Kitap

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Kitap başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,236 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Kitap
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan HoŞÇa

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Allahım bana kitap dolu bir evle, çiçek dolu bir bahçe ver. Konfüçyüs
Bana kitaplarını göster, sana çocuklarının ne ruhta olduklarını söyleyeyim. Wilhelm Steekel
Bazı kitaplardan insan yalnız zevk alır; bazılarını olduğu gibi yutar; bazılarını geveler ve hazmeder. Bacon
Bir kitap bazen bir savaş kadar büyük olabilir. Benjamin Disraeli
Bir tek kitap yazmak için yarım kitaplık okuyunuz. Samuel Johnson
Bugünün gerçek üniversitesi bir kitap koleksiyonudur. Thomas Caryle
Gençlerini kitapla beslemeyen milletlerin sonu acıdır. Ovidius
Her toplum bir kitaba dayanır. Ramayana, Neşideler neşidesi ve Kur’an. Senin kitabın hangisi? Cemil Meriç
İyi bir kitabı öldürmektense bir adamı öldürmek daha iyidir. Milton
İyi bir kitap, iyi bir arkadaştır. Bernaredin de Saint
İyi kitaplar okumayan kimsenin, okumuş olmasıyla cahil kalması arasında hiçbir fark yoktur. Mark Twain
Kitap olmayan kitaplar da vardır. Lamb
Kitaplar da dost gibi az, fakat iyi seçilmiş olmalıdır. Joineriana
Kitaplar sessiz öğretmenlerdir. Gellius
Kitaplar, benim için en iyi, ihtiyarladıkça hiç yıpranmayan tek dostlarımdır. Maurice Rostand
Kitaplar, beynin çocuklarıdır. Swift
Kitaplar yaşadıkça, "geçmiş" diye bir şey olmayacaktır. Bulwer Lytton
Kitaplarım, bana yetecek kadar büyük bir krallıktır. Shakespeare
Kitaplık kurmak, ibadethane yapmak kadar kutsaldır. Victor Hugo
Kitapsız bir ev, ruhsuz bir vücuttur. Cicero
Umutla açılıp kazançla kapanan bir kitap iyi kitaptır. Acoott
Yabani milletler dışında her ülke, kitaplar tarafından yöneltilir. Voltaire

kurt163s

Felsefe.net
Yeni Üye
Ynt: Kitap

Harika bir derleme hocam teşekkürler. Elinize sağlık

mavimor

Kahin
Yeni Üye

İlk defa yeni bir kitap okumaktansa, okunmuş bir kitabı tekrar okumak daha yararlıdır. (Lord Dudley)

İyi kitaplar en gerçek dostlarımızdır. (Francis Bacon)

Kitaplıklar aklın tedavi yerleridir. (D. Scilus)

Bugünün gerçek üniversitesi, bir kitaplıktır. (T. Carlyle)

Kitap ruhun ilacıdır. (Japon Atasözü)

Bir tek kitap yazmak için yarım kitaplık eser okunmalıdır. (Samuel Johnson)

Bir insanın değeri okuduğu kitaplarla ölçülür. (Herbert Spencer)

Bir inasana okuma aşkı ve onu tatmin edecek kitap verin; emin olun ki bu adam mutlu olacaktır. (Sir John Herschell)

Kitaplar insanların yolunu aydınlatır. (Çin Atasözü)

Kitap aklın ilacıdır. (Ovidius)

Okula her şey yapabilirsiniz, ama okulun kitaplığı yoksa, hiçbir şey yapmamış olursunuz. (J. Ferry)

Bütün boş zamanınızı gazeteye bağlamayın. Ona vereceğiniz zamanın yarısını ayırarak size yeni bir şeyler öğretecek kitapları okuyun. (Dale Carnegie)

Ulusları ilerleten, yükselten zengin kitaplardır. (Anatole France)

Yabani uluslar dışındaki her ülke kitaplar tarafından yönetilir. (Voltaire)

Yasalar ölür kitaplar ölmez. (Bulwer – Lytton)

Yaşayan insan zekası, ölmüş insanlarla en iyi ilgiyi kitaplarla kurar. (Bouee)

Hiçbir iyi kitap birdenbire gerçek yüzünü göstermez. (Caryle)

Mümkün olsaydı her karış toprağa buğday eker gibi kitap ekerdim. (Horace)

Kitap yazılı söz, söz dile gelmiş düşünce, düşünce de insanın ta kendisi olduğuna göre kitap düşmanı insan düşmanı demektir. (S. Eyüboğlu)

Kitap tek ölümsüzlüktür. (Rusuf Chodte)

Kitapsız yaşam kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır. (Seneca)

Kitap seyahatten başka bir şey olmayan yaşamda en iyi silahtır. (Montaigne)

Kitaplar uygarlığın önderliğini yapan ışıklardır. (Roosevelt)

Tanrım bana kitap dolu bir evle çiçek dolu bir bahçe ver. (Konfüçyüs)

Kitaplar hiç solmayacak bitkilerdir. (Herrik)

Bir kitap yürekten gelmişse, ancak o zaman başka yüreklere ulaşabilir. (Carlyle)

Kitaplar düşüncelerin mezarlarıdır. (Longfellow)

Kitaplar kaybolmuş kafaların anıtlarıdır. (Sir William Davenant)

Kitaplardan daha iyi bir yol arkadaşı bilmiyorum. (H. Fletcher)

Ben kitaplarımı yaratmadan kitaplarım beni yarattılar. (Montaigne)

Bir ulusun en değerli hazinesi, onu yükselten yayınıdır. (Churchill)

Bir kitap en iyi arkadaştır. Bugün için ve ebediyen… (M. F. Tupper)

Kitapları süs olarak dolap içinde tutmanın hiçbir değeri yoktur; çünkü o zaman kitapla diğer eşyalar arasında bir ayırım yapamayız. (John k. Bangs)

Kitapların düşmanları insanlarınki ile aynıdır: Ateş, nem, zaman ve içindekiler. (Paul Valery)

İçinde bir şey bulunmayacak kadar kötü bir kitap yoktur. (Balzac)

Bazılarının yaşaması yeryüzüne bir yüktür, ama iyi bir kitap, usta bir kafanın yaşamdan sonraki yaşam için mumyalanmış bir hazine gibi saklanmış en değerli yaşam öğesidir. (John Milton)

Kitaplar benim sevgili dostlarım, gerçek yol gösterenlerimdir. Çünkü ikiyüzlülük etmeden, bana görevlerimi anımsatırlar. (Alphonse Daudet)

Kitapların kapaklarını öperim. Hiç değilse kapaklar isteseler bile kitapların içine bakamazlar. (William Cawper)

Kitapların yakıldığı yerde insanlar da yakılır. (Heinrich Heine)

Kitaplarda her zaman kendimizi buluruz. Yine de her seferinde okuduğumuzda hayran kalıp yazarını deha olarak adlandırmamız ne tuhaftır. (Thomas Mann)

Bir kütüphane karşısında insan kendini büyük bir sermayenin yanındaymış gibi duyumsuyor, sessiz sedasız, hesapsız faiz getiren bir hazine. (Goethe)

Kütüphane aklın eczanesidir. (Yunan Atasözü)

Her kütüphane bir hapishane kapatır. (Seneca)

Otuz yaşına gelinceye kadar kitapları sevmeyen, sonraları da onları anlayacak kadar sevmeyecektir. (Clarendon)

Eğer bizi yaşamaya ve daha büyük bir susamışlıkla içmeye yöneltemiyorsa kitapların ne anlamı var? (Henry Miller)

İyi kitabın övgüsü kendi içinde saklıdır. (Alman Atasözü)

Kitaplar çoğunlukla kitabı yazan kimselerin en iyi duygularını, en doğru düşüncelerini, en sağlam kanılarını, en temiz umut ve ülkülerini taşırlar. (Victor Hugo)

Yedi eski kitap kafa kafaya verirse, mutlaka bir yenisi doğar. (Alman Atasözü)

Okuduğunuz bir yapıt sizi fikren yükseltir, içinizi doldurursa onun hakkında hüküm vermek için başka bir kural aramayınız; yapıt iyidir ve usta elinden çıkmıştır. (La Bruyére)

Size en çok yardım eden kitaplar, sizi en çok düşündüren kitaplardır. (Teodor Walker)

Okuduğun kitabın sana egemen olmasına izin verme, sen ona egemen ol. (George Christaph Lichtenberg)

Kitaplar insanlara çoğunlukla kendi talihlerini açmak için yetenek aşılarlar. (Anonim)

Kitapları iki gruba ayırmak mümkündür: Günün kitapları ve her zamanın kitapları. (Ruskin)

Kitapların kendi kaderleri vardır. (Teretianus Maurus)

Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen ağaca benzer. (Çin Atasözü)

Yatmadan önce okuyabileceğiniz iyi bir kitap ya da dergiye sahip olduğunuzu bilmek zevklerin en büyüğüdür. (V. Nabokov)

Bal suyu tatlıdır, şeker iyidir; ama kitabın tadı ikisinden de iyidir. (Kiril – Turof Psikoposu)

Kitap dolu bir kitaplık, bir bilim adamına en güzel bir bahçeden daha güzeldir. (Yehuda ben Tibbon)

Aslında her kitap yalnızca yazarın dostları ve sevdikleri için yazılmış. (Goethe)

Tek kitaplı insandan kork. (Latin Atasözü)

Her devrin kitabı vardır. (Arap Atasözü)

Kitabın görüntüsü yürekten üzüntüyü kovar. (Fas Atasözü)

İyi kitap kendini över. (Alman Atasözü)

Bütün kitaplarımı severim; sevmeseydim yazmazdım. (Aziz Nesin)

Kitap, bilincin insandan insanlığa iletebildiği araçtır. (Muzaffer İlhan Erdost)

Kitaplar da dostlar gibi az, fakat iyi seçilmiş olmalıdırlar. (Jonerianna)

İyi kurulan bir kütüphane, bütün dünyaya yol gösteren kimseleri emriniz altında bulundurur. (Bangs)

İyi bir kitap bir hazineye benzer; sıkıntılı zamanlarda onun yerine geçer. (Halig)

Kitaplar sessiz öğretmenlerdir. (Gellius)

Yetişen zekaları kitaplarla beslemeyen uluslar, yıkılmaya mahkumdurlar. (Ovidius)

Kitaplar kendinize ve başkalarına saygı duymayı öğretecek, yüreği ve aklı, dünya ve insanlık sevgisiyle dolduracaktır. (Maksim Gorki)

Bir insanı öldüren, Tanrı’nın aynası, akıl sahibi bir yaratığı öldürmüş olur; ama aklın ürünü olan kitabı yok eden, aklın kendisini yok etmiş olur. (John Milton)

HoŞÇa

Üye
Yeni Üye

Kitabın önemini vurgulamak için tüm sözleri yazsak yine yetersiz kalırız heralde..

Fakat dikkatimi çeken bir şey var.. Konfüçyüs'ün "Allah'ım" dediğini hiç sanmıyorum :) onu düzeltirsek daha uygun olur sanırım..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar