Montaigne - Yalnizlik (Denemeler)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitaplardan Alıntılar kategorisinde phi tarafından oluşturulan Montaigne - Yalnizlik (Denemeler) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,762 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitaplardan Alıntılar
Konu Başlığı Montaigne - Yalnizlik (Denemeler)
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan iuflsfozkn

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Yalnız yaşamanın bir tek amacı vardır sanıyorum; o da daha başıboş, daha rahat yaşamak. Fakat her zaman, buna hangi yoldan varacağımızı pek bilmiyoruz. Çok kez insan dünya işlerini bıraktığını sanır; oysaki bu işlerin yolunu değiştirmekten başka bir şey yapmamıştır. Bir aileyi yönetmek bir devleti yönetmekten hiç de kolay değildir.

Ruh nerde bunalırsa bunalsın, hep aynı ruhtur; ev işlerinin az önemli olmaları, daha az yorucu olmalarını gerektirmez. Bundan başka, saraydan ve pazardan el çekmekle hayatımızın baş kaygılarından kurtulmuş olmuyoruz.

theoden_king

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba Major.Şimdi ben şu kısmı anlıyamadım.Herkes kendi okuduğu kitaplara göre farklı başlıklarmı açıyor ?Bende paylaşacağım zaman ayrı başlıkmı açacağım.Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.Böyle bir bölüm açıldığı içinde
teşekkürlerimi sunarım.Saygılar.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Evet ben de bu soruları sormaktayim kendime özellikle evlenmek lüzumsuz der demez icimde bir anda elektrik çarpması etkisi yapan yalnız basına kalmanın nesi iyi nesi luzumlu sorusu beni hep çelişki icinde bırakmakta???

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar