Materyalistlerin Tutumu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe Makaleleri kategorisinde phi tarafından oluşturulan Materyalistlerin Tutumu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,610 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe Makaleleri
Konu Başlığı Materyalistlerin Tutumu
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ferdinand Bardamu

serotonin

Üye
Yeni Üye
A cısı B cisi mi kaldı, ne demiş Napolyonum (:) para, para, paraaa.

Diyanettekileri göreve getiren kimler ? devlet değil mi? Eee o halde kimi kime şikayet edeceksin (:)

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Duyarlı olmak yetmiyor bilgilenmekte şart bilgiyi cesurca paylaşmakta...
Bizi uçurumdan bunlar çıkarır ancak...

serotonin

Üye
Yeni Üye
Gördük cesurca paylaşanları ... hepsi içerde. İnanın yaşadıklarımız şaka gibi, sanki biri dürtecek ve bu komedi-dramdan uyanıvereceğim.

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bu o kişilerin cesurluğundan öte diğerlerinin suskunluğundan kaynaklanıyor kanısındayım, geçtiğimiz yerler, korkmadığımız şeyler...

serotonin

Üye
Yeni Üye
Bu o kişilerin cesurluğundan öte diğerlerinin suskunluğundan kaynaklanıyor kanısındayım, geçtiğimiz yerler, korkmadığımız şeyler...

Yoo ben öyle düşünmüyorum. Şu dönemde istediğiniz kadar cesur olun, doğruları haykırın vs vs... farketmez, Tezgah öyle bir kurulmuş ki, diyorum ya herşey sanki bir şaka. Suskun olanlarda zaten durumdan şikayetçi olmayan boş, boşun dik alası beyinler.Şu an yaşadıklarımızın temeli en az 15 sene önce atıldı. Her kuruma, o malum zihniyetten kişiler yerleştirildi...sinsice.... Bunlar bulabildikleri kadar bilgi topladılar, hatta çoğuna bilgi bile denmez, yine kendi kurdukları adi tezgahlara kurban ettiler güzelim beyinleri. Ammaaa dikkat edin hiç açık vermediler... şimdi ise ceplerindeki güya delil olan kredilerle gündem yaratıyorlar, gak dense guk belgesini, guk dense gük belgesini... her yeri kuşattılar, sivil darbe yapıldı ....

Pekii nasıl yapıldı tüm bunlar? ; Allah ile aldatılarak!!

Neyse konuyu uzatmayım saptırmayım, sadece susanların key fi olduğunu söylemek istedim..

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Mücadelenin olduğu yerde umut, umudun olduğu yerdede mücadelenin genişleme beklentisi her zaman olacaktır, mevcut duruma yaptığınız tespit son derece isabetli, bu tespitler doğrultusunda mücadelenin yükseltilerek ve uzlaşılarla genişletilmesinden başka ne kalıyor.
Bundan sonra konu gelip 1918 lere dayanmış durumda...

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye
İdeoloji ve örgütlülüğü olmadığı sürece mücadele edenlerin çokluğu/azlığı mevcut durumu değiştirecek bir gücü hiçbir zaman kendinde bulamayacaktır.

Söylediğin gibi ; anlamak/öğrenmek/görmek için 1918 e gitmek gerekiyor. [FONT=&quot][/FONT]

serotonin

Üye
Yeni Üye
Mücadelenin olduğu yerde umut, umudun olduğu yerdede mücadelenin genişleme beklentisi her zaman olacaktır, mevcut duruma yaptığınız tespit son derece isabetli, bu tespitler doğrultusunda mücadelenin yükseltilerek ve uzlaşılarla genişletilmesinden başka ne kalıyor.
Bundan sonra konu gelip 1918 lere dayanmış durumda...

Tarih tekerürden ibaretmiş ya... işte bende tekerrürü bekliyorum, büyük bir özlem ve umutla.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Şimdi efendim, bu başlığın açılış yazısı o kadar yavan ki , her halinden ben bir propaganda yazısıyım diye bas bas bağırdığı aşikar..Haliyle bir polemik yaratmak amacı ile açılmış...Bir materyalist olarak bu yazıyı üstüme alınıyorum ve insanlardan rica ediyorum ki nedir ne değildir bu materyalizm öğrensinler...Ve eğer bilmiyorlarsa rica ediyorum böyle tanımlamalar yapmasınlar, böyle yazılar yazmasınlar...Devam yazılarını da okudum ve madem iyi bir polemikçi değilsiniz, polemik yapmayın..Efendim 3 - 5 kötü adam var diye din bilimi engelliyormu yani denmiş...Engelliyor efendim , sanki orta çağ yaşanmadı da akılcılık ile inanç arasında bir mücadele olmadı, insan aklı ikinci plana itilmedi...Denecektir ki klasik olarak ""Eee efendim yani onlar cici inananlar değillerdi ki gerçek iman edenler olsa idi başka olurdu" .Olurdu da geçici bir süre için olurdu.Nihayetinde bu otoritenin ne olacağı kimde olacağı ile ilgili bir sorundur..İyi ya da değil din ile bilimsel düşüncenin birbirine uyması mümkün değil ancak bir müddet yol arkadaşı olabilirler zira din bir yere kadar sınır çizer ve ötesine geçemez..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar