan maneviyat dersi yeter bizlere(!)

Ne yapacaklarını şaşırdılar iyice yahu.

cemozen

Üye
Yeni Üye
Bu işi nerden tutmaya kalksan elinde kalır. Aile, Darwin anlatılmış "İncil propagandası yaplıyor" diye şikayette bulunmuş. Ne alakaysa.

Öğretmene ceza ise, çocuğun "insanlar maymundan mı geldi" sorusuna verdiği yanıt "müfredat dışı" diye verilmiş. Bir çocuğun sorusuna yanıt veremeyecekse yemişim öyle müfredatı.

Bunlar, "hocam yanlışlıkla karınca ezmek günah mıdır" yada "ramazanda tecavüze uğrarsam orucum bozulur mu" tipi dışında kalan sorular soran çocuklara da pek hazır değiller gibi görünüyor. Hala leylek masalları anlatılsın istiyorlar anlaşılan.

M

monaliza

Ziyaretçi
Bunun tersi bir durumu yıllar önce "İNSAN İLİŞKİLERİ" dersinde bizzat yaşamıştık. 1978 yılıydı. Muhterem hocamız, çoğunluğun maymundan türediğimize inanmadığı için hepimizin kendisi var olduğu sürece bu dersten geçemeyeceğimiz ve diplomayı alamayacağımızla tehdit etmişti. Çok ilginç bir dönemdi, bir dolu mücadeleden sonra alabilmiştik diplomayı. Vizeler,finaller kabusa dönmüştü. Demek ki çok fazla değişen bir şey yok. Acınası haller.

kestanmis

Üye
Yeni Üye
Böyle bir konunun 5. sınıfta gerçekten müfredat dışı olması gerekmez mi zaten? Çocuğum yok :) Çocuk gelişimi hakkında hiç bilgim yok. Çocuğum olsa ve okuldan gelip bunu anlatsa -ben Darwin teorisine inanmış olsam bile- çocuğumun bunları düşünmek için daha erken olduğunu düşünürdüm, sanırım...

Ahkâm

Felsefe.net
Yeni Üye
Buna benzer bir olay benim okulumda da meydana geldi. Ben bu sene mezun oldum liseden. Felsefe hocam hakkında iftiralar atılmıştı ateist yok derste milletin kafasını karıştırıyor siyaset yapıyor vs... Şahsen olayın içinde olduğum için yalan olduğunu tabiki biliyordum sonra hocam dava falan açtı haberlere çıktı olay. Şahsen darwin i desteklemiyorum ama yapılan olay kesinlikle yanlış tabi...

Kartal

Üye
Yeni Üye
Buna benzer bir olay benim okulumda da meydana geldi. Ben bu sene mezun oldum liseden. Felsefe hocam hakkında iftiralar atılmıştı ateist yok derste milletin kafasını karıştırıyor siyaset yapıyor vs... Şahsen olayın içinde olduğum için yalan olduğunu tabiki biliyordum sonra hocam dava falan açtı haberlere çıktı olay. Şahsen darwin i desteklemiyorum ama yapılan olay kesinlikle yanlış tabi...
Darwin'i desteklemiyorum lafın biraz garip geldi.Ama nevarki Darwin'de bile kendini desteklicek cesaret ve güç yoktu. Darwin'den sonraki bilimadamları, Darwin'in tezlerine sahip çıkıp, evrim teorisini epey elle tutulur hale getirmişlerdir.

O değilde, öğretmenler derste binlerce kez, ''Allah kahretsin'' ''elhamdülillah müslümanım'' derken, İslam propagandası yapmış olmuyormu =) Ama tabi ülkenin %99u müslüman olunca sorun olmuyor. Halbuki bir devletin dini olamaz.(İslam Devletleri hariç) O devlet bütün dinlere aynı seviyede yaklaşmalıdır ne varki ülkemizde böyle değil.En basit örneği zorunlu 'Din Kültürü ve Ahlak Dersi' dir.

Ahkâm

Felsefe.net
Yeni Üye
Bence insanları dinden çıkarmak için Darwin' i kullandılar. O da yeni dünya düzenine giden yolda bir araç olarak kullanıldı. Ama konu bu değil tabi söyleyeyim dedim. Ayrıca bugün hristiyanlara bence gayet de çok hak veriliyor yetmiyor kapitülasyon da veriliyor AB ülkelerine. İstedikleri zaman ayinlerini yapıyorlar. Din Kültürü dersine gelince herkes diyor seçmeli falan olsun. İlkokula giden biri bu seçimi ne kadar sağlıklı yapabilir ki? Bir de o dersin kaldırılması yerine daha nitelikli öğretmenler getirilirse iyi olur. Gidip Fethullah cemaatinden hocalar eğitime sokulmazsa hani. Zaten bu bütün dinlerde yapıldı yapılıyor yapılacak. Hristiyanlık paramparça oldu şimdi bakın Vatikan a papaya dikkat ederseniz pagan inançlarında kullanılan simgeler hemen göze çarpar. Dinin içine girerek onu tamamen yanlış tanıtarak insanları dinden soğutmak istiyorlar. siz şimdi burada bir Mevlana olsun istemez misiniz? Tabi ki istersiniz. Kimileri diyor dini inançları olan felsefeye sadece bir pencereden bakar diye yalan efendim. Benim öyle bir sorunum yok..

Kartal

Üye
Yeni Üye
Bence insanları dinden çıkarmak için Darwin' i kullandılar.
Emin ol Egemen Sınıf, insanların dinden çıkmasını istemez.Yoksa sürüleri sömüremezler.Egemenler herzaman insanların sürü halde kalıp sürü hayvanını gütmek ister.

Darwin konusuna gelince.Darwin kendi bildiklerini, araştırdıklarını söylemekten korkan bir insandır.Çünkü vakti zamanında inançlı biridir.Darwinden sonra gelen bilim insanları, Darwinin bulgularından yola çıkarak Evrimi geliştirmiş ve elle tutulur hale getirmiştir.Ama şuda söylenmelidir ki : Evet Darwin dine çok büyük bir darbe vurmuştur.Kutsal kitaplardaki hikayeler/masallar yerine, insanlara bilimsel veriler sunmuştur.Test edilebilir, doğrulanıp-yalanlanabilir veriler.
İnsanlar evrim henüz teori aşamasındadır, yasalaşmamıştır der.Fakat bir teorinin nasıl oluşturulduğunu araştırarak bulabilirsiniz.[Kafadan sallama değildir yani rahat olunuz:)]

caNsp

Felsefe.net
Yeni Üye
Emin ol Egemen Sınıf, insanların dinden çıkmasını istemez.Yoksa sürüleri sömüremezler.Egemenler herzaman insanların sürü halde kalıp sürü hayvanını gütmek ister.

Darwin konusuna gelince.Darwin kendi bildiklerini, araştırdıklarını söylemekten korkan bir insandır.Çünkü vakti zamanında inançlı biridir.Darwinden sonra gelen bilim insanları, Darwinin bulgularından yola çıkarak Evrimi geliştirmiş ve elle tutulur hale getirmiştir.Ama şuda söylenmelidir ki : Evet Darwin dine çok büyük bir darbe vurmuştur.Kutsal kitaplardaki hikayeler/masallar yerine, insanlara bilimsel veriler sunmuştur.Test edilebilir, doğrulanıp-yalanlanabilir veriler.
İnsanlar evrim henüz teori aşamasındadır, yasalaşmamıştır der.Fakat bir teorinin nasıl oluşturulduğunu araştırarak bulabilirsiniz.[Kafadan sallama değildir yani rahat olunuz:)]

Kesinlikle katılmıyorum. Darwin küçük yaşlardan itibaren din'sizlik tanrısızlık ile eğitilmiştir. Buda iler ki yaşlarında dine karşı bir nefret. Bir çirkinlik olarak ortaya çıkmıştır. Evrim teorisine gelince teoriler asla "gerçek" olamaz yakın zamanda bu teoride eski sayfalarda yerini alıcaktır. Çünkü soyu tükenmiş canlıları neden kullandığını merak ile soranlara verecek cevabı yok. Ayrıca genelleme yaparsak bundan 50 sene öncekini bilemiyoruz ama Darwin 100000 sene önceki soyu tükenmiş olan canlıların isimlerini hatta yapılarını biliyor? İlah-i güç falan mı var bu işte? Kısacası Türkleri ilk önce din'den edicekler. Sonra ise topraklardan. O zaman evrim mi kurtarıcak yoksa darwin mi? Masonlar hakkında düşüncelerini merak ediyorum. Varsa paylaş biraz onun üstünde tartışalım.

Kartal

Üye
Yeni Üye
Kesinlikle katılmıyorum. Darwin küçük yaşlardan itibaren din'sizlik tanrısızlık ile eğitilmiştir. Buda iler ki yaşlarında dine karşı bir nefret. Bir çirkinlik olarak ortaya çıkmıştır. Evrim teorisine gelince teoriler asla "gerçek" olamaz yakın zamanda bu teoride eski sayfalarda yerini alıcaktır. Çünkü soyu tükenmiş canlıları neden kullandığını merak ile soranlara verecek cevabı yok. Ayrıca genelleme yaparsak bundan 50 sene öncekini bilemiyoruz ama Darwin 100000 sene önceki soyu tükenmiş olan canlıların isimlerini hatta yapılarını biliyor? İlah-i güç falan mı var bu işte? Kısacası Türkleri ilk önce din'den edicekler. Sonra ise topraklardan. O zaman evrim mi kurtarıcak yoksa darwin mi? Masonlar hakkında düşüncelerini merak ediyorum. Varsa paylaş biraz onun üstünde tartışalım.
Efendim belli oluyorki Darwin'i pek araştırmamışsınız.Hayatını anlatan ''Creation'' adlı filmide öneririm. Ve bir kaynaktan alıntı ''Darwin'in tıp eğitimini iyice boşladığını farkeden babası, 1827'de onu Edinburgh'dan alarak Cambridge Üniversitesi'ne bağlı Christ's College'a yazdırdı. Darwin'in teoloji okuyup bir din adamı olmasını umuyordu. Darwin, teolojide tıbba kıyasla daha başarılı olsa da (özellikle teolog William Paley'nin, canlıların karmaşıklığını üstün zekâlı bir yaratıcıya bağlayan yazılarını beğeniyordu[12])''
Kaynak: Charles Darwin - Vikipedi

Darwin 100.000 önceki nesli tükenen hayvanların yapılarını biliyor.Nekadar tıp bilginiz var bilmiyorum ama kendisi tıp okumuş biri, yöntemlerinide ayrıca kitap halinde toplamıştır zaten.

Gelelim Türkleri dinden edip sonrada topraklardan etme konusuna...İkisinin arasında en ufak, hemde en ufak bir bağlantı yoktur.Dediğim gibi din, tarih boyunca en etkili sömürü aracı olmuştur ve olmaktadır.

Din insanların yetinmesini sağlar.Başına en kötü şey gelse bile şükretmesini sağlar ve böylece insanı en düşük seviyeye kadar indirger.

Örnek verecek olursak, fabrikada düşük fiyatlardan dolayı isyan eden işçilerin yanına papaz gelir ve isyan etmeyin şükredin dediğinde isyan anında sona erer.Bunlar en basit örneklerdir.Şuanda din üzerinden milyar dolarlar kazanan insanlar vardır.Buda dinin sömürüdeki önemini ortaya koyuyor.

Bu konulardan masonlara nasıl bi geçiş yaptın onuda anlamış değilim.

caNsp

Felsefe.net
Yeni Üye
Peki din'den sonra neden çıktı? Sence neden? Bilimden dolayımı? Ama değil Allah birini hidayete erdirmeden onu kimse hidayete erdiremez.Papaz niye öyle diyor? Allah'tan korkmalarını istiyor ama zamanımızda dini para için kullanıyorlar. Keşke eskiden yaşayıp gerçekleri net olarak görseydik ama böyle bir şansımız yok kaderimiz bu ahir zamana denk gelmiş. Türkleri bitirecekler ama hala red ediyorsunuz. masonlar yani inanmayanlar topluluğudur. michael jackson bunlar ile savaştığı için öldürülmüştür. Ayrıca din'den çıkma olayları zaten deccal'e bağlıyorum çünkü o masonluğun simgesinde tek göz yani deccali simgelemektedir. Lady gaga gibi ünlüler kendi ruhunu şeytana teslim ettiğini söylüyor. Ama diğer yanlış düşündüğüm konularda beni aydınlattın teşekkür ederim ama darwin ile görüşlerim değişmedi sadece hayatındaki bilgilerim değişti.

Kartal

Üye
Yeni Üye
Peki din'den sonra neden çıktı? Sence neden? Bilimden dolayımı? Ama değil Allah birini hidayete erdirmeden onu kimse hidayete erdiremez.Papaz niye öyle diyor? Allah'tan korkmalarını istiyor ama zamanımızda dini para için kullanıyorlar. Keşke eskiden yaşayıp gerçekleri net olarak görseydik ama böyle bir şansımız yok kaderimiz bu ahir zamana denk gelmiş. Türkleri bitirecekler ama hala red ediyorsunuz. masonlar yani inanmayanlar topluluğudur. michael jackson bunlar ile savaştığı için öldürülmüştür. Ayrıca din'den çıkma olayları zaten deccal'e bağlıyorum çünkü o masonluğun simgesinde tek göz yani deccali simgelemektedir. Lady gaga gibi ünlüler kendi ruhunu şeytana teslim ettiğini söylüyor. Ama diğer yanlış düşündüğüm konularda beni aydınlattın teşekkür ederim ama darwin ile görüşlerim değişmedi sadece hayatındaki bilgilerim değişti.
Dinden çıkmasının sebebi Allah'ın onu hidateye erdirmemesi ise suç Darwin'in değil Allah'ındır =) Herneyse dinden çıkmasının sebebi, gerçekleri bizzat kendisinin görmüş olduğudur.Yaptığı okadar gezi, okadar buluntu, okadar fosil, okadar test...Sanırım o da gerçeklerin kutsal kitaplardaki hikayelerde değil bizzat hayatın kendisinde olduğunu anlamıştır.

Eskiden yaşasaydıkta pekbirşey değişmeyecekti.Yine din sömürüsünü açıkça görebilecektik.9 yaşındaki kızla gerdeğe girmek gibi.yada 3-4 kadın almak gibi.

Türkleri bitirme olayına gelince.Evet haklı olabilirsin, bitirmek isteyen çoktur.Fakat dinden çıkararak olduğunu tahmin etmiyorum.Tam aksina din en etkili silahları olacaktır.

Bende sana aydınlandığın için teşekkür ediyorum.İyi günler.

K

kuzeys

Ziyaretçi
insanların zihinleri arasındaki gerçeklik ile dünyanın gerçekliği arasında çok ciddi farklar var. Zaten tüm bu çatışmada buradan başlıyor. İnsanlar düşünmekten, bilimden sorgulamaktan ne kadar isteseler de kaçamazlar. Bu gerçeği bilenler son kozlarını oynayarak hakikatlari farklı yönlenere çekmeye çalışıyorlar. Öğretmenin ve diğerlerinin durumuna şaşırmadım doğrusu. Diyanet işleri, vatikan, ve mason locaları pozitif bilimlerden uzak tutulmadığı sürece gerçeğe ulaşmak çok zor.

fides

Kahin
Yeni Üye

Yahu ne yaptın? Darwin teoloji eğitimi almış biri yani dinle tanrıyla sarmal bir alanı okumuş nasıl olur da dersin tanrısızlıkla eğitilmiş? Merak ettim bu yorumları okuyup araştırıp da mı edindin yoksa Harun Yahya mı öyle söylüyor? Dedikodoyla yorum yapıyorsun.Bize ne Leydi Gaga'dan ister ruhunu ister vücudunu satsın ne alaka konuyla? Darwin mi demiş bunu yap diye?: :)) M.Jackson öldürülmüş de: :))) Tam şehir efsanesi ya.Masonları başka konu başlığı altında istersen sen aç.

Kartal

Üye
Yeni Üye
Merak ettim bu yorumları okuyup araştırıp da mı edindin yoksa Harun Yahya mı öyle söylüyor?
Harun Yahya haha =) a.k.a Adnan Oktar..Kendisinin internet siteleri olsun, kitapları olsun pek bir komiktir.Bilmeden mizah yapan tek insandır.Okunulması tavsiye edilinir.Ama mizahi olarak.

__tılsım__

Felsefe.net
Yeni Üye
ben bu adamlara kızamıyorum bunlara prim verenlere kızıyorum herkes rant peşinde halk koyun misali durmak yok yola devam ediyor din dersi saati arttılırken beden eğitimi saati düşürülüyor.Zorunlu din dersi var madem Dinler Tarihi anlatılsın kitaplar islamiyet gölgesinde değil sadece

Ahkâm

Felsefe.net
Yeni Üye
Eğitime girersek ohooo o kadar çok yanlış var ki. 4. sınıftan beri ingilizce görüyorlar hem de yanılmıyorsam 4 saat. Yetmezmiş gibi sbs oks giibi sınavlar var. üstüne de sınavlarda İNGİLİZCE sorular da var. Tam bir kepazelik.

Kartal

Üye
Yeni Üye
Eğitime girersek ohooo o kadar çok yanlış var ki. 4. sınıftan beri ingilizce görüyorlar hem de yanılmıyorsam 4 saat. Yetmezmiş gibi sbs oks giibi sınavlar var. üstüne de sınavlarda İNGİLİZCE sorular da var. Tam bir kepazelik.
ingilizceyle kepazeliğin alakasını anlayamadım?

__tılsım__

Felsefe.net
Yeni Üye

ingilzce artık evrenselliği kanıtlanmış bir dil eğitimi verilmesi çok normal bence eğitimin yanlışı temelsiz oluşu kumla yapılmış inşaat gibi

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar