mantarın kesin! tedavisi yoktur.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan mantarın kesin! tedavisi yoktur. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,157 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı mantarın kesin! tedavisi yoktur.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
tedavisi yok doktorları ve eczaneyi zengin etmek dışında. boşuna yazık verdiğiniz paralara acırım size değil.çünkü mantarın kökü ayakta değil karacigerdedir. karaciger nakli dışında tedavisi imkansızdır. siz geçti zannedersiniz ama karaciğer yeniden mantar enzimi salgılar ve ayaklarınız tekrar mantar olur.

dermotologlar bu gerçeği gizlerler yoksa vatandaşı nasıl? öpücekler.mantar bulaşıcı değildir, karaciğer aşırı sıcakta havasız ortamlarda görevini yapamaz yaşta ilerleyince mantar enzimi salgılamaya başlar. ve böylece ölüncede dek mantar en kötü dostunuz olur. sıcak olmuyan serin ortamlarda yaşıyanlarda bile belli bir süre aşır ısıcak ortamda havasız kaldıysa ayaklar artık ger idönüşü yoktur. karaciğer çok tehlikeli bir organdır. kendını yenılemezse ölüm kacınılmaz olur. karaciger vücütla baglantılı oldugu için havasız sıcakta oluşan mikroplar direk karacigere yerleşir ve mantarda başlar hatta egzemada olabilrsiniz. mantar denilen şey et yiyen bir çeşit mikroptur tıpkı kene gibi düşünün.bu mikrop önce karaciğerde oluşur daha sonrada vücüdün çeşitli yerlerine yerleşerek etinizi yemeye başlar ve etiniz pul pul kızararak dükülmeye başlar en çok bilinen yerler kasık arası ayak ve baştır.

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Her hastalığın şifası mutlaka vardır....Tıpp a güvenmek gerekir...

kahin

Kahin
Yeni Üye
Her hastalığın şifası mutlaka vardır....Tıpp a güvenmek gerekir...

bence tıpa fazla güvenme derim. :D daha mantarın tedavisini bile bulmaktan acizler.
yıllardır kullanmadıgım hap tüp krem kalmadı sonunda bende mantarın neden? tekrar
başladığını araştırdım ve buldum, mantar ve agzema karaciğer yaglanması ile oluşan bir çeşit iğrenç bir hastalıktır. tedavisi olmadığı gibi insanları huzursuz eder. örnegin
tam yatıcağınız zamanda ayaklarınız tatlı tatlı kaşınmaya başlar ve sizde kaşırsınız, öyle bir kaşırsınızki kan gelincede dek zevk alırsınız bundan sonundada ayağınız balon gibi şişer
ve yarılır. egzemada genelde boyun kafa ve göğüste oluşur yien bir mantar çeşidi olan egzema gazlı içecek ve yaglı yiyeceklerden kaynaklanan şeker miktarından oluşur birde mikroplar sıcagı çok sever aşırı sıcakta vücüt kırmızı beneklı renkler oluşmaya başlar.
mantardan ve egzemadan kalıcı olarak kurtulmanın tek yolu var oda karaciğr nakli fakat
kaarciğer nakli yapıcak babayiğit çok az bu ülkede.çok zor bir ameliyettır. eğer kan ve organ uyuşmazlıgı olursa sonu ölümle biter çok risklidir ameliyat.

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bende de ayagımda nasır vardı 10 yıl öncesine kadar hastaneye gittim ilaç tedavisi verdiler ve sonuç geçti ayagımda hiç nasır yok...

Yakın zamanda 2 haftadır ellerimde alerjiden dolayı kaşıntı oldu o kadar tatlı kaşınıyordu ki yer yer kanatıyordum şimdi ise kendi kendiliğinden geçti 3 gündür elimde ne bir kaşıntı nede başka bir durum var ...

Tıpp a güvenirim çünkü günümüz çağında oldukça ilerledi önemli olan dogru doktoru bulmaktır diye düşünmekteyim..Rabbim şifa versin inşallah..

(hatalı metinler düzeltilmiştir.)

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Bende de ayagımda mantar vardı 10 yıl öncesine kadar hastaneye gittim ilaç tedavisi verdiler ve sonuç geçti ayagımda hiç mantar yok...

Yakın zamanda 2 haftadır ellerimde alerjiden dolayı kaşıntı oldu o kadar tatlı kaşınıyordu ki yer yer kanatıyordum şimdi ise kendi kendiliğinden geçti 3 gündür elimde ne bir kaşıntı nede başka bir durum var ...

Tıpp a güvenirim çünkü günümüz çağında oldukça ilerledi önemli olan dogru doktoru bulmaktır diye düşünmekteyim..

:D mantar yeniden başlar demekki senin kı mantar değil,azıcık sallıyorsun gibi geldi bana
:D verdikleri aynı ilaçlar ezberledik artık :D tüp fıss fısss krem hap ve mantar bandı.
bunlar geçici tedaviler mantar yeniden üreyebiliyor.
mantar ilaçta geçen fakat ilaç kullanmayı bıraktığında yeniden hortluyan bir hastalıktır. ama sen devamlı ilaç kullanırsan başka tabi ama devamlı ilaç kullanırsan iflas edersin :D
bir atasözü vardır bilirmisin? bu devirde babana bile güvenme demişler. :D

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
:D mantar yeniden başlar demekki senin kı mantar değil,azıcık sallıyorsun gibi geldi bana
:D verdikleri aynı ilaçlar ezberledik artık :D tüp fıss fısss krem hap ve mantar bandı.
bunlar geçici tedaviler mantar yeniden üreyebiliyor.

Yanlış yazdım yaa kusura bakma farkedince düzelttim bende ki nasırdı kusura kalma olur mu....yukarıdakı yazımı düzelttim..

Hemen yargılama :) yanlış yazdım sadece :)...Rabbim acil şifalar versin inşallah...Dogru doktoru bulabilirsen bence bir çözümü olabilir kanaatindeyim...

kahin

Kahin
Yeni Üye
Yanlış yazdım yaa kusura bakma farkedince düzelttim bende ki nasırdı kusura kalma olur mu....yukarıdakı yazımı düzelttim..

Hemen yargılama :) yanlış yazdım sadece :)...Rabbim acil şifalar versin inşallah...Dogru doktoru bulabilirsen bence bir çözümü olabilir kanaatindeyim...

ne demek? unuttum bile senden değerlimi? insanız hepimiz hata yaparız, ama önemli olan
hatalarımız görmektir. bravo. :p;):rolleyes:

nasır bendede vardı jiletle kökünden kestim, bir dahada çıkmadı ve geçti. :)

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
ne demek? unuttum bile senden değerlimi? insanız hepimiz hata yaparız, ama önemli olan
hatalarımız görmektir. bravo. :p;):rolleyes:

Çok Teşekkür ederim... Hata yaptıgımı farkettiğim de düzeltmeyi çok seven bir yapım vardır..Eyvallah..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ağaçtan farkı yok insan bedeninin ve bu tip şeylerin tedavisi var ve yok..
Biliyoruz ki insan bedenini de bir flora fauna ve ekoloji var
Örneğin bağırsağın ve sindirim sisteminin öneminden bahsedilir
Biliyoruz ki mantar denilen şekerle besleniyor
ve biliyorum ki/biliyoruz ki doğru yapılan katı karbonhidrat diyetlerinde bu tip şeyler azalıp geçiyor

T

Togepi

Ziyaretçi
Dün hukukçu bugün iç hastalıkları uzmanı. Beni her geçen gün biraz daha şaşırtmaya devam ediyorsunuz. safdf

kahin

Kahin
Yeni Üye

ve biliyorum ki/biliyoruz ki doğru yapılan katı karbonhidrat diyetlerinde bu tip şeyler azalıp geçiyor[/QUOTE]

size % 100 katılıyorum,aynen dediğiniz gibi :) mantar mikrobu şekerle besleniyor, karaciğerdeki aşırı yağlanmada vücüttaki şeker dengesini ayarlıyamıyor ve şekeri fazla üretmeye başlıyor sonundada biyolojık olarak, mantar mikrobu yeniden çoğalmaya
ve üremeye başlıyor.
eğer doğru zamanda doğru bir diyet ve sürekli temiz olmak şartıyla (sık sık banyo yapmak)ile şeker ve katı karbonhidrat oluşumunu engellemek
mümkündür. :)
buda mikrobun direncini kıracak ve oluşmasını engelliyecektır, yalnız dikkat! etmemiz gereken bir nokta var.
egzemayı bu yöntemle kalıcı olarak durdurmak mümkündür, fakat ayak mantarı daha dirençli olduğu için aşırı sıcaklarda tekrar oluşmaya devam edicektir. bu yüzden yazın en sıcak günlerinde mantarı olanlar için kabus başlamış demektir.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bu görselde ilerlemiş halini görüyoruz.

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    6.3 KB ·
    Görüntüleme: 2

kahin

Kahin
Yeni Üye
Dün hukukçu bugün iç hastalıkları uzmanı. Beni her geçen gün biraz daha şaşırtmaya devam ediyorsunuz. safdf

kim bilir? belki yarında romantik şiirler yazan şair olurum, :D size kısaca kleo patra diyebilir miyim?
prenses .

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

ve biliyorum ki/biliyoruz ki doğru yapılan katı karbonhidrat diyetlerinde bu tip şeyler azalıp geçiyor

size % 100 katılıyorum,aynen dediğiniz gibi :) mantar mikrobu şekerle besleniyor, karaciğerdeki aşırı yağlanmada vücüttaki şeker dengesini ayarlıyamıyor ve şekeri fazla üretmeye başlıyor sonundada biyolojık olarak, mantar mikrobu yeniden çoğalmaya
ve üremeye başlıyor.
eğer doğru zamanda doğru bir diyet ve sürekli temiz olmak şartıyla (sık sık banyo yapmak)ile şeker ve katı karbonhidrat oluşumunu engellemek
mümkündür. :)
buda mikrobun direncini kıracak ve oluşmasını engelliyecektır, yalnız dikkat! etmemiz gereken bir nokta var.
egzemayı bu yöntemle kalıcı olarak durdurmak mümkündür, fakat ayak mantarı daha dirençli olduğu için aşırı sıcaklarda tekrar oluşmaya devam edicektir. bu yüzden yazın en sıcak günlerinde mantarı olanlar için kabus başlamış demektir.[/QUOTE]

Ketojenik diyet, GAPS diyet gibi düşük karbonhidrat diyetleri ve aralıklı açlıklı çok düşük karbonhidrat diyetleri ile birlikte alınan önlemler (mantar ve egzama gibi sorunları da) genel metobolik sorunların bir çoğunu giderme de oldukça etkilidir.

Bunların çoğu bozulmuş barsak florasına ve geçirgenliğine de bağlanır. Örneğin vücutta candida bir mantar vardır. Araştırılabilir... Karbonhidrat almazsanız mantar beslenemez/üreyemez (el de ayakta nerde olursa olsun bir süre sonra iyileşmei iolacaktır)ancak sıfıra varan karbonhidrat tüketim diyetleri oldukça zordur. Tıbben de çoğu zaman tavsiye edilmez...

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu devam edebilir aslında. Teşekkürler :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar