Rol Model Kim ?

CageMage

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Yok
Merhaba,

Neye göre yaşayacağız ?
İnsan görerek mi öğrenecek ?
İlk insanlar gibi mi hissetmeli ?
Örüntüler olmadan yaşanır mı ?
Bir rol modelimiz olması gerekir mi ?

Copy Paste insana verilmiş bir nimet mi ?
Ne derece normal karşılanmalı ? Ya da bu bir sorun mudur ?
Hayatımızda bir Rol Model olması veya olamaması normal midir ?
Rol Modeli...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
-Duruma göre yaşayıyoruz, ve yaşamaya devam edeceğiz; aksi takdirde ölürüz.
-Görme dışında dört duyu organını kullanarak ve beyninde çeşitli simülasyonlar kurularak öğrenme işi yapılabilir.
-Hissetmek istek dışı gerçekleşen ana özgü bir durumdur. İlk insan gibi hissedemezsin çünkü ilk insan değilsin, şartlar farklı.
-Örüntü ile kastedilen önce...

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
Öğrene ögrene hayata adımlar atıyoruz.. Bebeklikten itibaren, anne baba ilişkisi, çevre bizi buyuk bır oranda sekillendiriyor..Karmaya göre işin içinden çıkmak çok rahat, taşınan daha önceki ruhların kalıntıları olduğu için cevap hazır..

Fakat rasyonel ve bilimsel düşünecek olursak; ilk doğumdan sonra ki evrelerimiz oldukça dışarı...

CageMage

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Yok
-Duruma göre yaşayıyoruz, ve yaşamaya devam edeceğiz; aksi takdirde ölürüz.
-Görme dışında dört duyu organını kullanarak ve beyninde çeşitli simülasyonlar kurularak öğrenme işi yapılabilir.
-Hissetmek istek dışı gerçekleşen ana özgü bir durumdur.
-İlk insan gibi hissedemezsin çünkü ilk insan...

CageMage

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Yok
Öğrene ögrene hayata adımlar atıyoruz.. Bebeklikten itibaren, anne baba ilişkisi, çevre bizi buyuk bır oranda sekillendiriyor..Karmaya göre işin içinden çıkmak çok rahat, taşınan daha önceki ruhların kalıntıları olduğu için cevap hazır..

Fakat rasyonel ve bilimsel düşünecek olursak; ilk...

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Duruma göre yaşıyoruz yoksa ölürüz çok basit bir cevap, zihnimde hiç bir şey uyandırmadı. Ben duruma göre yaşamıyorum ? Neden herkes bu şekilde yaşıyormuş gibi bir cevap verme ihtiyacı ? İlk insanlar gibi mi hissetmeli den kast ettiğim şey tek başına arayışa girmek ve kendin öğrenmen konusuydu...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bu sorunun cevabı yok! hatta daha ileri gidersem bu sorunun cevabını herşeyin yaratıcısı olan (tek ve mutlak) bir tanrı bile veremez. ha verirse de verdiği cevap öznel olur. mutlak olan benim, herşeyi ben yarattım ben ne dersem o! şeklinde bir cevap olur. (yada herşeyi ben yarattım herşeyin en doğrusunu ben bilirim gibi saçma sapan bir mantık...

Son düzenleme:

CageMage

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Yok
Eğer hayatının merkezine koyup hayat kılavuzun yapacağın bir öğreti istiyorsan gidip bir din adamıyla konuşacaksın.
Hiç bir şey hayatımın merkezinde değil. Ben Hariç.
Herkesin gördükleri, yaşadıkları, tesadüfleri, tecrübeleri, görmesi ve görmemesi gerekenler farklı diye düşünüyorum.
Din...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Rol model belirlemek asla o kişiyi taklit etmek olmamalıdır fakat başkalarının görüşleri ya da tecrübeleri elbette bir fayda sağlar. Tek bir kişi yerine farklı görüşleri incelemek fakat en sonunda kendini çizgini belirlemek çok daha sağlıklı olacaktır.

CageMage

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Yok
Rol model belirlemek asla o kişiyi taklit etmek olmamalıdır fakat başkalarının görüşleri ya da tecrübeleri elbette bir fayda sağlar. Tek bir kişi yerine farklı görüşleri incelemek fakat en sonunda kendini çizgini belirlemek çok daha sağlıklı olacaktır.
Hep bunu savundum, çok doğru. Ya da en...

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
İnsan sorgulama içerisindeyse ki ben bunlara bir örneğim ve körü körüne bana kazandırılmaya çalışılan ideolojiler, düşünceler, olgular kesinlikle benimsenen şeyler olmadı hayatımda hiç bir vakit. Taklit etmeden, hayranlık uyandırmadan, egoma ve keyfime itaat etmeden, güç oyunları oynamadan...

CageMage

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Yok
,
Erginlikten çıktıktan sonra , epey bi sağa sola saldırı evrelerim, hayatın için de var olma savaşlarım, yok oluşlarım, doğuşlarım, ınışler çıkışlar ve şimdiki zamanda epey bir düşünce arayış, yöneliş ve yine arayışlarım oldu...Hayatımda ki kayıplar, benim kişisel şu an ki gözle baktığım korkunç...

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
nöronlar yada snapsler ilk ilkel insan mağra deliğinden çıktıktan sonra oldukça yok kattediğine göre ve tüm sistemler bir ağ olduğuna göre en basit tanımıyla, beyinde ana güç merkezi dersek tabi ki etkilendiğini söylemek isterdim ama tabi ki ara kablolar ve enerji sağlayan bu yapıların bize rol model olması pek ufak bir gulumsemenin dışında...

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
örüntülerin, örüntünün matematiksek tekrar mantığından çıkan örüntü olduğunu düşündüm.. sanırım ben yanlış anladım?

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Tüm bu soruların cevabı aslında sosyal birlik ve kaynaşmalar da yatıyor.
Almanya, Noeveç ya da İrlanda gibi bireye pek karışılmayan bir yerde mesela belki rahat edebilir ve bu kadar sosyal gelişim baskısı duymayabiliriz. Yani herkesin mükemmel olması istenmeyen ve bireyi kendi rahatına bırakan her sorunu kendi çözen başeden birey yerine rahat...