Obsesif kompülsif bozukluk yaşayan var mı ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psikolojik Sorunlarımız kategorisinde Mervedemirel tarafından oluşturulan Obsesif kompülsif bozukluk yaşayan var mı ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 917 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psikolojik Sorunlarımız
Konu Başlığı Obsesif kompülsif bozukluk yaşayan var mı ?
Konbuyu başlatan Mervedemirel
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yorumsuz

Mervedemirel

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınızı isteyeceğim. Son altı aydır çok ciddi sorunlar yaşıyorum. Yardımınız dokunursa çok sevinirim. Geçen sene eşimden ayrıldım sonrasında işim kötü gitmeye başladı ve dükkanımı kapamak zorunda kaldım. İş güçte olmayınca neredeyse günlerce evden çıkmıyorum. Daha önceleri de pislikten ve mikroplardan hoşlanmazdım ama son altı aydır sokakta mikrop kapacağım korkusu yaşıyorum. Dışarıda yemek yemekten dolaşmaktan hatta arkadaşlarımla birlikte oturmaktan bile çekiniyorum ve onlara gitmiyorum. Herşey heryer mikroplu geliyor. Sürekli temizlik yapar oldum. Günde en az on defa ellerimi yıkıyorum evime artık kimse gelmiyor zaten gelince miktorp getirirler diye de sürekli oturdukları yeri silme ihtiyacı duyuyorum.eskiden beri takıntılarım vardı ama şimdi yaşamıma engel olmaya başladı.Amasya da küçük bir yerdeyim. İnternetten durumum ile alakalı bayağı araştırma yaptım. Önerebileceğiniz doktor veya çözüm önerileri varmı? Benzer sorunlar yaşamış arkadaşlardan fikir almayı çok isterim. Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

elcin12

Felsefe.net
Yeni Üye
Annemin hastalığı. Direkt dikkatimi çekti. Arkadaşım bu psikolojik ve ciddi bir hastalık kendi yöntemlerinle üstesinden gelemeyeceğini düşünüyorum. Sana önerim ' den destek alman. Kendisi gerçekten çok başaralı ve samimi bir doktor. Annemin tedavisinde gerçekten çok başarılı oldu. buradan da yazısına ulaşabilirsin ben internette araştırma yaparken burada görüp ulaşmıştum kendisine. İnşallah kısa zamanda atlatırsın canım :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınızı isteyeceğim. Son altı aydır çok ciddi sorunlar yaşıyorum. Yardımınız dokunursa çok sevinirim. Geçen sene eşimden ayrıldım sonrasında işim kötü gitmeye başladı ve dükkanımı kapamak zorunda kaldım. İş güçte olmayınca neredeyse günlerce evden çıkmıyorum. Daha önceleri de pislikten ve mikroplardan hoşlanmazdım ama son altı aydır sokakta mikrop kapacağım korkusu yaşıyorum. Dışarıda yemek yemekten dolaşmaktan hatta arkadaşlarımla birlikte oturmaktan bile çekiniyorum ve onlara gitmiyorum. Herşey heryer mikroplu geliyor. Sürekli temizlik yapar oldum. Günde en az on defa ellerimi yıkıyorum evime artık kimse gelmiyor zaten gelince miktorp getirirler diye de sürekli oturdukları yeri silme ihtiyacı duyuyorum.eskiden beri takıntılarım vardı ama şimdi yaşamıma engel olmaya başladı.Amasya da küçük bir yerdeyim. İnternetten durumum ile alakalı bayağı araştırma yaptım. Önerebileceğiniz doktor veya çözüm önerileri varmı? Benzer sorunlar yaşamış arkadaşlardan fikir almayı çok isterim. Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Hoş geldiniz,

Bahsettiğiniz konu uzmanlık gerektiren bir konu olup, forum sitelerinde yanıt aramaya çalışmanız, sizi sonuca ulaştırmayacağı gibi daha kötü durumların doğmasına da sebep olabilir. Psikiyatrist desteği ya da önerisi konusunda "Doktor Sitesi" üzerinden tavsiye almanız daha sağlıklı olacaktır.

Konu ile ilgili bir video ekliyorum fakat dediğim gibi mutlaka bir psikiyatrist ile görüşmeniz gerekmektedir.

Psikiyatrist İbrahim Bilgen / Temizlik Takıntısı Olan Kişi Ne Düşünür? Bu Düşüncelerle Nasıl Başa Çıkabilir?

Son düzenleme:

Coldman

C.technical analyst fancier
FS - Yönetici
Onursal Üye
Üniversite Bölümü
https://www.Felsefe.net

Merhaba, hoş geldiniz. öncelikle geçmiş olsun.
yaşamış olduğunuz sorunları bu tarz forum alanların da çözüm aramanız, size zarar dahi verebilecek seviyelere gelebilmesine neden olabilir. nacizane tavsiyem uzman bir doktor ile görüşmeniz olacaktır. daha farklı konular da sorularınız var ise, forum olarak elimizden gelen birşey olursa seve seve yardımcı olmak isteyen, dostlarımız olacaktır. stres, sinir genellikle biz insanları maalesef bazen derinden etkileyebiliyor, bu nedenle de doktorlara başvurmak yerinde bir karar olacaktır.

Yorumsuz

Felsefe.net
Yeni Üye
Forum görüşleri bir yana tatbiki bir uzmanla görüşmen çok daha iyi olur. Buraya yazdığına göre zaten imkânlarının dar olduğunu düşünüyorum. Obsesif hastalığı olup olmadığı belirsiz, eğer buysa da kendinizi tanımanız gerek, üstüne gittiğin de mi artıyor yoksa serbest biraktiginiz da mı? Buna göre hastalığı araştırıp detaylı bilgi edinmelisiniz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç