müslümanlardaki sınav mantığı!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan müslümanlardaki sınav mantığı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,560 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı müslümanlardaki sınav mantığı!
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
arkadaşlar islama göre evren muhammed için yaratılmış, ve evrende yalnızca bu dünyadaki
insanlar sınavdadır denmiştir. ayet gösterelimde daha net! anlaşılsın.

(Hem hatırlayın ki bir zaman) sizi Firavun ailesinden de kurtardık, (onlar) size azabın en kötüsünü reva görüyor, oğullarınızı boğazlıyor, kadınlarınızı sağ bırakıyorlardı. Ve bunda size Rabbiniz tarafından büyük bir imtihan vardı.

2:155 - Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!

2:249 - Talut, ordu ile hareket edince dedi ki: "Allah sizi mutlaka bir nehirle imtihan edecek. Kim ondan içerse, benden değildir. Kim de onu tatmazsa, işte o bendendir. Ancak eliyle bir avuç alan başka (bu kadarına ruhsat vardır)." Derken içlerinden pek azı hariç, hepsi de varır varmaz ondan içtiler. Talut ve beraberindeki iman eden kimseler nehri geçtiklerinde. "Bizim bugün, Calut ile ordusuna karşı duracak gücümüz yok." dediler. Allah'a kavuşacaklarına inanıp, bilenler ise şu cevabı verdiler: "Nice az topluluklar, Allah'ın izniyle nice çok topluluklara galip gelmişlerdir. Allah, sabırlılarla beraberdir."

3:186 - Muhakkak siz, mallarınız ve canlarınız hususunda imtihan olunacaksınız. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah'a ortak koşanlardan size eziyet verici bir çok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah'dan gereği gibi korkarsanız, şüphesiz işte bu azmi gerektiren işlerdendir.

7:141 - Hani sizi, Firavun sülâlesinin elinden kurtardığımız zaman, hatırlasanıza, size azabın kötüsünü yapıyorlardı; oğullarınızı öldürüyorlar, kızlarınızı sağ bırakıyorlardı. Bunda sizin için Rabbiniz tarafından büyük imtihan vardı.

7:163 - Bir de onlara, o deniz kıyısındaki şehrin başına gelenleri sor. O sırada onlar cumartesi yasağına riayet etmiyorlardı. Cumartesi günü balıklar akın akın geliyorlardı, yasak olmadığı gün gelmiyorlardı. Yoldan çıkıp sapıklık yaptıkları için biz de onları işte böyle sınıyorduk.

7:168 - Ve onları yeryüzünde birçok ümmetlere ayırdık. İçlerinde iyi olanları da vardı, olmayanları da. Onları biz, bazan nimetlerle, bazan da musibetlerle imtihana çektik. Sonunda belki hakka dönerler diye.

8:17 - Sonra onları siz öldürmediniz, lâkin Allah öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, lâkin Allah attı. Bu da müminlere güzel bir imtihan geçirtmek içindi. Allah işitendir, bilendir.

10:30 - İşte burada herkes geçmişte yaptığını bulacak. Ve gerçek mevlaları olan Allah'a döndürülecekler. İftira edip uydurdukları şeyler de kendilerinden büsbütün uzaklaşıp gidecek.

14:6 - Musa kavmine demişti ki: "Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Çünkü O, bir vakit sizi Firâvun ailesinden kurtardı. Onlar sizi işkencenin en kötüsüne sürüyorlar ve oğullarınızı kesip kadınlarınızı da diri bırakıyorladı. Ve bunda Rabbinizden size büyük bir imtihan vardır."

16:92 - Bir ümmet, diğer bir ümmetten (sayıca ve malca) daha çok olduğu için, yeminlerinizi aranızda aldatma vasıtası yaparak, ipliğini sağlamca eğirdikten sonra onu söküp bozmaya çalışan kadın gibi olmayın. Allah sizi bununla imtihan eder ve şüphesiz hakkında ihtilaf ettiğiniz şeyleri kıyamet günü size mutlaka açıklayacaktır.

21:35 - Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz.

29:2 - İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

29:3 - Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

33:11 - İşte burada müminler imtihan edilmiş ve şiddetli bir sarsıntı ile sarsılmışlardı.

37:106 - "Şüphesiz ki bu apaçık bir imtihandı." (dedik)

38:24 - Davud dedi ki: "Doğrusu senin bir koyununu kendi koyunlarına katmak istemesiyle sana zulmetmiştir. Gerçekten bir cemiyette yaşayanların çoğu mutlaka birbirlerine haksızlık ediyorlar. Ancak iman edip de salih amel işleyenler başka. Ama onlar da pek az." Davud, bizim kendisini imtihan ettiğimizi sanmıştı. Hemen Rabbinden mağfiret diledi, rüku ederek yere kapandı, tevbe ile Allah'a yöneldi.

38:34 - Andolsun ki Süleyman'ı imtihan da ettik ve tahtının üzerine bir ceset bıraktık. Sonra tekrar tevbe ile önceki haline döndü.

44:33 - Biz onlara içinde apaçık bir imtihan bulunan mucizeler verdik.

47:31 - Andolsun ki, biz içinizden cihad edenlerle sabredenleri ortaya çıkarıncaya ve yaptıklarınızla ilgili haberlerinizi açıklayıncaya kadar sizi deneyeceğiz.

49:3 - Allah'ın elçisinin huzurunda seslerini kısanlar, şüphesiz Allah'ın kalplerini takva ile imtihan ettiği kimselerdir. Onlara mağfiret ve büyük bir mükâfat vardır.

60:10 - Ey iman edenler! Mümin kadınlar hicret ederek size geldiği zaman, onları imtihan edin. Allah onların imanlarını daha iyi bilir. Eğer siz de onların inanmış kadınlar olduğunu öğrenirseniz onları kâfirlere geri döndürmeyin. Bunlar onlara helal değildir. Onlar da bunlara helal olmazlar. Onların (kocalarının) sarfettiklerini (mehirleri) geri verin. Mehirlerini kendilerine verdiğiniz zaman onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Kâfir kadınları nikâhınızda tutmayın, sarfettiğinizi isteyin. Onlar da sarfettiklerini istesinler. Allah'ın hükmü budur. Aranızda O, hükmeder, Allah bilendir, hikmet sahibidir.

şimdi gelelim sınavdaki mantıksızlığa .
bu mantığa göre ;
1: allah neden? sadece bu dünyayı ve bu güneş! sistemini! yaratmadıda trilyonlarca galaksi dünya güneş ve yıldız yarattı.
2: allah sadece bu güneş sistemini ve bu dünyayı yaratsaydı ve evren bomboş ve simsiyah olsaydı. sınav iptalmi!!! olurdu..
3. allah trilyonlarca yıldız samanyolu galaksi kara delik dünyalar güneşler trlyonlarca
güneş sistemi yaratmadan sınav yapıcak güçte değilmi???
4. herşeyi bilen allah sınav yapmadan iyileri cennette kötüleri cehenneme atsaydı daha mantıklı bir yaşam olmazmıydı???
5: bu mantığa göre herşeyi bilen allah, yarattığı insanlarımı? sınıyor yoksa kendinimi? sınıyor
ciddi anlamda tartışılır..
6: bu mantığa göre; herşeye gücü yeten allah neden? meleklerden peygamberlerden yardım istiyor.... ciddi anlamda tartışılmaz bile allahın herşeye gücü yetiyorsa peygamber ve meleklerle ne işi? olur.... mantıksız olmazmı??
6: bu mantıga göre cinler ve şeytanlar sınavdaysa cinlerin ve şeytanların, bu dünyada olması
gerekmezmi??? çünkü cinler aleminde sınav yoktur ordaki her canlı zaten cehenemliktir. bu konu tartışılmaz bile mantıksızlık çok net! ortada...
7. bu mantığa göre ,delilerde sınavdadı peki? deliler için sınav olması mantıklımıdır??
açık konuşimmi??? allah delileri niçin? yaratmış. sınav için dersek islama göre mantıklı olur ama tıbben aklı ve mantığı olmuyan delilerin bitkilerden ve hayvanlardan farkı yoktur öyle değilmi? işte mantıksızlık burda anladınızmı??

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Allahın evrenden haberi yok ta ondan . yer var gök var. gökte de ; ay-güneş- -yldızlar- gezegenler.

gezegenler: romalıların isimlerini koyduğu gezegenler; jupiter, mars, venus, güneş sistemindekiler işte(hepside roma tanrıların adları)

7 kat var sonra arşta da Allah ve tahtı var.. cosmos böle..

bırakın diğer galaksileri bizim galaksiden haberi olsa , insan merkezli bir dünya ve cosmos tasvir etmez,sınav dünyası masalına da en azından eklemeler yapardı..

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Allahın evrenden haberi yok ta ondan . yer var gök var. göktede ay-güneş- -yldızlar- gezegenler

gezegenler: romalıların isimlerini koydugu gezegenler; jubiter mars venus güneş sistemindekiler işte(hepside roma tanrıların adları)

7 kat var sonra arştada Allah ve tahtı var.. cosmos böle..

bırakın diğer galaksileri bizim galaksiden haberi olsa , insan merkezli bir dünya ve cosmos tasvir etmez,sınav dünyası masalına da en azından eklemeler yapardı..

değerli dostum, bence bu tanrıdan çok muhammedin aklına benziyor haa ne dersin?
:):):):):):)

kahin

Kahin
Yeni Üye
hayret etmemek mümkünmü? :) evrenden bir haber yazılan, imla ve mantık kurallarını katleden
kurana inanan insanlar var hala günümüzde yani felsefede bir terim vardır imkansız! . olasılık gerçekleşmiş bir mantık.. :)
imkansız olasılık diyorum çünkü akıl ve mantık deki: mantığın almadığı herşey imkansız olasılıktır.
güneşin ayın yıldızların 7 kat olduğu gökkubbede olduğuna bende iannırdım 1400 yıl önce
yaşıyanlara asla kızmıyorum aksine mantıklı buluyorum ben asıl şimdi yaşıyanlara çok kızıyorum. azıcık gök bilimle ilgili konular okusalar imkansız olasılığın gerçek olduğunu anlıyacaklardır.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
hayret etmemek mümkünmü? :) evrenden bir haber yazılan, imla ve mantık kurallarını katleden
kurana inanan insanlar var hala günümüzde yani felsefede bir terim vardır imkansız! . olasılık gerçekleşmiş bir mantık.. :)
imkansız olasılık diyorum çünkü akıl ve mantık deki: mantığın almadığı herşey imkansız olasılıktır.
güneşin ayın yıldızların 7 kat olduğu gökkubbede olduğuna bende iannırdım 1400 yıl önce
yaşıyanlara asla kızmıyorum aksine mantıklı buluyorum ben asıl şimdi yaşıyanlara çok kızıyorum. azıcık gök bilimle ilgili konular okusalar imkansız olasılığın gerçek olduğunu anlıyacaklardır.

o iş o kadar kolay değil.. islam inancı ile geçmişiniz nedir? inandığınız dönemler olmadı mı? ve bu kadar çok din hakkında yazma sebebiniz nedir?

kahin

Kahin
Yeni Üye
o iş o kadar kolay değil.. islam inancı ile geçmişiniz nedir? inandığınız dönemler olmadı mı? ve bu kadar çok din hakkında yazma sebebiniz nedir?

saygıdeger arkadaşım ve değerli dostum :) aslında bu çok uzun bir hikaye .
hristiyan bir ailede dogdum, sonra müslüman oldum, ve sırasıyla atheist!
sonra deist ve sonrada satanist!!! 3 yıl satanist olarak necronomiconu okudum.bu kitabı okumak için cesaretten daha fazlası gerek, çünkü o lanetli kitap tüm kitaplara bedeldir.
ve en sonundada aradığımı buldum, artık agnostik olmuştum. ve sonsuza dekte agnostik
olarak onur ve gurur duymaktayım.

kahin

Kahin
Yeni Üye
ahhhh lanet olsun, korkunç bu kitap resmen arap ırkını şeytanın yarattığını iddia ediyor..:O:O:O:O:O:O

kahin

Kahin
Yeni Üye
hiyoroglif alfabe ve hiyoroglif simgeleri öğrenmek çok zordur, bu alfebeyi çözen bilim adamları
aniden ortadan kaybolmuş ve bazılarıda delirerek akıl saglıgını yitirmiştir.
1932 yılında eski mısırda, bir piramidin içinde bu kitabı çözen 6 bilim adamı
1 hafta içinde gizemli bir kimyasalın etkisiyle, kanser olup ölmüştür.
otopsilerinde iç organlarının çürüdüğünü ve eriyerek yok olduğu görülmüştür.
piramidin 17 metre altındakı kral odasında olmuştur bu gizemli olaylar.
dahada korkuncu bu kitap her galakside bir dünya oldugunu iddia etmektedir.
en kötüsüde bu dünyada dahil büyük giza piramidinin ordinat merkezının yanı evrenın tam ortasında oldugunu anlatır bu yolla telepatık transporter iletişim sayesinde tüm galaksılerde
varlıgını sürdüren ırklar yaşamıştır denmektedır. piramitler ise bu iletişimin kaynagı oldugunu
iddia etmektedir.
7000 yıl önce piramitlerde wireless elektrik kullanıldıgını iddia etmektedir. eğer bu dogruysa
umarım dogru değildir. çok gelişmiş medeniyetler bizi izliyor olabilr.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
hiyoroglif alfabe ve hiyoroglif simgeleri öğrenmek çok zordur, bu alfebeyi çözen bilim adamları
aniden ortadan kaybolmuş ve bazılarıda delirerek akıl saglıgını yitirmiştir.
1932 yılında eski mısırda, bir piramidin içinde bu kitabı çözen 6 bilim adamı
1 hafta içinde gizemli bir kimyasalın etkisiyle, kanser olup ölmüştür.
otopsilerinde iç organlarının çürüdüğünü ve eriyerek yok olduğu görülmüştür.
piramidin 17 metre altındakı kral odasında olmuştur bu gizemli olaylar.
dahada korkuncu bu kitap her galakside bir dünya oldugunu iddia etmektedir.
en kötüsüde bu dünyada dahil büyük giza piramidinin ordinat merkezının yanı evrenın tam ortasında oldugunu anlatır bu yolla telepatık transporter iletişim sayesinde tüm galaksılerde
varlıgını sürdüren ırklar yaşamıştır denmektedır. piramitler ise bu iletişimin kaynagı oldugunu
iddia etmektedir.
7000 yıl önce piramitlerde wireless elektrik kullanıldıgını iddia etmektedir. eğer bu dogruysa
umarım dogru değildir. çok gelişmiş medeniyetler bizi izliyor olabilr.

of of off kafam güsel kafam güsell :)

beynimizin bize inandığımız şeyleri göstermek gibi bir güselliği var:) gucukken cinlerle çeşitli maceralar yaşamış biri olarak söylüyorum bunu.

ya dostum aklını doldurma bu zırvalarla. insanoğlu hayalgücü yuksek bir canlı,doğayı ve olayları anlamlandırmaya çalışmış bin yıllardır, sonra o anlamalar/hikayeler dilden dile öyle bir değişiyor ki şaşarsın, ama en sonunda doğru yolu bulmuşsun..

esen kal..

kahin

Kahin
Yeni Üye
bir efsaneye göre bu kitabı anlıyarak okuyan ve çözenler,eğer delirmez ise gelecegi ve geçmişi
görebiliyormuş. :confused::confused::O:O
bu kitabı kim? okursa okusun atheist yada müslüman zeka seviyesi anlamını yitirmeye
başlıyor zaman yavaşlıyor hatta duruyor. bu kitabı bırak okumayı araştırmanı bile tavsiye etmem, bu kitabın bir insanın kaderini değiştiricek kadar güçlü oldugu iddia ediliyor.
bence bu konuyu kapatalım, bu çok tehlikeli bir kitap.
bazen derin düşünüyorujm yoksa bu kitap sayesindemi? :confused::confused:doğru yolu buldum.
bu tesadüf olamaz bu kitabı okuyunca agnostizimin ne kadar? gerçekçi olduğunu
anlamaya başladım. kitabı bitirdiğimde artık en büyük gerçeğin bilinmeyen
bir gücün varlığının sonucu oluştuğumu anladım.:confused::confused::O

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
bir efsaneye göre bu kitabı anlıyarak okuyan ve çözenler,eğer delirmez ise gelecegi ve geçmişi
görebiliyormuş. :confused::confused::O:O
bu kitabı kim? okursa okusun atheist yada müslüman zeka seviyesi anlamını yitirmeye
başlıyor zaman yavaşlıyor hatta duruyor. bu kitabı bırak okumayı araştırmanı bile tavsiye etmem, bu kitabın bir insanın kaderini değiştiricek kadar güçlü oldugu iddia ediliyor.
bence bu konuyu kapatalım, bu çok tehlikeli bir kitap.

korku korku korku! :) inanmıyorum resmen tırsıyorsun:O

Sanalmanik'in kasyopyasında tekrar eden bir laf var ya; BİLGİ SENİ KORUR!

o kitabın bir gücü falan yok, 5 gün üst üste günde 2 tane korku filmi izle bak nasıl dağılmaya başlıyorsun! aklımızla övünen canlılar olsakta zihnimizde işler karmaşık.

bak şu replik durumu çok iyi özetliyor;

İnsanların akıllı tanımı aslında çok kısıtlı bir davranışlar bütünüdür; bilincin çoğu aşaması deliliktir.

Westworld.

kısacası safsatalara kaptırma kendini, korkulara da kapılma.. cesaret ve nefret insanı akıllı yapar :) (uyarlamadır)

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
korku korku korku! :) inanmıyorum resmen tırsıyorsun:O

Sanalmanik'in kasyopyasında tekrar eden bir laf var ya; BİLGİ SENİ KORUR!

o kitabın bir gücü falan yok, 5 gün üst üste günde 2 tane korku filmi izle bak nasıl dağılmaya başlıyorsun! aklımızla övünen canlılar olsakta zihnimizde işler karmaşık.

bak şu replik durumu çok iyi özetliyor;

İnsanların akıllı tanımı aslında çok kısıtlı bir davranışlar bütünüdür; bilincin çoğu aşaması deliliktir.

Westworld.

kısacası safsatalara kaptırma kendini, korkulara da kapılma.. cesaret ve nefret insanı akıllı yapar :) (uyarlamadır)

tırsıyormuyum? :D işte benim muhteşem zekamda burda ortaya çıkıyor ben bir örümceğim agıma düşen her canlı avdır benım için. :D :D

wooww çok korktum tam bir deli saçmalıgı bu kitap,kim? yazdıysa hayal gücü çok komık olmalı. :D
sana nasıl? yedirdim ama iyi hazmettin değilmi? :D :D ayyy ben çok korktum :D
öyle değilmi? hahahahaahehehehihhihi huhhuu :D
inanma zaten :D neden? inandın biliyormusun? senden daah zeki olduğum için. seni inandırdım. istersem seni yine kandırırım.. :D :D
istersem seni sonsuza dek kandırabilirim. ama bu kadar eğlence yeter. sana saygı duyuyorum.
ben muhteşemim yaaaa benim bir eşim daha sonsuza dek bir daha gelmez bu dünyaya :D
sana ipucu verdiğim halde yeterince zeki olmadığın için uyanamadın.. seni daha fazla zorluyabilirdim inanki yapmak istemedim. agnostik değilde satan brahmaya tapıyorum
diyebilirdim. ama ben dedimki artık agnostiğim uyanmanı istedım çünkü agnostisizm
uyanmaktır..
sanadaha önce söylemiştim değilmi? aklımı ve zekamı ustaca gizleyen birisiyimdir.. demiştim hatırladınmı? basit bir deneme ile bu aklın sonuçlarına bu kadar kolay av olucağını ben bile
tahmin etmemiiştim.. ama oldu.. :D
ben sadece gerçeklere saygı duyarım, sana derinden saygı duymamın en kritik noktasıda
bu sen agnostik yada atheistsin görmediğin hiç birşeye inanmamak senın en dogal hakkındır.
bu gerçeği görmen gurur verici seninle gurur duyuyorum ve iyiki varsın dostum ... :)

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Sınav, test mi olacak hocam yoksa yazılı mı?

hayır uygulamalı, şimdi şöyle oluyor,tanrıya dua ediyorsun belli bir süre sonra bi boka yaramadığını anlıyorsun ve dinsiz oluyorsun ve sınavda bitiyor. :D :D

ls2

Kahin
Onursal Üye
tırsıyormuyum? :D işte benim muhteşem zekamda burda ortaya çıkıyor ben bir örümceğim agıma düşen her canlı avdır benım için. :D :D

wooww çok korktum tam bir deli saçmalıgı bu kitap,kim? yazdıysa hayal gücü çok komık olmalı. :D
sana nasıl? yedirdim ama iyi hazmettin değilmi? :D :D ayyy ben çok korktum :D
öyle değilmi? hahahahaahehehehihhihi huhhuu :D
inanma zaten :D neden? inandın biliyormusun? senden daah zeki olduğum için. seni inandırdım. istersem seni yine kandırırım.. :D :D
istersem seni sonsuza dek kandırabilirim. ama bu kadar eğlence yeter. sana saygı duyuyorum.
ben muhteşemim yaaaa benim bir eşim daha sonsuza dek bir daha gelmez bu dünyaya :D
sana ipucu verdiğim halde yeterince zeki olmadığın için uyanamadın.. seni daha fazla zorluyabilirdim inanki yapmak istemedim. agnostik değilde satan brahmaya tapıyorum
diyebilirdim. ama ben dedimki artık agnostiğim uyanmanı istedım çünkü agnostisizm
uyanmaktır..
sanadaha önce söylemiştim değilmi? aklımı ve zekamı ustaca gizleyen birisiyimdir.. demiştim hatırladınmı? basit bir deneme ile bu aklın sonuçlarına bu kadar kolay av olucağını ben bile
tahmin etmemiiştim.. ama oldu.. :D
ben sadece gerçeklere saygı duyarım, sana derinden saygı duymamın en kritik noktasıda
bu sen agnostik yada atheistsin görmediğin hiç birşeye inanmamak senın en dogal hakkındır.
bu gerçeği görmen gurur verici seninle gurur duyuyorum ve iyiki varsın dostum ... :)

wışş:O

yok beni denemişte,yok zekiymişte falanda fışmanda. ya bırak tırsamışın işte okuduklarında la gardaşşş

kahin

Kahin
Yeni Üye
wışş:O

yok beni denemişte,yok zekiymişte falanda fışmanda. ya bırak tırsamışın işte okuduklarında la gardaşşş

korku korku korku! inanmıyorum resmen tırsıyorsun

,inkar etme çarpılırsın zeus seni çarpar sonra yıldırım çarpar kokteyli olursun.. hahahaha :D :D şu sanalmanıklede
iyi eğlenirdım ama boşver.. :D

T

Togepi

Ziyaretçi
hayır uygulamalı, şimdi şöyle oluyor,tanrıya dua ediyorsun belli bir süre sonra bi boka yaramadığını anlıyorsun ve dinsiz oluyorsun ve sınavda bitiyor. :D :D

Çok sevdiğim bir atasözü var. İllaki siz de duymuşsunuzdur. Bu da farklı bir bakış açısı mesela.

''İtin (köpeğin) duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı.''

kahin

Kahin
Yeni Üye
Çok sevdiğim bir atasözü var. İllaki siz de duymuşsunuzdur. Bu da farklı bir bakış açısı mesela.

''İtin (köpeğin) duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı.''

togepi mükemmel özetledin, :) hu hu hu hu ben şempazenzeyim muzu çok seviyorum.
:D:cool::p

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar