Self Hipnoz nasıl yapılır?

• Konbuyu başlatan TENTEN
  • Başlangıç tarihi
  • 1,128

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Nasıl Yapılır? kategorisinde TENTEN tarafından oluşturulan Self Hipnoz nasıl yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,128 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Nasıl Yapılır?
Konu Başlığı Self Hipnoz nasıl yapılır?
Konbuyu başlatan TENTEN
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan TENTEN
T

TENTEN

Ziyaretçi
Herkes bilgi vermek için açmış.
Ben öğrenmek için açıyorum. :)
Ağrı duyumunu nasıl ortadan kaldırabildiklerini merak ediyorum.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Bu self hipnoz tekniği
  • Sağa bak
  • sola bak
  • yukarı bak
  • aşağı bak
  • avanak

oyunu gibi. :)

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Herkes bilgi vermek için açmış.
Ben öğrenmek için açıyorum. :)
İşe yaradığına yönelik bilimsel makale filan var mı? Öylesine soruyorum.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Bunları denedim stresimi azalttı.
Hipnozun faydaları şu konularda etkilidir. Sigarayı bırakmak. kilo dengesini korumak, kilo vermek, stres kontrolü, konuşma becerilerini geliştirmek, utangaçlığı yenmek, fobileri yenmek, büyük acıların hafifletilmesi, tıbbi operasyonların yapılması, özgüven artışı, endişe, kaygı ve utangaçlığı azaltmak, fobileri yenmek, öğrenme kapasitesini artırmak, tıpta ameliyatlarda, ağrıların azaltılmasında ve alerjik bazı rahatsızlıkların tedavisinde.

Ben hipnozu ağrı duyumunu nasıl kaldırdıklarını öğrenmek için sordum.
Stres için sormadım.
Stres ile neyi kastettiğinde belirsiz.
Bu videoları dinlemeden önce ve sonra Tansiyon, dakikada nabız sayısı, dakikadaki solunum sayısı, şeker seviyesi,oksijen seviyesi,EEG vb değerleri ölçtün mü?

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Ben hipnozu ağrı duyumunu nasıl kaldırdıklarını öğrenmek için sordum.
Stres için sormadım.
Stres ile neyi kastettiğinde belirsiz.
Bu videoları dinlemeden önce ve sonra Tansiyon, dakikada nabız sayısı, dakikadaki solunum sayısı, şeker seviyesi,oksijen seviyesi,EEG vb değerleri ölçtün mü?
EMDR terapisi de bir çeşit hipnoz, attığım iletiyi birşey kanıtlamak için atmadım. Yani 5-10 dakikalık youtube videoları bile stresi etkiliyorsa saydığın etkilerin olması mümkün gibi gözüküyor.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama; internette, EMDR terapisi yapanların ilk seanstan sonra mide bulantısı, baş dönmesi gibi şeyler yaşadığı yazıyordu. Benim de stresimi direk aldığı için yorum yapma isteği duydum.

T

TENTEN

Ziyaretçi
EMDR terapisi de bir çeşit hipnoz, attığım iletiyi birşey kanıtlamak için atmadım. Yani 5-10 dakikalık youtube videoları bile stresi etkiliyorsa saydığın etkilerin olması mümkün gibi gözüküyor.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama; internette, EMDR terapisi yapanların ilk seanstan sonra mide bulantısı, baş dönmesi gibi şeyler yaşadığı yazıyordu. Benim de stresimi direk aldığı için yorum yapma isteği duydum.
Stres ne?
Toplum içinde konuşamazsın terlersin heyecanlanırsın.
Ödevini bitirmek için yeterli zamanın olmadığı için telaşlanırsın.
Çok çalıştığın için veya yetersiz beslendiğin yorgun olursun.
Stres kelimesi birçok şey kastediliyor.
O yüzden stres ile neyi kastettiğini anlamadım.

EMDR bilmiyordum.
Göz hareketleri ile travma tedavisi bana saçma geldi.
Göz hareketlerini göz kaslarımı kuvvetlendirmek şaşılık vb sorunlar için yaparım. :)
Mide bulantısı baş dönmesi tedavi değil yeni sorun demek.
3 boyutlu oyunlarda benimde midem bulanıp başım dönüyor.
Çünkü gözler iç kulaktaki denge organı ile beraber çalışıyorlar.

Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme (Eye movement desensitization and reprocessing, kısaca EMDR), psikoterapist 'nun geliştirdiği, 'de 1987 yılında yaratılan travma arkası tedavi yöntemidir. Psikotravmatoloji dalına bağlı bir ruhsal tedavi yöntemi olmaktadır.

ingilizce sayfada EMDR için sahte(sözde) bilim diyor.

Sahte bilim​

Terapinin şüphecileri, olduğunu savundu , çünkü alttaki teori . Ayrıca, tedavinin sonuçları spesifik değildir, özellikle de göz hareketi bileşeni sonuçlarla ilgisizse. Geriye kalan, geniş çapta terapötik bir etkileşim ve aldatıcı bir pazarlamadır. Yale nöroloğu ve şüpheci göre:

[T], bu tedavilerin yanlış özgüllüğü büyük bir klinik dikkat dağınıklığıdır. Zaman ve çaba, gerçekten işe yarayan etkileşimin bileşenlerine odaklanmak yerine, bu yöntemlerin incelenmesinde, mükemmellaştırılmasında ve kullanılmasında klinik olarak boşa harcanır.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
ingilizce sayfada EMDR için sahte(sözde) bilim diyor.
Wiki deki sayfaların çoğu eksik ve yanlış diyorlar. Bence oradan bilimsel konular öğrenilmez.

EMDR tıpkı bağırsak mikrobiyatası tedavileri gibi görünüyor. Yani gözardı edilmiş.

Sağlığın için kitap tavsiyesi vereyim. (Daha önce çok yazdık ama bir daha yazayım.)
Taş Devri Diyeti - Ahmet Aydın
Gaps Bağırsak Ve Psikoloji Sendromu İçin Doğal Tedavi Yöntemi
Karatay Diyeti - Canan Karatay
Birim - Deniz Şimşek
Otizm Olarak Bilinen Belirtilerden Kurtulmak
Son alıntıda yazdığım kitapla otizm den kurtulmuş bir sürü çocuk var. Onlarında hikayeleri kitapta yazıyor. Son iki alıntıda attığım kitaplar dışındakileri zaten biliyorsun, almak istersen son iki kitaba öncelik ver.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Wiki deki sayfaların çoğu eksik ve yanlış diyorlar. Bence oradan bilimsel konular öğrenilmez.

EMDR tıpkı bağırsak mikrobiyatası tedavileri gibi görünüyor. Yani gözardı edilmiş.

Sağlığın için kitap tavsiyesi vereyim. (Daha önce çok yazdık ama bir daha yazayım.)

Son alıntıda yazdığım kitapla otizm den kurtulmuş bir sürü çocuk var. Onlarında hikayeleri kitapta yazıyor. Son iki alıntıda attığım kitaplar dışındakileri zaten biliyorsun, almak istersen son iki kitaba öncelik ver.
Otizmden kurtulan otistik değildir.
Konu otizm değil.

EMDR neresi eksik anlatılmış?

Eye Movement Desensitization and Reprocessing​

Bu kelimeler içinde o yazdığın diyetler nerede?
Otizm nerede?
Neyse bıktım senin her konuyu otizme çekmenden. :)

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Otizmden kurtulan otistik değildir.
Konu otizm değil.

Eye Movement Desensitization and Reprocessing​

Bu kelimeler içinde o yazdığın diyetler nerede?
Otizm nerede?
Aşağıda yazdığımı okumadın mı? Alıntılar gözükmüyor sanırım.

Kitap isimleri de alıntı içindeydi. Gözükmüyor mu?

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
O konuyu çözersen bütün tıp sisteminin ve psikiyatrinin ne olduğunu çözersin. En basitinden taş devri diyeti kitabını okuyanlar bile tıp sisteminin yalanlarını çözüyor.

Science-Based Medicine adında bir site kaynak olarak verilmiş. Bu sitedeki yazarlardan birisi en son pes edip diyetlerin işe yaradığını kabul etmişti.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Yaşamın/dünyanın seni desteklediğini söyle.. Belki de dünya ağır değil yani yaşam ağırlık değil ve zor değil türküsü ama şöyle düşünelim. Ağrı. Kaslar yorulunca ağrır ve kedini tamir etmeye çalışır.. Bir güç sporcusuysan bunu coşku olarak alırdın..

Emile Coue’den “Eğer sırtınız acıyorsa, bu, dünyada desteklenmediğinizi düşündüğünüz anlamına geliyor” dedi. Tedavi için de şu düşünceyi önerdi: “Biliyorum ki yaşam her zaman beni destekler!” Bu sayede birçok kişinin sırt ağrıları kayboldu.

Babası buymuş Bugün Sekarak tan öğrendik

Sanırım/bence ona inanmakta gerekiyor, iknaya inanca dönük telkin ya da tuhaf iyimserlik vb koşullanma eşlik etmeli.

İşe yaradığına yönelik bilimsel makale filan var mı? Öylesine soruyorum.

Bişeysel bi şey. Bi şeyler var..

T

TENTEN

Ziyaretçi

Hafif kas ağrıları değil dayanılmayacak ağrılarda hipnozu kullanıyorlar.

Yaşamın/dünyanın seni desteklediğini söyle.. Belki de dünya ağır değil yani yaşam ağırlık değil ve zor değil türküsü ama şöyle düşünelim. Ağrı. Kaslar yorulunca ağrır ve kedini tamir etmeye çalışır.. Bir güç sporcusuysan bunu coşku olarak alırdın..

Babası buymuş Bugün Sekarak tan öğrendik

Sanırım/bence ona inanmakta gerekiyor, iknaya inanca dönük telkin ya da tuhaf iyimserlik vb koşullanma eşlik etmeli.

Bişeysel bi şey. Bi şeyler var..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar