Obama: Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde mahsun tarafından oluşturulan Obama: Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,854 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Obama: Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım
Konbuyu başlatan mahsun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ahkâm

mahsun

Yeni üye
Yeni Üye
Bağdat'ta Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani ile görüşen ABD Başkanı Barak Obama, 'Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım' dedi.

Irak'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren ABD Başkanı Barak Obama Federe Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani'yle bir görüşme yaptı.

Barzani ile bir araya gelemekten memnun olduğunu söyleyen Obama, 'Ben Kürt halkının yaşadığı felaketlerin tarihçesini biliyorum ve bunları unutmadım. Bölgede olumlu gelişmeler kaydedilmiştir' dedi.

Kürdistan Bölgesi ile Türkiye arasında gelişen ilişkilere sevindiklerini belirten Obama, 'Türkiye ziyaretimde, bu ilişkilerden söz edilirken önceki gerginliğin şu an kalmadığını hissettim' diye konuştu

Barzani ise görüşmede ‘terörizmle mücadelede' Amerika'nın yanında yer aldıklarını belirterek, 'Terörizmle mücadele sadece askeri yollardan değil, siyasi yollarla da mücadele edilmelidir' dedi ve Amerika Irak'tan çekilmeden sorunların çözülmesini istedi.

Kürdistan bölgesinin çözümün bir parçası olduğu ve lrak'ın siyasi projesinde önemli rolü olduğunu vurgulayan Barzani şöyle dedi: ‘'Irak'taki siyasi sürecin geliştirilmesi için herkesin lrak anayasasına bağlı olması gerekiyor. Biz, anayasaya bağlılıyız. Ancak, bazıları anayasaya bağlı olmak istemiyorlar. Bu ülkeyi yönetecek eşit ortaklara ihtiyaç vardır. Bunun için lrak'ta anayasaya bağlılık, eşit ortaklık, dengeli iktidar ve demokratik sistem olmadan iyi bir sonuca varılmaz. Bazı kesimler, Kürtlerin Irak'taki rolünü azaltılmasını istiyor.'

Barzani, Bağdat ile Hewlêr arasındaki tarışmalı petrol yasası ve Kürt Hükümeti'nin yabancı petrol şirketleriyle yapmış olduğu anlaşmaları gündeme getirerek Bağdat yönetiminin engellerinden bahsetti.

Barzani, ABD'nin Irak'tan çekilmeden önce varolan sorunları çözmesi gerektiğini belirterek, 'Kürdistan, Amerika'nın desteğiyle özgürleşti. Kürdistan'da 5 bin köy yakılıp-yıkıldı. Kürdistan halkına karşı kimyasal silah kullanıldı' dedi.

CRNYLDZ

Felsefe.net
Yeni Üye
Ynt: Obama: Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım

Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım''.!!!! Ne tuhaf.. benim içinse KÜRTLERİN YAŞATTIĞI FELAKETLERİ UNUTMADIM!!

mahsun

Yeni üye
Yeni Üye

O zaman gel ortasını bulalım ;D

est

Felsefe.net
Yeni Üye

CRNYLDZ ' Alıntı:
Kürtlerin yaşadığı felaketleri unutmadım''.!!!! Ne tuhaf.. benim içinse KÜRTLERİN YAŞATTIĞI FELAKETLERİ UNUTMADIM!!

bu kadar da basit, okumadan yorum yapilmaz ki ama.. felsefe.net adi altinda yapilmamali en azindan..

adam kuzey irakta yasayanlarin birinci korfez savasi sirasinda baslarina gelenlere gonderme yapmis orda..

senin gibiler yahudi soykirimindan bahsederken de yahudilerin filistinlilere yasattigi felaketleri unutmadim da diyordur.. bu mantigi bir adim oteye goturup 11 eylulde yapilan saldirilara sevinmek, hatta onu da gectim, turkiyeyle dogrudan ilgisi olmayan herseye sevinmek, ilgisi olani ise dusmanca kinamak mumkun ve hatta bir adim otesi; gerekli.. boyle dusunmeden yazmis olsan bile kullandigin mantik cizgisinden bu sonuclar cikiyor, o yuzden; dusunmeden konusmayalim lutfen..

chimera

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Kürtlerle ilgili her forumda tartışmak ve konuyu anlamak yerine ısrarla karşı milliyetçilik tabanlı söylemlerle tepki verilmesinide ben anlamıyorum.Kuzey Irak'da kürtlerin tarih boyunca yaşadığı zulüm ve katliamlar inkar edilemeyecek gerçeklerdir.5.000 kürdün katledildiği Halepçe katliamanın inkar edilemeyeceği gibi..

est

Felsefe.net
Yeni Üye

chimera ' Alıntı:
Kürtlerle ilgili her forumda tartışmak ve konuyu anlamak yerine ısrarla karşı milliyetçilik tabanlı söylemlerle tepki verilmesinide ben anlamıyorum.Kuzey Irak'da kürtlerin tarih boyunca yaşadığı zulüm ve katliamlar inkar edilemeyecek gerçeklerdir.5.000 kürdün katledildiği Halepçe katliamanın inkar edilemeyeceği gibi..

yakin dusunceler icerisindeyiz de, benim mesajimi neden editlediginizi sorabilir miyim?

chimera

Sorgucu Üye
Yeni Üye

felsefe.net adi 'altinda' bu kelimeyi düzeltmek için editledim.

HoŞÇa

Üye
Yeni Üye

Kürt halkının bu güne kadar yaşadığı baskılar sindirme politikaları vs.ler ve daha öncesindeki onlara karşı gerçekleştirilen kıyımlar unutulacak şeyler değildir elbette..

Bugün ülkede Kürt halkının savaşçı ve milliyetçi tutumunu anlamaya çalışmak kadar onu doğru ve barışçıl çizgiye çekmek gerekirken, Türk halkının da saçma milliyetçi takıntılarından vazçgeiyor olması gereklidir..

Bugün ülkemizde terörist diye adlandırılan birçok örgüt halk kurtuluş mücadelesi verirken, bana göre en büyük terörist örgüt DEVLETin kendisi olmuştur..

Ve yine aynı çizgide iddaa ediyorum ki, Kapitalist sistem içerisinde nerede ve ne şekilde kim tarafından yönetiliyor olursa olsun "devlet" sistemi terörizmden başka bişey getirmeyecektir..

Ahkâm

Felsefe.net
Yeni Üye
Konu üstünden çok uzun zaman geçmiş ama yazmadan duramayacağım. Adama sorarlar:" Madem Kürtlerin katledilmesine üzülüyorsun, Irak' ta Afganistan' da ABD askerlerinin gülüş cümbüş içerisinde camileri bombalamasına, makineli tüfeklerle saydırmasına ne diyeceksin?"
Bush' un bir konuşmada Irak' ı işgal ettikten sonra " Aaa nerede acaba bu nükleer silahlar? Şuranın altında mı acaba burada olsa gerek. Aaa burada da yokmuş yav" gibisinden söylemleri ne demek? Böyle insanların görüşlerini ciddiye almak bile saçmalıktır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar