Maske Konusu ile İlgili Üzüntülerim :(

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Maske Konusu ile İlgili Üzüntülerim :( başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 577 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Maske Konusu ile İlgili Üzüntülerim :(
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
maske-14634_15931805500-1000.JPG

Bu konu hakkında benimde şikayetim var diyebilirim insanın başına gelmeden insan bilemiyor bu konu hakkında çok yazılar ve süreçler okudum ama gerçektende insanın başına gelmeden insan süreci daha net anlayamıyor...

Bugün X bir şehrin Meydanında yürürken(Etrafımda insan yoktu) eşim aradı telefonu açtım o arada terleme yaptıgı için maskemi biraz aşagıya indirdim sonrasında telefonla konuşup yururken sivil polis memuru çagırdı bana kımlıgını gosterdı ben maskemin hafıf aşagıya ındıgının farkında degılım bana maskenı yukarıya çekermısın dedı bende tum saygımlıgımla ta bı dedım telefonda konuşurken terleme yaptıgı ıcın ındırmıstım kusura kalmayın dedım benden kımlıgımı ıstedıler buyrun beyfendı dıyerekten kımlıgı verdım..

Sonrasında kı surecte sıvıl araca cagırdılar ve bana tutanak ımzalattılar ben anlayamadım hıc sorgu sual olmadan kagıt ı ımzalattılar sankı yangından mal kaçırır gıbı ne oldugunun hıç farkına varamadım sonrasında memura ceza mı yazdınız dedım onlarda bana hadı gule gule dedıler ..

Böyle bır muamele benı o kadar derınden uzdu kı anlatamam hıc bır uyarı almadan ve maskem uzerımde olmama ragmen böyle bır muamele ıle denk geldım...Şahsen çok üzüldüm Hayatımda bir çok konuda oldukça dıkkatlı ozenlı bir insanım anlık sanıyelık bir surecte maskem hafıf aşagıda diye uyarı dahı almadan kotu bır muamele ıle tutanaga ımza attım..

İnsanlara bu şekılde davranılmaması ve özellıkle bırbırımze bır cok konuda yardımcı olmamız gerektıgı bu dönemlerde uygun bır dıl ve dogru uyarı ıle bır çok aşama gerçekleşebilirdi medeni insanlarız ve rahatlıkla surecı olmuluya çevırebılırdık..

Vatanıma devletıme ve mılletıme saygılı bır ınsan olarak böyle bır muamele ıle karşılaştıgım ıcın o kadar çok uzuldum kı anlatamam sankı yangından mal kaçırır gıbı kendımı hıssettım uzerımde agzımda hıc maske olmamış olsaydı hak verırdım ama ne yazık kı hıç maske takmamış muamelesı gormeme çok uzuldum...

Bu konu hakkında uzuntulerımı buraya taşımak ıstedım çunku ınsanların bu konular hakkında oldukça şikayetleri mevcut o kadar yazılar okudum kı bir gün anlık dikkatsizliğim sonucu bu sürecin bana olacağını hiç tahmın bıle edememıştım İnsanın boşluk anı olabiliyor bende bu boşluk ana den k geldim başkada cevap bilmiyorum..

Bu konu hakkında insan yaşamadan süreci bilemiyor o yuzden bu üzüntülerimi burada da paylaşmak istedim..

Sevgilerimle
Asher

Böyle.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Polisler de sağlıkçılar da oldukça yorgunlar.
Polislere maske konusunda kesin talimat verildiği için takmayana ya da uygun şekilde takmadığı görülen kişilere hemen ceza kesiyorlar.

Sağlık olsun.

Hecate

Felsefe.net
Yeni Üye
Screenshot_20200912-004743_Instagram.jpg
Hiç iyi durumda değiliz... 😔 İnsani duygularımızı kaybediyoruz...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Polisler de sağlıkçılar da oldukça yorgunlar.
Polislere maske konusunda kesin talimat verildiği için takmayana ya da uygun şekilde takmadığı görülen kişilere hemen ceza kesiyorlar.

Sağlık olsun.
Hayatımda ilk kez indi ve gördüğüm muamele beni üzdü bizde hayatımızda çalışıp yoruluyoruz ama kımse bıze yoruldu demıyor yorulmayı ben reçete olarak görmüyorum herkes kendı ışınden sorumlu o yuzden ınsana ınsancana davranmak daha esas olsa gerek dıye dusunuyorum neyse olan olmuş saglık olsun demekten başka cevap bilmiyorum..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Hayatımda ilk kez indi ve gördüğüm muamele beni üzdü bizde hayatımızda çalışıp yoruluyoruz ama kımse bıze yoruldu demıyor yorulmayı ben reçete olarak görmüyorum herkes kendı ışınden sorumlu o yuzden ınsana ınsancana davranmak daha esas olsa gerek dıye dusunuyorum neyse olan olmuş saglık olsun demekten başka cevap bilmiyorum..

Herkesin hayatında yaşadığı yorgunluk ayrıdır fakat ortada insanların ölümü ile sonuçlanan bir salgın var. Polis, sağlık çalışanları ya da salgın sürecinde aktif görev alan kim varsa bu insanların yaşadığı stres ve yorgunluk ya da taşıdıkları ağır sorumluluk hiçbir şeye benzemiyor. İnsanları her gün aynı şekilde ikaz etmekten bıkmış durumdalar çünkü maske kuralına uygun takılmadığı an, işlevini yitiriyor. Gizli taşıyıcı olduğunu varsayalım ve telefonda konuşurken partikülleri havaya yaydığını düşünelim. Birazdan oradan geçecek kişide maske varsa bile gözden virüs bulaşacak demektir. Bu salgın sürecinde insanların sinirleri çok bozulmuş durumda ve polisler hem büyük risk altında çalışıyorlar hem de her gün insanlara aynı uyarıları yapmak zorunda kalıp geriliyorlar, oysaki kurallar belli ve kimseye tolerans tanınmamalıdır. Empati kurup bu insanların yaşadığı stresi anlamak gerekiyor.

Açık alanda maske kullanımını ben ilk başta doğru bulmuyordum fakat gizli taşıyıcıların yarattığı riski öğrenince neden gerekli olduğunu anladım.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ben aynı düşünmüyorum insanları çok sikmamak gerek mental yorgunluk herkeste var herkes kendi görevini yapmakla yükümlü onun için karşılığında ücret alıyorlar bizde aynı şekilde ücret alıyoruz

İnsanlara karşı tutum ve davranış yada sebep ne olursa olsun aynı ahenklik içerisinde olmak durumunda mental yorgunluk polislerde oluşuyor ise izin alabilirler geriden taze gençler sıra bekliyor

Neyse ben insanların insancıl davranışları sergilemesinden yanayım neticede ortaya koyulan her davranis insanımıza ve halkımıza sunulan saygıyla eş değer neyse sağlık olsun konuyu ben kendi adıma kapadım

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hazır aklimdayken sunuda söylemek isterim son söz olarak

Hayatımda duygularimla hiç hareket etmem benim için bir sistem vardır ve bu sistemin aynı düzen içerisinde ilerlemesini isterim eğer sistemde aksaklık olursa sistemde aksaklık oluşturan değerleri cikaririm ve sistemin aynı düzen içerisinde ilerlemesini sağlarım

Sistemde yorgunluğa yada hataya yer vermem o sistem işlemek ve aynı düzende ilerlemek durumundadır ancak bu şekilde halka yada sunum yapılacak yere hizmeti aksatmadan ilerletebilirim

Benim düzenim kurallar ve görev tanımları üzerinedir ve bundan asla taviz vermem duzen ve sistemin isleyisi benim için büyük önem arz eder başkasının sistemi işleyiş düzeni farklı olabiliyor ama benim sistemim kurallar ve temeller üzerine dir o yüzden hedefimde insan tanımı oldukça büyük yer kaplar

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç