Samsung / İnterneti Tadında Kullan Kampanyası

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bu dediklerini insan kendi önleyecek biraz da. Beni niye kimse taciz etmiyor? (edemiyor) Çünkü Forum'da bile mutsuz olursam giderim.

Ben dediğim gibi, Barım / dükkanım olsa facebook hesabı açarım. Şimdi de var. Ama facebook'u sosyalleşmek için kullanmadım. Niye öyle bir şey yapıyorsunuz ki? -...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
- Kimlik doğrulama Türkiye'de çok tehlikeli. Avrupa'da tamam. Ama benim eskiden takıldığım forumun kurucusunu karakola bile çağırmışlar. Siyasi forumlarda çoğu kişi nikini bile 2-3 ayda bir değiştirirdi (2000'lerde çok aktif siyaset forumlarının olduğu dönemde).
+ Böyle daha iyi. Kimliğimi ifşa edeceksem, o zaman sokakta biriyle buluşurum daha...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
- Kimlik doğrulama Türkiye'de çok tehlikeli. Avrupa'da tamam. Ama benim eskiden takıldığım forumun kurucusunu karakola bile çağırmışlar. Siyasi forumlarda çoğu kişi nikini bile 2-3 ayda bir değiştirirdi (2000'lerde çok aktif siyaset forumlarının olduğu dönemde).
+ Böyle daha iyi. Kimliğimi ifşa...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Forumlarda sahte kullanıcıya çok denk geliyor olsak da Facebook, Twitter ya da Instagram'da aslında gerçek hesap kullanan kişi sayısı daha fazla ve yazdıklarının ya da paylaştıklarının sorumluluğunu almak zorunda oldukları da bir gerçek.
- İşte işe yarasa oralarda işe yarardı. Ben bir ara CHP'nin Twitter hesabını takip...

Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
- Dönüp dolaşıp Güven konusuna geliyoruz.

Ben geçmişte benzer bir forumun kuruculuğunu yaptım. Asıl sorun düzgün insanların gelmesini ve geldikten sonra kalmalarını sağlamak. Bu bir döngü aslında. Bu şekilde insanların güveni gelişiyor ve daha samimi ve detaylı paylaşım...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yonja'yı hayal meyal hatırladım şimdi. :) Duruyor mu orası ne oldu?

- Konudan konuya atlamayalım. Ama Almanya'da filan reklamları izliyorum. Parship diye bir web sitesi var (ücretli) bunun kullanıcısı da çok var. İsrailde filan da çok yaygınmış. O şekilde tanışıp evlenenler varmış. Tabi ki de paralı ve gerçek bilgilerini giriyorsun. Kız...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
@Leonardo18

Arkadaşlık sitesi dedikleri zaten tam bir tuzak ve keşke hiçbiri faaliyet göstermese fakat ne yazık ki çevre edinemeyip internetten medet uman birileri oldukça bu siteler hem çoğalır hem de para kazanırlar.

Sanalda harcanan zamanı verimli kullanmak çok önemli yoksa geyik muhabbetleri yapmanın kimseye bir faydası...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlık sitesi dedikleri zaten tam bir tuzak ve keşke hiçbiri faaliyet göstermese fakat ne yazık ki çevre edinemeyip internetten medet uman birileri oldukça bu siteler hem çoğalır hem de para kazanırlar.
- Yo garip ama gelişmiş ülkelerde işe yarıyor. Kadınlar özgür oldukları için, bazen o şekilde tanışıp hatta...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
- Yo garip ama gelişmiş ülkelerde işe yarıyor. Kadınlar özgür oldukları için, bazen o şekilde tanışıp hatta evlenebiliyorlar.
- Katılıyorum.

Bide şu var: Bizim Sıfır forum arama motorlarında çıkmazdı. Google'da "felsefe forum" yazıyorsun mesela. Ateizm forumu, Forum.tr diye saçma sapan yerler...

Son düzenleme:

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İnternette tanışıp evlenen insanları kendi adıma samimi bulmuyorum çünkü kaç kişi ile yazıştıkları, tanıştıkları ortada ve ilk fırsatta evli bile olsalar yine birileri ile yazışmaya devam ederler. Sanalda tanışmayı alışkanlık haline getiren ve bu amaçla kullanan kişilerle ciddi bir beraberlik yaşanmaz, yaşayan da ya çaresiz kalmış ya da...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlık siteleri sahiplerine çok iyi para kazandırdığı için her zaman var olmaya devam edecektir ancak toplumda ciddi bir deformasyon yarattığı da bir gerçek ve her şeyden önce ilişkilerin kalitesini bozdu. Evli kadınlar eşini aldatmaya kolay kolay cesaret edemezken sanalda bunu çok rahat yapabiliyorlar.

Bilinçlenmeyi desteklemek dışında...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Dinin / geleneklerin etkisinin fazla olduğu ülkede o işler öyle kolay değil. Zaten onu anlatmaya çalışıyorum. Bu tür siteler bizde yaygınlaşmıyor (idi) çünkü çoğu arkadaşlık sitesinde "bayan" katılımcılar ya erkek ya da bu işi para için yapan bayanlar filan oluyordu.

Şu anda nasıl bilmiyorum. İyi-kötü vardır diye ümit ediyorum. Yeni kuşağın...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Dinin / geleneklerin etkisinin fazla olduğu ülkede o işler öyle kolay değil. Zaten onu anlatmaya çalışıyorum. Bu tür siteler bizde yaygınlaşmıyor (idi) çünkü çoğu arkadaşlık sitesinde "bayan" katılımcılar ya erkek ya da bu işi para için yapan bayanlar filan oluyordu.

Şu anda nasıl bilmiyorum...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ücret çoğu şeyi kolaylaştırır bence. "Çoluk-Çocuk" dediklerimiz genelde o tür işlere para ayıramazlar. DOlayısı ile rahatsız edici insan sayısı olunca ortam daha bir güzelleşebilir.

Sen çok tek-yanlı bakıyorsun. TV'de amaç reyting yapmak, prime-time'a kadar millete "ses olacak" bir şey sunmak. Gündüz ders çalışmak yerine onu izliyorsan da...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ücret çoğu şeyi kolaylaştırır bence. "Çoluk-Çocuk" dediklerimiz genelde o tür işlere para ayıramazlar. DOlayısı ile rahatsız edici insan sayısı olunca ortam daha bir güzelleşebilir.

Sen çok tek-yanlı bakıyorsun. TV'de amaç reyting yapmak, prime-time'a kadar millete "ses olacak" bir şey sunmak...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yurt dışı için diyorsan haklısın. Dediğin gibi fotoğrafına bakaran, kendisi ile chat yaparak birini ne kadar tanıyabilirsin ki? O da ciddi umutsuzluk göstergesi. İnsanlar yalnızlık çekiyorlar, sanalda bunu biraz olsun gidermeye çalışıyorlar. Ama bu tür sitelerde kısa süreli partner, tatil arkadaşı filan bulunuyor diye biliyorum. Yine ender de...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
@Leonardo18

İnterneti faydalı kullanmak isteyen kişilerin sanalda tanışma gibi riskler almaması gerekiyor. Tatil arkadaşın yoksa yalnız çık tatile ve böylece gittiğin yerde tanışacağın kişileri hiç değilse yakından analiz etme fırsatın olur.

Sorun sadece arkadaşlık siteleri değil fakat yine de bu siteleri pek de güvenilir...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İnterneti faydalı kullanmak isteyen kişilerin sanalda tanışma gibi riskler almaması gerekiyor. Tatil arkadaşın yoksa yalnız çık tatile ve böylece gittiğin yerde tanışacağın kişileri hiç değilse yakından analiz etme fırsatın olur.

Sorun sadece arkadaşlık siteleri değil fakat yine de bu siteleri pek de güvenilir kişilerin tercih...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
- Parship konusu zaten yurt dışı ile ilgili. Türkiye'de bildiğim kadarıyla o düzeyde yok. Genç bir bayansın mesela. 15 Günlüğüne Türkiye'ye geleceksin. Bilmediğin ülkenin insanından çekiniyorsun diyelim. Hop gözüne kestirdiği diğer bir erkek veya bayanı internetten tavlayıp onla geliyor...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Facebook kullanmıyorum ancak tanımadığın insanları eklemek de bana anlamsız geliyor. Gruplar ya da bazı köşe yazarlarının paylaşım sayfaları belki işe yarıyor olabilir ancak yüz yüze hiç tanışılmamış insanlara ihtiyaç duyulmasını ya da tatile gidilmesini benim aklımın alması mümkün değil. Tatile insan kafa dengi arkadaşları ya da...